Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 32 33 35 36 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Put u rat - Pronađen Kuran iz vremena pre Muhameda  (Pročitano 66635 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Nauka je danas materijalisticki, pozitivisticki nastrojen skup relacija
Kako bi se nauka onda zvala da se bavi ne-materijalistickim stvarima? Filozofija?
Ne znam. Ono sto znam jeste da traganje za istinom prevazilazi mateirju i nauka kakvu poznajemo ima da zakuca, nece moci dalje, jer se bavi stvarima parcijalno.

Citat
Naravno da je materijalisticka. Da bi neko mogao da prihvati naucne istine mora da postoji materijalni dokaz za naucne tvrdnje i taj dokaz je, zamisli, u vidu materije. Kao na sudu. Priznaju se materijalni dokazi.
Ja ne pricam o sudu : )
Materija je samo deo sire slike. To nisu naucne istine, vec naucne pretpostavke, vidis i sam da nesto sto je vazilo kao dokaz pre 30 godina, danas ne vazi. Mi danas nemamo nauku, mi imamo, kao sto sam rekao - skup relacija, nekakvu mantru koju smo usvojili kao putokaz.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
Sta nam onda govore instrumenti? Cemu merenje struje, napona, jacine zvuka? Sve je maglovito, sve je pepeo i dim.

Kazem ti nauka se bavi matrerijalnim stvarima.

Filozofija se bavi smislom zivota i ostalim stvarima koje tebe interesuju. Fizika ti nikad nece odgovoriti na pitanja o moralu etici i ostalim aspektima tvog zivota.

Ali hoce o tome koliko elektrona ima u atomu cezijuma i ostale stvari koje su proverljive svake sekunde.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1963
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
To je ono sto ti nikako ne mzoes da razumes, nauka danas, kao i religija pre 200 godina pokusavaju da suzbiju znanje, pokusavaju da naprave svoj ograniceni prostor u kom operisu.

Pa sta je duhovnost, ako ne energija? Sta je emocija, ako ne energija? Kako mozes iskljuciti fiziku iz tog procesa? Sta je svest? Energija. Sve je energija ali je problem sto vi tu energiju dozivljavate na krajnje banalan nacin - nekakva merenja ampera, napona i pravljenja ajfonova.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 42.0.2311.135
mob
Ericsson jeste
Citat
Pas zna da je govno - govno i svestan je da je govno - govno i nece ga pojesti jer je govno. Pas iako na svom jeziku nema rec za govno, posto jos uvek nismo u stanju da razumemo sta pas laje, on nekako zna da je to govno.
ne može da bude svestan da je ''govno'' - ''govno'' iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu.
a sada si pokazao koliko si i ti sam ubeđen u to što govoriš kada si lepo rekao ''on nekako zna da je to govno''; ta rečenica bi mogla da se parafrazira u ''a jebemu mater,valjda NEKAKO zna, msm MORA nekako znati,a KAKO TAČNO-jebemga :SSS ali nekako MORA!!!1'',tako da samo možeš da misliš tj bolje reći VERUJEŠ u to,da je pas bilo čega ''svestan''
a ovde si lepo rekao '' Ili macka "zna" da li moze da skoci preko provalije ili ne. Cak i konj to "zna".'' tako je, pas ''zna'' otprilike šta govno predstavlja, a ne zna,odnosno nema svest o govnetu (niti bilo čemu drugom) nego mu instinkti i nagoni i u ovom slučaju čulo mirisa ''govori'' da ono ne valja,da mu ne prija.SVEST dakle nikakve veze sa time nema nego samo instinkti nagoni i slično,upravo u tome se i razlikujemo od životinja,jedina, a preogromna razlika,što smo mi vođeni i nagonima i instinktima ALI i svešću,svest nama takoreći upravlja,dok životinje nemaju svest nego samo nagone,instinkte i čula.

Citat
Dokaz ovoj tvrdnji je da pas ne zna da je to govno ili bilo koja druga nejestiva materija i da bi on to smazao sve u slast.
to si samo ti matori utripovao da je ''dokaz'',to je samo tvoja nekakva pretpostavka,u najboljem slučaju,da ne kažem verovanje.

Citat
Za njega je govno realan objekat iako za njega nema rec.
ni za ovo nemaš nikakvih NAZNAKA dokaza,na stranu to što ne postoji nijedan objekat bez reči,odnosno koji za sebe nema vezanu neku reč (ili više njih) koja ga definiše kao takvog

Citat
Gluvoneme osobe koje se sluze pokretima ruku, sasvim sigurno u glavi nemaju rec za pojmove i objekte koji ih okruzuju pa im to ne smeta da apstrahuju te stvari. Nema reci, imamo simbole.
naravno da imaju, to što su gluvoneme ne znači da nemaju svest POBOGU. samo ne mogu da tu svest izraze kroz GOVORNE reči ali mogu kroz PISANE (ako znaju da pišu). imaj u vidu da kad serem o rečima pod ''reč'' podrazumevam apsolutno najšire moguće značenje,znači ne mislim ''govor'' kada kažem reč,ili bar ne SAMO govor,govor je samo jedna od manifestacija reči.dakle te osobe samo ne mogu da GOVORE,a itekako imaju svest,odnosno reči,sposobnost shvatanja reči (jer su ljudska bića)

a što se ovog drugog tiče ''nema reči,imamo simbole'' haha ko da čitam sebe od pre godinu dana  Smile u potpuno iste zamke sam upadao,i ja i moj drug sa kojim sam o ovome podrobno diskutovao mnogo puta.a šta stoji iza simbola rođo ako ne reči? opet ponavljam , apelujem da konačno upotrebiš mozak (da ne kažem razum ili logiku jer ćemo opet početi da seremo aaa moja tvoja njegova njena logika)

Citat
Ideja prethodi recima.
ne nego obratno,mada se ideja može posmatrati kao sinonim za reč donekle.
a da ne bismo više kenjali oko ovoga, samo je dovoljno,ali ZAISTA SAMO OVO, da mi ti kažeš šta i kako postoji-BEZ REČI;znači da mi dokažeš postojanje biiiiiilo čega-BEZ REČI. ''kada'' ti to uspe-moći ćeš konačno da kažeš za sebe da si ''pobednik'' u ovoj debati, do čega ti je, nimalo ne sumnjam, itekako stalo.ne daj bože da ti (ili skoro bilo ko sa ovog ili bilo kog drugog foruma,ma stvarnosti uopšte,ne samo virtuelne) priznaš da si nešto/negde pogrešio,pu pu daleko bilo.moramo se inatiti i terati svoje pa ma dokle nas to dovelo!!

i btw bebe nemaju svest, slobodna volja ne postoji, a to sam čini mi se i ranije,pre neki mesec il kolko već, pokušao da ti objasnim ali apsolutno nije doprlo do tebe, nisi u stanju iz nekog razloga to da shvatiš,tako da mi nešto ne pada na pamet da se ponavljam;slobodno nastavi i dalje  da veruješ u nju ako ti je tako lakše (a očigledno jeste), nemam nameru ni želju da te u tome ometam



Citat
Hvala na odgovoru, zaista impresivno, vrlo interesantno. Licno, problem svesti je vrlo nelogicna stvar i zato zvanicna nauka bezi od toga, jer, kao sto neko jednom rece "bolje da ne gledam, mozda i jesam tamo!" i tu si potpuno u pravu. Nauka je danas materijalisticki, pozitivisticki nastrojen skup relacija, nema od toga nista...O uticaju raznih centara moci na zvanicnu nauku i da ne govorim.
tako je rođo, al aj ti objasni blusoniku,pedergunu ili bilo kom drugom fanatiku bilo koje vrste (u njihovom slučaju naučnom) da materija zavisi od ''duhovnog'' odnosno svesti/reči/ideje/energije a ne obratno,good luck with that  Smile ja ne znam zašto se i dalje trudim..

Citat
Ipak, moram priznati da me i dalje buni tvrdnja da bez reci nista ne postoji. Ako kazem da je nula broj, iako taj "broj" fisicki oznacava svoju suprotnost, odnosno da nista postoji, onda bih zakljucio da ipak postoji rec, koja oznacava da nesto ne postoji.
shvatam potpuno šta te buni ali ne bi trebalo jer je to ovde sporedno a i druga tema (da li ''ništa'' postoji ili ne;šta je uopšte ''ništa''? pri čemu retko ko shvata da ništa nije ništa, da ništa ne postoji,jer čim uzmeš da kažeš ''ništa JE ___ (to i to) time zapravo govoriš da je ništa NEŠTO,što nije tačno,ništa je ništa a nešto je nešto,ali ne bih o ovoj temi da ne bismo obojica dobili glavobolju);a što se ovog drugog tiče,tako je,postoji reč koja označava nešto što ne postoji ( u materiji bar)  i naziva se laž. dok je istina,pogađaš,reč o onome što postoji.imaš li još nekih nedoumica?  Smile

Citat
Pa sta je duhovnost, ako ne energija? Sta je emocija, ako ne energija? Kako mozes iskljuciti fiziku iz tog procesa? Sta je svest? Energija. Sve je energija ali je problem sto vi tu energiju dozivljavate na krajnje banalan nacin - nekakva merenja ampera, napona i pravljenja ajfonova.
ovo si pokido,svaka čast!
« Poslednja izmena: 05. Nov 2015, 17:57:38 od abenaz »
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
O psu...

Nije tacno da se pas u svom zivotu rukovodi samo instiktima. Ima i memoriju i moze cak da zakljuci (nauci) neke nove stvari. Recimo dok je mlad probace da jede i nejestive stvari a kasnije ce ih prepoznati po obliku, boji i mirisu. Tako da je pas svestan svog okruzenja, kao i da je svestan da je on, on, a da nije neko drugi.

O  recima (pojmovima)

Citat
na stranu to što ne postoji nijedan objekat bez reči,odnosno koji za sebe nema vezanu neku reč (ili više njih) koja ga definiše kao takvog

Naravno da postoji. Samo ti za njih ne znas. Evo recimo opisi recima Betovenovu simfoniju. Opisi recima sta je to orgazam...

Postoje cak reci koje imaju visestruko znacenje, pa im je potrebna cela jedna knjiga da ih objasni. Hegelova dielektika recimo.

U mnogim slucajevima covek se oseca ushiceno da se "to recima ne moze opisati"

Opisi u nekoliko reci delo jednog apstraktnog slikara....

Citat
bebe nemaju svest, slobodna volja ne postoji, a to sam čini mi se i ranije,pre neki mesec il kolko već, pokušao da ti objasnim ali apsolutno nije doprlo do tebe, nisi u stanju iz nekog razloga to da shvatiš,tako da mi nešto ne pada na pamet da se ponavljam

I onda beba preko noci postane svesna? Nece biti... Kad budes imao dete videces to i sam. Svest se budi. Isto je sa spavanjem. Postoji trenutak dok tones u san, kad ti se svest gubi i trenutak kad se budish, kad dolazish "svesti"

Tvoje aluzije da sam ja glup jer ne mogu da shvatim tvoje poimanje stvarnosti su kranje banalne. Ja razumem sta ti pricash, ali se sa time NE SLAZEM.

Ti mozak coveciji zamisljas kao ograniceni bilijarski sto, pa se svaka loptica ponasa po utvrdjenim pravilima kretanja.
I opet ti ponavljam - nije tacno. Covek bi i dalje jeo banane i bobice da se nije otrgnuo od tog paterna i upotrebom svoje maste, svesti i inovacija, koje gle cuda, nigde nije mogao da dobije iz proslosti. Nijedna cestica nije nosila informaciju o pronalascima pa da se zapatila u mozgu primata. Tebi je ocigledano da shvatish da bez slobodne volje i slobodnih misli, covek nikad nista ne bi pronasao. Cak ne bi izumeo ni jezik.

Ne znam gde si ziveo i sa kim se sve pricao, ali ocigledno sa slikarima i umetnicima nisi. Slikari razmisljaju u slikama. Ja razmisljam u algoritmima i programerskim shemama i konceptima. Svaki inzinjer ce ti reci da ima sposobnost da zamisli recimo sematski prikaz nekog mashinskog elementa bez da upotrebi i jednu rec. Tvoje suzeno iskustvo te sputava da shvatish da postoje ljudi koji nikad nisu rec upotrebili u zivotu. Cak i ne pricaju. A sporazumevaju se preko pokreta. Pokret ne predstavlja rec, nego radnju.

Citat
a mi ti kažeš šta i kako postoji-BEZ REČI;znači da mi dokažeš postojanje biiiiiilo čega-BEZ REČI. ''kada'' ti to uspe-moći ćeš konačno da kažeš za sebe da si ''pobednik'' u ovoj debati,

NECE SE NIKADA DESITI, ALI
Da stojim nasuprot tebe i da te zveknem pesnicom posred face, nista ne bi morao da ti objasnjavam. Iz cuga bi shvatio da sam ti neprijatelj. U kranjem slucaju bi bez reci shvatio da si povredjen.

@Kristal

Citat
Pa sta je duhovnost, ako ne energija? Sta je emocija, ako ne energija? Kako mozes iskljuciti fiziku iz tog procesa? Sta je svest? Energija. Sve je energija ali je problem sto vi tu energiju dozivljavate na krajnje banalan nacin

Duhovnost je religijska rec, u upotrebi je kod primitivnih naroda da oznaci um, mozak ili svest. Emocija je hemijska reakcija koja pobudjuje odredjene sinapse u mozgu stavljajuci tvoj mozak u odredjeno stanje. Emocije nemaju ljudi kod kojih je doslo do fizickog ostecenja spoja izmedju amigdale i sive mase.

Citiram:

"Uloga amigdale u emocionalnom životu

Joseph LeDoux, neurolog u centru za neurologiju sveučilišta New York University, prvi je otkrio ključnu ulogu amigdale u emocionalnome mozgu. LeDouxova istraživanja ukazuju na to kako amigdala, koja se ponaša kao svojevrsna stanica za uzbunu ili «neuralni alarm», može preuzeti kontrolu nad ponašanjem čak i dok je prefrontalni korteks još uvijek u fazi odabiranja adekvatne reakcije. Živčani putevi koji reguliraju emocije mogu zaobilaziti korteks - LeDouxovo istraživanje pokazalo je da signali iz oka ili uha u mozgu najprije putuju do talamusa, a potom – prekapčajući se samo u jednoj sinapsi – do amigdale; drugi signal (koji prolazi dulji put jer prolazi kognitivnu obradu) iz talamusa usmjerava se u neokorteks, a zatim iz njega u limbički mozak, iz kojega se odgovarajuća reakcija širi cijelim tijelom.

Ovaj kraći put kojemu je potrebno samo 12 milisekunda da aktivira amigdalu, može objasniti zašto se neke emocionalne reakcije i uspomene mogu stvoriti bez u najmanjeg svjesnog, kognitivnog doprinosa. Hipokampus pomaže u stvaranju emocionalne reakcije davanjem adekvatnog konteksta, analizom i usporedbom dolazećih signala sa onima pohranjenima u sjećanju. Kad sustav amigdala-hipokampus reagira bez povratne informacije iz korteksa, dovodi do jakih i brzih emocionalnih reakcija, ali u isto vrijeme površnih i netočnih jer se analiza situacije vrši metodom asocijacije
."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
Jel si se opustio covece...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Smile  Smile kreledetektor Smile Smile
Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 05. Nov 2015, 20:11:09 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 202
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
Citat
Akan,

ajd sto mi ne odgovori, ali evo opet, ukratko.

Odredjeni pasusi u Kuranu, se mogu shvatiti siroko. I ovako i onako.

Ali ih to  ne kvalifikuje kao naucno znanje.

Nauka nije samo opsta izjava, nego detaljno objasnjenje i dokazi. To sto u svetim knjigama i raznih izjava ih ne cini prethodicom naucnog otkrica.
I sad od tih raznih izjava izaberes one koje se poklapaju sa savremenim otkricima, a ignorises prevazidjene, i eto kao sveta knjiga je mjerodavna.
Slagvort
Jako mi je drago sto se u tvom pisanju nazire osoba vaspitana i savjesna.
Mozemo da se ne slazemu u svemu ali ja nikada necu reci, pa ti si neznalica, lupas gluposti, seres za mene su to pogrdne rijeci  ja ih ne upotrebljujem ili se trudim stvarno da budem covjek.
Zbog prirode mog posla nemam puno vremena za pisanje.
Muslimani vjeruju da je kuran boziji govor koji je objavljen Muhamedu a.s, u njemu samom se kaze da je On govor  koji ce vaziti do sudnjega dana.
U Kuranu se navodi da:"* 7. On tebi objavljuje Knjigu(Muhamedu), u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige,
a drugi su manje jasni. Oni čija su srca pokvarena - željni smutnje i svog
tumačenja - slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo
Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: "Mi vjerujemo u njih, sve
je od Gospodara našeg!" - A samo razumom obdareni shvaćaju"
DAKLE KAZE SE DA POSTOJE AJETI KOJE SHVATAJU ONI KOJI SU DOBRO U NAUKU UPUCENI...

Ja sam tebi bio naveo ona dva ajeta koja stoje u kuranu i oni spadaju u one ajete koji su, da tako kazemo za one koji su upuceni u nauku.
Pitanje je zasto bi Muhamed(oni koji vjeruju da je on autor) svojim sljedbenicima pricao o stvarima o kojim a oni nemaju znanja, a naravno da ga nisu ni mogli iimati jer je svijet prije 1400 g. bio na malom stupnju nauke.
Muslimani ni danas nisu nesto narocito zainteresovani za nauku pa onda samo se oslone na potvrdjena otkrica i usklade ove ajete po njima.
Dakle stvaranje u parovima:
Kuran: "Neka je hvaljen Onaj koji u svemu stvara parove: u onome što iz zemlje niče, u njima samima, i u onome što oni ne znaju! (36:36)"

1. Parovi koji niču iz zemlje, dakle biljke koje imaju muške i ženske izdanke.
2. Stvaranje ljudskih parova, muškarca i žene. Neki smatraju da se pod ovim podrazumijeva i postojanje nekih oprečnih osobina u ljudskom karakteru kao što su hrabrost/kukavičluk, ljubav/mržnja, darežljivost/škrtost i sl.
3. Nepoznati parovi. U vrijeme objavljivanja Kur’ana o stvaranju u parovima bilo je vrlo malo poznatog. U poglavlju koje slijedi najviše ćemo se pozabaviti ovom posljednjom vrstom parova.

OTKRIĆE KOJE JE DONIJELO NOBELOVU NAGRADU

Atom leži u osnovi svake materije u svemiru. Izučavanje ovog najmanjeg dijela može nam dati predstavu o stvaranju svega u parovima. Ako se u ovom najsitnijem dijelu materije nalaze parovi, onda je sve stvoreno u parovima, obzirom da je sve u svemiru stvoreno iz ove čestice.
Što su se više produbljavale analize atoma, ustanovljavalo se da atom nije sačinjen samo od protona, neutrona i elektrona, već da posjeduje mnogo kompleksniju, precizniju i savršeniju građu. Čak i najsitnije čestice atoma stvorene su u parovima:
- Naspram protona nalazi se anti-proton.
- Naspram elektrona pozitron.
- Naspram neutrona anti-neutron.
Otkriće da je materija stvorena u parovima jedno je od najbitnijih otkrića fizike. Engleski naučnik, Paul Dirac, je za svoja otkrića na ovom polju 1933. godine dobio Nobelovu nagradu za fiziku. Diracovo otkriće, poznato pod nazivom ‘parite’, otvorilo je put do otkrića da materija svoj par u anti-materiji.
Precizni proračuni Uzvišenog Tvorca također su vidljivi kod preciznog određivanja broja protona, elektrona, neutrona i njihovih pariteta prilikom stvaranja svemira. Uzmimo za primjer elektron i njegov paritet pozitron. Kada se to ujedini, nastaje energija. Ako naspram 10 jedinica elektrona bude 15 jedinica pozitrona, 10 jedinica elektrona i 10 jedinica pozitrona će nestati, a ostat će 5 jedinica pozitrona. U slučajevima kada njihov broj bude isti, pojavljuje se energija, a nestaje i elektrona i pozitrona. Da bi, dakle, održali svoje postojanje, i protoni i elektroni i neutroni brojčano moraju biti nadmoćniji od svojih pariteta. Pri tome je, isto tako, veoma bitna i brojčana ravnoteža između elektrona, protona i neutrona. Ilustracije radi, da je broj elektrona manji od protona, ne bi postojao život.
Naše postojanje je, dakle, bilo moguće jedino nakon ovakvih krajnje preciznih proračuna. Da je samo jedna od hiljada mogućih detalja prepušten slučajnosti, danas ne bismo postojali. Postojimo zahvaljujući tome što je naš Stvoritelj obaviješten o svemu, što sve kontrolira Svojom neograničenom moći.


Kuran : "I kunem se mjestom gdje se zvijezde gube, a to je, da znate, zakletva velika. (56:75-76)"
Ovde se Bozijiom zakletvom naglaava  vaznost mjesta gde se gube ili gubi zvijezda.
Svi stručnjaci iz oblasti fizike znaju da jedan od najzanimljivijih fenomena u svemiru predstavljaju crne rupe, koje nastaju smrću velikih zvijezda, tri puta veće od Sunca. Nakon što potroše svoje gorivo, ova nebeska tijela počnu ponirati sama u sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.11.1
Browser
Safari 601.2.7
mob
I-mate 30 Pro
 Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Liberté, égalité, fraternité!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4891
Zastava Vozdovac - Republika
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
mob
Samsung S7
Citat
Što su se više produbljavale analize atoma, ustanovljavalo se da atom nije sačinjen samo od protona, neutrona i elektrona, već da posjeduje mnogo kompleksniju, precizniju i savršeniju građu. Čak i najsitnije čestice atoma stvorene su u parovima:
- Naspram protona nalazi se anti-proton.
- Naspram elektrona pozitron.
- Naspram neutrona anti-neutron.

Tvoj tvorac se malo zajebao, a sa njim i muamed

Naime nemaju sve cestice svoje parnjake u anti materiji.

Sem toga te recenice koje ti izdvajas iz te knjige su katastrofalno lose srocene. Pa je mogu iz bilo koje bajke za decu da ti svaku recenicu tumacim da su braca Grim bili super naucnici.

Citat
Kuran : "I kunem se mjestom gdje se zvijezde gube, a to je, da znate, zakletva velika. (56:75-76)"
Ovde se Bozijiom zakletvom naglaava  vaznost mjesta gde se gube ili gubi zvijezda.
Svi stručnjaci iz oblasti fizike znaju da jedan od najzanimljivijih fenomena u svemiru predstavljaju crne rupe, koje nastaju smrću velikih zvijezda, tri puta veće od Sunca. Nakon što potroše svoje gorivo, ova nebeska tijela počnu ponirati sama u sebe.

Ccc, bash da vidim sta cete da radite, vi pseudo naucnici kad budete procitali da crne rupe ne postoje.

Mesto gde se zvezde gube... Pa bre covece, to je kad osvane dan, nebo postane plavo i neprozirno, dakle radi se o nebu preko dana. I cime se on kune? Obicno se ljudi kunu necim svojim, necim svetim, sto mogu da izgube, tipa kunem ti se ovim blablabla, uradicu to i to. Zamisli sad ti prikana koji se kune crnom rupom? Uh to je strasna zakletva...

Kunem ti se crnom rupom, odsecicu ti glavu. I sta ce da se desi crnoj rupi, ako ti zakletvu ne ispunish?

BUDALASHTINA!
« Poslednja izmena: 05. Nov 2015, 20:28:35 od bluesoniq »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 32 33 35 36 ... 61
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.