Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Да ли сте знали за изнети податак о броју жртава у Првом и Другом српском устанку???

Glasanje završeno: 16. Jan 2005, 01:38:26

Да
50%  (2)
Не
50%  (2)
Ukupno glasova: 4
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Први и Други српски устанак....  (Pročitano 8409 puta)
17. Jan 2004, 01:38:26
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Имам један занимљив податак који се тиче Првог и Другог српског устанка. На почетку Првог српског устанка у Београдком пашалуку је живело око 400 хиљада људи. На крају Другог српског устанка на истој територији је живело око 750 хиљада људи.
У устанцима је погинуло негде око 150 хиљада Срба.
Грубо речено, сваки пети Србине је погинуо у овој борби за ослобођење.

Ако неко има још занимљивих података, нека их подели са осталима.

Поздрав!!!!
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Istini za volju za neke podatke sam znao posto me je to zanimalo, ali ne za sve.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Ne razumem?
Pre prvog ih ima 400 k, posle drugog 750 k, a poginulo 150 k...
Smile:
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Leggy
Ne razumem?
Pre prvog ih ima 400 k, posle drugog 750 k, a poginulo 150 k...
 Smile:


У време ослобођења велики број Срба је дошао на ослобођену територију и ту се населио, из разлога да не би живели у Турској и да би било свој на своме. Долазили су Срби из Босне, Херцеговине, Косова и Метохије, Македоније) територије под контролом Турске, а дошао је  велики број Срба са територије Аустро-Угарске...
Такође је у то време био велики наталитет.
Дакле пораст броја становника је омогућен захваљујући ова два фактора...

Сада би требало да буде мало јасније.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Prvo odakle ti informacija
Drugo koliko tih ljudi je umrlo od posledica borbi, a koliko od gladi i bolesti (u 1. sv. ratu više srbijanaca je umrlo od bolesti)
Treće istraživači sa naših fakulteta su ustvrdili da u vreme početka ustanka stanovništvo Srbije preko polovine čine došljaci iz kosovkometohiskog pravca, dinarskog i vardarskomoravskog.
Samo za 1 vojvodu nije dokazano da je poreklom iz CG/Herc/Brda. A doseljavanaj su nastavljena do danasnjeg dana te smo svi mi u Srbiji Crnogorci ili Hercegovci
Oni Srbijanci muslimanske vere su se polako iseljavali ili asimilirali. Tako izrazito muslimanski gradovi kao što su Šabac, Smederevo, Niš, Užice i Beograd to više nisu, a mnogi više nemaju ni jednu jedinu džamiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Samo Bgd ima dzamiju, sve do Sandzaka.
Inace, istina je da smo svi u Srbiji (do Vojvodine) poreklom sa juga, ali mislim da je najvise sa Kosova, a ne iz CG ili Hercegovine.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Aurelije
Prvo odakle ti informacija
Drugo koliko tih ljudi je umrlo od posledica borbi, a koliko od gladi i bolesti (u 1. sv. ratu više srbijanaca je umrlo od bolesti)
Treće istraživači sa naših fakulteta su ustvrdili da u vreme početka ustanka stanovništvo Srbije preko polovine čine došljaci iz kosovkometohiskog pravca, dinarskog i vardarskomoravskog.
Samo za 1 vojvodu nije dokazano da je poreklom iz CG/Herc/Brda. A doseljavanaj su nastavljena do danasnjeg dana te smo svi mi u Srbiji Crnogorci ili Hercegovci
Oni Srbijanci muslimanske vere su se polako iseljavali ili asimilirali. Tako izrazito muslimanski gradovi kao što su Šabac, Smederevo, Niš, Užice i Beograd to više nisu, a mnogi više nemaju ni jednu jedinu džamiju.


Моје информације су из пописа из тог времена, како турских, тако и срских. Резултате тих пописа можете пронаћи у многобројним свескама Српске академије наука, у којима се чувају драгоцени историјски подаци. Цифру од 150 хиљада нисам тек тако избацио. То је отприлике број људи који је умро од последица сукоба (свакако је велики број погинуо од болести и глади али вечина је погинула у сукобима). ЈЕдан велики број људи је погинуо у турским осветама.
Не видим да имамо неких неслагања или нејасноћа што се тиче праваца досељавања Срба.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Leggy
Samo Bgd ima dzamiju, sve do Sandzaka.
Inace, istina je da smo svi u Srbiji (do Vojvodine) poreklom sa juga, ali mislim da je najvise sa Kosova, a ne iz CG ili Hercegovine.


Једна мала исправка, није Санџак већ Рашка. А ако већ користиш реч санџак, треба да кажеш који санџак је у питању, јер на овим просторима је некада било доста санџака. Сад претпостављам да си мислила на Новопазарски санџак.

Што се тиче порекла становништна, ко је староседелац ко није, и ко се одакле доселио, треба на уму имати чињеницу да више од деведесет процената становништва ових простора (мислим на цео Балкан) има претке на другом месту, од места њхиховог тренутног боравка.
Дакле карактеристика Балкана је непрестано кретање становништва, због разних историјских околности...
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Citat: SrpskiDespot
Једна мала исправка, није Санџак већ Рашка. А ако већ користиш реч санџак, треба да кажеш који санџак је у питању, јер на овим просторима је некада било доста санџака. Сад претпостављам да си мислила на Новопазарски санџак.


MisliO! Ne znam odakle ti ideja da sam zensko?
Moja greska, ispravka prihvacena. Ja obicno ispravljam ljude kad kazu sandzak, ovo je bilo podsvesno Smiley
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Leggy,

изгледа да сам и ја погрешио. И ја се извињавам...
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.