Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raketno naoruzanje Srbije - stanje i perspektive  (Pročitano 25660 puta)
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N70
Citat
Neva, Kub, i jos 4 sistema S-300 (Novi Sad, Beograd, Kragujevac i Nish)  i resili smo nas PVO sistem...

To bi bio vrh vrhova kada bi mi imali 4 S-300! Smile


Citat
Zolje i druga protivoklopna sredstva se rade u Cacku (pre mesec dva jedna zena povredjena pri proizvodnji, znaci proizvodnja traje i danas) i Valjevu

Pa da.Krusik namenska je ceo zivot proizvodio punjenja za rakete,i same rakete.Ne za Neve i Kub,ali su ih izvozili u Iran i Irak.Sto legalno sto ilegalno! Smile



Mali off...
BF,druze,slazes li se ti ikad sa nekim!?!Ti si izgleda rodjen da bi terao kontru!Pa dal je moguce da se ti uvek,ali UVEK razlikujes od drugih? Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@aleksa

Provereno, Edepro u svojim smesama koristi znacajne kolicine aluminijuma.

Citat
U drugoj varijanti, oznake GRAD-2000, kupcu se takođe nudi izvođenje remonta, ali uz zamenu koja obuhvata ne samo sklop raketnog motora u “užem smislu” već i sklop mlaznika. U ovoj varijanti primenjeno je kompozitno termoplastično raketno gorivo sa relativno većim sadrćajem aluminijuma, te srazmerno većim specifičnim i totalnim impulsom. Povećana termodinamička opterećenja mlaznika uzrokovala su uvođenje sasvim nove konstrukcije mlaznika. Rakete oznake GRAD-2000 postižu domet od približno 40 km.

http://www.yugoimport.com/forum/viewtopic.php?f=194&t=2402
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Хвала, стегоноша. То је потврда да су наши освојили производњу компликованих савремених ракетних горива.
Имали смо ми јако моћну хемијску индустрију.

На пример Србија је била пета земља на свету која је освојила производњу вискобризантног експлозива октоген (HMX) у Првој Искри, Барич, Београд. Американци чак ни својим најближим савезницима нису хтели да продају технологију производње овог експлозива. Тај експлозив се пре свега користи у против-тенковским тандем бојевим главама јер има највећу моћ од свих војних експлозива. (А може да се користи и као додатак композитним ракетним горивима на бази амонијум перхлората. На пример знам да су Руси/Украјинци у својим најновијим балистичким ракетама користили гориво са додатком октогена)

Ми смо толико били јаки у производњи високобризантних експлозива да смо на пример Американцима (преко Швајцараца) продали технологију производње експлозива типа хексоген који су они применили у једној својој фабрици на Флориди. (Наравно имали су Американци и пре нас производњу овог експлозива али наша технологија је била јако добра па су је применили.)
Ови подаци су из монографије "Сто година Хемијске индустрије у Србији".
« Poslednja izmena: 13. Feb 2010, 19:42:24 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@aleksa

Vrlo zanimljivo,  Smile nesto od toga mi je poznato u odredjenoj meri (procitao tu i tamo) ali se nisam time detaljnije bavio.

Inace, VTI je osvojio i proizvodnju aerosolnih bojevih glava. Nazalost, platforma na koju su je stavili je Maljutka, ali je cinjenica da i danas vrlo mali broj zemalja proizvodi aerosolne i tandem kumulativne bojeve lave.

I dalje smo, valjda, jedna od svega nekoliko zemalja na svetu koja prozivodi (moze da proizvede) plasticni eksploziv (mada ne znam u kakvom je stanju ta proizvodnja posle 99.).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
A propo price o testiranju goriva raketa Kub i Neva, samo da se nadovezem: Testiranje raketnog goriva za startne i marsevske motore za rakete za RS Neva moze se izvrsiti u laboratoriji i vrsi se tako iz prostog razloga sto je to trokomponentno gorivo (ili kompozit, kako neko lepo rece) - gorivo, oksidator i katalizator, sagoreva u raketnom motoru koji je zatvorena komora;
Kod raketa za RS Kub je situacija slozenija jer njihov marsevski motor kao oksidator koristi vazduh koji ulazi kroz usisnike koji se nalaze negde na sredini rakete i da bi se dobio potrebni pritisak vazduha raketa mora da LETI odredjenom (velikom) brzinom. Zato se ona mora lansirati da bi se izvrsilo pravilno testiranje.
Cisto da ne bude zabune zasto je izvrseno lansiranje samo kubovske, a ne i Nevske rakete
Uzgred, ako je verovati ljudima koji su vrsili ispitivanje, gorivo je sasvim OK, tj. izmerene vrednosti su u skladu sa onim sto bi i trebalo da bude kod ispravnih raketnih motora...
A sto se tice cuvanja raketa, one se cuvaju onako kako je proizvodjac propisao, u hermeticki zatvorenoj ambalazi napunjenoj suvim vazduhom, tako da... Zasad sa te strane nema zime...
Zima nadolazi sa strane stanica za vodjenje raketa kojima polako istice resurs...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
@bf_109_g_6,
druže mali off,explozija u magacinima na Karađorđevom brdu u Paraćinu se nije desila zbog lošeg skladištenja i loših uslova objekata  Smile Smile Smile

koliko je meni poznato , desila se zbog losheg skladishtenja vec stare municije(curenje i sl)  . da li je neko pripalio i cigaretu usput  Smile ,ne znam .

Mozes da pricas sta hoces, imam i video snimke iz modernizovanih Neva sa pomalo smesnom kombinacijom modernih LCD ekrana i praistorijske opreme, ali je radjeno (ima i na onoj temi koju je stavio Papalu). I niko to nije radio zbog svetskog trzista.
Uradjen je i novi digitalni prijemnik za radar koji mislim da nije masovno ugradjen kod nas (ako je uopste), ali koji ce Jugoimport koristiti u modernizaciji radara jedne zemlje.

mozesh ti da pricash shta zelish ,ali veca a modernizacija neve kod nas nije vrshena . ozbiljnije publikacije o modernizaciji starijih sistema nigde ne pominju tu nashu - ne zato shto nas mrze vec zato shto to i nije nishta posebno u odnosu na druge zemlje . ovaj link koji je neko postavio to praktichno i demonstrira :

http://www.ausairpower.net/APA-Legacy-SAM-Upgrades.html

btw , ne postoji digitalni prijemnik za radar ,poshto digitalni radari josh uvek nisu ushli u upotrebu bilo gde u svetu ,ponajmanje kod nas . postoji konverzija analnog signala u digitalni i njegova dalja obrada ,ali to je neshto drugo .

----------------

 shto se tiche raketnog goriva za kubove i neve  ,sami ste razreshili dilemu : ne proizvodi se kod nas .  cinjenica da su rakete proiveden u bivshem SSSR takodje se ne moze sakriti (slike sa jednog drugog foruma ) :



IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
@aleksa

Vrlo zanimljivo,  Smile nesto od toga mi je poznato u odredjenoj meri (procitao tu i tamo) ali se nisam time detaljnije bavio.

Inace, VTI je osvojio i proizvodnju aerosolnih bojevih glava. Nazalost, platforma na koju su je stavili je Maljutka, ali je cinjenica da i danas vrlo mali broj zemalja proizvodi aerosolne i tandem kumulativne bojeve lave.

I dalje smo, valjda, jedna od svega nekoliko zemalja na svetu koja prozivodi (moze da proizvede) plasticni eksploziv (mada ne znam u kakvom je stanju ta proizvodnja posle 99.).
Пластични експлозив у класичном смислу као амерички C4 је смеса на бази хексогена који је слабији од октогена чију смо ми производњу освојили још пре тридесетак година а и дан данас веома узак број земља може да произведе овај експлозив.

Други познати пластични експлозив је чешки SEMTEX који базиран на експлозиву типа PETN чију смо производњу такође освојили али и тај експлозив је слабији од октогена.

Фабрика је доста оштећена у НАТО бомбардовању 1999. после тога су некако обновили производњу али се пре 4 године догодила се експлозија, не знам какво је сада стање, вероватно су наставили производњу.

A propo price o testiranju goriva raketa Kub i Neva, samo da se nadovezem: Testiranje raketnog goriva za startne i marsevske motore za rakete za RS Neva moze se izvrsiti u laboratoriji i vrsi se tako iz prostog razloga sto je to trokomponentno gorivo (ili kompozit, kako neko lepo rece) - gorivo, oksidator i katalizator, sagoreva u raketnom motoru koji je zatvorena komora;
Хвала на појашњењу но ипак треба напоменути да се онда ради о ракети типа "Нева-М" јер основна "Нева" користи другачије гориво на бази нитроцелулозе (барута).

На слици коју је поставио bf_109_g_6 се види назив ракете 5В27У што је ознака ракете за Неву-М.

Извор:
http://pvo.guns.ru/s125/index.htm
« Poslednja izmena: 13. Feb 2010, 20:33:22 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
@bf_109_g_6

A ko pokusava da sakrije da su rakete proizvedene u SSSR-u??? Samo tvoja masta.

Video sam da je nesto radjeno na Nevi, oni ekrani i rad prikazan na njima nisu fatamorgana (kao najocigledniji dokaz da je nesto radjeno, za ostalo bi trebala tehnicka dokumentacija kao dokaz).
Ne ulazim u to da li je ona nesto posebno ili ne, ali po tebi prvo nista nije bilo radjeno od 99. a sada nije nesto narocito... Bitno je da su ljudi u vojsci probali da u okviru svojih mogucnosti urade nesto, sto tebi ocigledno smeta.

Sto se tice digitalnog prijemnika, mnogo filozofiras, sta radi i kako radi ne znam (jer ti ocigledno sve znas a kada se dokaze nesto drugacije ti to odmah zaboravis i uhvatis se za nesto drugo), znam da sam tako procitao u jednom od Jugoimportovih izvestaja, kao i u jednom od radova VTI koji je bio i javno objavljen. I sta vise mislim da sam taj rad barem dva puta postavio na ovom forumu i da si ti elegantno presao preko toga.

Dakle, sustina je da ostaju cevni predajnik i da se menja prijemnik sa digitalnim (zasnovanim na poluprovodnickoj tehnologiji) a na kojim principima radi me iskreno ne interesuje, znam samo da radi dobro i da je dogovoren posao sa drugom zemljom, a da li je signal analogni ili digitalni i kakva je razlika ne znam.

Znam samo da kako pise po netu to kod nas verovatno jos nije ubaceno u upotrebu, sto je sramota.
« Poslednja izmena: 13. Feb 2010, 20:34:08 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Хвала на појашњењу но ипак треба напоменути да се онда ради о ракети типа "Нева-М" јер основна "Нева" користи другачије гориво на бази нитроцелулозе (барута).

На слици коју је поставио bf_109_g_6 се види назив ракете 5В27У што је ознака ракете за Неву-М.

Извор:
http://pvo.guns.ru/s125/index.htm

Па и јесте у питању Нева М, тј ракета В-601П, односно 5В27У одн. 5В27Д, јер су ракете В-600П одн. 5В24 одн. 00П, зависи како их где означавају, већ биле превазиђене у време када су наши куповали ракетне системе од Руса...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Digitalni prijemnik je uradio Iritel, Yugoimportov izvestaj broj 25, str. 74. u prezentacji Iritela, ali imao sam i citav jedan PDF vezan za ovu oblast koji sam svojevremeno i ovde postavio, ali nemam vremena da trazim sada, gde se kaze da jedino kod radara jos uvek nismo u stanju da prizvedemo predajnik, dok sve ostalo mozemo...

http://www.scribd.com/doc/25853246/y-Report-Br25

Probacu da nadjem sutra.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.