2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:55:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Ragbi ili NFL?
Ragbi
45.2%  (47)
NFL
54.8%  (57)
Ukupno glasova: 104
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ragbi vs NFL  (Pročitano 18514 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Da... profesionalizacija ragbija 15 drastično je povećala razlike u kvaliteti klubova između "top" zemalja i ovih ostalih... prije 15-tak godina klubovi iz Rumunjske, Španjolske... su mogli tu i tamo odigrat dobru utakmicu sa klubovima iz ovih vrhunskih zemalja... sada više ne


Inače, Nada igra Interligu (Hrv, Slo) i tu i dalje gazi sve pred sobom. Čak se nešto bori i za ulazak u neke euro-kupove...

Radi se sa mladima, onako, klub je manje-više solidno postavljen... treba uzet u obzir činjenicu da je ragbi ipak egzotika na ovim prostorima, pogotovo u odnosu na nogomet


E sad... šta se tiče ragbija 13.... onaj tvoj post me malo zainteresirao, proučio sam svu meni dosutupnu literaturu, prekopao sam internet... saznao sam sve šta se u ovom trenutku može saznat o ragbiju 13

Pravila su drastično pojednostavljena u odnosu na ragbi 15... pogotovo u segmentu igre "rak", "skram", te izvođenju auta... time je taktički bitno pojednostavljena igra, a i privlačnija je za promatrača koji je neupućen u ragbi

Uglavnom... obzirom da sam ja igrao kao spojka (igrač s brojem 9 u ragbi 15 ekipi) a povremeno kao fulbek (igrač s brojem 15 u ragbi 15 ekipi), nekako mi se čini da bi se u ragbi 13 verziji najbolje snašao kao fulbek (br 1 u ragbi 13 ekipi) jer u ragbi 13 verziji ne postoji pozicija koju igra spojka u ragbi 15 verziji

Ragbi 13 ima puno puno više jedan-na-jedan trčanja i probijanja, kratkih dodavanja... nema break-down prekida i faza igre kao u ragbi 15 verziji, a spojka je upravo ključni igrač u toj fazi

Tako da moja "prava" pozicija i nema ekvivalenta u ragbi 13

Ali eto... fulbek dosta igra nogom, manje je u "gužvi", ne igra toliko s loptom u ruci i jedan-na-jedan u tijelo protivnika

Uglavnom... možda bi bilo zanimljivo okušat se...

Upravo zato me je veoma obradovao proboj Argentine do treceg mesta na proslom dvetskom kupu ragbija 15 odrzanog 2007.To je prava sportska nacija,visestruki prvak sveta u fudbalu i olimpijski sampion u kosarci,sa dobrom bazom i u drugim disciplinama.

Rumunija,Spanija,Portugal,Urugvaj mogu se nadati na po nekom ucescu na svetskom kupu,ali nista vise od toga.Veoma mi je intersantna Gruzija koja sa samo osam klubova predstavlja snaznog protivnika svim reprezentacijama.Ocigledno se radi o zemlji sa velikom sportskom kulturom,na proslim OI osvojili su vise zlatnih medalja od mnogo vecih drzava.

Nada se takmici u Interligi(takmicenje sa SLO i BiH),a Regionalna liga predstavlja takmicenje gde pored Hrvatske,Slovenije,Bosne i Hercegovine ucestvuju i klubovi iz Srbije,Bugarske i Madjarske(pominje se i Ceska u nekim planovima za buducnost).Ocigledno ragbi 15 savez Srbije nikako da shvati da u neposrednom komsiiluku ima Rumuniju koja predstavlja svetsku ragbi silu i da samo saradnjom sa njima moze napredovati.

Nada je odavno izgradila imidz pravog kluba i znam da su mnogi van ragbi desavanja culi za nju.To svakako dugujete kontinuiranom radu sa svim selekcijama,dobroj organizaciji,stadionu u centru grada i podrsci lokalne uprave.Devedestih godina ste imali i veliku pomoc od strane imigracije sa Novog Zelanda.

Ragbi 13 je sjajna igra i sigurno bi ti se veoma dopala,narocito ako si bio od onih "9"(demija,spojki) koji su voleli da malo zavuku sa loptom.Kljucni igrac u ragbiju 13 koji razigrava sve akcije takodje nosi broj 9,samo mu je primarna pozicija na mestu talonera.

Pored njega tu su dva maltene ravnopravna otvaraca(broj 10 u petnaestici)koji kontrolisu po jednu stranu terena,a u centru igralista imamo napadace.Tako da otprilike imamo 3 linije napada koje se po ranije utvrdjenom planu igre smenjuju.To je neophodno zbog izuzetnog fizickog napora koji iziskuje ragbi 13,najvise zahvaljujuci stalnom vracanju na 10metara u odbrani i velikom broju kontakta.Imao sam prilike da igram oba sporta i u trinaestici se trazi maksimalna spremnost

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Evo i kratke prezentacije sporta sa jednog foruma.

Ragbi XIII ili ragbi liga, izuzetno dinamican, atraktivan i uzbudljiv sport. Treba odmah reci da postoji razlikuja u odnosu na ragbi uniju ( ragbi 15 ) verzija ragbija koja je verovatno svima malo poznatija. Razlike su u broju igraca na terenu ( 13 u ligi naspram 15 u uniji ), kao i po pravilima koja su umnogome jednostavnija u slucaju "trinestice" i samim tim cine igru prijemcivijom. Ovaj sport se ubrzano razvija u Srbiji i ima veliku perspektivu. Prosle godine je u ligi Srbije ucestvovalo 5 ekipa: Dorcol, Crvena zvezda i Beogradski univerzitet iz Beograda, Podbara iz Novog Sada i Palilulac iz Nisa, dok ce ove godine broj timova najverovatnije porasti na 7. Pozvao bih sve zainteresovane da pocnu da treniraju ovaj sport i ukoliko zivite u nekom od ova 3 grada i zeleli biste da se ukljucite u sve to slobodne me cimajte a ja cu vas uputiti na ljude iz ovih klubova.

evo adrese sajta domace ragbi XIII lige, gde se mozete informisati o dogadjanjima vezana za domace klubove i reprezentaciju kao i pretiti rezultate tokom sezone:

http://www.ragbiliga.rs/

sada je doduse pauza i nema novih informacija ali sampionat za 2009, godinu pocinje krajem marta, tako da ce tada i biti nekih update-ova

ukoliko je neko zainteresovan moze pogledati kako to sve izgleda u australiji:

http://www.youtube.com/watch?v=qJdqTh5yqrs

http://www.youtube.com/watch?v=bI_k3HOa3-4...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=lxxVbDkrA_U

evo i highlights finala svetskog prvenstva iz novembra 2008 izmedju Australije i Novog Zelanda:

http://www.youtube.com/watch?v=4vKNZabTsFM

a evo i sta se desi kad se strasti uzburkaju:

http://www.youtube.com/watch?v=TRY4LWczBSk...feature=related


i konacno stream celih utakmica NRL-a najjace lige na svetu:

http://www.live-online-tv.com/tv/bigpondrugby.html
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Iako nisam ljubitelj ragbija, onog klasicnog, 13-ca me odusevila, mnogo je dinamicnija od 15-ce, pa cak i od NFL-a

Tipican komentar coveka koji se prvi put susretne sa Ragbijem 13 i komentar je tacan.
Nego evo jedne cele utakmice izmedju Australiije i Novog Zelanda na Kupu 3 Nacije,
http://video.google.com/videoplay?docid=-1733751516019342021

ili

State of Origin - Game 1 - 2009


Pa procenite sami.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2009, 04:56:22 od rezist »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung S500
Upravo zato me je veoma obradovao proboj Argentine do treceg mesta na proslom dvetskom kupu ragbija 15 odrzanog 2007.To je prava sportska nacija,visestruki prvak sveta u fudbalu i olimpijski sampion u kosarci,sa dobrom bazom i u drugim disciplinama.

Rumunija,Spanija,Portugal,Urugvaj mogu se nadati na po nekom ucescu na svetskom kupu,ali nista vise od toga.Veoma mi je intersantna Gruzija koja sa samo osam klubova predstavlja snaznog protivnika svim reprezentacijama.Ocigledno se radi o zemlji sa velikom sportskom kulturom,na proslim OI osvojili su vise zlatnih medalja od mnogo vecih drzava.

Nada se takmici u Interligi(takmicenje sa SLO i BiH),a Regionalna liga predstavlja takmicenje gde pored Hrvatske,Slovenije,Bosne i Hercegovine ucestvuju i klubovi iz Srbije,Bugarske i Madjarske(pominje se i Ceska u nekim planovima za buducnost).Ocigledno ragbi 15 savez Srbije nikako da shvati da u neposrednom komsiiluku ima Rumuniju koja predstavlja svetsku ragbi silu i da samo saradnjom sa njima moze napredovati.

Nada je odavno izgradila imidz pravog kluba i znam da su mnogi van ragbi desavanja culi za nju.To svakako dugujete kontinuiranom radu sa svim selekcijama,dobroj organizaciji,stadionu u centru grada i podrsci lokalne uprave.Devedestih godina ste imali i veliku pomoc od strane imigracije sa Novog Zelanda.

Upravo tako. U zadnjih 10-15 godina jedan od bitnih doprinosa razvoju Nade dao je rumunjski trener... Rumunjska je definitivno zemlja na koju se ragbijaši sa ovih naših prostora moraju ugledat... svakako dostižniji i realniji uzor od, recimo, Francuske ili Engleske


Ragbi 13 je sjajna igra i sigurno bi ti se veoma dopala,narocito ako si bio od onih "9"(demija,spojki) koji su voleli da malo zavuku sa loptom.Kljucni igrac u ragbiju 13 koji razigrava sve akcije takodje nosi broj 9,samo mu je primarna pozicija na mestu talonera.

Pored njega tu su dva maltene ravnopravna otvaraca(broj 10 u petnaestici)koji kontrolisu po jednu stranu terena,a u centru igralista imamo napadace.Tako da otprilike imamo 3 linije napada koje se po ranije utvrdjenom planu igre smenjuju.To je neophodno zbog izuzetnog fizickog napora koji iziskuje ragbi 13,najvise zahvaljujuci stalnom vracanju na 10metara u odbrani i velikom broju kontakta.Imao sam prilike da igram oba sporta i u trinaestici se trazi maksimalna spremnost


Da... to sam shvatio gledajući utakmice 13-estice... da su uloge halfova (spojka i otvarač) posve drugačije nego u 15-ici. Kod 15-ice su te uloge strogo podijeljene... točno se zna šta radi spojka (9) a šta radi otvarač (10)

U 13-istici postoje dva otvarača (brojevi 6 i 7) koji su se nastoje smjestit odmah iza točke "prekida" (play-the-ball) i koji primaju loptu koju sa točke prekida izvodi half, i oni onda organiziraju napad... a ostali igrači linije (ovisno o taktičkoj situaciji) ili prepuštaju nošenje lopte skupu ili pak pokušavaju probit obranu...

U 13-ici igrač s brojem 9 je u biti sidraš (hooker, talloneur) koji sudjeluje u skramu ali veći dio utamice odrađuje posao spojke tj. izvodi loptu početnim dodavanjem nakon prekida i na taj način započinje napad svoje ekipe


I da... shvatio sam da je individualno trošenje pojedinih igrača u 13-ici puno veće nego u 15-ici... specijalizacija uloga je manje izražena, pa se traži kompletniji angažman u utakmici...

Promatrajući utakmice 13-ice (preko TV-a), osobito sam oduševljen aktivnošću i radom i angažmanom igrača sa brojevima 11, 12 i 13... oni su nešto kao treća linija skupa u 15-ici, samo sa žešćim i zahtjevnijim ritmom...

IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
19.06.2009(Petak)-Sport Klub
21:00  (DIR) Rugby SL: Huddersfield-Castleford 


U pitanju je Engleska Super Liga u ragbiju 13 pa ko se jos nije upoznao sa ragbijem 13 ima prilike sada.
« Poslednja izmena: 18. Jun 2009, 09:28:55 od rezist »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Upravo zato me je veoma obradovao proboj Argentine do treceg mesta na proslom dvetskom kupu ragbija 15 odrzanog 2007.To je prava sportska nacija,visestruki prvak sveta u fudbalu i olimpijski sampion u kosarci,sa dobrom bazom i u drugim disciplinama.

Rumunija,Spanija,Portugal,Urugvaj mogu se nadati na po nekom ucescu na svetskom kupu,ali nista vise od toga.Veoma mi je intersantna Gruzija koja sa samo osam klubova predstavlja snaznog protivnika svim reprezentacijama.Ocigledno se radi o zemlji sa velikom sportskom kulturom,na proslim OI osvojili su vise zlatnih medalja od mnogo vecih drzava.

Nada se takmici u Interligi(takmicenje sa SLO i BiH),a Regionalna liga predstavlja takmicenje gde pored Hrvatske,Slovenije,Bosne i Hercegovine ucestvuju i klubovi iz Srbije,Bugarske i Madjarske(pominje se i Ceska u nekim planovima za buducnost).Ocigledno ragbi 15 savez Srbije nikako da shvati da u neposrednom komsiiluku ima Rumuniju koja predstavlja svetsku ragbi silu i da samo saradnjom sa njima moze napredovati.

Nada je odavno izgradila imidz pravog kluba i znam da su mnogi van ragbi desavanja culi za nju.To svakako dugujete kontinuiranom radu sa svim selekcijama,dobroj organizaciji,stadionu u centru grada i podrsci lokalne uprave.Devedestih godina ste imali i veliku pomoc od strane imigracije sa Novog Zelanda.

Upravo tako. U zadnjih 10-15 godina jedan od bitnih doprinosa razvoju Nade dao je rumunjski trener... Rumunjska je definitivno zemlja na koju se ragbijaši sa ovih naših prostora moraju ugledat... svakako dostižniji i realniji uzor od, recimo, Francuske ili Engleske


Ragbi 13 je sjajna igra i sigurno bi ti se veoma dopala,narocito ako si bio od onih "9"(demija,spojki) koji su voleli da malo zavuku sa loptom.Kljucni igrac u ragbiju 13 koji razigrava sve akcije takodje nosi broj 9,samo mu je primarna pozicija na mestu talonera.

Pored njega tu su dva maltene ravnopravna otvaraca(broj 10 u petnaestici)koji kontrolisu po jednu stranu terena,a u centru igralista imamo napadace.Tako da otprilike imamo 3 linije napada koje se po ranije utvrdjenom planu igre smenjuju.To je neophodno zbog izuzetnog fizickog napora koji iziskuje ragbi 13,najvise zahvaljujuci stalnom vracanju na 10metara u odbrani i velikom broju kontakta.Imao sam prilike da igram oba sporta i u trinaestici se trazi maksimalna spremnost


Da... to sam shvatio gledajući utakmice 13-estice... da su uloge halfova (spojka i otvarač) posve drugačije nego u 15-ici. Kod 15-ice su te uloge strogo podijeljene... točno se zna šta radi spojka (9) a šta radi otvarač (10)

U 13-istici postoje dva otvarača (brojevi 6 i 7) koji su se nastoje smjestit odmah iza točke "prekida" (play-the-ball) i koji primaju loptu koju sa točke prekida izvodi half, i oni onda organiziraju napad... a ostali igrači linije (ovisno o taktičkoj situaciji) ili prepuštaju nošenje lopte skupu ili pak pokušavaju probit obranu...

U 13-ici igrač s brojem 9 je u biti sidraš (hooker, talloneur) koji sudjeluje u skramu ali veći dio utamice odrađuje posao spojke tj. izvodi loptu početnim dodavanjem nakon prekida i na taj način započinje napad svoje ekipe


I da... shvatio sam da je individualno trošenje pojedinih igrača u 13-ici puno veće nego u 15-ici... specijalizacija uloga je manje izražena, pa se traži kompletniji angažman u utakmici...

Promatrajući utakmice 13-ice (preko TV-a), osobito sam oduševljen aktivnošću i radom i angažmanom igrača sa brojevima 11, 12 i 13... oni su nešto kao treća linija skupa u 15-ici, samo sa žešćim i zahtjevnijim ritmom...


Upravo zato me je veoma obradovao proboj Argentine do treceg mesta na proslom dvetskom kupu ragbija 15 odrzanog 2007.To je prava sportska nacija,visestruki prvak sveta u fudbalu i olimpijski sampion u kosarci,sa dobrom bazom i u drugim disciplinama.

Rumunija,Spanija,Portugal,Urugvaj mogu se nadati na po nekom ucescu na svetskom kupu,ali nista vise od toga.Veoma mi je intersantna Gruzija koja sa samo osam klubova predstavlja snaznog protivnika svim reprezentacijama.Ocigledno se radi o zemlji sa velikom sportskom kulturom,na proslim OI osvojili su vise zlatnih medalja od mnogo vecih drzava.

Nada se takmici u Interligi(takmicenje sa SLO i BiH),a Regionalna liga predstavlja takmicenje gde pored Hrvatske,Slovenije,Bosne i Hercegovine ucestvuju i klubovi iz Srbije,Bugarske i Madjarske(pominje se i Ceska u nekim planovima za buducnost).Ocigledno ragbi 15 savez Srbije nikako da shvati da u neposrednom komsiiluku ima Rumuniju koja predstavlja svetsku ragbi silu i da samo saradnjom sa njima moze napredovati.

Nada je odavno izgradila imidz pravog kluba i znam da su mnogi van ragbi desavanja culi za nju.To svakako dugujete kontinuiranom radu sa svim selekcijama,dobroj organizaciji,stadionu u centru grada i podrsci lokalne uprave.Devedestih godina ste imali i veliku pomoc od strane imigracije sa Novog Zelanda.

Upravo tako. U zadnjih 10-15 godina jedan od bitnih doprinosa razvoju Nade dao je rumunjski trener... Rumunjska je definitivno zemlja na koju se ragbijaši sa ovih naših prostora moraju ugledat... svakako dostižniji i realniji uzor od, recimo, Francuske ili Engleske


Ragbi 13 je sjajna igra i sigurno bi ti se veoma dopala,narocito ako si bio od onih "9"(demija,spojki) koji su voleli da malo zavuku sa loptom.Kljucni igrac u ragbiju 13 koji razigrava sve akcije takodje nosi broj 9,samo mu je primarna pozicija na mestu talonera.

Pored njega tu su dva maltene ravnopravna otvaraca(broj 10 u petnaestici)koji kontrolisu po jednu stranu terena,a u centru igralista imamo napadace.Tako da otprilike imamo 3 linije napada koje se po ranije utvrdjenom planu igre smenjuju.To je neophodno zbog izuzetnog fizickog napora koji iziskuje ragbi 13,najvise zahvaljujuci stalnom vracanju na 10metara u odbrani i velikom broju kontakta.Imao sam prilike da igram oba sporta i u trinaestici se trazi maksimalna spremnost


Da... to sam shvatio gledajući utakmice 13-estice... da su uloge halfova (spojka i otvarač) posve drugačije nego u 15-ici. Kod 15-ice su te uloge strogo podijeljene... točno se zna šta radi spojka (9) a šta radi otvarač (10)

U 13-istici postoje dva otvarača (brojevi 6 i 7) koji su se nastoje smjestit odmah iza točke "prekida" (play-the-ball) i koji primaju loptu koju sa točke prekida izvodi half, i oni onda organiziraju napad... a ostali igrači linije (ovisno o taktičkoj situaciji) ili prepuštaju nošenje lopte skupu ili pak pokušavaju probit obranu...

U 13-ici igrač s brojem 9 je u biti sidraš (hooker, talloneur) koji sudjeluje u skramu ali veći dio utamice odrađuje posao spojke tj. izvodi loptu početnim dodavanjem nakon prekida i na taj način započinje napad svoje ekipe


I da... shvatio sam da je individualno trošenje pojedinih igrača u 13-ici puno veće nego u 15-ici... specijalizacija uloga je manje izražena, pa se traži kompletniji angažman u utakmici...

Promatrajući utakmice 13-ice (preko TV-a), osobito sam oduševljen aktivnošću i radom i angažmanom igrača sa brojevima 11, 12 i 13... oni su nešto kao treća linija skupa u 15-ici, samo sa žešćim i zahtjevnijim ritmom...



Potpuno se slazem sa tvojim konstatacijama,u 13-ici imas pravo na letece izmene,ali samo 10(po najnovijim pravilima) puta tokom utakmice.Tako da dosta igraca provede sve vreme na terenu,a najcesce se menjaju igraci prve linije 8,10 koji se najvise trose u stalnim ukucavanjima u protivnicku odbranu.

Stalno se upada u bespredmetno poredjenje domaceg ragbija sa "6 nacija" i slicnim top prvenstvima.Za pocetak moramo naci pribliznije uzore,sto vise se regionalno vezati za Rumune(po pitanju 15-ice) i realno proceniti benefite od postojanja regionalne lige.Simptomaticno je da su domaca prvenstva u gotovo svim sportovima na prostoru bivse SFRJ veoma oslabila,a sada par bogatih klubova preskace par koraka(sirenje igracke baze i razvoj domaceg takmicenja)i ukljucuje se u regionalna medjudrzavna prvenstva.Odavno imamo primer NLB lige koja je obesmislila nacionalne sampionate,a sada su jos ociglednij primeri Partizana u vaterpolu i hokeju na ledu.Od sledece godine prvi pokrecu ligu sa Madjarima i Slovacima,a drugi se prikljucuju slovenackom prvenstvu.U isto vreme domaca takmicenja maltene prestaju da postoje,a u zvanicnim medjunarodnim prvenstvima pod okriljem evropskih federacija ne postizu znacajnije rezultate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
19.06.2009(Petak)-Sport Klub
21:00  (DIR) Rugby SL: Huddersfield-Castleford 


U pitanju je Engleska Super Liga u ragbiju 13 pa ko se jos nije upoznao sa ragbijem 13 ima prilike sada.

Super je sto trinaestice ima sve vise na nasim televizijama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Otvoreno prvenstvo Srbije u Ragbiju "9",Subota 20.jun,pocetni udarac 14.00h
Igraliste "BUSK-a" preko puta sportskog centra 11.April na Bezaniskoj kosi

Pozivamo sve zainteresovane da posete veoma zanimljiv turnir koji ce biti odigran ovog vikenda u Beogradu.Pravila ragbija "9" su veoma jednostavna,a sama igra je dinamicna sa puno preokreta, neizvesnosti i atraktivnih poteza.Svoje ucesce su potvrdile skoro sve ekipe iz domaceg prvenstva uz najavu mogucih gostovanja timova iz ragbija 15 i americkog fudbala,posto je prvenstvo otvorenog tipa.Do sada su svoje ucesce potvrdili

1.RK "Dorcol"
2.RK "Podbara"-Novi Sad
3.RLK "Crvena Zvezda
4.RK "Beogradski univerzitet"(moguc nastup 2 ekipe)
5.RK "Nis"
6.RK "Car Lazar"-Krusevac
7.RK "Radnicki"-Nova Pazova
8.RK "Morava"
9.RK "Dunav"
10.RK "Kolubara"-Lazarevac
Pravila igre su ista kao i u standardnom ragbiju 13 sa par izuzetaka.
•   Svakom timu je dozvoljebo da ima do petnaest igraca,ali na terenu ne sme biti vise od devetorice.Beskonacne izmene su dozvoljene cetvorici imenovanih igraca sa klupe.
•   Utakmica traje 15 minuta ,podeljenih u dva poluvremena po 7.5 min..Nema pauze u poluvremenu vec ekipe samo zamene strane terena.Svako poluvreme pocinje sutem sa centra.
•   U skramovima ucestvuju petorica igraca,trojica u prvoj i dvojica u drugoj liniji.Dok je lopta u skramu,niti jedna ekipa ne moze imati vise od cetiri igraca u liniji.Lopta mora biti otvorena iz zadnjih nogu druge linije skrama.
•   Pretvaranja posle postizanja eseja izvode se iskljucivo drop-kikom.Igraci tima koji je primio esej ne moraju se povlaciti iza linije eseja,ali nesmeju ometati sutera prilikom izvodjenja udarca za dodatne poene.
•   Posle primljenog eseja,ekipa koja je primila poene nastavlja utakmicu tap-om(izvodjenjem kao kazna)sa linije koja oznacava polovinu igralista.
•   Kazne se izvode tap-om sa mesta koje se nalazi 10 metara od mesta na kojem je kazna dosudjena.
•   U slucaju nesportska igre sudiji je dozvoljeno da suspenduje igraca na 5 minuta.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung S500
Potpuno se slazem sa tvojim konstatacijama,u 13-ici imas pravo na letece izmene,ali samo 10(po najnovijim pravilima) puta tokom utakmice.Tako da dosta igraca provede sve vreme na terenu,a najcesce se menjaju igraci prve linije 8,10 koji se najvise trose u stalnim ukucavanjima u protivnicku odbranu.

Da, to sam i ja skužio... prednja linija (tzv. stupovi, piloni ili eng. "prop", brojevi 8 i 10) odrađuju najveći dio "teškog posla" i u napadu i u obrani... oni su i najviši i najkrupniji igrači u ekipi... to sam primijetio... oni u napadu/obrani dođu nešto kao druga linija skupa u ragbi-15 verziji (brojevi 4 i 5) s time šta nema izvođeja skrama i auta, pa im preostaje angažman (i krvavi rad) u nošenju lopte i u obrani

Sve u svemu, ragbi-13 je taktični jednostavniji, upravo zato šta su sve situacije prekida (skram, aut, rak) u biti eliminirane i svedu se na "fintirani skram" i na izvođenje lopte, i to je to.

Ali je zato igra loptom u liniji dosta različita i fizički zahtjevnija. Mislim da bi ja sa svojom fizikom i staturom (178 cm, cca 80 kg) lošije prolazio u nekoj utakmici ragbi-13 nego šta sam prolazio u ragbi-15 naprosto zato šta dinamika igre u ragbi-13 zahtijeva puno više obaranja, probijanja, kontakta i nošenja lopte.

Ali eto, ne mogu reć ako se nisam okušao...
Stalno se upada u bespredmetno poredjenje domaceg ragbija sa "6 nacija" i slicnim top prvenstvima.Za pocetak moramo naci pribliznije uzore,sto vise se regionalno vezati za Rumune(po pitanju 15-ice) i realno proceniti benefite od postojanja regionalne lige.Simptomaticno je da su domaca prvenstva u gotovo svim sportovima na prostoru bivse SFRJ veoma oslabila,a sada par bogatih klubova preskace par koraka(sirenje igracke baze i razvoj domaceg takmicenja)i ukljucuje se u regionalna medjudrzavna prvenstva.Odavno imamo primer NLB lige koja je obesmislila nacionalne sampionate,a sada su jos ociglednij primeri Partizana u vaterpolu i hokeju na ledu.Od sledece godine prvi pokrecu ligu sa Madjarima i Slovacima,a drugi se prikljucuju slovenackom prvenstvu.U isto vreme domaca takmicenja maltene prestaju da postoje,a u zvanicnim medjunarodnim prvenstvima pod okriljem evropskih federacija ne postizu znacajnije rezultate.

A čuj... to je već puno puno šira rasprava... i tiče se cijelog sporta na ovim prostorima, ne samo ragbija...

Možemo i o tome, ali možda na nekoj drugoj temi...  Smile
« Poslednja izmena: 19. Jun 2009, 14:10:05 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 468
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Odlicna igra odbrane Castleforda narocito zadnje linije koja je sprecila nekoliko sigurnih eseja nakon proboja prednje linije od strane Huddersfielda.
« Poslednja izmena: 19. Jun 2009, 22:53:34 od rezist »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9 11 12 13
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:55:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.