Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:41:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Queen i Pol Rodžers u Areni  (Pročitano 13304 puta)
Poznata licnost

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3325
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Samsung S4 mini
ajooj
evo ja sad sa koncerta...
nije normalno majke mi... 2:15h cistog rocka....legende uzivo....
ne mogu da verujem jos uvek....
svaka cast...organizacija...zvuk...rasveta...sve na mestu...svi hitovi.... jednostavno..genijalno.... Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Više od dva sata magije Queena u prepunoj Areni

Čak i oni koji su uoči koncerta bili skeptični oko nastupa obnovljene grupe „Queen” s pevačem Polom Rodžersom, sinoć u Areni nisu mogli da nađu nijednu zamerku - bio je to spektakl skoro na nivou onoga što je ovaj bend predstavljao i dok je osvajao svet sa Fredijem Merkjurijem na čelu.

Posle toliko godina, konačno se srećemo. Ovo je predivan trenutak - primetio je gitarista Brajan Mej počinjući prve rifove koncerta.
Prepuna Arena ovacijama se složila s njim, verovatno još ne očekujući spektakl kakav je „Queen” pripremio za ovaj susret.
Već na samom početku nanizali su se „Another One Bites The Dust”, „I Want It All”, „I Want To Break Free”, a fanovi već u ekstazi pokušavaju da prelete zaštitnu ogradu.
Pred džinovskim video bimom, članovi benda „cepaju” instrumente, raspaljujući publiku špartanjem po bini i uzanoj pisti koja se protezala do sredine partera.
Kad se atmosfera dovoljno zagrejala, došao je red na solo predstavljanja glavnih junaka ove priče: Pol Rodžers je pokazao da su mu dovoljni vokal i akustična gitara da zvukom popuni Arenu. Mejov nastup je hiljade ljudi ispratilo horskim pevanjem „Love of My Life”, da bi na kraju bubnjar Rodžer Tejlor preuzeo i ulogu glavnog vokala, između ostalog i uz hit „A Kind Of Magic”.
Baš kao magijom, u jednom trenutku se ceo prostor igrom svetlosti i velike disko kugle pretvorio u zvezdano nebo. Ista magija koja je povezala bend i publiku od trenutka kad su sevnuli gromovi na početku svirke, do finiša sa obaveznim bacanjem palica fanovima, ujednačila je ritam aplauza na „Radio Ga Ga”.
Zvanični deo koncerta priveo se kraju teatralnim „The Show Must Go On” i nostalgičnom „Bohemian Rhapsody”, kojoj se Fredi Merkjuri priključio na video bimu. I dok su se nizale njegovi snimci, a prepoznatljiv glas dovodio i do suza ženski deo publike, ostatak benda je živom svirkom kompletirao utisak.
U jednom trenutku, sa spuštanjem reflektora, činilo se da se šou završio. Ali, naravno, bend nije mogao da ostavi publiku tako razneženu. Povratkom na bis ponovo ju je razmrdao sa „We Will Rock You”, ubrzao sa „All Right Now” i dokrajčio sa „We Are The Champions”.


Izvor: 24 Sata
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia onaj veliki
Evo... iz prve ruke... Zvuk solidan, atmosfera vise nego dobra...
Roger Taylor, prosto receno, odlicno. Malo je gnjavio sa solazom, ali oprastam sa godinama.
Bryan May, pesma Love of my Life... savrsheno, kao sto sam i ocekivao. Odlicno je svirao, odlicno je pevao, malo je poneke solaze brljao (ali kvalitetno) i neke nije odsvirao po PS-u, ali boli ga pisha... Kad neko neshto tako smisli i tako odsvira onda posle moze da radi sta 'oce.
Bas, ritam gitara, klavijature... na nivou...
E sad zadnji i najmanje vredan  Smile Mr. Paul Rogers... Sta reci o coveku... Moje sumnje su potvrdjene. Definitivno nije covek za Queen. Znam da covek zna da peva, ali Queen nema pojma. Od falsheva na izvol'te pomeshanih sa prilicno losim zvukom, dobili smo najloshije otpevani "tribute Queen" (verovatno loshije i od Eksera sa cuvenog tribute Freddy na Wembley stadionu). Jedva sam cekao bis i All Right Now, ne bih li ga cuo u punom sjaju (iako je to pesmica koju svako moze da otpeva), jer ipak to je ono bash njegovo...

LM. Super svirka, dobar provod, malo zzbz glas, malo je mogao biti bolji izbor pesama, ali opet kad imash 70% hitova, ne moze se svima ugoditi...

Odo' malo da odmorim... Dug je dan pred nama...
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I'm a riddle so strong, you can't break me...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 12686
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy Nexus
burazer me je zvao da idem sa njim, imao je shemu soma dinara na ulazu, ja mrtav bolestan i 38.8 temperatura... Smile

zhalim shto nisam bio
IP sačuvana
social share
  

"Nobody expects the Spanish Inquisition!"
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


The Pretender

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 19013
Zastava Paradise City...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
Queen: Kraljevski!
Cetvrtak, 30. oktobar 2008. 11:52     




Britanski rokeri Queen, potpomognuti Polom Rodžersom, održali su u sredu veličanstven koncert u punoj Beogradskoj areni.

Više od dva sata odlične svirke, poduži bis, ali i pokoja zamerka na račun novog pevača, zajedno su ipak uobličili jedno nezaboravno rokenrol veče.

Uz grmljavinu i meteorsku kišu na video bimu, članovi grupe su izašli na binu, a pozdravio ih je zaglušujuć aplauz i urlik publike.

Queen su odsvirali čak 20 pesama, i još četiri na bis. Među njima su bili najveći hitovi stare grupe predvođene magičnim Fredijem Merjkurijem, ali i novije pesme sa svežeg albuma "Cosmos rocks", objavljenog u septembru.

Prosek godina u masi bio je tridesetak, a naročito je simpatično što je mnoštvo ljudi povelo svoju malu decu na koncert.



Sve su oči bile uprte u sjajnog gitaristu Brajana Meja, koji je potpuno zasenio Rodžersa. Svirkom, harizmom, ali i pevanjem!

"Moram reći, ovo je neverovatno. Nisam znao šta da očekujem od Beograda, jer se konačno upoznajemo, posle tolikih godina. Oprostićete jednom od članova, koji je bio sprečen da bude sa nama večeras", rekao je dirnuti Mej, i zasvirao "Love of my life" Merkjurija.

"I want it all", "I want to break free", "A kind of magic", "Radio ga ga", "Bohemian rhapsody", "We are the champions"...

Iako je bilo više nego jasno da niko, nikada, neće moći da uđe u "cipele" ili eskscentrične kostime Merkjurija, vokalne mogućnosti Rodžersa ipak su na momente predstavljale razočaranje. Visoke deonice Fredijevog raspona, koje su davale poseban emotivni začin pesmama Queen, nisu odjeknule u Areni - bivši pevač Free i Bad Company to, jednostavno, ne može da "izvuče". Ali, savršeno muziciranje benda prekrilo je sve nedostatke.



Publika, u potpunoj ekstazi obožavanja, najburnije je reagovala na žive snimke Merkjurijevih najboljih nastupa, posle kojih je Rodžers, koji je pevao naizmenično sa glasom pevača umrlog 1991. godine, mogao samo da se "pokrije ušima". Naročito tokom "Bohemian rhapsody".

Bina i vizuelni efekti bili su neverovatno osmišljeni, a vrhunac je bila velika disko-kugla, koja je hiljadama malih "zvezda" obasjala mrak Arene.

Cela masa sve vreme je bila u sjajnom zanosu, a bilo je jasno da bi obožavatelji jednog od najuticajnijih bendova svih vremena bili skoro isto toliko zadovoljni i da im je pušten samo snimak nekog od Fredijevih performansa.

Posle dva sata svirke, Queen su se vratili sa četiri energične pesme, kako rastanak od Beograda ne bi bio obojen setom. Kraljevski koncert!

Set lista:

"Hammer to fall"
"Tie your mother down"
"Fat bottomed girls"
"Another one bites the dust"
"I want it all"
"I want to break free"
"C-lebrity"
"Surf's up... School's out"
"Seagull"
"Love of my life"
"39"
"I'm in love with my car"
"A kind of magic"
"Say it's not true"
"We believe"
"Bijou"
"Radio ga ga"
"Crazy little thing called love"
"Show must go on"
"Bohemian rhapsody"

Bis:

"Cosmos rockin'"
"Alright now"
"We will rock you"
"We are the champions"

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Rajd of Kurta tu rajd on Murta

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 851
Zastava Jagodina/Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
SonyEricsson k700i
Interesantno...slusao sam uzivo Maiden, Deep Purple dva puta, Metallicu, Whitesnake i jos dosta bendova...sad i Queen...i uvek se nasao neko ko je primecivao brljave solaze Brajana Meja, los glas Koverdejla, i da ne nabrajam dalje...dakle, ocigledno je da svi koji dodju u Srbiju jos malo treba da vezbaju, malo da uce da sviraju, da pevaju...ili smo mi Srbi takav narod da vise volimo da kritikujemo nego leba da jedemo...a uglavnom to rade oni koji gore pomenutima mogu da pljunu pod prozor, i dali bi sve na svetu da budu minut u njihovoj kozi...
@Pink Floyd, bez uvrede, tvoj post me je samo podsetio na gomilu slicnih komentara koje sam slusao posle mnogih koncerata...
Sto se tice ovog od sinoc, ispunio je moja ocekivanja...Paul nije F.M., i to uopste ne treba porediti...organizacija dobra, svirka dobra, ko nije isao propustio je mnogo...
« Poslednja izmena: 30. Okt 2008, 12:55:50 od djiuliju »
IP sačuvana
social share

Sopen bi mi svirao, Mocart bi mi pevao, ako niste znali al sam bio mali. Glava mi je velika mozak mi je mali, nadimak mi dali i Palma me zvali. Jasno kao dan, ja sam tutuban...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung d600
Bio, cuo, video... Smile
Kvalitatan koncert!.. uzevsi sve u obzir, cak i godine benda...
I da se nadovozem na ovo sto je rekao djiuliju, glupo je porediti Merkjurija sa Rodzersom, turneja se ne zove dzabe Queen & Paul Rodgers. Ja ne znam zasto su ljudi ocekivali da cuju Merkjurija, sigurno je da su njegove interpretacije bolje ali ne sumnjam da je Rodzers  dao svoj maksimum, morao je, ipak pevao Merkjurijev repertoar. Svirka je bila odlicna! A sto se tice solaza, sve je to stvar ukusa, meni licno nije smetalo.

ps. Michael Holbrook Penniman iliti Mika ima slicnu boju glasa kao Freddy, mozda padne neka saradnja sa njim Smile Smile
« Poslednja izmena: 30. Okt 2008, 13:40:41 od ab341 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia onaj veliki
@Pink Floyd, bez uvrede, tvoj post me je samo podsetio na gomilu slicnih komentara koje sam slusao posle mnogih koncerata...
Sto se tice ovog od sinoc, ispunio je moja ocekivanja...Paul nije F.M., i to uopste ne treba porediti...organizacija dobra, svirka dobra, ko nije isao propustio je mnogo...
Ja sve sto sam rekao jeste realno stanje. Sad ko je sta cuo, to je do razvijenosti aparata.
Kad kazem za Brajana da je brljao, ne mislim bukvalno (jer je to nemoguce), vec da je imao i bolje dane, ali fantasticno je otprashio.
Znaci za bend cista 5ica, ali glas je druga prica...
...glupo je porediti Merkjurija sa Rodzersom, turneja se ne zove dzabe Queen & Paul Rodgers. Ja ne znam zasto su ljudi ocekivali da cuju Merkjurija...
Niko nije ocekivao Fredija, naravno, ali ja sam licno ocekivao nekog ko moze to da otpeva, a Rodja se slabo snashao u toj ulozi...
ps. Michael Holbrook Penniman iliti Mika ima slicnu boju glasa kao Freddy, mozda padne neka saradnja sa njim Smile Smile
Nadam se da je ovo bilo onako iz sale napisano... Smile
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


R`N`R

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1356
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung d600
Na pojednim deonicama je pljunuti Freddy   Smile

http://www.youtube.com/watch?v=mC9UzFhNlbA
« Poslednja izmena: 30. Okt 2008, 18:07:35 od ab341 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


*Kako koristim kosmo disk, moja zena vise ne hrce*

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 5204
Zastava Nova Pazova↔Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia onaj veliki
Na pojednim deonicama je pljunuti Freddy   Smile

http://www.youtube.com/watch?v=mC9UzFhNlbA
U pauzama kad cuti... Smile
Mozda eventualno neki Bee Gees, posto peva iz grla, a realno za Fredija nema pluca i ...
IP sačuvana
social share
Top teme:
:: Da li pishate pod tushem ::
:: Ima li petao penis? ::
:: Koje vam jaje vise visi? ::


...histerija znaci kadse covek dere iz petnih zila smrt smrt smrt!!...
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 03:41:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.