Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Да ли сте знали за изнети податак о броју жртава у Првом и Другом српском устанку???

Glasanje završeno: 16. Jan 2005, 01:38:26

Да
50%  (2)
Не
50%  (2)
Ukupno glasova: 4
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Први и Други српски устанак....  (Pročitano 8408 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
Citat: Leggy
Samo Bgd ima dzamiju, sve do Sandzaka.
Inace, istina je da smo svi u Srbiji (do Vojvodine) poreklom sa juga, ali mislim da je najvise sa Kosova, a ne iz CG ili Hercegovine.


Ima u Nišu, možda u Šapcu, nisam siguran, i ima u okolini Loznice mislim 2 islamska verska objekta (ali ne znam da li baš u statusu džamije).

Uglavnom ni ta jedna preostala beogradske ne bi preživela da knez Mihajlo nije platio mujezine.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Aurelije
Citat: Leggy
Samo Bgd ima dzamiju, sve do Sandzaka.
Inace, istina je da smo svi u Srbiji (do Vojvodine) poreklom sa juga, ali mislim da je najvise sa Kosova, a ne iz CG ili Hercegovine.


Ima u Nišu, možda u Šapcu, nisam siguran, i ima u okolini Loznice mislim 2 islamska verska objekta (ali ne znam da li baš u statusu džamije).

Uglavnom ni ta jedna preostala beogradske ne bi preživela da knez Mihajlo nije platio mujezine.


За Ниш нисам сигуран, али мислим да нема џамију. Има једно два историјска исламска објекта, али џамију колико ми је познато нема. Такође знам да у Шапцу нема џамија. Једна џамија је постојала на територији западне Србије, прецизније на територији општине Мали Зворник. Нисам сигуран да ли она и данас тамо постоји. Знам да на том простору има једно муслиманско село.
Занимљив је начин како је то село опстало. Наиме муслимани из тог села су помогли Србима у Другом српском устанку.
Као знак добре воље и захвалности за учињену помоћ, књаз је заштитио законом становније тог села, тако да су они имали привилегије и нису морали да се иселе као што су то учинили други муслимани у Србији.
Шта више, познато ми је да су ти муслимани увек били лојални грађани државе Србије и да су дали свој допринос у даљој српској историји....
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 191
A ti misliš da ovi što su se iselili nisu bili lojalni građani Srbije, a bili su veći Srbijanci od Karađorđa i njegovih vojvoda?

Pa sam Uzun Mirko Apostolović je bio šegrt kod Mehmeda krojača, koji ga je toliko zavoleo da mu je ponudio da se oženi svojom kćerkom i nastavi biznis, ali je Mirko dbio jer je morao da promeni veru.

Misliš li da su i sadašnji Muslimani nelojalni?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Ne mozes bas da ih delis na lojalne i nelojalne.
Imas gomilu muslimana kojima odgovar zajednicka drzava jer uzimaju ogromne pare na proizvodnju odece, kao dole u N. Pazaru.
Ima i ektremista, ali odkle god bude ovim prvima odgovaralo, nece se ovi drugi mnogo isticati.
Para vrti gde burgija nece.

Sad, mozes da kazes da su Goranci lojalni, ali oni su mozda bili primorani na to zbog siptarske pretnje.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 27
Citat: Aurelije
A ti misliš da ovi što su se iselili nisu bili lojalni građani Srbije, a bili su veći Srbijanci od Karađorđa i njegovih vojvoda?

Pa sam Uzun Mirko Apostolović je bio šegrt kod Mehmeda krojača, koji ga je toliko zavoleo da mu je ponudio da se oženi svojom kćerkom i nastavi biznis, ali je Mirko dbio jer je morao da promeni veru.

Misliš li da su i sadašnji Muslimani nelojalni?


Кад кажем лојалан, мислим на то да су држави плаћали порез, редовно служили војску и редовно извршавали све своје обавезе према држави Србији. Реч лојалан грађанин схватам у позитивном смислу. Време устанака и садашња времена нису иста, као што нису иста размишљања људи о верским, националним и осталим слободама.
Тако да размишљања о тим прошлим временима не можемо гледати из призме садашњих стандарда...
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.