Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prognostička astrologija ~ uslov za tumačenje minimum 50 poruka  (Pročitano 44002 puta)
23. Mar 2008, 17:04:56
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Prognostička astrologija obuhvaća rad s tranzitima, progresijama, solarnim direkcijama i drugim tehnikama. Cijeli ovaj niz tehnika obuhvaća cikluse koji svaki planet ima....


....dakle period koji je potreban da planet obiđe jedan puni krug oko Sunca.

Započinjemo s tranzitima jer su oni najčešći pokazatelji što će se događati u nadolazećem periodu. Radi se o promjenama koje ukazuju mnogostruke cikluse – od dnevnog, preko tjednog, k mjesečnom, do godišnjeg i višegodišnjeg – ovisno koji planet promatramo. Unutarnji planeti se kreću brže, a vanjski sporije. Stoga uzimamo u obzir ciklus svakog pojedinog planeta.

Promatramo prvo vanjske planete i njihovo kretanje, a potom unutarnje planete. Da se prisjetimo: vanjski planeti su Jupiter, Saturn, Uran, Neptun i Pluton, a unutarnji Sunce, Mjesec, Merkur, Venera i Mars. Tranziti su trenutni položaj planeta na nebu, i to u onom slučaju kada ih uspoređujemo s nekom kartom – natalnom ili nekom drugom – čiji položaj planeta ukazuje na vrijeme koje je već prošlo. Dakle, tranzite promatramo u odnosu na natalnu kartu, kao pomak položaja planeta u natalnoj karti. Kako u samoj natalnoj karti postoje aspekti tako i kod tranzita promatramo koje aspekte tvore u odnosu na natalne položaje. Promatramo da li su tranzitne planete promijenile položaj u kućama, u znaku, da li su došle u kontakt s uglovima karte. Tako kroz tranzite vidimo promjene koje se događaju u ljudskom životu – ovisno gdje je tranzitni planet te koje aspekte tvori. Natalna karta ostaje ista cijeli život jer je ona naša srž, dok tranzitna karta donosi promjene položaja planeta i tvori nove aspekte koji tada aktiviraju neke naše nove poteze, razmišljanja, stvaraju nova ili odbacuju stara načela – oni nam daju zapravo zamah za daljnji razvoj. Ili ga koće.

Kada promatramo tranzite, prvo gledamo vanjske planete jer one imaju sporije kretanje nego li unutarnje planete. Jupiter treba oko 12 godina da zatvori jedan ciklus, ili drugim riječima tamo gdje vam je Jupiter u natalnoj karti, svakih otprilike 12 godina će se ponovno naći na istom mjestu. Time će započeti Jupiterov ciklus ispočetka. Također, promatramo i Saturn, koji ima ciklus oko 28 – 30 godina. On je pokazatelj našeg sazrijevanja, kao i toga 'gdje se trenutno nalazimo' - na kojem stupnju razvoja. Promatramo gdje su Uran, Neptun i Pluton. Da li tvore neke glavne aspekte (konjunkcija, sekstil, kvadrat, trigon, opozicija) sa nekom od natalnih planeta ili uglovima karte?

Svi ovi planeti počinju postepeno djelovati, prije točnog aspekta, na neki način možemo reći da nas pripremaju na određene postupke, poteze, događaje. Također, kako se radi o sporim planetima imamo u vidu da se mogu kretati retrogradno (prividno unazad), te na taj način napraviti nešto poput pauze, odmora, a kada se ponovo pokrenu direktno (u smjeru u kojem inače putuju kroz zodijak), onda se tranzit ponovo aktivira.

Govorimo o dugim vremenskim periodima, koji traju i po nekoliko godina, tako da u tom sporom procesu dolazi do postepenih promjena koje ne moramo uvijek odmah uočiti. Jupiterov tranzit donosi širenje vidika kako vanjskih tako i unutarnjih. O tome kako ćemo na te tranzite reagirati govore aspekti koje tranzitni Jupiter tvori s natalnim planetima. Ponekad možemo postati pretjerano optimistični, samouvjereni, pa čak i skloni pretjeranim rizicima.

Jupiter nas može potaknuti da konačno dovršimo školovanje ili da unaprijedimo svoje znanje, da potražimo bolji posao ili jednostavno da u šali kupljena srećka – bude pobjednička. Dakle, može biti velika pomoć ali i problem, jer često pod teškim Jupiterovim aspektima možemo krenuti u smjeru u kojem podrivamo svoju poziciju.




Net.hr
« Poslednja izmena: 29. Jul 2008, 11:51:30 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zanima me ljubav u narednom periodu, da li cu upoznati nekog novog ili postoji sansa da se pomirim sa bivsim momkom( on 29.12.1977 u 11.25h Backa Palanka). I posto sam uzasno nervozna da li ce to skoro nestati, jer ne mogu da ucim.
Moji podaci su
14.12.1983. u 9h u Backoj Palanci
Hvala Smile
« Poslednja izmena: 23. Mar 2008, 23:46:58 od Menci »
IP sačuvana
social share


Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Leo
Pol Žena
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Zanima me kada cu naci decka i kada cu se udati. Rodjena sam u Beogradu 07.07. 1987 u 10:50

Unapred zahvalna
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ljudi, vodite ljubav a ne rat

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Samsung d900
Zanima me ljubav u narednom periodu, da li cu upoznati nekog novog ili postoji sansa da se pomirim sa bivsim momkom( on 29.12.1977 u 11.25h Backa Palanka). I posto sam uzasno nervozna da li ce to skoro nestati, jer ne mogu da ucim.
Moji podaci su
14.12.1983. u 9h u Backoj Palanci
Hvala Smile
Ako mislis da je razlog tvog ne ucenja nervoza...  u zabludi si. Razlog tvog ne ucenja je ne disciplina, nemar, ne praznjenje emocija i osecaj da si u ljubavi neceg uskracena. Kao krajnji ishod svega ovoga je ta nervoza.Ako u ovom periodu imas zdravstvenih problema pozabavi se njima.

Sta je jos ostalo da ti kazem? Za ljubav?  Smile

Pa i nije ti bio neki period za ljubav. To sto razmisljas o starim i proslim ljubavi nije ni cudo, jer ti je Venera tako polozena u Natalnoj karti...

Momak ciji si ostavila datum trenutno uci zivotnu lekciju u svom radnom okruzenju (ukoliko je zaposlen). Imate dosta slicnosti pa cak i vas sado-mazo odnos vam je prijao  Smile
Rekao bih da neko nekog ovde nije uspeo da zadovolji u ljubavi. Ne svidja mi se to sto njegov rep cvora pada na tvoje emocije, pa ces dosta puta se osecati se povredjenom, svo njegovo naelektrisanje i naglost udaraju po tvom ljubavnom zivotu...

Ovo je naporan odnos koji treba izdrzati ali samo uz pomoc dosta razumevanja i postovanja.Iskren da budem nisi se ni ti pretrgla oko emocija, skrtalia si malo a na sve to on je hteo da upravlja vasom vezom...
Delujes mi kao osoba koja nije za cetiri zida, koja voli musko drustvo, cak voli i flert, moguce brzo iskazivanje emocija bez neznosti i topline koju je on ocekivao...  jer je tvoja dusa tako htela.

I prosli put sam ti rekao oladi malo sto se tice ljubavi da bi mogla da izgradis neke kriterijume kako bi lakse odlucivala i zaljubila se...  posveti se ucenju i drugim stvarima...   Smile
Nadam se da sam ti pomogao  Smile
« Poslednja izmena: 28. Mar 2008, 23:04:21 od fatalan »
IP sačuvana
social share
Fatalan
Osnovno zivotno pravilo glasi:  Nema pravila
Edit by ziledin: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


za mene ti je ljubav zabranjeni grad

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12827
Zastava podgorica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung versus
Ako stignes reci i meni koju za ljubav,ima li je na vidiku u narednom periodu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ljudi, vodite ljubav a ne rat

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2109
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.10
mob
Samsung d900
jedna od metoda prognosticke astrologije jesu i direkcije. Direkcije su metod koji ima veliku verovatnocu ostvarenja.
ovaj metod rada podrazumeva osnovno poznavanje astro simbolike, etike kako bi ispravno i objektivno bila uradjena analiza narednog perioda.

za ovaj metod astrologije potrebna nam je natalna karta gde bi vrsili pomeranje astrolosjih tela jedan stepen za jednu godinu, svim planetama dodajemo onoliko stepeni koliko tog trenutka imamo godina. Zadržimo natalne kuće i napravimo uporedni pregled pozicija natalnih planeta sa direktovanim planetama - dobijamo aspekte direkcije za dotičnu godinu. Aspekti direkcije ili samo direkcije mogu se koristiti za prognozu događaja sa velikom verovatnoćom ostvarenja. Prilikom tumačenja treba malo vise obratiti pažnju na brza astroloska tela i njihova pomeranja, ali treba uzeti u obzir i koje kuće su uključene u aspekt. Orbis za aspekt ne sme biti veci od 1° - jer je sledeci stepen vec naredna godina!

izvor: fatalan




[Edit by Makishon: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 04. Apr 2008, 01:36:43 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Fatalan
Osnovno zivotno pravilo glasi:  Nema pravila
Edit by ziledin: Regulisana velicina slova u potpisu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


za mene ti je ljubav zabranjeni grad

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 12827
Zastava podgorica
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung versus
Evo ja sam postavila kartu pa pogledaj ako hoces


Konkretno pitanje-ljubav


« Poslednja izmena: 04. Apr 2008, 22:24:00 od marye »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 23917
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Fatalan
da li imaš vremena malko da virneš u moju natalnu kartu
konkretno posao i ljubav

13.08.77  10:10 Novi Sad  lav /vaga

hvala unapred

ok ljubav naravno 
konkretno brak 
« Poslednja izmena: 13. Maj 2008, 11:35:41 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows 2000
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson w350
29.04.1994. 15.20 h Vlasotince...

bik/vaga

neki novi decko uskoro??  Smile
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


What goes around, comes around...

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Nokia N73 МЕ
18.04.1987.  10:43h  Ливно, БиХ  ован/рак

Тренутно ми се много свиђа једна вага, па ме занима има ли ту неких шанси. Шта ме дакле чека у љубави?

Хвала унапред!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.