Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Psihologija kao poziv-da li upisati psihologiju?  (Pročitano 25670 puta)
20. Okt 2009, 10:21:03
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
zavrsavam srednju skolu, odlicna sam(uglavnom) pa me zanimaju iskustva iz psihologije.  od drugog gimnazije citam junga i on me je uveo u svet psihologije i usmerio da pozelim da budem psiholog.  volim da pomazem ljudima, krativna sam,kazu mi da dobro slusam, i obicno kod mene dolaze za savete po svim pitanjima :) sebe u buducnosti zamisljam kako radim sa ljudima kojima je pomoc potrebna.  zanimaju me saveti, preporuke, iskustva? upisati ili ne?

druga opcija je engleski jezik na filoloskom fakultetu, ali posto mi je mama profesor a i sama sam se interesovala za to slobodno mogu da kazem da ga govorim kao maternji.  sta jos mogu novo da naucim ako ga znam-to pitanje postavljam stalno, a i pitanje materijalne egzistencije nije najjace jer gledam majku koja predaje 25 godina za 40 hiljada din.

treca opcija su medjunarodni odnosi na politickim naukama. . . . imam amaterskog iskustva u tome kroz nevladinu organizaciju i kancelariju za mlade i mislim da bih se dobro snasla kao ambasador u nekoj zemlji.  

imam i talenat za pevanje, pisanje, novinarstvo, radoznala sam. . . . kako da ukombinujem sva interesovanja da ne pogresim pri izboru fakulteta?



danas sam radila test profesionalne orijentacije, ali posto psiholog nije imao sve testove kod sebe uradila sam samo 2(ostalo cu do kraja nedelje) ali mi je rekao da to ne moze da mi odredi savrseno zanimanje nego samo da pomogne da vidim sta bi moglo da mi odgovara.  radila sam jedan test sa ponudjenim osobinama. . . na primer a)grize se u sebi  b)voli da istrazuje itd. . . . i morala sam da zaokruzim jedan koji me opisuje. . . kako na osnovu toga moze da se odredi kakvo ce mi zanimanje biti?

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Samsung S8
Eo cekaj Bambi da dodje ona ce ti to objasniiti.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia E
Ni manje ni vise nego ambasador u nekoj stranoj zemlji, zanimljive ambicije imas nema sta Smile

Probaj da uskladis razum i emocije pa odluci sta drugo da ti kazem. Evo ja sam hteo da studiram sociologiju pa kasnije da budem politicar i da resavam nepravdu od strane vlasti prema narodu, posto je to sizifov posao odustao sam od toga i uhvatio se za gradjevinu posto mi je to osnovno zanimanje i tako sad sam tu negde nekako prezivljavam mada i dan danas mi je po malo krivo sto nisam upisao sociologiju ali ni sa ovim se ne kajem nesto preterano, bar ne za sada!

Pre ili kasnije odluku ces morati da doneses ti sama!
« Poslednja izmena: 20. Okt 2009, 13:33:01 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
ovo kao da sam ja pisao pre godinu i po dana Smile

pa gledaj ovako ... majka ti je profesor znaci da bi i ti mogla da se zaposlis u toj skoli preko veze najverovatnije. To ti je vec siguran posao a licno mislim da ce se poboljsati stanje u drzavi i da moraju profesorima dati malo vece plate.

Psihologija je extra i to mozes samo razmisli za posao da li mozes kako i gde da se zaposlis ? Opet mogla bi u skoli ako ima mesta Smile

i na kraju politicke nauke to ti ne bih preporucio.... tu ces kao zensko tesko uspeti osim ako ne budes neka kao sonja liht Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Ajmo s kraja.
Test koji si radila zove se indeks emocija. U sustini instrument nema direktne veze sa izborom karijere, vec sa primarnim emocijama i njihovom povezanoscu sa crtama licnosti i psih. funkcijama.
Imash par osobina od kojih birash onu koja te vishe opisuje, odgovori se obradjuju i izrazavaju u procentima, prema kojima sencimo krug, i tako posmatramo dobijeni odnos. Malo je komplikovano za objasniti, al' ako npr. neki odgovori ukazuju na agresivnost, onda se na krugu posmatra da li je smanjena, povecana, ili na proseku, i na osnovu toga trazis tumacenje u knjizi.
Inace, test je standardan prilikom sudskog vestacenja na primarnu strukturu i karakteristike licnosti, prilikom zaposljavanja ga cesto koriste kod nas... mada se u principu izbegava koristenje na tinejdzerima jer su u fazi formiranja licnosti, hormoni nisu usaglaseni, i onda dobijene rezultate ne treba posmatrati kao nesto trajno.
Ne znam da li skolski psiholog moze da ti da jedan drugi test, ja ga slucajno imam, od nekih 250ak pitanja, koji ti dosta precizno moze dati podatke o licnosti.


Sto se studija tiche...
Verovala ili ne, kad god idem vozom Prijepolje-Beograd, u kupeu bude neko ko je bas hteo da upise psihologiju, al' eto "nije mu se dalo...".. I obicno to zanimanje tinejdzerima prijanja uz savete koje eto, kao, daju vrsnjacima, umeju da slusaju, bla bla...
Sto ne kazem da je lose...
Ali je potrebno mnogo vise od toga....
Ja se ne bavim psihologijom, vec srodnom naukom, ali svejedno, moras da budes nacisto sa nekim stvarima...

1. Rascisti sa tim da ako upises psihologiju najverovatnije neces biti materijalno najsrecnija. Ljudi nazalost prave greske birajuci ono "sto im dusa zeli" kako kaze nas narod, jel' te, i onda se sa 30-40 opasno pokaju, kad vide da od toga ne mogu ni hleb da kupe. Znam mnogo takvih entuzijasta, pretezno umetnika.  Mada je devojkama lakse, uvek postoji opcija da se udaju za nekog lovatora  Smile
2. Psiholozi nigde nisu "glavni". U skoli su pomocni radnici, glavni su profesori. U bolnicama su glavni lekari, u Centrima za soc. rad - soc. radnici, pri sluzbama mogu da budu eventualno strucni saradnici... Sto se pre pomiris sa tim, bice ti lakse da prihvatis ulogu bitnog, ali ne i najveceg srafa u masini.
3. Za mene je Jung i dalje kralj  Smile  ali na tu psihologiju na koju ti mislis mozes samo da zaboravis. U prvoj godini dobices uvod u psihologiju, psihologiju opazanja, metode istrazivanja, psiho-statistiku, fiziologiju nervnog sistema... i tad otprilike ukapiras da psihologije kakve si zamisljala nema. Ono "zanimljivo" dodje tek u 3. i 4. godini, al' do tad i prestane da te zanima.
Ima jedna anegdota sa psih... koleginica je cula za slucaj gde je covek ostao zarobljen u hladnjaci, i zamrznuo se iako nije bila ukljucena... princip autostugestije... slucaj joj bio zanimljiv, ustane, pita profesora sta misli o tome... a on joj kaze... e, koleginice, ja sam ozbiljan covek, manite me tih gluposti...  Smile
Naravno, to ima i svojih prednosti, jer se naucis jednom specificnom nacinu razmisljanja, i to je ono sto, bar u smislu obrade realnosti odvaja psihologe od ljudi drugih zanimanja.
4. Prijemni ispit moras da razbijes. Psihologija za 2. gimnazije da se nauci cela, i test opste informisanosti, sto otprilike ne moze ni odakle da se uci, vec je ono... sto si pokupila usput do sad. Prosle godine nakon prijemnog,  oglasna tabla na filozofskom je izgledala otprilike ovako... jedna lista popunjena do pola - istorija... i 7-8 lista tesno nalepljenih jedna uz drugu - psihologija :-)  400 njih na otprilike 50 mesta u budzetu, + samofinansiranje...
Interesovanje je veliko. Studije obicno upisuju deca lekara, psihijatara, psihologa... i bar na Filozofskom u Bgd su uglavnom beogradjani. Unutrasnjost i nije nesto zastupljena.

Sto se ostalih varijanti tice, mislim da je ipak psihologija najbolja. Sto se tice medjunarodnih odnosa, ako te zanima diplomatija, ne moras nuzno da zavrsis taj faks da bi radila negde pri ambasadi. Cak i ako zavrshish FPN, ama bas nigde ne mozes da budes ambasador ako nisi u nekoj stranci. A opet, ako si u stranci, i sa diplomom psihologa mozes da vodis diplomatiju (primer prof. Maric, seksolog)....

Razmisli malo, uradi do kraja taj test, ne dozovli da te bilo ko pritiska... Do sledece god. ima jos dosta, verovatno ce ti jos mnoge stvari proci kroz glavu, pa cak i ako pogresis, nije faks jedan kroz jedan... imas dovoljno vremena ispred sebe da ispravis gresku ako u medjuvremenu otkrijes da si je napravila.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.14
Citat
2. Psiholozi nigde nisu "glavni".
u Srbiji jesu Smile primer Boris Tadic Smile Smile


Citat
Prijemni ispit moras da razbijes. Psihologija za 2. gimnazije da se nauci cela, i test opste informisanosti, sto otprilike ne moze ni odakle da se uci, vec je ono..

ovo je bukvalno 1000% tacno jednostavno moras knjigu da naucis napamet posebno one izdvojene delove i podele.

ima i test inteligencije na prijemnom Wink
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.27
mob
Motorola 
Engleski jezik je dobar,ali nas filoloski fakultet ne stvara bas strucne profesore.Znam coveka koji je u Britaniji postao profesor i zivi i radi ovde u Srbiji,covek kaze da ovi profesori po skolama nemaju pojima. Sto se tice medjunarodnih odnosa i fakulteta politickih nauka to je po meni nepotreban fakultet.Ako volis to lepo upisi pravni fakultet i mozes svugde da radis,mozes da nadjes posao i u ambasadi i u ministarstvu spoljnih poslova,licno znam nekoliko primera.
« Poslednja izmena: 20. Okt 2009, 14:19:35 od Don Shone »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
SonyEricsson w350
Ja se bakcem time, iako sam tek prva srednje, ali eto, i ja razmisljam da upisem ama bas iste fakultete kao i ti, imamo iste zelje... Samo sto bih ja na filoloskom upisala srpski, a ne engleski, jer ga govorim ko maternji...

Psihologija je dosadna i lepa, ali nema od toga 'leba...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 111111
Cekaj bamibinu,valjda ona to zavrsava ili je zavrsila..veze nemam
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
LG 4X HD
@dare
Citat
jedan drugi test, ja ga slucajno imam, od nekih 250ak pitanja, koji ti dosta precizno moze dati podatke o licnosti.
Mozda bi zeleo ( a i ako ne zelish pokushacemo da te nagovorimo, vrshicemo pritisak, pretiti , moliti, podmicivati ...) da ga podelish sa nama? Zeljni smo saznanja o nama kao lichnostima a i o ostalima sa kojima se druzimo na forumu.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.