Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:46:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psiholog/Psihijatar  (Pročitano 42163 puta)
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 12
Zastava Vranje
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
Siemens A52
Хвала Lukipela, simijon... Smile Smile Smile
Нашла сам овоSmile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Zanima me posto se bas ne razumem koja je razlika izmedju ove dve profesije. Dobro, razumem da psihijatar ima zavrsenu medicinu, moze da prepisuje lekove, i da te smesti u ludaru. Ali sem toga?

I zanima me  kako bi mogao sa nekim da popricam, pa makar preko interneta.
Koliko uopste kosta, psihijatar, psiholog.

Da li za to treba uput od doktora, or smthin.

thx =)

Najkrace moguce receno, psiholozi se bave psihickim stanjima, razmisljanjima, ponasanjem, a psihijatri se bave psihickim bolestima.
Psiholog ce ti reci ono sto ne moze psihijatar, i obrnuto.
Sa moje tacke gledista, psihijatrija je mnogo zanimljivija nauka iz vise razloga, zato sam i odabrao taj poziv  Smile

Citat
hm..ok...
a da li bi mogao da mi se javi neko ko je bio kod psihijatra ili psihologa.
imam par pitanja, pa ako bi neko mogao da se javi preko pp.
hvala.
Citat

Nema razloga da se plasis nepoznatog. Elektrosokovi i sobe sa mekanim materijalima su davno izbaceni iz upotrebe. Psiholoski problemi su jedno, a psihicki drugo. Sve u svemu, psihijatar te nece proglasiti ludim, vec ce ti kao i svaki drugi lekar pomoci da resis problem. Nemam uvid u tvoju amnezu, te ne mogu da kazem kakva je priroda tvog problema, ali razgovor sa psihijatrom ne moze da skodi.
Predlazem Institut za Mentalno Zdravlje i Higijenu u Palmoticevoj, i to dr. Svetomira Bojanina, dr. Olivera Vidojevica, dr. Dragicu Kozaric ili dr. Teodoru Lazic.
« Poslednja izmena: 21. Avg 2007, 04:51:05 od dare_ »
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Ako studirate u Beogradu, najlakse je i najjeftinije ( jer seanse kod privatnih psihodoca kostaju po 20-ak eura) otici u Studentsku polikliniku u Krunskoj. Imaju i psihologe i psihijatre, s tim sto je za ove druge potreban uput specijaliste opste prakse ili psihologa. Osoblje je prijatno i evidentno je da su navikli na rad sa studentima,nema one distance koja se obicno srece po vecim domovima zdravlja. I, naravno, ne ocekivati kako ce jedan razgovor da resi sve vase nedoumice i probleme, treba redovno odlaziti neko vreme kako bi se primetio napredak. Mozda ce vam se ciniti da tapkate u mestu, ali ne odustajte i ,naravno, zasucite rukave. Psiholozi su tu da pomognu savetima i usmere, a posao odradjujete sam - ne ocekujte cudo da se ne biste razocarali.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12;
Bla bla...dechku sam na pp savetovao da poseti dr. Vidojevica na Institutu, i gle cuda, verujem da me je poslushao Smiley
Iz razgovora sa psihologom moze dosta toga da se nauci, za mene je to jako specificna nauka, ali psihijatrija je konkretnija i zanimljivija Smiley
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 55
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
Smiley Ok, sir, no more bla-bla stories. Dakle, ljudi slusajte dareta i svi odreda se uputite kod psihijatra, i za najmanje nedoumice vezane za vas psihicki zivot. Strpljivo ce slusati o vasim problemima u vezi sa nedostatkom samopouzdanja, motivacijom, ucenjem, dok se neki psihoticni pacijent sprema da skoci kroz prozor cekaonice u nadi da ce ovoga puta uspesno izvrsiti samoubistvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
moj problem jepsholske prirode ja se lose osecam vidim stvari ljude koji niko ne vidi sem mene ato dolazi kad me izmaltetiraju  imam velike probleme moj sin se u opste ne slazu psuju jedan drugoga  muz i mene omalovazava i ako sam radila tolike godine zajedno u stopu sanjim sve pada uvodu ja sam ga trpela umladosti nijeme postovao ustarosti je jos gori neznam moja jetrva se ubila sa lekovima iz isto g razloga jer je cela familija takva padajumi crne misli neznam gdesam odgovoritemi sta da radim imam 57 godina
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Једино што могу да кажем је да под хитно потражите помоћ лекара, који ће вас упутити на лечење, ако је то неопходно, или вам већ прпоисати одговарајућу  терапију. Ипак оно што је најважније, треба под хитно да се изолујете из такве патолошке средине.

Црне мисли и визуелне халуцинације могу бити симптоми многих болести, од дубоке депресије до схизофреније. Наравно, могу бити последице дуготрајне изложености стресу, који ви очигледно трпите.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
ja pijem tablete ladiomil  alise ne resava problem  cini mise da mije mozak zdrav ali ja vidim povremeno  izmesane slike i to raje kratko vidim dete vidim stvari vidim neravan put  ali to traje samo blic pa opet nema problemi su veliki nemogu da ih resim da odem u nas grad jer me ljudi znaju pa me sramota sta ce da kaze okolina borim se sanjima aposle sa sobom najvise mi to sto ja nemogu  da razumem sebe sto mise ovo javlja  nekome stalno zove glas cujem ali nevidim koje zuji mi u usima kad vidim to ja se sva stresem i opet se borim da to nije nista ali stvarnos je tu kome god nesto kazes misli da ja izmisljam molim vas mi recite dali sam ja bolesna kako je moguce da se otac isin neslazu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Лек који пијете је антидепресив и анксиолитик, али је очигледно да вам није довољан.
Решење породичних проблема било би, сигурна сам, решење и ваше нарушено здравље.
Неслагање оца и сина није ретка појава и без обзира што вама није лако, и што вам то тешко пада, не треба да вас изненађује.
Морате се обратити лекару јер савети које овде можете добити су искључиво пријатељски и више-мање лаички.
У претходном посту сте рекли да имате аудио, а сад да имате и визуелне халуцинације. Ништа ви не измишљате, ви то заиста доживљавате, баш зато се обратите под хитно лекарау да вам да одговарајућу терапију.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.20
koliko sam ja primetio ,psihijatri se obichno bave problemom na "hardverskom " nivou - znachi oshtecenjima nervnog sistema , a psiholozi na "softverskom" nivou - otklanjanju stechenih "pogreshnih" nachinma ponashanja ...

035 je verovatno sluchaj za psihijatra zbog tih halucinacija koje su u velikoj vecini sluchajeva fiziolshke prirode ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 11:46:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.