Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Racunar za 35 evra ~ Raspberry Pi ~ preko 3 miliona prodatih uredjaja  (Pročitano 45510 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
LG Nexus 5
To je maltene neupotrebljiv proizvod za običnog korisnika,budi realan,kad čitam postove kao da čiram reklamu za taj proizvod.
Napiši šta sve ne može.Šta može prosečan korisnik da uradi sa tim operativnim sistemom i kolika je podrška. Smile

Vec sam ti napisao da ja ne proizvodim ovo, onome kome treba, lepo moze da izgugla i da sam, na svoje ime naruci iz inostranstva ili da kupi od domacih preprodavaca 50% skuplje. Kada pisem o obicnim koricnicima, mislim na korisnike koji ne bi dali velike pare samo da bi isprobali osnove elektronike ili robotike, na primer. Ogroman je komjuniti na internetu za ovaj uredjaj, sto se recimo ne moze reci i za android plejere na nasem i ino trzistu. Pisao sam gore, verovatno nisi procitao, prvobitni plan je bio da se malo racunari priblize skolskoj deci, ono kao da ih malo zainteresuju te stvari. Da ovo kosta 100 dinara, opet ne bi nista znacilo tvojoj definiciji obicnog koricnsnika, kojima je dovoljno da zna da se lognu na fejsbuk, pogledaju youtube ili youjizz video i da skinu najnoviju epizodu gejm of trouns.

 
I koliko košta metereološka stanica??? 

Barem duplo jeftinije od gotovih profi resenja.



To je konkretno i gotovo resenje sa mogucim remote pristupem preko interneta, za gledanje iz bilo kog browsera, a to izgleda ovako, kao na donjoj slici na razlicitim lokacijama:



Ovaj kit je malo skuplji:



Poznato mi je da te zabole djoka za ovakve stanice, kao i mene, ali bi nekoga sa fakulteta fizike i li hidrometeoroloske skole mozda i zainteresovalo.



Polovni mobilni telefon od 50 evra pod androidom bi bolje odradio posao.I to mnogo jednostavnije,elegantnije,samo se dokupi jedan kabal,i blutut miš,i to je sve  za komplet ugodjaj.

Naravno da ne bi. Ovo sto sam pazario je jos jeftinije ali nije bitno. Ne znam kako si zamislio da je elegantnije resenje brbati misem po stolu i tako birati na tv ekranu sta ces raditi, al ajde. Povezi ti takav telefon od 50e na LED TV, omoguci mi da pustam filmove u full hd rezoluciji, da moze da se gleda fino i da nema gusenja, od mene imas glanc novi HDD WD green od 2tb (terabajta). Naravno, stavis to tvoje i ja ovo pa odradimo uporedni test brzine, elegancije i boljeg resenja za obicnog korisnika u smislu lakoce cele instalacije. I normalno, ako bude to tvoje bolje, uzmes hdd i svi srecni.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2014, 21:13:12 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.125
solidna stvar,a sto se tice elegancije to jeste plus ovog malisana,cenim da uz 4 jace accu celije od 1.2v moze dugo da poradi,zna lise koja je potrosnja pija
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
LG Nexus 5
U praksi je oko 5V x 700mA, maksimalno oko 5W, toliko moj usb adapter moze da izgura.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
mob
LG Nexus 5
Proslog meseca ja izasao novi model ovog uredjaja - Raspberry Pi 2.





Karakteristike novog uredjaja su:

A 900MHz quad-core ARM Cortex-A7 CPU
1GB RAM
4 USB ports
40 GPIO pins
Full HDMI port
Ethernet port
Combined 3.5mm audio jack and composite video
Camera interface (CSI)
Display interface (DSI)
Micro SD card slot
VideoCore IV 3D graphics core



Zbog toga sto ima ARMv7 procesor, podrzava veliki izbor ARM GNU/Linux distribucija, ukljucujuci i Snappy Ubuntu Core, kao i Microsoft Windows 10. (za mileta-rent-a-bubrega, licno i personalno vest objavila i kompanija Microsoft)
Windows 10 for Raspberry Pi 2
Windows Developer Program for IoT

Naravno, radi se o derivatu tog operativnog sistema koji ce biti znacajno siromasniji od prave verzije ali i potpuno besplatan za upotrebu.

Lista od nekoliko simpaticnih stvari koje se mogu odraditi sa prethodnim modelima ce se znacajno prosiriti sa novim modelom.

Cilj proizvodjaca je bio da se zadrzi prihvatljiva cena, odnosno, najniza moguca. Iz tog razloga i dalje nema gigabitnog eternet porta, vec 10/100. U odnosu na prethodni model, novi model je brzi od 2 do 6 puta.











Naruceno


Izvor: Raspberry Pi Organisation
« Poslednja izmena: 05. Mar 2015, 21:39:48 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
Malo vremena, a puno obaveza pa nisam stigao da napisem nista o novom modelu.

Stigla su mi dva komada, od raznih prodavaca. Jedan je planiran kao media centar racunar, drugi za test kao desktop racunar.

Evo malo slika od mojih ljutih masina, kao i razliku izmedju modela 1 i 2 (poslednje 3 slike):

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.JPG
(249.33 KB, 1920x1440)
2.JPG
(268.62 KB, 1464x1920)
3.JPG
(343.21 KB, 1920x1440)
4.JPG
(248.95 KB, 1920x1440)
5.JPG
(426.45 KB, 1440x1920)
6.JPG
(445.72 KB, 1920x1440)
7.JPG
(906.17 KB, 1440x1920)
8.JPG
(257.13 KB, 1920x1024)
9.JPG
(676.92 KB, 1505x1920)
« Poslednja izmena: 15. Apr 2015, 15:03:42 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 779
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
 Smile

Ako neko hoce jos samo malo da doda , imace ovo :

http://www.hardkernel.com/main/main.php

Ili u klincu:

https://www.youtube.com/watch?v=bMKpmruJ2vs


« Poslednja izmena: 15. Apr 2015, 22:53:51 od yuhuu »
IP sačuvana
social share
Ausvic , Buhenvald , Treblinka su "Nemacka Industrija Smrti" , a Jasenovac , Jadovno  - "Rucni rad Neovisne Drzave Hrvatske" ..., [b]
A EUropo zdaj...? "Nema alternativu" -  jel`te?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
Pa ovo je jos bolja i uslovno receno "jeftinija" stvar. Imas li ti ovo kod sebe? I da li osim ubuntua i kitketa moze da se instalira jos sta? Ovo cu definitivno da pazarim.  Smile




Case mejd in cajna od 1,2 evra za raspberry pi 2 i hit sinkovi:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

a.JPG
(238.84 KB, 1920x1440)
b.JPG
(214.79 KB, 1920x1440)
c.JPG
(167.05 KB, 1920x1440)
d.JPG
(257.35 KB, 1920x1440)
e.JPG
(255.25 KB, 1920x1440)
f.JPG
(193.11 KB, 1920x1440)
g.JPG
(177.65 KB, 1920x1440)
h.JPG
(210.64 KB, 1920x1440)
i.JPG
(221.51 KB, 1920x1440)
j.JPG
(202.05 KB, 1920x1440)
k.JPG
(226.09 KB, 1920x1440)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
Izgled operativnog sistema raspbian na raspberry pi 2. Velika mana ovog OS-a je sto nema podrske za adobe flash player. Buduci da nema aktivnih delova hladjenja, ovaj racunar je potpuno besuman. Uglavnom, za net surf, za ucenje osnovnih stvari programiranja, ovo je idealno resenje. U instalaciji se vec nalaze Python 2, 3, Scratch, Wolfram, Mathematica i Sonic Pi.
Naravno, posto je raspbian baziran na debianu, sa sudo apt-get install se mogu instalirati i druge aplikacije.

Evo kako to otprilike izgleda:



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.png
(525.55 KB, 1776x952)
2.png
(231.55 KB, 1776x952)
3.png
(271.96 KB, 1776x952)
4.png
(650.94 KB, 1776x952)
5.png
(80.68 KB, 926x709)
6.png
(122.76 KB, 769x940)
7.png
(79.24 KB, 1026x816)
8.png
(57.28 KB, 769x623)
9.png
(570.65 KB, 1776x952)
10.png
(51.92 KB, 1776x952)
11.JPG
(882.64 KB, 2053x2416)
12.JPG
(1208.79 KB, 1898x1968)
« Poslednja izmena: 17. Apr 2015, 10:47:17 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
OS
Linux
Browser
Chrome 33.0.0.0
mob
I-mate il` nemate
 Smile

Upravo sam sada na Odroidu i on podrzava nekoliko sistema  ,a o njima mozte na maticnoj stranici da vidite i na njihovom Forumu ..
Skinut program sa maticnog sajta , ima opciju "nadogradnje" kao i skoro sve sto imaju "Pametni telefoni" ...
Brz je , nisam ugradio kuler , ali ni nakon dva tri sata rada , pasivni hladnjak nije nesto posebno zagrejan , a ni sama ploca .
Za sada sam zadovoljan , jedino sto mi "nedostaje onaj umilni zvuk kulera" ... Smile
25 $ je postarina od Koreje do Srbije , mada moze da se naruci i na Ebayu po ceni negde oko 65 - 70 funti plus troskovi prevoza i naravno dodatna oprema kuju zelite , posebno EMMC kartica i njen citac i sa njom sve bude jos brze za oko 4 puta nego sa micro SD karticom .
Ako uzimate micro SD karticu , onda nemojte manju od 16 GB i mora da bude brza , tj . u klasi 10 .
Rok isporuke iz Koreje (Juzne , naravno) je oko nedelju dana .
Po meni se isplati , jer je sa 4 jezgra po 1.7 Ghz, pa Vi vidite .
Model "Odroid - U3" je ovaj sa kojim sam se ovde ulogovao .
« Poslednja izmena: 22. Apr 2015, 19:08:51 od lorimel »
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 37.0
mob
LG Nexus 5
Jebo ga ti, mogao si i neki SS da postavis. Elem, interesuje me klasicni low cost, ovaj odroid c1. Taj u3 kosta 70 dolara, plus postarina, to mu dodje oko 100 evra. I skroz mi nelogicno da u3 nema gigabitni lan.

Ovih dana ga narucujem pa cemo da vidimo koliko ce da izadje.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.192 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.