Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: razlika izmedju anksioznosti i sizofrenije  (Pročitano 11977 puta)
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
ja imam tzv nervozu srca.. kad osecam u celom telu srcani puls .. u svakom malo vecem krvnom sudu

onda mi smeta i odeca na meni, i recimo nocu pokrivac da mi bude preko srca i stomaka i slicno..

neki uzasan osecaj neprijatan, bas bas nervoza, nicim izazvana.. ili ponekad kad je preterana guzva okolo mantanje u glavi, onaj osecaj kao da propadas.. pa prodje posle par sati  Smile

onda skapiras da je okida neki stres ili cak nekad i promena vremena..

hm...nervoza srca moze biti i nasljedan faktor...pa i neke infekcije...mogu da je izazovu....
a uglavnom najcesci uzrok tog nervnog poremecaja su pretjerano konzumiranje duvana i alkohola...
i pocesto se javlja kod osoba koje su bile strastveni uzivaoci duvana..ili alkohola...
pa su naglo prekinuli konzumaciju...pomenutih otrova...
i kao sto rece inicio... strah...
iznenadni  strah...moze da izazove nervozu srca...

mada meni ovi tvoji simptomi i ne lice na nervozu srca....sem te
nervoze i trenutne malaksalosti...kad imas tu nesvjesticu...
mada to moze uzrokovati i nervoza zeludca....

nervozu srca prati jos niz simptoma...kao hladjenje krvi...utrnulost nogu i ruku...i nagli dotok krvi u glavu..
tj crvenilo lica...zigovi i bolovi...u predjelu srca...
pa drhtavica...

uglavnom jako neprijatno stanje....
« Poslednja izmena: 29. Okt 2012, 08:05:48 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02

Anksioznost je u današnje vreme toliko rasprostranjena da sam sigurna da ju je skoro svaka osoba makar jednom iskusila... Slična je tremi, identična strahu (samo što se kod straha bojimo konkretne stvari, tj. opasnosti, kod anksioznosti mogućnošću da se ta opasnost desi), većina ljudi je doživi vezano za neke situacije... svi imamo neke svoje "okidače". Na nju su imuni samo "čistokrvni" psihopati, mada određene forme psihopatije takođe mogu podrazumevati anksioznost.

Ja je osećam u nekim situacijama, kao i maltene svi ljudi koje poznajem. Smile
Vecina je oseca, Skoro svakome moze da se desi da se utremose ili uplasi i da se pogubi sa simptomima anksioznosti(da pocne da se trese, da mu lupa srce, da se preznojava itd.) osim onima koji su toliko ludo hladnokrvni da ih bas briga za sve...

Samo sto, ja bih ipak razdvojio tu neku tremu i strah od anksioznosti kao nekog bolesnog stanja. Velika je razlika izmedju coveka koji to uradi za nesto bas bitno i coveka koji se "gubi" tako skoro svakodnevno...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Znači anksioznost bi bila neka "hiper trema" koja ne prestaje?
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
Po meni,anksioznost ne bih opisao kao neku vrstu treme,vec kao neki nedostatak samopouzdanja ili straha,nesigurnosti...pre svega u sebe pa onda i u sve sto te okruzuje. Dosta je anksioznost slicnija depresiji nego sizofreniji...sizofrenija je ipak bolest najmilija,ko uhvati patkicu ima free ride  Smile

Poslednjih godina se anksioznost toliko prosirila u narodu da sam stvarno poceo da mislim da kad doktori ne znaju sta je,samo zalepe ansioznost i roknu ti neke antidepreivcice da ti bude malo bolje,malo ti mozda izmene nacin ishrane(ukoliko je nezdrav,a vecina nas se nezdravo hrani),preporuc ti neku fizicku aktivnost(jer se od toga svakako covek oseca bolje) i vozi kuci...

Pitajte babe i dede da li znaju i da li su culi nekad za anksioznost?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Znači anksioznost bi bila neka "hiper trema" koja ne prestaje?
Pa ne bas. Anksioznost moze da se javi svakome kada se utremose ili uplasi ali bas ta neka neuroticna anksioznost je ozbiljno stanje koje se javlja kada i nema neke vidljive opasnosti a ti se ipak uplasis. Npr. osobe sa fobijama su anksiozne skoro svakodnevno jer imaju sa vremena na vreme taj iracionalni strah da moze nesto da im se desi. E to je vec jedno ozbiljno psihicko stanje.


Pitajte babe i dede da li znaju i da li su culi nekad za anksioznost?
Sto bi rekla moja baba: "Sinko, u moje vreme ti klimaksi, to nije postojalo."  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Anksioznost i trema nisu isto, to je moj subjektivni osećaj. Smile Anksioznost ima iste telesne korelate kao i strah, samo je razlika u tome čega se bojimo - realne ili umišljene opasnosti.

samo zalepe ansioznost i roknu ti neke antidepreivcice
Ako ti je iko ikada zbog anksioznih stanja prepisao antidepresive, preporučujem da ga tužiš. Smile
Anksiolitici su za anksioznost, nekad i sedativi.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28

hm...nervoza srca moze biti i nasljedan faktor...pa i neke infekcije...mogu da je izazovu....
a uglavnom najcesci uzrok tog nervnog poremecaja su pretjerano konzumiranje duvana i alkohola...
i pocesto se javlja kod osoba koje su bile strastveni uzivaoci duvana..ili alkohola...
pa su naglo prekinuli konzumaciju...pomenutih otrova...
i kao sto rece inicio... strah...
iznenadni  strah...moze da izazove nervozu srca...

mada meni ovi tvoji simptomi i ne lice na nervozu srca....sem te
nervoze i trenutne malaksalosti...kad imas tu nesvjesticu...
mada to moze uzrokovati i nervoza zeludca....

nervozu srca prati jos niz simptoma...kao hladjenje krvi...utrnulost nogu i ruku...i nagli dotok krvi u glavu..
tj crvenilo lica...zigovi i bolovi...u predjelu srca...
pa drhtavica...

uglavnom jako neprijatno stanje....

ima svega tu, sem straha.. osim ako nije podsvestan, to ne znam, jer strahova odavno nemam  Smile

to kod mene verovatno i nije anksioznost..

ja licno mislim da je losa cirkulacija plus hormoni, ali ja nisam doktor, mogu samo da nagadjam ali eto, zasnovano na iskustvu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
Anksioznost i trema nisu isto, to je moj subjektivni osećaj. Smile Anksioznost ima iste telesne korelate kao i strah, samo je razlika u tome čega se bojimo - realne ili umišljene opasnosti.

samo zalepe ansioznost i roknu ti neke antidepreivcice
Ako ti je iko ikada zbog anksioznih stanja prepisao antidepresive, preporučujem da ga tužiš. Smile
Anksiolitici su za anksioznost, nekad i sedativi.

Kad budu meni pripisivali bilo kakve lekice,posteno cu da se zamislim....ali znam za slucajeve gde su pripisivani antidepresivi u malim kolicinama tako da nisam izmislio...

Inace,anksiolitici su zapravo koji lekovi i sta oni rade??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.60
Citat
ima svega tu, sem straha.. osim ako nije podsvestan, to ne znam, jer strahova odavno nemam 

pazi 'sad...Smile

svaki organ...u tebi radi na osnovu
nervnog sistema...
njegova svrha je da sinhronizuje
funkcionisanje svih organa...da uskladjeno rade..i obavljaju  svoje funkcije Smiley

taj sistem se satoji od dvije vrste nerava...
koji rade i djeluju suprotno jedan od drugog...
kao dva zasebna  sistema.. svaki od njih radi svoj posao Smiley
a iznenadni strah i stres...
recimo skripa kocnica na ulici...pucanj
ili bilo sta sto moze izazvati iznenadni strah..
koji moze da poremeti tu uskladjenost..rada...te dvije vrste nerava...
i jedna vrsta  od te dvije vrste...nerava..
ako ubrza djelovanje..nadjaca drugu vrstu onda i dolazi do deformativnog rada..
poremeti se cijeli sustav nekog organa...a to su najcesce krvni sudovi i srce...

srce i krvni sudovi rade normalno samo ako  te dvije vrste nerava uskladjeno rade......
i u tom slucaju i srce i krvni sudovi rade normalno i normalno podnose i umor i vremenske uticaje i td...
a kad se to poremeti...sve moze da utice na organ...
i da stvori tu nervozu...

jel ti sad jasno Smile Smiley

nemoras se ti bojati...i imati strahove..dovoljno je da se jednom iznenada uplasis...
i ko zna kad je to bilo...

ali opet kako vec rekoh po tim tvojim simptomima...
meni to ne djeluje...kao nervoza srca ili krvnih sudova...

vjerovatno si vec radila pretragu krvi...ako nisi uradi je...
prvenstveno sumnjam na malokrvnost ...zbog te malaksalosti...
i obavezno i izmjeri i secer u krvi...
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Linux Ubuntu
Browser
Chrome 18.0.1025.151
Anksioznost i trema nisu isto, to je moj subjektivni osećaj. Smile Anksioznost ima iste telesne korelate kao i strah, samo je razlika u tome čega se bojimo - realne ili umišljene opasnosti.

samo zalepe ansioznost i roknu ti neke antidepreivcice
Ako ti je iko ikada zbog anksioznih stanja prepisao antidepresive, preporučujem da ga tužiš. Smile
Anksiolitici su za anksioznost, nekad i sedativi.

Kad budu meni pripisivali bilo kakve lekice,posteno cu da se zamislim....ali znam za slucajeve gde su pripisivani antidepresivi u malim kolicinama tako da nisam izmislio...

Inace,anksiolitici su zapravo koji lekovi i sta oni rade??
Da, prepisuju se, ali onda kad postoji mešavina anksiozne i depresivne simptomatologije...

Anksiolitici služe inhibiranju anksioznosti, a kako tačno deluju, ne znam, to je ekspertiza psihijatara, a ja sam samo mali kukavni psiholog. Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.