Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: psiholoski problemi koje ne znam kako da resim  (Pročitano 8983 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone 6s
A sto ti lepo ne upises tu 4. godinu vanredno i zavrsis je do februara pa dobro spremis prijemni za faks? (kao sto u medjuvremenu simijon napisa)

Ja sam bez vecih problema tako uradio (s tim da nisam imao ambicije da upisem faks) i jako sam zadovoljan napravljenim izborom.
Omogucio mi je da full time radim i zavrsim skolu sa odlicnim ocenama i uspehom a sa vrlo malo truda i cimanja.

Pritom prica koju pricas se prosto ne slaze...
Kec iz matematike podrazumeva da ne mozes da polazes maturu odmah, ali mozes popravni pa posle njega...
Ako si vec znala situaciju mogla si traziti komisiju...
Ako si nepravedno ocenjena, nije narociti problem dokazati da nisu u pravu...
Jeste proces, i ima da se radi i tabana, ali nije nista neresivo.

Ja sam u III godini pao na popravni iz jednog predmeta i pored toga sto sam imao 10 petica i trojku zakljucene iz ostalih predmeta... ni to se ne bi desilo da direktor nije rekao da ne brinem... kad je doslo do toga da idem u avgust obezbedio sam se lepo i prosao predmet bez problema iako me je cedio preko dva sata... Em sam znao sve... em, kad me je video, verujem da mu je bilo jasno da ako bude probao da napravi nesto nece ziv izaci iz amfiteatra.

Drugo... ako si imala super drustvo to sto su oni na faksu ne sprecava te da se i dalje aktivno druzis sa njima... skola jeste obaveza, ali nije takva da ne mozes ni sa kim da stignes da se druzis... Ako nisu tu, tu je telefon, internet i druge novotarije...
Organizuj bolje svoje vreme...
Problemi kojie imas iako neprijatni nisu ni blizu nekoj neresivosti...
Samo treba volje i da rascistis sa sobom sta zapravo zelis...

A to sto si svesno isla na to da nekog iznerviras toliko da te uzme na zub, valjda te je naucilo da ubuduce takve stvari ne radis.
Prosto se ne isplati...
Mos misliti, pripusilo im se...

Kreni od toga da ti moras da se ponasas kako treba... a kada je to u redu... kada znas a budes ostecen... onda se moze forsirati pravda...
Zakon vazi za one koji ga postuju Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG Google Nexus 5
A sto ti lepo ne upises tu 4. godinu vanredno i zavrsis je do februara pa dobro spremis prijemni za faks?

upravo ovo htedoh napisati ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Kazacu ti primer momka iz moje generacije. Otac preminuo, majka ga je napustila i udala se za duplo starijeg coveka. Baba je bila toliko dominantna da je deda skocio sa mosta. Pazi, njegova porodicna situacija je nezamisliva u odnosu na tvoju. Sta je bilo sa momkom? Danas je na cetvrtoj godini Hemijskog fakulteta, prosek mu je 9.01 ako se ne varam, a nakon zavrsenog faksa ostace da radi kao asistent...
Stvar je u viziji. Decko je imao viziju, i grebao prstima gde god je mogao da se izvadi iz tog pakla.
Nekad lose porodicne prilike pozitivno da uticu na osobu, da shvati da postoji izbor izmedju loseg i dobrog zivota, i da je jedini prekidac sama osoba. Momak se izdvojio iz te sredine, i siguran sam da je rodjen u drugoj, iole normalnoj porodici, postigao bi jos veci uspeh.
Ponoviti godinu verovatno nije nimalo prijatna situacija, ali sta je-tu je, ostaje ti da se prilagodis, i zapitas se da li imas viziju? Da li ti je cilj da upises faks samo da se ne bi osecala izolovano iz generacije, ili zelis da se bavis necim konkretnim?
Jer ako si u bedaku zbog toga sto imas osecaj da generacija izmice, kazacu ti podatak da je na Stomatoloskom fakultetu prosle godine studije u roku zavrsilo samo dvoje studenata. Rektorat je nedavno izasao sa podatkom da samo 15 % studenata zavrsi studije u predvidjenom roku. Prema tome, niti je celo tvoje odeljenje upisalo isti faks, niti ce ga svi zavrsiti u roku, stoga nema razloga da se osecas iskljuceno. Imam utisak da je tvoj jedini problem vezan za to sto je ponavljati godinu samo po sebi neka vrsta ponizenja. Ti si ponavljac, bio si nesposoban da ucis bar toliko da dobijes dvojku ( dvojka je samo prepoznavanje gradiva po pravilniku), i onda te to pomalo vodi u depresiju. Pokusaj da prevazidjes to .Moras da razumes, a vezano za komentare drugih, da svima ne mozes da budes dobra pa sve da se izvrnes na postavu. Ljudi su generalno losi (Frojdova teorija) i uvek ce naci razlog da neko bude gori od njih.

Predlog, vreme jako brzo prolazi, pogotovo kad si u srednjoj skoli. Nemoj da gledas druge, vozi svoju trku, i ispravi greske koje si do sada ucinila. Pocni sa tim sto ces otici kod direktora i kazati mu da imas cvrstu volju da ovu godinu zavrsis sa odlicnim uspehom. Bila si vrlo dobra, znaci treba ti samo malo truda. Ako imas viziju - pa odlicno. Ispricaj je razrednom staresini, skolskom pedagogu... neko ce verovatno da se nadje i pruzi ti pomoc kad ti zatreba. Nekad u vidu ocene, intervencije kod drugog profesora, nekad ce to biti podrska...
Onda, covek je po definiciji drustveno bice. Nemoj da se osamis, ja u stvari mislim da je tvoj utisak da nisi prihvacena u razredu subjektivan, jer je skola maltene tek pocela, i treba prevazici taj prvi period adaptacije.
Na kraju krajeva, napravi profil na facebook, verovatno ces pronaci veci deo generacije tamo, pa mozes da cujes kako im je u novom gradu, u skoli... Nije isto sto i druzenje lice-u-lice, ali je definitivno bolje od vrsnjacke izolovanosti.



IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Pametni saveti su već rečeni.  Smile
Ili upiši vanredno, ili stisni zube još ova dva polugošta, sledeće godine upiši faks i ovih problema se nećeš ni sećati. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zemun nije Beograd!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7696
Zastava Zemun, Serbia
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia N8-00
dati saveti i jesu pametni ali bato sa toliko prekora i napada na devojku... odma laze, ne uklapa se prica....  Smile Smile

Iz price ocito da si navikla da dobijas sve sto pozelis, i sama kazes da si navikla da ti roditelji sve kupuju i omogucuju na ustrb paznje i ljubavi i podrske.... verovatno si mislila da ces tako proci i sa direktorom...

ako si imala tako dobro drustvo u tvojoj generaciji, ne verujem da sada ne mozes ni sa njima da se druzis, izlazis, zezas... ove u skoli ako te gledaju popreko i pljuju te iza ledja slobodno ignorisi... ionako je to samo 6 sati tvog dana.... ostatak dana je tvoj.... a ionako te ti bubuljicavi zele jer si starija i pozeljnija a devojke zavide iz istih razloga... Smile 

glavu (nos) gore i uzivaj..... zamisli... jos jedna godina srednje skole... gledaj na to sa vedrije strane... prilika da se jos godinu dana dobro zezas....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Fenix

Zodijak
Pol Žena
Poruke 26
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Tebi treba nesto da ojacas samopouzdanje i veru u samu sebe. Kako savladati strahove i osecati radost kroz zivot? Za to je potrebno razumeti: tko sam ja i zasto cinim i osecam to sto osecam. U nasim zivotima se nista ne desava "slucajno", mi smo uvek ti koji sami kreiramo svoj zivot. Svaka akcija ima svoju reakciju. Tako je i sa nama , sto god cinimo ima svoje posledice. Ti si mlada pa je to mozda tebi tesko sada da razumes. Ali nemoj se sekirati, sve ce se na kraju resiti. Ako si spremna da citas, ima mnogo knjiga koje bi ti pomogle u tome da bolje upoznas sebe  (a time i ljude oko sebe), te koliko-toliko shvatiti svrhu tvog zivota.  Npr. Don Miguel Ruiz: "Cetiri sporazuma " i "Moc ljubavi", Eckhart Tolle: "Nova zemlja" -jedna od novijih knijga kojom se ljudi sirem sveta odusevljavaju...te mogu jos dodati Caroline Myss: "Sveti ugovori" (ova knjiga je malo deblja).
Ako imas prilike dobro bi bilo da naucis i pravilno disanje, npr. kroz Yogu.(ili pronadji koju knjigu o tome, ima ih mnogo) Pravilno disanje oslobadja blokirane tocke u telu nastale usled psih. strahova. Dovoljne su i kratke vezbe od par minuta dnevno i osecat ces se bolje.
Ti si inteligentna mlada osoba, koja je tek krenula u skupljanje vlastitih zivotnih iskustava. Nemoj da te ovo iskustvo pokosi, samo zato sto ljudi u sredini gde si ti odrasla imaju negativne nazore o nekim stvarima, pa su i tebe tako odgojili da tako gledas na stvari. To nije istina (napisala bih to velikim slovima, ali se to na forumu ne preporuca). Ne postoje negativna i pozitivna iskustva....sve su to samo iskustva. Rec pozitivno i rec negativno su ljudi izmislili. Sva tvoja iskustva ti pomazu da upoznas samu sebe. Ne, to nije uvek lako, jer smo mi izdresirani odmalena da budemo na jedan nacin, a osecaji nas s vremenom teraju u drugim pravcima. Pa, vidi samo kako su svi u toj tvojoj sredini "negativni", umesto da ti pomognu, oni pokazuju svoju najlosiju stranu......a znas zasto? Upravo zato sto ih je i same strah! Njihovo ponasanje je rezultat loseg samopouzdanja i slabe vere u sebe. To je slaba tacka miliona i miliona ljudi....Svatko ima svoj nacin odbrane, a to ponasanje je njihova odbrana. .....ne bih sada duljila vise...zelim ti sve najbolje, te uspeh da pobedis svoje strahove i da bolje upoznas ljudski ego. Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 41
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Treba samo da verujes u sebe i da imas volje za dalje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Aries
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
hvala na odgovorima pre svega Smiley

ne,prica se uklapa ali sam zaboravila da spomenem da sam izasla na popravni iz matematike ali ga nisam prosla pa mi zato nije dozvoljeno da polazem maturu.nisam znala da je to toliko bito.pala sam godinu,direktor mi se sveti,nisam znala zato sto sam terala inat ali nema veze.stisnucu zube jos dva polugodista,valjda cu izdrzati toliko.i dalje dozivljavam neprijatne situacije,zovu me ponavljacica sa sazaljenjem i podrugivanjem,a to me boli.mislim znam ja da sam ponovila razred ne treba to niko da mi prica,i jos da mi natrljava nos sa tim....jako me nervira mala sredina,ja znam da bih mogla vise da postignem na nekom drugom mestu gde me ljudi ne bi gledali popreko ali....
da,znam da jako mali broj zavrsi fakultet u roku,al mi je krivo sto su svi oni otisli u vece gradove,druze se,zezaju se,prave buducnost a ja kao da sam stala.naravno da necemo prekinuti kontakt,ali evo najbolja drugarica je dolazila za prosli vikend,ostala dva dana i kaze da ko zna kad ce vise doci jer joj je tamo extra.ne radi se samo o fakultetu i druzenju nego o tome da sam ovde stvarno usamljena a inace sam otvorena i vesela osoba.
drugo niko mi nije odgovorio na pitanje o anskioznosti.citala sam tekstove i mislim da patim od toga jer svaki put kad prilazim skoli osecam kao da me neko posmatra i procenjuje negativno i zbog toga imam strahove,znojim se,drhtim.....


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Anksioznost je posledica tvog odbojnog stava prena toj sredini. Nju moraš da rešiš sama u svojoj glavi, da sve koji te vređaju sočno odjebeš a da pronađeš nekoliko prijateljskih likova. Bilo bi donro i da razgovaraš sa psihologom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Over & out

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 4706
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
mob
Nokia E51
A pošto će i psiholog, doduše na malo drugačiji način, da te analizira,
njega nemoj da odjebeš
IP sačuvana
social share
Happiness has 4 paws and a blue tongue

Daniel Alves da Silva
Ako ima Boga, teško da se zove drugačije.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.