Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Protest zbog cena goriva  (Pročitano 2968 puta)
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
Ti isti panduri su petog oktobra ljubili ruke nekim klincima i zenama sto su ih spasili linca. Brzo zaboravljaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Ti isti panduri su petog oktobra ljubili ruke nekim klincima i zenama sto su ih spasili linca. Brzo zaboravljaju.

osilili se ...
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
bog će ih kazniti..
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
Za pandura nema vece kazne od penzije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
ima
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
"ŽIV SE JEDEM" Vučić o protestima i cenama goriva: Za benzin ne može mnogo da se uradi, za dizel ćemo videti
Tanjug , Blic 12.06.2018. 10:35 > 10:41
Otvaranja Lidla, Aleksandar Vučić, Nova PazovaFoto: Dimitrije Goll / Tanjug
Govoreći o protestima zbog velike cene goriva koji su blokirali nekoliko gradova u Srbiji, Vučić kaže da se i on oseća krivim.

"Živ se jedem što sam, kao i obično, rekao pustite ih da rade šta hoće i što sam tako nešto javno rekao", kazao je predsednik Srbije nakon otvaranja Lidl centra u Novoj Pazovi.

On je rekao i da za cenu benzina ne može mnogo da se uradi, ali da će se za dizel videti.

- Probaćemo nešto da učinimo po pitanju cene dizela, jer je to važno zbog poljoprivrednika i prevoznika. Pokušaćemo nešto i i za malinare, čiji protesti nisu bili politički motivisani - dodao je predsednik države.

Ali, ponovio je, sve te mere biće na stolu po okončanju blokada puteva.

On je prebijanje jednog građanina tokom blokade na Zrenjaninskom putu u Borči okarakterisao kao brutalno nasilje koje nije viđeno u Srbiji u poslednjih 10 godina.

- Žalosno je da neki to sve žele da sakriju i prikažu kao incident. Kakav incident? Čovek je brutalno prebijen jer je postavio pitanje zašto to radite. Ti ljudi su sprečili ustavom zagarantovanu slobodu kretanja - rekao je Vučić.

Prema njegovim rečima, dvojica od trojice muškaraca koji su uhapšeni zbog prebijanja jednog građanina, ali i krađe njegove torbice, krivično su gonjeni. "Sve neki fini svet, budućnost Srbije...", prokomentarisao je Vučić.

"Niko neće blokirati autoput bez posledica"

"Živ se jedem što sam, kao i obično, rekao pustite ih da rade šta hoće i što sam tako nešto javno rekao", rekao je on i dodao da će, kada je reč o protestima zbog cene goriva, nadležni organi raditi u skladu sa zakonom i neće dozoliti da se "tuku i prebijaju ljudi, a da se svi prave da se desio incident".

Vučić je rekao da niko neće blokirati autoput bez posledica.

- To nisu naši pravci, nego međunarodni. Tako gubimo desetine miliona evra, turisti nas izbegavaju. Niko nije rekao da ima 26 zemalja sa višom cenom bezina, kao i da imamo najnižu cenu električne energije. Bugarsku smo prestigli po penzijama i platam, Albaniju da ne govorim... - rekao je predsednik Srbije.

On je poručio da će nadležni državni organi preduzeti mere u skladu sa zakonom, jer nikom , ističe, nije dozvoljeno da nekažnjeno krši zakon.

- Je l' to budućnost Srbije - zapitao je i dodao da država neće dozvoliti da bitange i lopovi "caruju".

On je pokazao kopiju odluke koju je potpisao bivši predsednik Tadić, kojom su akcize uvećane za 54 odsto. Ukazao je da za šest prethodnih goriva su akcize uvećane sa 0,44 na 0,46 odsto.

- Trgovačke marže su visoke, između 18 i 20 odsto i to je prostor za razgovor države sa njima - dodao je on.

Vučiću gotov si - može na izborima

Predsednik Srbije je najavio i da će država videti šta može da učini po pitanju cene dizela, zbog poljoprivrednika i prevoznika pre svega, ali da nikakve mere neće donositi pod pritiskom ulice, koju organizuju pripadnici bivšeg režima.

- 'Vučiću, gotov si' može na izborima, a protivzakonitim pritiscima neće moći ništa - rekao je Vučić novinarima i istakao da je njegov posao da osigura sigurnost i bezbednost svih građana Srbije, a ne da na budućnost Srbije utiču bitange i lopovi, vlasnici najskupljih automobila koji, kaže, proteste organizuju na lažži da Srbija ima najskuplje gorivo.

Predsednik Srbije rekao je da je pogrešio što je rekao nadležnim organima da puste da se protestuje.

Laž da je gorivo najskuplje u Srbiji

U prilog tome da je laž da je gorivo najskuplje u Srbiji, izneo je podatke da je benzin skuplji u 26 zemalja u Evropi, uključujući Albaniju, gde su niže i plate i penzije, u Austriji, Belgiji, Hrvatskoj, Kipru, Francuskoj, Sloveniji, Slovačkoj, Irskoj, Crnoj Gori, Malti...

Od 40 i više zemalja Evrope Srbija, ukazao je, ima ubedljivo najnižu cenu električne energije, rekao je i naveo je primer da je u Makedoniji i u Bosni i Hercegovini od 20 do 22 odsto viša cena struje.

Imamo i najnižu cenu hleba u Evropi, rekao je Vučić.

- Samo u Bugarskoj je niža, ali sad u u toj zemlji niže i plate i penzije nego u Srbiji, a u Bosni i Hercegovini je hleb skuplji čak 70 odsto nego kod nas, a skuplji je i u Crnoj Gori i Makedoniji, na primer. Šta će država uraditi po pitanju cene goriva, to ćemo govoriti tek kada protesti budu završen - dodao je on.

Vučić je izjavio danas da Srbija polako prestiže jednu po jednu zemlju u regionu, ali u Evropi po visini plata i penzija, uprkos tome što je Srbija htela prvo da podigne zaposlenost, a onda standard života, odnosno plate.

Vučić je rekao da će Srbija za godinu dana po stopi nezaposlenosti biti na nivou proseka zemalja EU.

- Danas po proseku plata i penzija prestižemo polako jednu po jednu zemlju i do kraja godine prestići ćemo više zemalja iz regiona, a čak iz EU, kao što smo prestigli već Bugarsku, od koje imamo veće i plate i penzije - naveo je on.

Zaposlenost važnija od visine plata

Predsednik Srbije je dodao da je nivo nezaposlenosti mnogo važan.

- Kada kažete da neki imaju veće plate u regionu za 10 ili 20 evra, treba imati u vidu da imaju nivo nezaposlenosti dvostruko veći nego mi. Nama se postavljalo pitanje da li hoćemo da zaposlilmo ljude makar i sa nižim platama ili da se pravimo da smo mnogo uspešni, a da imamo pola Srbije nezaposleno. Rekao sam 'nije važno, bolje da prvo zaposlimo ljude, a onda ćemo da podizemo standard' - rekao je predsednik Vučić i dodao da "nezaposleni ne mogu da doprinose napretku BDP-a".

Kako je naveo, zato se uvek zalaže za veću zaposlenost.

On je rekao da je u Srbiji prosečna nezaposlenost oko 11...12 odsto, što je dvostrko niže u odnosu na mnoge balkanske zemllje, ali i mnoge evropske, kao što su Grčka, Španija i mnoge druge. Podsetio je da je u Srbiji nezaposlenost 2012. bila 26 odsto.

- Sada polako podižemo plate i penzije, pre kraja godine će biti povećane penzije i ti razgovori su završeni, a biće u narednom periodu značajno podignute i plate - naveo je Vučić.

"Neki mrze i kada naša reprezentacija pobedi"

On je naveo da postoje neki ljudi koji mrze i da naša reprezentacija ne pobedi.

- E, nemoj da pobedimo. Baš sam skeptik i baš smo loši. Pa, Novak Đoković ne zna da igra tenis, 'ajde jedi. Hajde ti jedi. Sve znate, a pojma nemate ni očemu. Što vole da lažu, to pas s maslom ne bi pojeo - rekao je Vučić.

On je dodao da je njegov odlazak u Tursku na otvaranje gaosovoda "Tanap" od velikog bilateralnog značaja, kao i da je za nas važno da pokažemo dalji napredak odnosa.

"Zvao me Erdogan da dođem i rekao da mu je važno"

- Da nije Turaka ne bi imali ništa u Vladičnom Hanu i u još nekim manjim mestima. Mene je zvao turski predsednik i rekao mi da dođem i da mu je veoma važno. Nego šta ću nego da dođem. Šta god prijatelji traže, ja ću da vidim šta mogu da učinim - naveo je Vučić i istakao da se za dva dana u Kruševcu otvara fabrika "Kromberg šubert" sa 2.500 zaposlenih.

Na pitanje o prijavi Srba za kosovsku vojsku, predsednik države kaže da su kosovske vlasti na razne načine pokušali da prevare Srbe na KiM da se upišu.

- Oni nemaju prava na formiranje vojske. Mi imamo jednu svoju vojsku, Vojsku Srbije i to je moja molba i moj apel. Imamo novobrdsku opštinu sa mnogo Srba koji su se prijavili za kosovsku vojsku - dodao je Vučić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
HAHA crkoh možda i najveća trolčina ikad  Smile
idol..
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
cene goriva prkose zakonima matematike...

Smile

i ekonomije...

i logike u celosti...

Smile

prkose cak i gravitaciji...

Smile
« Poslednja izmena: 12. Jun 2018, 20:55:12 od inicio »
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12054
Zastava
Ide na otvaranje nekog naftovoda u tri picke materine koji nema nikakve veze sa Srbijom gde ce biti samo on i Erdogan. I na to je ponosan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

sindikat.jpg
(135.63 KB, 720x1018)
1.png
(202 KB, 504x509)
2.jpg
(62.06 KB, 720x540)
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.201 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.