Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Radovan Karadžić: Ne bi bilo rata da Alija nije mutio  (Pročitano 34399 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
E pa majstore u drzavi u kojoj postoje tri konstitutivna naroda organizovati gradjanski referendum nije bas logicno.
Ako ga tako pravdas pa podrzi onda i ovaj nas gradjanski referendum u Republici Srpskoj!



necemo sad o konstitutivnosti  i madjara u vojvodii ima 25-30 posto, nisam cuo da su konstitutivni
A kad cemo o konstituitvnosti?
Onda kad tebi odgovara?

Nego nisi mi odgovorio znas li sta znaci rijec cinjenica???????????????????????

Hoces li mi objasniti zasto onda sveznajuca medjunarodna zajednica nije ostavila bosnu uredjenom kakva je bila 1992 nego je ustrojila tako da nikada ni jedan narod ne bude preglasan?

Cinjenice,cinjemice,kuc kuc????

pa cinjenice su to sto sm ti vec predocio...cinjeica je nesto sto se desilo, istinito je i moze se dokazati
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1272
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
E pa majstore u drzavi u kojoj postoje tri konstitutivna naroda organizovati gradjanski referendum nije bas logicno.
Ako ga tako pravdas pa podrzi onda i ovaj nas gradjanski referendum u Republici Srpskoj!



necemo sad o konstitutivnosti  i madjara u vojvodii ima 25-30 posto, nisam cuo da su konstitutivni
A kad cemo o konstituitvnosti?
Onda kad tebi odgovara?

Nego nisi mi odgovorio znas li sta znaci rijec cinjenica???????????????????????

Hoces li mi objasniti zasto onda sveznajuca medjunarodna zajednica nije ostavila bosnu uredjenom kakva je bila 1992 nego je ustrojila tako da nikada ni jedan narod ne bude preglasan?

Cinjenice,cinjemice,kuc kuc????

pa cinjenice su to sto sm ti vec predocio...cinjeica je nesto sto se desilo, istinito je i moze se dokazati
mislis to da su srbi glasali za nezavisnost bih 1992 god.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
E pa majstore u drzavi u kojoj postoje tri konstitutivna naroda organizovati gradjanski referendum nije bas logicno.
Ako ga tako pravdas pa podrzi onda i ovaj nas gradjanski referendum u Republici Srpskoj!



necemo sad o konstitutivnosti  i madjara u vojvodii ima 25-30 posto, nisam cuo da su konstitutivni
A kad cemo o konstituitvnosti?
Onda kad tebi odgovara?

Nego nisi mi odgovorio znas li sta znaci rijec cinjenica???????????????????????

Hoces li mi objasniti zasto onda sveznajuca medjunarodna zajednica nije ostavila bosnu uredjenom kakva je bila 1992 nego je ustrojila tako da nikada ni jedan narod ne bude preglasan?

Cinjenice,cinjemice,kuc kuc????

pa cinjenice su to sto sm ti vec predocio...cinjeica je nesto sto se desilo, istinito je i moze se dokazati
mislis to da su srbi glasali za nezavisnost bih 1992 god.

pa ne svi, ali nisu ni svi muslimani, a ni xrvati lasali na referndumu
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
E pa majstore u drzavi u kojoj postoje tri konstitutivna naroda organizovati gradjanski referendum nije bas logicno.
Ako ga tako pravdas pa podrzi onda i ovaj nas gradjanski referendum u Republici Srpskoj!



necemo sad o konstitutivnosti  i madjara u vojvodii ima 25-30 posto, nisam cuo da su konstitutivni
A kad cemo o konstituitvnosti?
Onda kad tebi odgovara?

Nego nisi mi odgovorio znas li sta znaci rijec cinjenica???????????????????????

Hoces li mi objasniti zasto onda sveznajuca medjunarodna zajednica nije ostavila bosnu uredjenom kakva je bila 1992 nego je ustrojila tako da nikada ni jedan narod ne bude preglasan?

Cinjenice,cinjemice,kuc kuc????

pa cinjenice su to sto sm ti vec predocio...cinjeica je nesto sto se desilo, istinito je i moze se dokazati
mislis to da su srbi glasali za nezavisnost bih 1992 god.

pa ne svi, ali nisu ni svi muslimani, a ni xrvati lasali na referndumu...ali ako vec brojimo krvna zrnca sto ne reci i ovo odreden broj i srba je pomoao da reltutat referduma bude ubjedljiv, dakle to nije ona relativna vecina od 51-55posto, vec apsolutna 64%
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia 6300
Je li to procenat od ukupnog broja građana ili samo od izašlih na referendum?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
Па чињеница је да срби нису изашли на референдум јер њихов политички представник или оно
шта је сада Радмановић,а тада Караџић (обојица чете хвала богу)нису дали пристанак да се тај
референдум изврши.То што је Јовица муж Хатиџе изашао и гласао не значи да су срби изашли
у одређеном проценту на гласање већ значи да је одређен број дотадашњих "срба" изашло
на гласање јер им жена Хатиџа у супротном неби дала пичке,а људи воле обријану минџу.
То што је за тебе чињеница (јер не знаш шта значи ријеч "чињеница")је за мене смијешна ствар
јер истина се гради на истини,доказима,а не на претпоставкама колико је чега било као нпр.
није народни већ грађански референдум Smile.
Грађански референдум у оваквом сатарашу се организује када хоћемо да размотримо да ли је
дјед мраз угрожен у федерације,односно о стварима које су зајебанција али о стварима као
нпр."хоће ли у случају подјеле БиХ цазинска крајина припасти Републици Хрватској"референдум
се излази као народни,односно ствар која вама не иде у прилог.Какав народни референдум? Smile
То шта ти изговараш не постоји ни у Габону,а камо у оваквом миксу од државе. Smile
Референдум је референдум и он је средство помоћу којег власт има одредницу за даље дјеловање
али га власт у случају БиХ смије расписати само уз пристанак сва три представника конститутивна
народа.Свака друга варијанта је Устав служи као таригуз.Караџић (српски представник)1991 године
није дао пристанак,а чињеница да је у редовима ВРС било 5.000 муслимана не значи да ВРС није
била српска војска већ да тих 5.000 муслимана нису били из овог или оног разлога у АБиХ.
Чињеница је да Република Српска има границу са федерацијом у дужини од 1080 километара и
та линија је већа и дебља него ривер Дрина и то су Ренгеру чињенице,а не народни или
грађански референдум. Smile
Не знам шта више теби објаснити уколико ти и желиш нормалан дијалог.
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1104
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Rendzeru ja znam da je tebi DOBAR ili "zeljeni" broj Srba u BiH oko 3 % ali zao mi je ima nas mnogo vise!
zahvaljujuci tom referendumu sada Bosnjaka u republici srpskoj ima taman koliko je taj tvoj "dobar" broj!

Nego jesi li ti ikad u zivotu cuo za rijec cinjenica i znas li koje je njeno znacenje?

pa cinjenica je da su i srbi lasali na referndumu, a sad jel 3 posto ili 30 ne znam, jer to nije bio narodni referndum vec radjanski
Па чињеница је да срби нису изашли на референдум јер њихов политички представник или оно
шта је сада Радмановић,а тада Караџић (обојица чете хвала богу)нису дали пристанак да се тај
референдум изврши.То што је Јовица муж Хатиџе изашао и гласао не значи да су срби изашли
у одређеном проценту на гласање већ значи да је одређен број дотадашњих "срба" изашло
на гласање јер им жена Хатиџа у супротном неби дала пичке,а људи воле обријану минџу.
То што је за тебе чињеница (јер не знаш шта значи ријеч "чињеница")је за мене смијешна ствар
јер истина се гради на истини,доказима,а не на претпоставкама колико је чега било као нпр.
није народни већ грађански референдум Smile.
Грађански референдум у оваквом сатарашу се организује када хоћемо да размотримо да ли је
дјед мраз угрожен у федерације,односно о стварима које су зајебанција али о стварима као
нпр."хоће ли у случају подјеле БиХ цазинска крајина припасти Републици Хрватској"референдум
се излази као народни,односно ствар која вама не иде у прилог.Какав народни референдум? Smile
То шта ти изговараш не постоји ни у Габону,а камо у оваквом миксу од државе. Smile
Референдум је референдум и он је средство помоћу којег власт има одредницу за даље дјеловање
али га власт у случају БиХ смије расписати само уз пристанак сва три представника конститутивна
народа.Свака друга варијанта је Устав служи као таригуз.Караџић (српски представник)1991 године
није дао пристанак,а чињеница да је у редовима ВРС било 5.000 муслимана не значи да ВРС није
била српска војска већ да тих 5.000 муслимана нису били из овог или оног разлога у АБиХ.
Чињеница је да Република Српска има границу са федерацијом у дужини од 1080 километара и
та линија је већа и дебља него ривер Дрина и то су Ренгеру чињенице,а не народни или
грађански референдум. Smile
Не знам шта више теби објаснити уколико ти и желиш нормалан дијалог.


ne postoje ranice unutar BiX, to su samo admiinistrativne medje, a rs je entitet, a entitet u biti nije nista druo do udrua opcina
IP sačuvana
social share
Ah, kad se Bosnom sevdah zaori...Pa procvijeta behar i sve podijeli...kahva zamirise po mahali.
Sve bi ti srce stalo od radosti...Ja ljepote Boze dragi!
Ko da Bosnu Bog sam za sebe stvori.
Pa u tren , vidis svaki sokak i carsiju, sviju volis ko da su ti rodjeni.
I nedas je. Jer te tu mati rodi,jer s...e za nju rijeke krvi proli!
Branise Bosnu ,ljepoticu,junaci brane je i danas dani.
Zatvoris oci i zahvali Bogu sto si Bosanac i sto te takvom ljepotom nadari!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Све за Српство

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Добој, Република Српска, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Само се ти тјеши са ентитет у бити,а не смијеш петрићеву заставу окачити на раме и отићи
у ФИС Витез да те неби неки ујко распаметио од батина.
Е јака ти је држава када према сјеверу смијеш заставу носати 70 километара и то са скривањем
у Жепчу,а према југу већ након 10 километара ко да си у Хрватској. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by yetyou: Maksimalno dozvoljeno koristenje potpisa je uredjeno od trenutnog "raspolozenja"  MOD-eratora.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
Citat
necemo sad o konstitutivnosti  i madjara u vojvodii ima 25-30 posto, nisam cuo da su konstitutivni

Мађари су мањина у Србији... А Срби су били конститутивни у БиХ јер су је конституисали. Створили су је својом крвљу и знојем... Створили су је жртвом и животима оних несрећника које су твоји клали и бацали у јаме...
Створили су је својом антифашистичком борбом у којој су чинили већинску снагу...

Срби, да Срби су створили БиХ и Хрватску... То је вама тешко утувити у главу...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Suđenje bivšem predsedniku Republike Srpske
Karadžić pred sudom u Hagu: "Rat je bio pravedan i sveti"
B. Tasić/Blic online, Beta | 01. 03. 2010. - 10:05h  10:48h | Komentara: 0

Bivši predsednik Republike Srpske Radovan Karadžić, koji se tereti za genocid tokom rata na prostorima bivše SFRJ, na početku izlaganja svoje odbrane pred sudom u Hagu je izjavio da je rat koji se vodio na prostorima bivše države, bio "pravedan i sveti", piše BBC.



Suđenje Radovanu Karadžiću koji se, između ostalog, tereti za 11 zločina protiv čovečnosti, trebalo je počne u novembru, prošle godine, ali je stopirano, jer je bivši predsednik bojkotovao sud. Sudija je nedavno odbio novi zahtev za odlaganje suđenja.
Karadžić je, kako prenosi BBC, danas obustavio bojkot i pojavio se pred sudom, u pratnji svog advokata.
Nekadašnji predsednik Republike Srpske je pred sudom izjavio da nije kriv ni za jedan zločin za koje se tereti, tokom rata u periodu od 1992. do 1995. godine.
"Braniću svoju naciju i njihove razloge za rat, koji su bili pravedni i sveti", rekao je Karadžić na početku suđenja.


"Imamo dobar slučaj i dobre dokaze", dodao je on.

 

Optužen za genocid nad nesrbima u BiH, Karadžić je na suđenju rekao da neće braniti svoju "malenkost", već "veličinu" srpskog naroda koji se u BiH "500 godina borio za opstanak".

"Dokazaćemo da nije bilo ni primisli, a kamoli plana da se odstrane Muslimani", rekao je Karadžić, osvrćući se na optužbu da je bio na čelu udruženog zločinačkog poduhvata čiji je cilj bilo uklanjanje nesrba sa teritorija koje su Srbi smatrali svojim.

Karadžić je naglasio da cilj bosanskih Srba, nasuprot optužnici, nije bilo stvaranje Republike Srpske, već očuvanje Jugoslavije.

"RS je stvorena iz nužde i to veoma bolno, kad već nije mogla Jugoslavija", rekao je. Po njegovim rečima, bosanski Srbi bili su spremni i da prihvate nezavisnu BiH, ako im se osigura "srpska konstitutivna jedinica".


Karadžić je za izbijanje rata u BiH okrivio "zavereničko jezgro Stranke demokratske akcije" koje je vodilo "ratnu politiku" u korist Muslimana, a na štetu "hrišćanske većine - Srba i Hrvata".

Osnovni cilj tog jezgra SDA bila je "fundamentalistička dominacija" i "islamistička država" stvorena "nepravnom sececijom", tvrdi Karadžić.

"Suština zahteva SDA bila je - BiH je sto odsto naša, a Srbi, pa i Hrvati su gosti i ima da slušaju", kazao je optuženi, tvrdeći da SDA i danas ostaje pri tom zahtevu i ocenio da, dok je tako, "mirne Bosne neće biti".

Sugerišući da je NATO želeo da ga likvidira, Karadžić je u sudnici pustio snimak razgovora bivše glavne tužiteljke Tribunla Karle del Ponte sa nepoznatim osobama u kojem ona kaže da ima "dobre informacije" da je postojao sporazum Karadžića sa američkim izaslanikom Ričardom Holbrukom o imunitetu od Tribunala.

 

Karadžić, koji se brani sam, imaće, prema odluci sudskog veća, dva dana za izlaganje uvodne reči, koliko je na početku suđenja 26. oktobra prošle godine za uvodne napomene imala i optužba. Karadžićev pravni savetnik, advokat Goran Petronijević kaže da će prvi predsednik Republike Srpske iskoristiti oba dana za uvodnu reč, prenosi B92.

"Karadžić će dnevno govoriti tri sata. U uvodnoj daje pravac u kojem će se odbrana kretati. Sve u svemu, vremena je bilo malo, mi smo tražili od sudskog veća dodatni period za pripremu odbrane. Veće je u petak donelo jednu odluku koja nije konačna i očekujemo da se nakon žalbe, naš predlog usvoji i dodeli dodatno vreme, uz adekvatna sredstva, koja bi nam omogućila da u potpunosti pripremimo odbranu“, kaže on.

Ukoliko ne bude usvojena žalba odbrane, suđenje se nastavlja u sredu 3. marta i to iskazom prvog svedoka optužbe.

Inače, uvodnoj reči odbrane, u sudnici je prvi put put prisustvovao i branilac koga je Tribunal namentuo Karadžiću, britanski advokat Ričard Harvi.

Petronijević, međutim, kaže da će njegova uloga biti sporedna.

"Biće u jednom drugu delu sudnice. Pored njega će biti jedan savetenik i jedan saradni, koji će mu pomagati u tehničkom izvršenju uvodne reči. Naime tokom izlaganja biti emitovani tonski i filmski zapisi koji će ilustrovati pojedine delove uvodne reči“, objašnjava Petronijević.

"Gospodin Harvi i njegovi saradnici neće imati ulogu u postupku a sam Karaždić, prema mojim saznanjima, do sada s njim nije imao kontakt. Sam gospodin Harvi, osim prvog pisma koje je uputio Marku Sladojeviću i meni nije više kontaktirao sa odbranom. Njegova uloga u čitavom postupku, sem toga što je stend baj ne bi mogla da bude ni u budućnosti da bude ozbiljna jer i nije mao vremena, resursa niti mogućnosti da pripremi odbranu", kaže on.

 

Suđenje Karadžiću počelo je pred Haškim tribunalom 26. oktobra prošle godine uvodnom rečju optužbe. Optuženi je početak suđenja bojkotovao tvrdeći da mu sud nije dao dovoljno vremena da se pripremi.

Pošto je tužilac Alan Tiger 2. novembra završio uvodnu reč, sudije su tri dana kasnije donele odluku da Karadžiću postave branioca i da suđenje bude nastavljeno 1. marta, kako bi se braniocu dalo dovoljno vremena da se pripremi.

U uvodnoj reči, tužilac Tiger je naglasio da je Karadžić bio vrhovni komandant vojske koja je zločinima počinila etničko čićenje Muslimana i Hrvata u velikim delovima BiH, terorisala civile u Sarajevu i počinila genocid nad 7.000 Muslimana u Srebrenici.

Karadžića je označio kao arhitektu politike na kojima su ti zločini utemeljeni.

Ako suđenje bude nastavljeno u sredu, tužilaštvo će, kako je ranije saopšteno, prvo predstaviti dokaze o zločinima u Sarajevu, o čemu će iskaz prvi dati zaštićeni svedok KDŽ-263. Drugi svedok biće Sulejman Crnčalo.

Podsetimo, Radovan Karadžić se pred tribunalom u Hagu tereti za sledeće zločine tokom rata na prostoru bivše SFRJ:

-11 optužnica za genocid, ratne zločine, zločine protiv čovečanstva i druga zverstva
- Bombardovanje Sarajeva, tokom opsade u kojoj je poginulo 12.000 civila
- Isplanirani masakr tokom kojeg je stradalo 8.000 Bošnjaka u Srebrenici
- Smrt hrvatskih lidera, intelektualca i drugih profesionalaca
- Nezakonito proterivanje civila na osnovu nacionalnosti i verske pripadnosti
- uništavanje kuća, fabrika i svetih mesta

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21 22 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.