Mi samo zatvorenu utakmicu mozemo da dobijemo.

Dresovi Smile

I have something more important than courage.

Nista

Windows 7
Fudbalski klub Napredak udobno se smestio na lidersku poziciju Prve lige Srbije praktično od samog starta, a na četiri kola do kraja još jedna pobeda ga deli od teoretskog obezbeđivanja prvog mesta. S obzirom na to da imaju 73 boda, deset više od drugoplasiranog Čukaričkog, ne čude ni statistički podaci po kojima su Kruševljani na prvom mestu u ligi po mnogim parametrima.

Napredak je ostvario 23 pobede u dosadašnjih 30 utakmica u Prvoj ligi Srbije, pet više od Čukaričkog. Zaključno sa utakmicom u Novom Sadu fudbaleri Napretka postigli su 66 golova, u proseku 2.2 po utakmici, uz primljenih svega 16 pogodaka, ili 0.53 po utakmici.

Iako su tokom sezone sve ekipe koje su dolazile u Lazarev grad imale samo reči hvale za gostoprimstvo Napretka, na terenu je kruševačka ekipa bila nemilosrdna prema rivalima. U petnaest utakmica odigranih na svom terenu, Mirosavljević i saigrači dobili su čak 14, uz jedan kiks protiv Čukaričkog. Napredak je i 'najnezahvalniji' gost od svih ekipa u ligi, sa ukupno osvojenim 31 bodom van svog stadiona.

Kapiten crveno-belih Nenad Mirosavljević najbolji je strelac Prve lige Srbije sa 16 pogodaka, mada posle kanonade Borca protiv Novog Sada (7:0) sada prvu poziciju deli sa Milankom Raškovićem. Odmah iza njih dvojice je i Nenad Gavrić sa 14 pogodaka, a puno ne zaostaje ni Petar Bojić, koji je sedmi strelac lige sa 10 golova. Zanimljiv statistički podatak je da je, uzevši u obzir vreme provedeno na terenu, najefikasniji igrač ekipe Napretka mladi Miloš Bajić, koji u proseku postiže gol na svaka 72 minuta. Bajić je do sada upisao 5 pogodaka ove sezone. Po ocenama zvaničnog sajta Prve lige Srbije, najbolje ocenjeni Napretkov igrač je Nenad Gavrić sa prosečnim rejtingom 7.3, a za petama mu je kapiten Mirosavljević sa prosečnom ocenom 7.27.

Najviše vremena na terenu proveli su golman Nemanja Krznarić i Žarko Udovičić, koji su odigrali kompletnih 29 od 30 utakmica ove sezone, što ih sa 2610 minuta čini najstandardnijim. Verovatno bi stigli i do stoprocentnog učinka da trener Nenad Milovanović nije odlučio da ih odmori u meču u Novom Sadu protiv Proletera, kako bi bili maksimalno sveži za finiš sezone. Isti broj utakmica kao i pomenuta dvojica odigrao je i Petar Bojić, uz nešto manje minuta provedenih na terenu - 2547.

Sledeću utakmicu Napredak igra na svom terenu u sredu, 22. maja, protiv Banata. Meč počinje u 19 sati i 30 minuta, a ulaz je besplatan.

Izvor: ФК Напредак
« Poslednja izmena: 21. Maj 2013, 08:13:38 od cg_ac »

Windows 7
врхунски, да је среће па да још слога и борац уђу догодине а да поиспадају екипе типа доњи срем и слично и да то буде лига у којој је лепо отићи на свако гостовање.

Nista

Windows 7
NAPREDAK - BANAT 3:2 (0:1)

Stadion: Mladost

Gledalaca: 3.000

Strelci: Mirosavljević 50', 59', Bajić 76' - Marković 5', 86'

NAPREDAK: Krznarić, Dunjić, Udovičić, Frimpong, Janičić, B. Milošević, Trujić (Bajić), Živković (Vulić), Mirosavljević, Bojić, Gavrić (Bošković).

BANAT; Bajić, Vuković, Jović, Đorđević, Hrnjak, Tripković, Stanković, Bogić, Marković, Antanasijević, Stojičić.

Preokretom u drugom poluvremenu fudbaleri Napretka overili su prvu poziciju na tabeli prve lige Srbije.

Šokirao je Marković oko 3.000 gledalaca koji su uprkos kiši došli na stadion Mladost, kada je u petom minutu zatresao mrežu Krznarića. Tripković je centrirao sa leve strane, na pravom mestu u šesnaestercu našao se Marković i pogodio za vođstvo gostiju. Do poluvremena su pokušavali fudbaleri Napretka da izjednače, ali je preokret usledio u drugom poluvremenu.

Dejan Stanković spasio je gol igranjem rukom u šesnaestercu u 49. minutu, ali je učinio medveđu uslugu svom timu dobivši crveni karton. Da sve bude gore po Banat, samo je odložio neminovno, jer je siguran egzekutor sa bele tačke bio kapiten Napretka Nenad Mirosavljević, poslavši volšebno loptu u jednu, a čuvara mreže u drugu stranu. I gol koji je doneo preokret postigao je kapiten domaćih - iskoristio je lepo dodavanje mladog Bajića, izašao sam ispred golmana, zavarao ga a potom poslao loptu u mrežu. Upravo asistent kod drugog gola Bajić otklonio je svaku dilemu oko konačnog rezultata u 76. minutu, kada je bio strelac trećeg pogotka za domaće.

Do kraja susreta ekipa Banata je smanjila, a još jednom je strelac bio Marković. Izveo je jedanaesterac Antanasijević, Krznarić je sjajno odbranio, ali se lopta nesrećno odbila na nogu Markoviću koji je bio precizniji od saigrača.

Sledeću utakmicu Napredak igra u Lazarevcu protiv Kolubare, u nedelju od 17 časova.

ФК Напредак

Овај клинац Вулић је одиграо прву утакмицу и одиграо је као да је до сада имао иза себе 200 утакмица.
Мало ми жао Баната играли су и са играчем мање срчано и нападали максимално. Знам да је црвени оправдан али можда је могло и да се пређе преко тога.  Smile
Да је остала екипа Баната комплетна бод им био загарантован

Windows 7

Pa nek uđe onda i Šumadija iz Aranđelovca. Aranđelovac je lep grad. Po meni je glupo tako gledati, ako hoćemo da nam bude kolko tolko solidna liga. Ko zasluži taj nek igra. Ša fali Sremcima? Baš baš osveženje. Igraju otvoren fudbal.

Da se razumemo, i ja bih voleo Borac u ligi, al zato što je Borac dugogodišnji superligaš i klub sa finom tradicijom. Takođe jedan od manje iskvarenih, mada je to nebitno.

Ne kažem sad za tebe, nisi ti to pričao, ali me čudi jedna stvar. Mislim da je bar 80% fudbalske populacije želelo da Metalac ispadne u 2. ligu. Tad se pravio i ovaj stadion, dakle obećavali su. Al ajd neka njih u 2. ligi. Eto, ni oni nisu iz Beograda. Lepo je imati iz što više gradova u najkvalitetnijem rangu, al valjda treba kvalitet da presudi, a ne gostovanje.