Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:20:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Red Zmaja  (Pročitano 171443 puta)
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
A Srbi kao i simbolicno postuju neke vrednosti?  Pucamo kao narod i nacija, nista nam nije sveto vise, pa ce kao neka dzukela da nam bude sveta i da ima vrednost? 
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla 11.0
Džukela neće, ali Silvan hoće. Čak su se i na kinološke forume učllanjivali ljudi samo zbog njih(naročito iz dijaspore) i odgajivačima koji su tvrdili da ih poseduju nudili basnoslovne sume novca.
« Poslednja izmena: 04. Mar 2014, 11:49:54 od henk.tortura »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Ja i dalje ne vidim vrednost takvog necega i da postoji na ovom svetu.  Da je Silvan neko mocno oruzje, da moze da se iskoristi za nesto pa i ajde, ovako, sve je to nista u stvari.  Uostalom, svi znamo kako Srbi tretiraju svoje, kao najvece govno, tako da mozda nismo ni vredni tog Silvana.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
U svemu sto sam procitao ima pomalo istine.

Vrednost psa , ovo vazi i za svaku rasu , ogleda se u starosti i cistoti veoma cesto nego u samom pedigreu.
Silvani bi se svrstali u veoma staru rasu pasa i bez obzira sto izvori tvrde da je to mesanac vrlo verovatno Kavkaskog ovcara i vuka njegova cistota je u tome sto i dan danas naucinici pokusavaju da genetskim inzinjeringom proizvedu slicne rase ali im neide od ruke , genetsko naduvavanje im ide , ali cud psa i ponasanje nemogu modifikovati dok je kod Silvana to uradila majka priroda sama sto mu neverovatno pa donekle i smesno podize cenu.

Po velicini Kavkavskog ovcara uporedjuju sa Silvanima stim sto su danas Kavkavski ovcari koji na nogama dostizu i do 3 metara retkots a cena im je isto tako abnormalna.To su rase koje umiru i cena za retkost se povecava godinama.

Po turskim izvorima znamo da su Srpski vojnici vodili pse u borbe , to je neosporivo.Medjutim nigde se nepominje ime psa niti mu se daje neka naznaka sem borbenog psa , pa se zakljucuje da se Silvan toliko razlikovao od drugih pasa da uopste nije bilo potrebno da se blize odredjuje njegov izgled da bi kasnije Turci znali koje pse da ubijaju a odluka o ovome takodje postoji u pisanoj formi.

Zamislite zver od 2 metara u duzini , visoku oko 1,5 , jednostavno zamislite kavkavskog ovcara crveno-crne dlake sa instiktom vuka koji krece na vas , to je jednostavno jeziva slika Smiley

Realno u toj gunguli mozda taj pas i nije ubijao ali efekat koji je proizvodio je sigurno bio razarajuci.

Iz svih tih izvora o Silvanu nastaje i zelja samih Srpskih odgaivaca pasa da kreiraju SOP-a. Srpskog odbrambenog psa koji je mesavina svega i svacega.
===================================================================
Ja nisam kinolog nit neki poznavalac pasa ali dok sam istrazivao o Silvanu upoznao sam i svet odgajivaca pasa.
Taj svet donosi puno love , to nije tajna , za obicno parenje i strucno nadgledanje sparivanja odgajivaci placaju na desetine hiljade eura.To je da kazemo dobra strana , losa strana je kriminal u tom svetu , govorim o svercu pasa ,  exploataciji , i necete verovati nije radak slucaj otmica pasa.Fanaticnost je veoma prisutna i postoje odgajivaci koji ce jednostavno sve uraditi da imaju nekog psa koji je po necemu poseban.

Kada sve navedeno usmerim ka Silvanu dobije se jasan rezultat.
Razlog broj jedan zbog koga se Zmajari skrivaju je odbrana od onih koji bi sve ucinili da ga imaju , bez obzira sto ja donekle verujem u mit da Red Zmaja obelezava ovaj pas najlogicnije objasnjenje i najverovatnije je ovo objasnjenje.
====================================================================
Opet ako krenemo po nekoj logici , ljudi koji poseduju Silvana a nazivaju ih Zmajarim do ovog psa nisu mogli doci uobicajnim putem , trgovinom i slicno.Vise mi je logicno da su ga nasledili i sa nasledstvom kodeks tajnosti.Ako na celu stvar gledamo tako sto uzimamo za tacnim da je Silvan nasledan onda je logicno ,znajuci ko su bili vlasnici Silvana - Srpski vitezovi , da su sadasnji vlasnici iz veoma starih Srpskih viteskih porodica.

Svako ko malo razmisli o svemu zapita se da li je Silvan jedino sto su nasledili , da li je taj kodeks tajnosti samo zbog Silvana.

Cinjenica je da Red Zmaja nikada zvanicno ili nezvanicno nije ugasen.Nepostoji pisani izvor koji to tvrdi ali zato postoje pisani izvori koje govore da je Red Zmaja utihnuo nakon smrti Zigmunda.Nista nam negarantuje da red i dan danas nepostoji Smiley
Imamo naravno taj togadjaj da je Kralj Aleksandar prosle godine obnovio Red Zmaja predstavivisi ga kao humanitarnu organizaciju.Ja sam tu cackao nesto ali nista nisam nasao konkretno o jos dva coveka koji su ga zajedno sa Aleksandrom obnovili.

Jos nesto bitno.Despot Stefan je bio ispod Zigmunda po herarhiji , Zigmund je bio Veliki Ucitelj.Medjutim status kao status viteza Zigmund je bio daleko od Stefan , Stefan je bio jedan od najpoznatijih vitezova svog vremena u Evropi.

Na spomeniku Despota Stefana u Mladenovcu ,spomenik se nalazi na mestu njegove smrti,na zapadnoj strani spomenika cini mi se urezan je celom duzinom Dupli Krst sto je malo cudno jer se Dupli krst prvobitno pojavljuje mnogo pre toga kao glavno obelezje Vitezova Templara.Sada tu su se mnogi istoricari zabavljali i donosili svakakve zakljucke mozete da pretpostavite ali cinjenica je da bez Stefana red i nebi bio znacajan.
Osnivanje Reda i znacaj znasiva se na odbrani Hriscana od Turaka (podseca na Templare).Ko je bio jedini bio ispred Madjarske i Rima u to doba a ispred Turaka ? Srbija. Ko je tada vodio Srbiju ? Despot Stefan Lazarevic.Cinjenica je dakle da red funkcionise samo zato sto Stefan obavlja zadatak dat clanstvom u Red Zmaja.Zigmund je Stefanu poklonio Beograd sto je bio veliki poklon sobzirom da ga je Stefan napravio u trgovinsku silu u Evropi , raskrsnicu istoka i zapada a kasnije mu je jos poklonio i deo Bosne na upravu.
Mislim ti pokloni nisu za dzabe , meni vise lici poklon za blagonaklonost.Stefan se za svo vreme svoje vladavine borio sa turcima bukvalno je bio za Evropu sto za Francuze Mazino linija u drugom svetskom ratu , da je Stefan posustao ili se pak nedaj boze nagodio sa Turcima ko zna sta bi se zapadnije desavalo.Naravno Zigmund se pobrinuo za to tako sto je bio darezljiv prema Stefanu bez obzira sto je on bio "Sveti Rimski car" a stefan samo Despot.

Kada tako gledamo na celu stvar shvatamo da je Red Zmaja prvo nase veliko istorisko nasledstvo.Zasto onda nije moguce da su srpske viteske porodice ovo nasledstvo ocuvale ? Da su ocuvale celu organizaciju ?

Ono sto pokusavam da kroz celo ovo pisanije objasnim je da je sasvim moguce da povezanost izmedju Silvan - Zmajara - Reda Zmaja postoji.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Iskreno, i da postoji, mi nemamo kolektivno nista od toga, a niti imamo dokaza. Mozemo samo da spekulisemo.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
Sto se Reda Zmaja tice generalan znacaj njegovog postojanja je jaka spoljna politika od koje je Despot Stefan imao puno koristi , posebno zbog toga sto je bio blizak Zigmundov prijatelj pa tako i prijatelj Srba sto ce se kasnije , nakon Stefana i Zigmunda , pokazati skroz suprotno.

E sada pitanje koliko smo mi tu kao narod iskoriscavanji tacnije koliko i sta smo dali je isto bitno kao i sta smo dobijali.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 27.0
Ma mi smo uvek bili iskoriscavani.  Prvo su vlastelu naterali da uzmu Hriscanstvo, a onda nas je vlastela naterala da uradimo isto.  A sve je to bilo u cilju da mi budemo stit Evropi i da mi budemo jebani po zdravom razumu i rasturani na sve strane sveta, dok su oni jeli govna i samo cekali gore.  Covek se zapita, kako to da Turci ne prodrese gore do Nemacke, Austrije, Francuske kao sto su kod nas, odgovor je jasan, mi smo uvek bili Krajisnici/Cuvari Kapije na koje su svi redom srali i pisali, i niko nam dobrom nije vratio.  Da smo imali bolju politiku mogli su lepo reci Otomanima, ajmo ovako, mi vama damo slobodan prolaz tuda, pod uslovom da ne radite ovo i ovo i svi srecni i zadovoljni.  To smo trebali i u Drugom Svetskom, ali jebi ga "bolje rat neko pakt, bolje grob nego rob."
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
Ma mi smo uvek bili iskoriscavani.  Prvo su vlastelu naterali da uzmu Hriscanstvo, a onda nas je vlastela naterala da uradimo isto.  A sve je to bilo u cilju da mi budemo stit Evropi i da mi budemo jebani po zdravom razumu i rasturani na sve strane sveta, dok su oni jeli govna i samo cekali gore.  Covek se zapita, kako to da Turci ne prodrese gore do Nemacke, Austrije, Francuske kao sto su kod nas, odgovor je jasan, mi smo uvek bili Krajisnici/Cuvari Kapije na koje su svi redom srali i pisali, i niko nam dobrom nije vratio.  Da smo imali bolju politiku mogli su lepo reci Otomanima, ajmo ovako, mi vama damo slobodan prolaz tuda, pod uslovom da ne radite ovo i ovo i svi srecni i zadovoljni.  To smo trebali i u Drugom Svetskom, ali jebi ga "bolje rat neko pakt, bolje grob nego rob."

Ma mi smo se vekovima pribojavali i istoka i zapada , ono sto nas je odrzavalo je bas ta politika balansa.Kuca nam je na sred druma i niko nam nije kriv sto smo je bas tu sagradili ali neko stvarno treba da odgovara sto to nikada nismo iskoristili.Neracunajuci Tita Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 4
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 33.0.1750.146
Ne znam kako ide ovo sa citatima?

Ne razumem sta tacno znaci cistota psa? Starost takodje?

Pas od 3 metra na nogama (verovatno mislite zadnjim, kada se propne) ne postoji.   Kakvkaski ovcar kao rasa nije u izumiranju.

SOP nije mesavina svega i svacega, vec je plod ukrstanja sl. rasa pasa: napuljskih mastifa, rotvajlera, bosanskih tornjaka i americkih stafordskih terijera i vuka. SOP je moderna rekonstrukcija starog srpskog mastifa.
« Poslednja izmena: 13. Mar 2014, 09:32:05 od Nilita »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Nokia 950
Ne znam kako ide ovo sa citatima?

Ne razumem sta tacno znaci cistota psa? Starost takodje?

Pas od 3 metra na nogama (verovatno mislite zadnjim, kada se propne) ne postoji.   Kakvkaski ovcar kao rasa nije u izumiranju.

SOP nije mesavina svega i svacega, vec je plod ukrstanja sl. rasa pasa: napuljskih mastifa, rotvajlera, bosanskih tornjaka i americkih stafordskih terijera i vuka. SOP je moderna rekonstrukcija starog srpskog mastifa.

Hajd van teme ali cisto da objasnim.

Starost psa , starost vrste , utvrdjuje se na osnovu gena psa tj. cistoti , i to je jedini nacin utvrdjivanja s obzirom da je pas pripitomljen pre 15 000 godina a koju kao ljubimce cuvamo oko 2000.
Po tim istrazivanjima jedna od najstarija rasa pasa je Saluki a smatra se da svi psi sa spicastim njuskama vode od ove rase pase.
Kavkavski ovcar genetski niji cist kao Saluki ali se smatra da je otac svih drugih ovcarskih rasa pasa pa i naseg Sarplaninca.
Generalno gledano sobzirom da sa uticajem coveka u poslednjih 2000 godina psi pocinju masovno da se mesaju lako je utvrditi starost neke rase.Danas se polako utvrdjuje i najstariji narod na svetu na isti nacin.

Napisao sam 2 metara a ovo od 1.5 je greska trebalo je da stoji 0.5.Uopste nije cudno da su ogromni jer veoma retko na zalost danas postoje Kavkavski ovcari koji u stavu dostizu od 60 do 80 cm pa izracunajte sami Smiley
Verujem da je neko od vas video bar u Srbiji jednog Sarplaninca koji dostigne i do 50 cm u stavu , cisto da uporedite.

Kazem SOP je mesavina svega i svacega jer znam da je mesavina vise rasa ti si ih nabrojala pet.

Ako uzmemo u obzir kada je bio KB i kada se smatra da je rasa zivela i pre KB govoriomo o starosti rase od preko 600 godina , cime danas mnoge rase nemogu da se pohvale.Kosovski boj se uzima samo kao pocetna tacka jer je istoriski zapisana kao vremenska paralela izmedju Silvana , svakako ta rasa postoji i od ranije ali nemoze se utvrditi koliko ranije.Bez obzira koliko ranije i dalje Silvan je danas stara rasa pasa.

Sta je zanimljivo , da je Silvan danas opipljiv , hajde da kazemo da i postoji posto vec poduze vreme nema podataka da neko poseduje ovog psa , bio bi stavljen pod zastitu jer je rasa koja izumire.Ako je izumreo , pretpostavka , bio bi jedan od najstarijih rasa pasa o kojima istorija ima podatke da je postojola kao naprimer Irski Jareci Hrt za cije postojanje postoje pisani dokumenti jos u 14 veku a danas vise nije poznato da postoji i 1 ziva jedinka.

Et' Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 24 25 27
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 14:20:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.