Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pticji grip ante portas ~ Da li bi trebalo da pocnemo da panicimo?  (Pročitano 44801 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
U Srbiji više nema opasnosti od ptičjeg gripa

Ptičjeg gripa više nema u Srbiji, a situacija na terenu je više nego zadovoljavajuća. Ovaj podatak saopštio je juče na konferenciji za novinare direktor Uprave za veterinu Srbije Dejan Krnjajić. On je izrazio zadovoljstvo ponašanjem građana koji su se pridržavali svih uputstava i tako sprečili dalje širenje opasnog virusa.

- Na prošlonedeljnoj konferenciji u Parizu pohvalili su nas zbog blagovremenog otkrivanja i efikasnog sprečavanja širenja ptičjeg gripa. Siguran sam da nam se neće desiti isto što i Rumuniji - rekao je Krnjajić.

Sigurno jedna od najbitnijih vesti jeste i ukidanje direktive o zabrani držanja živine na otvorenom u svim srpskim opštinama, osim u pograničnim, u blizini rumunske granice.

- Tokom preventivnih mera sprečavanja ptičjeg gripa od oktobra prošle godine do danas obavljeno je 28.000 kontrola na oko 4.600 farmi i podneto oko 1.645 prijava sudiji za prekršaje - naveo je Krnjajić.

On je podsetio da je u Srbiji bilo 12 ptica zaraženih tim virusom, od čega 11 labudova i jedan petao u Bajinoj Bašti.
- U Rumuniji je sada aktivno 115 žarišta jer se nije poklanjalo puno pažnje virusu, pa su mnogi građani zakopavali mrtvu živinu umesto da su prijavljivali to nadležnim institucijama. Mi smo preduzeli sve da virus više ne uđe u Srbiju - istakao je direktor Uprave za veterinu Srbije.

On je podsetio da je na snazi uredba da nijedan gram živine ne sme biti u prtljagu koji se iznosi u inostranstvo. Na kraju, Krnjajić je takođe izrazio zadovoljstvo što je Srbija dobila aparat za brzu dijagnostiku ptičjeg gripa u laboratoriji, koji može otkriti virus u čak vrlo malim količinama, pre pojave kliničkih simptoma te bolesti.


Izvor: Glas Javnosti \ K. J.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ponovo mere protiv ptičjeg gripa   
Novi Sad -- U Vojvodini ponovo aktivirane mere za sprečavanje pojave i širenja ptičjeg gripa.


Posle prvog slučaja ptičjeg gripa u južnom delu Mađarske, u pograničnom delu Vojvodine ponovo su, pre sedam dana, aktivirane mere za sprečavanja pojave i širenja te zarazne bolesti. Mere se sprovode u selima opštine Sombor, a to su Bezdan, Kulut, Bački Breg i Bački Monoštor, a u opštini Apatin u selu Kupusin.

Direktor Uprave za veterinu Dejan Krnjajić kaže da živina ne sme biti držana na otvorenom, ukinut je uvoz ili provoz živine ili živinskog termički neobrađenog mesa iz Mađarske. "Sprovešćemo stroge kontrole kako bismo mogućnost da virus uđe smanjili na najmanju moguću meru", kaže on.

Sem u Zapadnobačkom okrugu, mere su aktivirane u Severnobačkom i Banatskom okrugu. "Ako se svi budu pridržavali upustava, veoma je mala mogućnost da se novi slučaj ptičjeg gripa pojavi u Srbiji", kaže Krnjajić.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Novi slučajevi ptičjeg gripa
Sofija -- U Bugarskoj otkrivena nova žarišta ptičjeg gripa na tri farme u selu Slančogled, na jugu zemlje, prema granici sa Turskom.


"Dokazano je da je reč o ptičjem gripu, još uvek ne znamo o kom tipu je reč. Radimo na utvrđivanju podataka da li se radi o visokopatogenom obliku H5N1", izjavio je bugarski ministar poljoprivrede Nihat Kabil.

Ranije ove godine, u Bugarskoj su zabeležena četiri slučaja smrtonosnog H5N1 kod labudova, ali su do sada posledice u toj državi ipak bile znatno manje nego u susednim zemljama.

U Turskoj je samo ove godine umrlo četvoro dece od tog smrtonosnog virusa, dok je u Rumuniji zabeleženo nekoliko desetina slučajeva tog virusa ali na pticama.

Oko sela Slančogled, gde se pojavio ptičji grip, podignut je karantin u prečniku od tri kilometra kako bi se sprečilo dalje širenje virusa. "Masovna uginuća domaće živine zabeležena su u selu Slančogled. Testovi su pokazali da je reč o ptičjem gripu. Stavili smo selo pod karantin pre nego što konačne analize pokažu o kojoj vrsti je reč", rekao je Kabil.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol
Poruke 7657
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
po meni su novinari napravili paniku.
to jeste opasna bolest ali to j i dalje pticji grip
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
 OD PTIČJEG GRIPA U INDONEZIJI UMRLE 42 OSOBE

Na osnovu medjunarodnih testova, danas je potvrdjeno da je u Indoneziji još jedna osoba umrla od pričjeg gripa. Reč je o 44-ogodišnjem prodavcu počene piletine iz istočne Džakarte, koji je umro 12. jula. U indoneziji su dosad 42 osobe umrle od te bolesti.

'Laboratorija u Hong Kongu potvrdila je da je čovek umro od ptičjeg gripa. Oko njega je bilo mrtvih ptica, ali su testovi na živini u susedstvu bili negativni,' rekao je Rojtersu Nioman Kandun iz Ministrastva zdravlja.

Najveći broj smrtnih slučajeva od ove bolesti, pored Indonezije, zabeležen je i u Vijetnamu, takodje 42.U toj zemlji bolest je pod kontrolom, s obzirom na to da se poslednji smrtni slučaj dogodio 2005. godine. Od kada se 2003. virus ptičjeg gripa ponovo pojavio u istočnoj Aziji, u svetu je od njega je umrlo 132 osobe.


Izvor: RTS
------------------------------------------------------------------------------------------
A od pticjeg gripa se umire! Nema tu neke panike panika bi izbila kad bi se nacin prenosenja promjenio do tada je sve pod kontrolom.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
H5N1: Vakcina do kraja godine
London, Bangkok -- Farmaceutska kuća GlaxoSmithKline navela da bi do kraja godine vakcina protiv ptičjeg gripa trebalo da se nađe u prodaji.


Vakcina protiv ptičjeg gripa, koja zahteva male doze aktivnih sastojaka, pokazala je dobre rezultate tokom kliničkih ispitivanja, saopštila je firma GlaxoSmithKline i dodala kako je uverena da će vakcina biti efikasnija od drugih vakcina u procesu kliničkih ispitivanja.

Više od 130 osoba umrlo je u Aziji od ptičjeg gripa.

Nova žrtva

Zdravstvene vlasti Tajlanda danas su potvrdile da je jedan sedamnaestogodišnjak umro od ptičjeg gripa, čime se broj smrtnih slučajeva od te bolesti u toj zemlji popeo na 15. Neimenovan tinejdžer iz severne provincije Pičita umro je u ponedeljak od akutne upale pluća i simptoma sličnih gripu, a analizama je utvrđeno da je bio zaražen virusom H5N1.

Pre nego što se razboleo, mladić je navodno zakopao 20 kokošaka uginulih od nepoznate bolesti.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Nova žrtva ptičjeg gripa?
Džakarta, Peking -- Jedan šesnaestogodišnji dečak, sinoć preminuo u Indoneziji, imao je ptičiji grip, sudeći po rezultatima prvih testova.


Ako lokalne nalaze potvrdi i laboratorija Svetske zdravstvene organizacije, dečak će biti 43. žrtva ptičjeg virusa u Indoneziji. Dečak je bio u kontaktu za zaraženom živinom.

Ministarstvo zdravlja Kine potvrdilo je danas da je prvi slučaj ptičjeg gripa kod ljudi u toj zemlji zabeležen u novembru 2003, a ne 2005, kako se ranije mislilo. U pismu osam kineskih naučnika objavljenom u medicinskom časopisu New England Journal of Medicine navodi se da je virus H5N1 izolovan kog jednog muškarca koji je preminuo u Pekingu 2003. Taj muškarac razboleo se od upale pluća i drugih respiratornih problema, a preminuo je četiri dana po prijemu u bolnicu. Kako je u Kini u to vreme bilo slučajeva SARS-a, prvobitno se mislilo da je i on žrtva SARS-a, ali su naknadni laboratorijski testovi to demantovali.


Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Še­sta fa­za smr­to­no­sna
A. RA­DU­LO­VIĆ, 2. septembar 2006

Škole i fa­bri­ke pre­tvo­re­ne su u bol­ni­ce gde do­vo­de za­ra­že­ne. Oda­bra­ni u za­štit­nim ode­li­ma do­no­se hra­nu obo­le­li­ma u kuć­ni ka­ran­tin, a ma­lo­broj­ni pro­la­zni­ci no­se ma­ske. Epi­de­mi­o­lo­zi pre­gle­da­ju no­ve za­ra­že­ne, či­ji se broj sva­ki dan uve­ća­va. Ova­ko bi mo­gla da iz­gle­da še­sta fa­za pti­či­jeg gri­pa - pan­de­mi­ja sa po­sle­di­ca­ma za či­ta­vo čo­ve­čan­stvo. Pan­de­mi­ja je ve­ro­vat­na bu­duć­nost, da li bli­ska ili da­lja za­vi­si­će od br­zi­ne ko­jom se H5N1 vi­rus bu­de mu­ti­rao u ob­lik ko­ji bi se la­ko pre­no­sio sa čo­ve­ka na čo­ve­ka.
Mo­žda ne­će­mo spre­či­ti ve­li­ki broj obo­le­lih, ali do­brom or­ga­ni­za­ci­jom i uklju­či­va­njem či­ta­vog dru­štva, broj umr­lih mo­že se sma­nji­ti i do 10 pu­ta.
- Ni­ko ni­je za­šti­ćen od opa­sno­sti - ob­ja­šnja­va dok­tor Pre­drag Kon, epi­de­mi­o­log Grad­skog za­vo­da za za­šti­tu zdra­vlja i pred­sed­nik Rad­ne gru­pe mi­ni­star­stva zdra­vlja za pri­me­nu pla­na ak­tiv­no­sti pre i u to­ku pan­de­mi­je gri­pa. _ Svet se uje­di­nio u pri­pre­mi od­go­vo­ra na pan­de­mi­ju, ko­ji ta­ko­đe mo­ra da bu­de glo­ba­lan.
Sa­mo zdrav­stvo ni­je do­volj­no da se svet spre­mi za pan­de­mi­ju, za­klju­čak je sa­sta­na­ka ši­rom pla­ne­te to­kom pro­te­klih go­di­nu da­na. Pre­ma pre­po­ru­ka­ma Svet­ske zdrav­stve­ne or­ga­ni­za­ci­je i evrop­skog ko­me­sa­ri­ja­ta EU, mno­ge ze­mlje spre­ma­ju pla­no­ve za bor­bu pro­tiv pan­de­mi­je gri­pa (ši­re­nje gri­pa i pan­de­mi­ja po­de­lje­ni su u šest fa­za, a svet se tre­nut­no na­la­zi u tre­ćoj).
Upr­kos upo­zo­re­nji­ma struč­nja­ka, svi mi­sle sa­mo na sa­da­šnjost - pti­či­ji grip. Iako se do 8. av­gu­sta 2006. go­di­ne uku­pan broj obo­le­lih od ove bo­le­sti po­peo na 236 (iz 10 ze­ma­lja), od to­ga je 138 umr­lo, to je još bo­lest pti­ca sa ret­kim obo­lje­va­njem lju­di. Lo­kal­ne za­jed­ni­ce još ne shva­ta­ju sa ka­ko ozbilj­nom ne­po­go­dom će­mo pre ili ka­sni­je mo­ra­ti da se uhva­ti­mo u ko­štac.
- Ako se na vre­me ne is­pla­ni­ra šta sa tran­spor­tom, da li će sta­ti avi­on­ski pre­voz, ka­ko će se do­pre­ma­ti hra­na oni­ma ko­ji bu­du u ka­ran­ti­nu, da li će lju­di ići na po­sao, u ško­le, da li će ra­di­ti pro­dav­ni­ce, gde će sa obo­le­li­ma ka­da bol­ni­ce bu­du pre­bu­ki­ra­ne, ka­ko će jav­ne slu­žbe funk­ci­o­ni­sa­ti ako im po­la za­po­sle­nih ne bu­de do­la­zi­lo na po­sao - na­sta­će ha­os či­je po­sle­di­ce mo­gu da bu­du ljud­ski ži­vo­ti - do­ča­ra­va nam dr Kon. - Stra­šno je pri­ča­ti o ka­ta­stro­fal­nim pred­vi­đa­nji­ma, ali mo­ra­mo da pro­jek­tu­je­mo si­tu­a­ci­ju i na osno­vu nje da pri­pre­mi­mo plan.
Da li sva­koj ku­ći i fir­mi tre­ba po­de­li­ti za­štit­na ode­la, šta sa ško­la­ma, vr­ti­ći­ma, ka­ko spre­či­ti da lju­di iz stra­ha ne pre­sta­nu da do­la­ze na po­sao, da li će ra­di­ti plat­ni pro­met? Ho­će li bi­ti do­volj­no ma­ski i se­zon­skih vak­ci­na za grip, ka­ko or­ga­ni­zo­va­ti kuć­no le­če­nje? Pi­ta­nja su mno­go­broj­na, ka­že naš sa­go­vor­nik, i tre­ba da bu­du pre­ci­zno re­gu­li­sa­na pla­nom.
Dr Već­ko Đer­ko­vić, epi­de­mi­o­log GZZZ i član Rad­ne gru­pe, ka­že da će ozbilj­nost bi­ti na ni­vou ka­da pan­de­mi­ju shva­ti­mo kao ele­men­tar­nu ne­po­go­du (po­put ze­mljo­tre­sa, cu­na­mi­ja) za ko­ju mo­že­mo da se pri­pre­mi­mo.
- Ima­mo na­crt za če­tvr­tu fa­zu, ali za pe­tu i še­stu bez ak­tiv­nog uklju­če­nja ši­re za­jed­ni­ce, ne­će­mo mo­ći da ura­di­mo vi­še od - glo­bal­nih pre­po­ru­ka - re­zi­mi­ra dr Kon. - Pri­o­ri­tet u na­red­nom pe­ri­o­du bi­će edu­ka­ci­ja zdrav­stve­nih rad­ni­ka, jer će oni bi­ti no­si­o­ci zdrav­stve­nog pro­sve­ći­va­nja u pri­pre­ma­ma za bu­du­ću pan­de­mi­ju.

PAN­DE­MI­JE
U DVA­DE­SE­TOM ve­ku svet je pre­ži­veo tri ve­li­ke pan­de­mi­je ko­je su osta­vi­le de­se­ti­ne mi­li­o­na žr­ta­va i te­ške eko­nom­ske i so­ci­jal­ne po­sle­di­ce - "špan­ski grip" iz 1918. go­di­ne, "azij­ski grip" 1957. i "hong­kon­ški" 1968. go­di­ne. Struč­nja­ci za grip su iz­ra­ču­na­li da bi sle­de­ća pan­de­mi­ja u sva­koj od za­pad­nih ze­ma­lja zah­te­va­la 130 mi­li­o­na po­se­ta le­ka­ru, dva mi­li­o­na ho­spi­ta­li­zo­va­nih i oko 650.000 umr­lih. U si­ro­ma­šnim ze­mlja­ma, zbog zdrav­stve­nog sta­nja po­pu­la­ci­je i ne­do­volj­no nov­ca, uda­rac će bi­ti još te­ži.

SPREM­NOST
ZA pti­či­ji grip, ko­ji je tre­nut­no u fo­ku­su pa­žnje jav­no­sti, i svet i mi smo da­le­ko sprem­ni­ji ne­go za pan­de­mi­ju. Sma­tra­mo da mo­že­mo da se su­o­či­mo sa ta­kvim pro­ble­mom ako se po­ja­vi. Ali to ne tre­ba da nas ušu­ška da će re­ak­ci­ja sa­ma od se­be bi­ti ta­kva - do­da­je dr Kon. - Sa­da se de­talj­ni­je ra­de pri­pre­me za pan­de­mi­ju, ali za epi­de­mi­ju ta­kvih raz­me­ra ni­ka­da ne mo­že­mo bi­ti pot­pu­no sprem­ni i se­de­ti i če­ka­ti.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
SPREMNI
U užičkom kraju, koji je proletos bio proglašen zonom zaraženom ptičjim gripom, spremno čekaju ptice selice

Zdravstveni centar Užice obišla je republička zdravstvena komisija, koja je ocenila da smo sve dobro organizovali, kaže dr Darko Marinković

Ma, ne plašim se. Ne razmišljam o tome, biće šta mora biti, kažu meštani Bačevca

UŽICE - U Užicu ništa ne prepuštaju slučaju pred eventualnom pojavom ptičjeg gripa! Najave da je zbog pravaca kretanja ptica selica moguće ponovo očekivati pojavu ove bolesti u Srbiji i na Balkanu, u užičkom kraju su ozbiljno shvatili. Podsetimo, užički kraj je početkom marta već bio proglašen zonom zaraženom ptičjim gripom, jer su oboleli pevac i labud pronađeni u Bačevcima, na teritoriji opštine Bajina Bašta.
Dr Darko Marinković, direktor Zdravstvenog centra u Užicu, kaže za Press da meštani ovog kraja nemaju čega da se boje.
- Zdravstveni centar Užice obišla je republička zdravstvena komisija, koja je ocenila da smo sve dobro organizovali. U bolnicama su obezbeđene prostorije za karantin, dok će lekari u domovima zdravlja posebno pratiti sve bolesne koji imaju visoku temperaturu - objašnjava on.
Dr Marinković podseća da je na infektivnom odeljenju užičke bolnice u martu ove godine bilo smešteno četvoro dece zbog sumnje da su oboleli od ptičjeg gripa i da su zdravstveni radnici Doma zdravlja u Bajinoj Bašti već stekli poprilično iskustvo prilikom redovnih kontrola zdravstvenog stanja stanovnika na zaraženom području, koje su u to vreme obavljali.
- Poučeni iskustvom, shvatili smo da građanima mnogo više mora da se objašnjava o čemu je reč, kakve se mere moraju sprovoditi prilikom eventualne pojave ptičjeg gripa. Možda su postupci koje smo sproveli proletos na teritoriji opštine Bajine Bašte izgledali preterani, ali ne treba zaboraviti činjenicu da je to veoma opasna bolest, smrtonosna za ljude, i da se vrlo lako i brzo prenosi. Pa čak i u Americi, na čijem području nije zabeležena pojava ptičjeg gripa, ozbiljno pripremaju plan odbrane - naglašava Marinković.
Press je obišao i selo Bačevci, koje je marta bilo proglašeno za zaraženu zonu. Na pitanje da li strepe od moguće pojave ptičjeg gripa, meštani odgovaraju da ne razmišljaju o tome, i dodaju da će biti ono što mora biti.
- Jeste proletos pronađen labud, ali ne znam otkud labud u Bačevcima. Nikada ih nije bilo. Ne znam šta da mislim. Meni lično nisu uništili živinu, ali su mi rekli da je držim zatvorenu i u slučaju da jedno živinče crkne odmah da im javim. Ma, ne plašim se - kaže Zorka Božić iz sela Bačevci.
Na Drini trenutno boravi jato od dvesta do trista kormorana, ali za njih ovdašnji stanovnici kažu da su pošast za ribu, a ne za ljude.

Z. Gligorijević

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
 U INDONEZIJI ZABELEŽENA 56. ŽRTVA PTIČJEG GRIPA

Smrću dvogodišnjeg dečaka, preminulog od ptičjeg gripa u Indoneziji, bilans žrtava virusa H5N1 u toj zemlji popeo se na 56, saopštili su zvaničnici. U istoj bolnici u kojoj je dečak preminuo, od ove bolesti leči se i jedna 36-ogodišnja žena, rekao je Rojtersu jedan zvaničnik Ministarstva zdravlja.

Dečak iz mesta Karavang na Javi primljen je na lečenje u subotu, a umro je jutros. Za sada nije potvrđeno da li su zaraženi dolazili u kontakt sa bolesnom živinom, što je najčešći način prenošenja ptičjeg gripa.

U Indoneziji su do danas potvrđena 74 slučaja ptičjeg gripa kod ljudi, od kojih se 56 završilo smrću, što je najveći broj žrtava te bolesti u svim svetskim zemljama. Drugi na listi je Vijetnam, gde su od virusa H5N1 umrle 42 osobe. U toj zemlji, ove godine, međutim, nije zabeležen nijedan slučaj zaraze.

Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.101 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.