Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:47:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Rasprava o zanru muzike -.-!!  (Pročitano 10353 puta)
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
SonyEricsson W800i
@plej
Kapiram o cemu pricas,jednostavno nisi duboko usao u taj zanr zato sto te preterano ne interesuje...
Samo,zajebi taj mainstream danasnji,nema od toga nista. Za pocetak baci pogled malo na Paca,Bigija,Eazy E-ja,itd...jes da je i to dosta popularno,al' ono ako se ikad zainteresujes za rep,pocni tu...
Sto se domacih tice,danas je to veoma bedno...ali prvi album Vip-a,pa se nadje jos poneka stvar od ostalih,Struke,Sindikata...i od "mladjih"-Blokovski,ne toliko poznat,ali je sto se domacih tice unikat,i po meni je broj jedan trenutno na nasoj sceni...ako ista uopste postoji.
« Poslednja izmena: 21. Jun 2013, 02:10:56 od boki_grobar »
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
@RavenDark

Moguce da je zbog jezika, pogotovo ako ga ne volis puno. A i vecina zvuce drugacije malo (pogotovo kad pevaju na Engleskom), pa moguce da je i to. Ja sam tek skoro poceo da pratim njih vise, bas sam skoro naisao na Mago De Oz, i jos par bendova (imam ih memorisane na Operi).
Dark Moor rekao bih da nije los, imaju neke dobre pesme, a i vecinom pevaju na Engleskom. Poslacu ti na pp jedan sajt koji ja koristim za pronalazenje nove muzike, tj. jedan uploduje dosta bendova za koje nisam ni cuo.

@plej
Kapiram o cemu pricas,jednostavno nisi duboko usao u taj zanr zato sto te preterano ne interesuje...
Samo,zajebi taj mainstream danasnji,nema od toga nista. Za pocetak baci pogled malo na Paca,Bigija,Eazy E-ja,itd...jes da je i to dosta popularno,al' ono ako se ikad zainteresujes za rep,pocni tu...
Sto se domacih tice,danas je to veoma bedno...ali prvi album Vip-a,pa se nadje jos poneka stvar od ostalih,Struke,Sindikata...i od "mladjih"-Blokovski,ne toliko poznat,ali je sto se domacih tice unikat,i po meni je broj jedan trenutno na nasoj sceni...ako ista uopste postoji.

Hvala za preporuke Smile Imam par CD-a od Sindikata i Struke, a od Vip-a sam cuo neke pesme pre. Videcu vec ovo drugo nekada.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
SonyEricsson W800i
Nema na cemu  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Samsung SGH-E590
@Play
Sama cinjenica da odvajas hip hop i rep i to na pogresan nacin je pokazatelj da nemas pojma.  Smile

Recima KRS-a:

Hip means to know
It's a form of intelligence
To be hip is to be up-date and relevant
Hop is a form of movement
You can't just observe a hop
You got to hop up and do it
Hip and Hop is more than music
Hip is the knowledge
Hop is the movement
Hip and Hop is intelligent movement
All relevant movement
We selling the music
So write this down on your black books and journals
Hip Hop culture is eternal
Run and tell all your friends
An ancient civilization has bee born again
It's a fact Smile




IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
@Play
Sama cinjenica da odvajas hip hop i rep i to na pogresan nacin je pokazatelj da nemas pojma.  Smile

Znam dovoljno da znam da mi se ne svidja ni jedno ni drugo, s' tim da mi je rap podnosljiviji Smile A veruj mi, tokom godina sam cuo dosta toga.
Priznajem, ne znam puno u vezi hip hopa, a ni rap-a iskreno, ali to je jedino zato sto me skoro pa uopste ne interesuje. Radije trosim vreme da nadjem nesto sto se meni slusa, ili u vezi toga, nego rap-a ili hip hopa. Sve sto sam do sad rekao je vecinom sto sam sa radia cuo (i to ne ovog naseg).

Inace hip hop odvajam jer je drugacija muzika, a i uopste zvuci drugacije od rap-a, i za razliku od rap-a, ne svidja mi se uopste (a cuo sam barem 50-ak pesama samo u zadnjih mesec dan).

U svakom slucaju, rekao sam sta sam imao. Smile
« Poslednja izmena: 21. Jun 2013, 04:12:07 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Samsung SGH-E590
Ajde objasni mi razliku izmedju hip hop muzike i rep muzike. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.21
Da mi je znati sto vise gubim vreme... al' ajde.

Hip hop je kultura. Da ista dalje pisem, necu, ali znam sta je. Kad kazem hip hop, generalno mislim na hip hop muziku, to bi ti trebao da znas. To uopste i nije tema ovde, a i ono sto sam rekao je da ne volim hip hop, dovoljno sam cuo da znam da mi se ne svidja.
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 6942
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Зар није реп искључиво црначка музика о тешком животу (уз искључење Еминема као јединог белца) а хип-хоп музика о рибама, колима, дроги и слично?

Кунем се да ми је пре годину дана на журци један лик који се представља као водећи репер у крају рекао ово, кад сам га питао у чему је разлика између ова два.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Samsung SGH-E590
Hip Hop muzika kao zanr je isto sto i rep muzika. Vi ocigledno mesate rep i R&B... Smile


Citat
Зар није реп искључиво црначка музика о тешком животу (уз искључење Еминема као јединог белца) а хип-хоп музика о рибама, колима, дроги и слично?
LOL



Razlika koja moze da se napravi je ova. Hip Hop muzika nastaje na jedan specifican nacin, kao sto rok nastaje na svoj nacin. Ne moze rok matrica da se nazove Hip Hop-om, kao sto ni Hip Hop matrica ne moze da se nazove rokom. Logicno. A kada se kaze rep muzika onda se misli na Hip Hop muziku, dok kada se kaze repovanje onda se misli na nacin iskazivanja teksta. Znaci to je ona razlika izmedju pevanja i repovanja. Zato postoje zanrovi poput Rep Roka i Rep Metala gde je iz Hip Hop-a uzet taj jedan element rep, a takvi zanrovi se ne mogu nazivati Hip Hop-om.
Hip Hop je rep, ali nije svako repovanje Hip Hop.
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
mob
Nokia 
..ja to repovanje, hipovanje i tome slicno.., ne prija mojim usima, jedina pesma koju mogu da slusam, a da u njoj peva Eminem je ova..


IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:47:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.