Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:09:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihološki problemi  (Pročitano 48031 puta)
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
Pravi problem je kad te muž prebije svaki dan i preti ti da će te ubiti ako odeš, pravi problem je stalno sexualno maltretiranje bilo koga, pravi problem je kad majka sa troje dece ostane bez muža kojeg je zatrpala zemlja dok rintao kopajući kanale, pravi problem je kad te u ratu proteraju sa kućnog ognjišta i pičnu u neku fiskuluturnu salu sa jednim wc-om, problem je kad doživiš nesreću i završiš u invalidskim kolicima, problem je kad rodiš dete sa anomalijom, problem je kad izgubiš dete.
Nije problem nemati posao, jer posla uvek ima, samo je stvar da li ti je ispod časti da budeš čistačica na železničkoj stanici, nije problem ako te muž ne voli, uvek možeš da se razvedeš, nije problem ako ti je dosadno i neznaš šta ćeš sa sobom.
Koji deo nije jasan?
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Koji deo nije jasan?

Nije mi jasna arogancija i to pravo koje ljudi daju sebi da ''sude'' ciji su problemi pravi a koji ne.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Da, tarantulica, sve to sto si navela su pravi i ozbiljni zivotni problemi.
To medjutim ne znaci da je depresija = dosada, kako si rekla.

Siguran sam da si bila u situaciji da cujes drugarice kako izgovaraju recenicu koja je vise postala izgovor nego dijagnoza - u depresiji sam. Slomile su stiklu, nestalo je donjeg vesa na rasprodaji, posvadjale su se sa partnerom....
I u depresiji su... u bedaku su...
Iz takvih situacija laik zakljuci da je depresija osecaj dozade...povrsne tuge...trenutne ucmalosti...
Kada je depresija nesto sa cim se susreces svakodnevno, imas malo blizi uvid i kompetentniji si da kazes nesto vise o tome...

Prvo, da te razuverim, klinicka depresija je sve samo ne dosada. To je ozbiljan i tezak poremecaj psihicke prirode koji u velikoj meri remeti zivot neke osobe...
Cini da funkcionise ispod svojih sposobnosti, vulnerabilnija je na faktore egzogenog porekla koji dovode do jacanja intenziteta simptoma samog poremecaja, osobu prati osecaj bezvrednosti, praznine, napustenosti, krivice, bespomocnosti, konstantnog straha i neraspolozenja, negativno utice na interpersonalne odnose, i od zivota moze da napravi pravi pakao...
Da ne spominjem da su jedna od glavnih karakteristika klinicke depresije suicidalne misli...

Znas, ljudi ne dizu ruku na sebe tek tako.
E, bas je divan dan, resio sam da skocim sa terase...
Obicno je potrebno da osoba ima neke narecene simptome, da se nalazi u stanju iz kog veruje da nema izlaza, da bude potpuno ubedjena da je njen zivot bezvredan, pa da uradi to sto je naumila...


S obzirom da nemas neko konkretno pitanje vezano za sam poremecaj, napisao sam ti nesto najosnovnije. Sve to i jos mnogo vise mozes da procitas na 12 stranica ove teme iz konkretnih primera ljudi koji su trazili pomoc, i da posle toga probas da doneses zakljucak o koliko se teskom i ozbiljnom poremecaju radi.

Oduvek su me nervirala ta racionalna sranja..''U depresiji si samo ako tako hoces..''

Zapravo, koncept kognitivno-bihejvioralne terapije je jako slican ovome sto si napisala.


Pozdrav

« Poslednja izmena: 27. Avg 2008, 19:25:05 od dare_ »
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
I ja sam rekla da 90% problema psiholoske prirode uzrokuje nerad, ali zar uzroci tih poremecaja ne mogu da se podele  na spoljasnje (zivotni problemi) i unutarnje (lenjost, kompleksi, melanholija, osetljivost)? Ovi prvi su ozbiljniji slucaj i zahtevaju pomoc i savet, ali ovi drugi, dok sa sobom ne raskrste, nigde nema da maknu.
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
dare, nažalost imam i te kako iskustva sa pravim problemima, i upućena sam u depresiju i više nego što se može primetiti iz mojih postova, jer izbegavam medicinski rečnik, pošto nisam lekar, pa neću da se pravim pametna.
Ipak, suicid je delo koje barem ja nikako nemogu da opravdam (osim ako nije hare kiri). To je za mene kukavičluk i nesposobnost nošenja sa životom.

Osma putnice, bambina and resto...pitajte neku ženu koja po ceo dan dirindži na njivi, čisti pod kravama i svinjama, vuče drva šta je to depresija.
Najlakše je sedeti u stanu, u svojoj devojačkoj sobi, slušati glupave, ljigave tugovanke i biti "depresivan".
Inače, uvek je sopstveni problem najveći, zato ta "arogancija" stečena iskustvom i godinama daje pravo na takvu kategorizaciju problema.
U depri si? Bučice u ruke, i 'ajmo, kick levom, kick desnom, low kick levom nogom, low kick desnom, ili motiku u ruke pa na kopaonik Smile. Posle dobrog preznojavanja, depresija nestaje kao rukom odnešena. Još ako imate džak - feeeenomenalno Smile
Izgleda šašavo, ali mene depresija više ne hvata Smile
Toliko od mene...and over.

p.s. - mkicus, vidi se da ti je očev govor lepo oblikovao razmišljanje Smile
« Poslednja izmena: 27. Avg 2008, 23:19:40 od tarantulica »
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
E pa bas zato sto je svaciji teret najtezi tebi niti bilo kom drugom  ne daje za pravo da pravis kategorizacije i da razdvajas ciji problemi jesu pravi a ciji ''nisu''..I bas to iskustvo koje si stekla godinama - iskustvo je relativna stvar i cak i da si prezivela isto sto i neko drugi neces to uvek doziveti i proziveti na isti nacin jer su temperamenti i senzibiliteti medju osobama razliciti. Dakle to, moj problem je gori od tvog i ostale izjave slicnog tipa...Su poprilicno decija naklapanja, bezi malo postovanja, bez imalo tolerancije...


To sto je tebi udaranje po dzaku ili okopavanje krompira pomoglo, ne znaci da bi pomoglo i nekom drugom...Mozda si samo bila agresivna a ne depresivna, pa ti je trebalo neko izbacivanje energije?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
Kad porasteš...shvatićeš celu priču od depresije do okopavanja krompira.
Inače, motika je poljoprivredna alatljika, koju čine drvena drška i metalni deo, koja služi za mnoge stvari, od okopavanja kukuruza do odbrambenog sredstva protiv komšije Smile
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Kad porasteš...shvatićeš celu priču od depresije do okopavanja krompira.
Inače, motika je poljoprivredna alatljika, koju čine drvena drška i metalni deo, koja služi za mnoge stvari, od okopavanja kukuruza do odbrambenog sredstva protiv komšije Smile

Hm...Vrlo argumentovano pristupash diskusiji, nema sta... Pogotovo ti je jak ovaj argument o odrastanju (:  Pristupila si krajnje napadacki celoj diskusiji, mozda si me pomeshala ranije sa ljudima sa kojima si se zakachila?

Inache i moj deda je seljak chovek, ali je isto tako patiJo od depresije...Tako da, taj tvoj argument pada u vodu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
Žao mi je tvog dede, ali je on verovatno imao neki pravi problem...osim okopavanja krompira...
A što se dela o odrastanju tiče, primetan je taj novi trend emo-goth-artist life style-I like to be unhappy, ali kao i svaki trend, i on će proći (nadam se što pre).
Srećo moja, ovo ti govorim čista srca, nadam sa da nikada u životu nećeš doživeti ono što ja jesam, i da ćeš uvek ovako razmišljati. I ja sam nekada tako razmišljala i bila sam mnogo srećnija. Sad sam samo...odrasla i osetila i onu drugu stranu života.
Neznam, možda i ti imaš velikih problema (iskreno se nadam da nije tako), ali nemogu biti potpuno objektivna, jer su mene psihijatri umalo ubili (a otišla sam naivno po njihovu pomoć).
Znaš ko mi je pomogao da prebrodim teško razdoblje od 8 godina stalne tuge, stresa i potresnih događaja...drug. Drug koji je bio uz mene 24 h posle kolapsa, svaki dan, svakog momenta.
Ja pričam iz sopstvenog iskustva. Više nisam depresivna, a kad osetim da me hvata "depra", sednem na bajk ili crtam ili pišem, bilo šta što će mi skrenuti misli.
I nisam te pomešala sa osobama sa kojima sam se zakačila, ako se permanentno miniranje i proganjanje po forumu može tako nazvati. Ne poznajem te, nemam loše mišljenje o tebi, samo želim tokom svih ovih postova da ti kažem da nije sve crno-belo i da postoje nijanse.
Shvatićeš šta sam želela da kažem, bistra si devojka.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 
Pa, ja nigde nisam rekla da sam bila depresivna, niti da sam nesrecna ili da imam nekih vecih problema...A trendove ne pratim, pa tako ni te goth-emo bla bla sranja...Smesni su ((:   
No, hocu da kazem da sam takodje znala neke ljude koji prosto nisu mogli sami da se izbore sa nekim problemima, niti bilo kakvim radom, fizickim ili kreativnim, nikakvom rekreacijom, nikakvim prijateljima..Prosto, bili su u tako nekom zacharanom krugu u kojem su osecali verovatno samo sam Bog zna sta...Ne kazem da su ni psihijatri napravili neku razliku, ali dali su im taj mali prvi korak ka napred, za koji oni nisu znali...Pritom, nijedna od tih osoba nije bila razmazena, bogata, glupa, lenja ili neradna...Jednostavno, ljudima svasta kvrcne u glavi, a ne mogu se svi nositi na jedan nachin sa tim...Naravno, postoji shablon ljudskog ponashanja, ali takodje..Nisu ni sv ljudi isti..
E...a sad ce da dodje neki od ovih strucnih psihologa i da me pokopa...(:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 10 11 13 14 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 12:09:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.143 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.