Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Raditi za Fijat u Srbiji je - neizdrživo!  (Pročitano 9103 puta)
07. Nov 2012, 20:46:09
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Radnici kompanije Fijat automobili Srbija (FAS) nisu zadovoljni zbog radnog vremena koje je organizovano tako da ih opretećuje, kao i visinom zarade, ali za sada neće biti protesta, rečeno je agenciji Beta u samostalnom sindikatu te fabrike.



Predsednik sindikata FAS-a Zoran Mihajlović rekao je da su se radnici montaže FAS-a žalili sindikatu, jer je rad četiri dana u nedelji, po više od 10 časova, u dve smene, "neizdrživ".


"Radno vreme u prvoj smeni je od 06.00 do 18.00, a u drugoj od 20.00 do 06.00, od ponedeljka do četvrtka, s tim što se tih 10 časova često produži i na 12 časova rada, naveo je Mihajlović.


U montaži, prema rečima Mihajlović ima i nešto manje radnika nego što je potrebno, što dodatno opterećuje radnike na pojedinim mestima, ali kako je dodao, očekuje se da će do kraja ove godine biti uposleno još oko 150 novih.


Prema njegovim rečima, radnici FAS-a su nezadovoljni i zaradama koja se kreće od 32.000 do 34.000 dinara dok njihove kolege u Italiji primaju pet puta više, dok u Poljskoj trostruko više.


"Odustalo se od protesta, jer smo dali šansu pregovorima sa poslodavcem od koga tražimo povratak na osmočasovno radno vreme i povećanje zarada", rekao je Mihajlović.


On je dodao da ima nekih naznaka da bi radno vreme moglo da bude izmenjeno od februara, a i o mogućnostima za uvećanje zarada se takođe razgovara sa poslodavcem.


"Smatramo da ima mesta za razgovore o primanjima s obzirom da proizvodnja raste i radnike treba motivisati", rekao je Mihajlović.


U kompaniji FAS je trenutno radno angažovano 2.500 radnika.

Izvor: Vesti Online
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Srbi,navikli da lade jaja,e ku*ac vise da se lade jaja,mora da se radi...Kome se ne svidja neka da otkaz...
Svi su trcali da se prijave za taj Fiat,a sad kenjaju nesto...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
srbija zemlja treceg sveta  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Ladjenje jaja i normalno radno vreme su dva razlicita pojma...
Ovakvo radno vreme postoji jedino u Kini i kod nas.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Pa da su Kinezi ladili jajca ne bi bili ovo sto su danas
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mi smo i dalje razmazena radna snaga u odnosu na Kineze..
evo kako Kinez pakuje karte:

a sad razmisli koliko bi trebalo Srbendi da to uradi...
popije kafu
poprica o svemu i svacemu
izdimi cigaru
cita novine na netu
....
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
LG Nexus 5
Mala plata. Radno vreme i ajd nekako, ova prva smena i moze da prodje ali po 10 sati, ne po 12 i vise. Ova druga(nocna) je nekako previse uzastopno 4 dana u nedelji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7270
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
mob
Nokia 
Ladjenje jaja  Smile  Radis 10-12 sati dnevno za 32.000 din u mesecu  Smile jebala ih drzava koja im je to dozvolila da rade.
Covek je upravu:
srbija zemlja treceg sveta  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Hebi ga, em male plate, em se mnogo radi, em ovo, em ono. Ne rade u rudniku po deset sati sa radnom subotom, situacija je takva kakva je, uvek ima goreg.
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Cudni smo ti mi pingvini!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6178
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
mob
SonyEricsson k750i
a jel imaju tri dana slobodno? ja radim 6 ponekada i 7 dana u nedelji 15 sati  Smile
na posao s' posla. e kada mi dosadi uzmem vikend slobodno inace svaki dan 15 h i nije mi neizdrzivo Smile naravno ja zaradim vise od njih al nemam slobodne dane svake nedelje.

mozda imaju osnova da se zale, al eto ja poznajem neke ljude koji za dvadesetak hiljada rmbace svaki dan.

naravno podrzavam svako poboljsanje za radnike i nadam se da ce dobiti nesto, al da je neizdrzivo  Smile

ja sam uvek govorio ako imas bolje idi, ako nemas ne jedi govna dok bolje ne nadjes.

samo pitanjce ako kojim slucajem 50-ak njih dobije otkaz gde bi radili za 32-34 hiljade? jer kontam da ima bolje otisli bi vec....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.