Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihologija kao poziv-da li upisati psihologiju?  (Pročitano 25650 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Bojim se da je ovo malo komplikovanije od zaokruzivanja i zbrajanja odgovora pod a, b, c... i da treba licencirani psiholog za tumacenje, sto ja nisam, tako da bih pored sve muke prekucavanja toliko pitanja i odgovora rizikovao i da prekrsim zakon.  Smile
A forumashi zeljni saznanja o svojoj licnosti neka se upute kod psihologa, ipak je to ozbiljnija varijanta   Smile
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 4X HD
Znao sam da cesh da izvrdash  Smile

Nisam siguran, ali je moguce da sam radio taj test , secam se da je imao jako mnogo pitanja od kojih su neka bila bash urnebesna, tipa " da li je neko pokushao da vas otruje? " i slichno. Jel to (taj) takav test?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Tolika fama oko psihologije... i psihijatrije...
I na kraju svi zavrse u pidzami sa kanticom sladoleda od cokolade...  Smile Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 4X HD
Ne "svi"...vec "sve".   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Dobro, vi se nalocete....

Poenta onog posta... ne shvatam cemu mistifikacija testova i dijagnoza...  Smile
« Poslednja izmena: 20. Okt 2009, 19:17:14 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 4X HD
tako je.  Smile

... pidzama nije iskljuchena  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
LG Google Nexus 5
da mene poslusas .... fakultet ti nije potreban ... lepo se udaj, radjaj decu ... 
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
da mene poslusas .... fakultet ti nije potreban ... lepo se udaj, radjaj decu ... 


Zar mislis da ce kroz par godina moci da se radi neki pristojan posao bez fakulteta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
da mene poslusas .... fakultet ti nije potreban ... lepo se udaj, radjaj decu ... 


 Smile

Ovo definitivno da niko nije poslusao...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Kao neko ko će sledeće nedelje u rukama imati diplomu psihologa  Smile  Smile , nalazim da sam kompetentna da te posavetujem, makar što se tiče tvoje dvojbe oko upisivanja psihologije.

U principu, velika većina stvari koje ti je uvaženi član Dare izložio - su tačne. Sad, ima onih koje su više i koje su manje tačne.  Smile Eto takav način razmišljanja ćeš kao psiholog imati.  Smile

Idemo redom:
Citat: dare_
1. Rascisti sa tim da ako upises psihologiju najverovatnije neces biti materijalno najsrecnija. Ljudi nazalost prave greske birajuci ono "sto im dusa zeli" kako kaze nas narod, jel' te, i onda se sa 30-40 opasno pokaju, kad vide da od toga ne mogu ni hleb da kupe. Znam mnogo takvih entuzijasta, pretezno umetnika.  Mada je devojkama lakse, uvek postoji opcija da se udaju za nekog lovatora   Smile
Iako ovo u određenom broju slučaja važi, ipak nije pravilo.
Prvo, ovakva te sudbina čeka ako završiš psihologiju, i tu staneš.
Ono što ovde nije spomenuto jeste to da je psihologija kao fakultet odlična odskočna daska.
Naime, nakon faksa, možeš upisivati razne specijalizacije (da, da, čak i na fakultetima za menadžment, gde se možeš obučiti, recimo, za PR (public relations) ili HR (human resources) menadžera). Nihove plate... recimo samo da nisu male.  Smile
Dalje, možeš se dalje edukovati i u pravcu psihoterapije, što dosta dugo traje i prilično je skupo... ali, caka je u tome što je debelo isplativo. Tu leže i najveće pare (ako samo na to gledamo), što se tiče psihologije.

Drugo, ne slažem se sa stavom da treba da upišeš nešto isplativo na štetu onoga što voliš.
Kontam da dosta ljudi tako ne rezonuje, ali ja sam od onih idealista koji bi radili za koru 'leba, ako ih to čini srećnima, pre nego za milione, a da imam osećaj da radim nešto što ne volim i što mi ne leži.
Pošto je psihologija moja, da se malo patetično izrazim, ljubav, ništa, apsolutno ništa mi nije teško da učinim kako bi sebi obezbedila da se zaista time i bavim.

Ti odluči koja si od ove dve osobe, pa shodno tome i delaj. Wink

Citat: dare_
2. Psiholozi nigde nisu "glavni". U skoli su pomocni radnici, glavni su profesori. U bolnicama su glavni lekari, u Centrima za soc. rad - soc. radnici, pri sluzbama mogu da budu eventualno strucni saradnici... Sto se pre pomiris sa tim, bice ti lakse da prihvatis ulogu bitnog, ali ne i najveceg srafa u masini.
Ovo je potpuno tačno, posmatrano iz te perspektive.
Iz moje lične perspektive, uopšte nemam potrebu da budem glavni šraf u mašini.
To me plaši - ako ja zakažem, ode ceo sistem u piz... propast.  Smile
S druge strane, ako je neko sposoban i dobro radi svoj posao, može... pa recimo da može da bude i predsednik države.  Smile

Ozbiljno sad - status psihologa u našem društvu je generalno loš, ali 'ajde mi vi navedite nešto što ima dobar status u ovom društvu?  Smile

Citat: dare_
3. Za mene je Jung i dalje kralj   Smile ali na tu psihologiju na koju ti mislis mozes samo da zaboravis. U prvoj godini dobices uvod u psihologiju, psihologiju opazanja, metode istrazivanja, psiho-statistiku, fiziologiju nervnog sistema... i tad otprilike ukapiras da psihologije kakve si zamisljala nema. Ono "zanimljivo" dodje tek u 3. i 4. godini, al' do tad i prestane da te zanima.
Ovo je sasvim tačno.
I studije zaista jesu tako koncipirane: dve godine učiš elementarne stvari, koje su mahom i dosadne...
E, ali kad dođeš do 3. i 4. godine, shvatiš da je čekanje ''da postane zanimljivo'' itekako vredelo truda.  Smile

Zapravo, studijski plan meni malo liči na prirodnu selekciju.  Smile
Ko ne preživi prvu i drugu godinu, ćao, nema više. Ono, možeš ti da mrcvariš te studije do besvesti, ali pošto nisam od tih ljudi, ne mogu komentarisati.

Ali prve dve godine jesu neka vrsta selekcije, na kojoj najslabije karike otpadaju. Ko to preživi, za dalje je miran.

Citat: dare_
4. Prijemni ispit moras da razbijes. Psihologija za 2. gimnazije da se nauci cela, i test opste informisanosti, sto otprilike ne moze ni odakle da se uci, vec je ono... sto si pokupila usput do sad. Prosle godine nakon prijemnog,  oglasna tabla na filozofskom je izgledala otprilike ovako... jedna lista popunjena do pola - istorija... i 7-8 lista tesno nalepljenih jedna uz drugu - psihologija :-)  400 njih na otprilike 50 mesta u budzetu, + samofinansiranje...
Interesovanje je veliko. Studije obicno upisuju deca lekara, psihijatara, psihologa... i bar na Filozofskom u Bgd su uglavnom beogradjani. Unutrasnjost i nije nesto zastupljena.
Za prijemni - sve što je Dare rekao - stoji. Plus to što postoji i test inteligencije, za koji isto ne možeš da se spremiš... Jedino da nabaviš neke slične testove, pa makar da znaš šta je ono što se od tebe traži.

Što se tiče upisa, makar na FF u Novom Sadu, nije tačno da upsuju samo deca profesora, itd.
Čak se ne upisuju ni najpametniji, i tu je selekcija bedna.  Smile

Ja nisam imala vezu, skupila sam lepe bodove iz srednje (nisam bila vukovac), naučila tu knjigu, otišla da polažem prijemni, sutradan saznala da sam 28. na listi, na budžetu.

Među mojim kolegama najmanje je Novosađana, dok ima ljudi iz cele Srbije, pa i iz Hrvatske, Bosne, CG... Ali onis su upisani kao strani državljani, pa ne polažu prijemni  Smile već ''samo'' plate neke grdne pare.

Kako je u BG ne znam, ali ti ne preporučujem da se oslanjaš na to da ''nema šanse da upišeš jer se svi upisuju preko veze''. To jednostavno - nije tačno. Wink

I za kraj da dodam: sposobnom čoveku nije važno koji faks je završio. Kao takav, on će uspeti, makar samo svojim radom, pa i u ovoj raspaloj Srbiji. Wink
« Poslednja izmena: 20. Okt 2009, 22:09:12 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.