Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:33:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: da li ce put kroz vreme biti moguc

Glasanje završeno: 21. Dec 2010, 23:38:21

da
63.9%  (23)
ne
36.1%  (13)
Ukupno glasova: 33
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: put kroz vreme  (Pročitano 22728 puta)
22. Jan 2010, 23:38:21
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
da li cemo nekad moci putovati kroz vreme procitajte paradoks blizanaca po kojeme ajnstajnova teorija relativiteta govori da je ovo moguce putovanjem kroz prostor. Ajnstajnova teorija na jednoj strani a na drugoj logicno razmisljanje odlucite i prokomentarisite

mozda su na taj nacin proroci predvidjali buducnost razmislite i o tome
« Poslednja izmena: 22. Jan 2010, 23:49:43 od stojan111 »
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Svi mi neizbežno putujemo kroz vreme, samo jednosmerno i ravnomerno, tj opšte priznat tok vremena. Ako takav vid putovanja već postoji, što ne bi postojali i drugi smerovi kretanja sa različitom brzinom.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Ovako, to je domen dela foruma, Nauka-tehnika ... Ako mislis da na neki nacin, to vezes sa Religijom, i mogucim aspektima u njoj ... npr, kako su neki mogli opisivati buduce dogadjaje u raznim verskim spisima ... i  da li je to na neki nacin vezano sa nekim od mogucih objasnjenja.

Molio bih te da u tom kontekstu uklopis temu. Sa tih pocetnih tacaka, a da je fizika jedan od nacina objasnjenja. Ne da je i vodeci elemenat u temi.  Smile
« Poslednja izmena: 22. Jan 2010, 23:46:30 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
religija Filozofija suciologija ja bih ovo pripisao pre filozofiji nego fizici barem za sad ali ti si ovde glavni poslusacu te
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
Svi mi neizbežno putujemo kroz vreme, samo jednosmerno i ravnomerno, tj opšte priznat tok vremena. Ako takav vid putovanja već postoji, što ne bi postojali i drugi smerovi kretanja sa različitom brzinom.
ne mora da znaci kad izmislis vremeplov tvoje reci se imati smisla, a ja cu ovu temu pomeriti u naucni forum
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Ne moramo ga izmisljati. Kao sto ni do sada nismo nista izmislili vec koristimo ono postojece u u niverzumu. Zakoni fizike se nisu menjali tokom cele istorije postojanja. Na kvantnom nivou sve vec postoji u bilo kom procentu verovatnoce , ... samo su potrebni uslovi. I naravno znanje.

To me podseca na ono, nadvladali smo prirodu, ukrotili prirodu, ... a putari se iznenade s prvim snegom  Smile ili avion izbegava oluje ... a sto ako je priroda ukrocena ?  Smile

-----------------------------------------------------------
I zamolio bih te da ne pises postove za redom. Iznad svakog imas dugme izmeni. Naravno ne moras to koristiti svih 24h koliko ce ti biti dostupna ta opcija za odredjeni post. Ali bar izbegavaj da nakon koji minut saljes drugi post. Edituj predhodni.  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Svi mi neizbežno putujemo kroz vreme, samo jednosmerno i ravnomerno, tj opšte priznat tok vremena. Ako takav vid putovanja već postoji, što ne bi postojali i drugi smerovi kretanja sa različitom brzinom.
"Opste priznat tok vremena" ? Sta to uopste znaci ? Vreme je samo rec i nista vise, ne postoji, tako da mi ne putujemo kroz vreme na bilo koji nacin, u bilo kojoj formi, bilo kojim putem.
Covek/svest postoji samo sada i ovde, niko ne postoji "prosle godine" ili "za pet minuta", bez obzira koliko se brzo kretao.
Covekova masta je jedno a stvarnost nesto drugo.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice


al sam COOL

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 872
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Mitsubishi 111
Svi mi neizbežno putujemo kroz vreme, samo jednosmerno i ravnomerno, tj opšte priznat tok vremena. Ako takav vid putovanja već postoji, što ne bi postojali i drugi smerovi kretanja sa različitom brzinom.
"Opste priznat tok vremena" ? Sta to uopste znaci ? Vreme je samo rec i nista vise, ne postoji, tako da mi ne putujemo kroz vreme na bilo koji nacin, u bilo kojoj formi, bilo kojim putem.
Covek/svest postoji samo sada i ovde, niko ne postoji "prosle godine" ili "za pet minuta", bez obzira koliko se brzo kretao.
Covekova masta je jedno a stvarnost nesto drugo.



u po
Svi mi neizbežno putujemo kroz vreme, samo jednosmerno i ravnomerno, tj opšte priznat tok vremena. Ako takav vid putovanja već postoji, što ne bi postojali i drugi smerovi kretanja sa različitom brzinom.
"Opste priznat tok vremena" ? Sta to uopste znaci ? Vreme je samo rec i nista vise, ne postoji, tako da mi ne putujemo kroz vreme na bilo koji nacin, u bilo kojoj formi, bilo kojim putem.
Covek/svest postoji samo sada i ovde, niko ne postoji "prosle godine" ili "za pet minuta", bez obzira koliko se brzo kretao.
Covekova masta je jedno a stvarnost nesto drugo.



svast cu ja glupo cuti na ovome forumu mada moram da cenim tvoje misljenje . Uglavnom u potpunosti se ne slazem sa time Smile. ako sam skonto ti oces da kazes da nema putovanja kroz vreme novije fizicke teorije se ne slazu sa time Smile
IP sačuvana
social share
cappi de tutti cappi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: stojan111
svast cu ja glupo cuti na ovome forumu mada moram da cenim tvoje misljenje . Uglavnom u potpunosti se ne slazem sa time Smile. ako sam skonto ti oces da kazes da nema putovanja kroz vreme novije fizicke teorije se ne slazu sa time Smile
Toliko cenis "moje misljenje" da ga nazivas glupim ? Kako bi ga nazvao kada ga ne bi cenio ?
"Vreme je samo rec i nista vise" je istina koja vazi za sve ljude a ne misljenje koje je subjektivno.
Sta je vreme ako covek koji je fizicko bice moze da "putuje kroz vreme".
Ja znam da covek putuje od tacke a do tacke b ili kroz vazduh ili kroz vodu.
Nikako mi nije jasno sta ti tvoji "naucnici" zele da kazu ?
Da sada i ovde postoji mesto gde je sadasnjost koja je postojala ili koja ce postojati.
Naucnici su ljudi koji se bave naukom da bi od toga ziveli i reci ce sta god ce neko da kupi, svaka roba ima kupca,
pa ocigledno i bajke o "putovanju kroz vreme" koje je navodno moguce van filmskog platna.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
jedna stvar me impresionira... npr. jedan od najvećih umova u istoriji, Ajnštajn, utvrdio je i matematički dokazao, da je brzina svetlosti konstanta i da se nikada ne može postići. i onda dođe neki Srbin, srednjoškolac (ili student, nije bitno) i izjavi - "putovanje kroz vreme je moguće, pročitao sam na ufo.com! " . Stvarno ima neverovatnih ljudi...
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 06:33:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.