Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:15:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Procvetala Kuća cveća  (Pročitano 20988 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Ok, moj lapsus... Poenta nije u tome ko je kad primio kapu i maramu, nego u činjenici da je taj Tito, takav-kakav ipak bio neko i nešto u svetu, da je zemlja koju je vodio 40 godina, bila priznata i poznata. I što je najvažnije velika većina gradjana te zemlje je ipak imala koristi od toga. Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
da, ali kratkorocno
niko nije razmisljao sta ce biti sutra, sta ce se desiti sa drzavom. Uostalom, negde procitah da je sam Tito rekao da ce sve propadne kada on umre.
a i to sto su imali je bilo po koju cenu?
u toj Titovo Jugoslaviji je postojalo nesto sto se zove Goli otok, konfiskovanje i nacionalizovanje imovine, degradiranje gradjanskih (kako su to oni zvali burzoaskih) porodica i sl.
Meni je baka pricala da su oni redovno imali cas, mislim da rece da se zvao samo prekora ili vec tako nekako gde si morao da izneses sta si sve radio i ne samo to vec sta si i pomilsio. Ona i dan danas misli da se sve negde slusa i snima pa ti vidi a ona je bila samo obican gradjanin.
Gde je tu sloboda misljenja i sloboda izbora?
Necu da poreknem da je Tito bio voljen u svetu. Ali to lepo vreme je bilo kratko - ne znam rekose li ti tvoji roditelji, osamdesete su bile restrikcije struje, nije bilo cokolade vec secernih tabli, volizilo se na par i nepar zbog nedostatka benzina. Ipak, nije bilo tako bajno i sjajno nego ljudi zaboravljaju ono lose a secaju se samo dobrog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 673
Sve te loše strane su postojale. Ipak, mislim da su zanemarljive u odnosu na: solidan životni standard, ličnu i imovinsku sigurnost gradjana, daleko bezbrižnije detinjstvo moje i tvoje generacije nego današnjih klinaca. Puno poštovanje za tvoju baku, ali nije baš to sve bilo tako. Moj deda je isto bio partizan i komunista, koji je verovao i borio se iz uverenja, a ne zbog karijere. Da komunisti su za vreme rata, a i jedno vreme posle rata bili jako strogi, ali ne samo prema političkim protivnicima, nego pre svega sami prema sebi. U partizanima se za najobičniju krađu šljiva npr. streljalo. Surovo, ali su bar učili ljude da budu pošteni, a ne kao danas. Danas većina ljudi misli prvo i jedino na sebe, a svi su kao "vernici", većina ljudi je postala sebična, kao da su sami na ovom svetu. Danas postoji "sloboda mišljenja", svako svakom sve kaže i svi rade po svom. Nema ni cilja ni prave logike. Ok, svako vreme nosi svoj pečat, ali meni se ipak više sviđa vreme npr. 70-tih u SFRJ.  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
O tempora o mores!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
ok.
svako ima pravo na svoje misljenje
necu da poreknem dobre strane Titovog vremena ali mi se samo ne svidja ni malo cena koja se platila i jos uvek placa za to
i zasto uvek ljudi uvek navode taj cuveni primer "kradje sljive"?
(cisto konstantacija)
meni se samo ni malo ne svidja ta nemogucnost drugacijeg misljenja koja je tada postojala
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Shogun to je problem, sto je juga samo u 70-tim bljesnula,a posle se hladila i potom ugasila. Zato kazem da je Tito mogao malo bolje o tome povesti racuna, ali kada nije sta da kazem. Ako je imao dobro srce, onda jedino nije znao kako dalje! Znaci zakljucak je ili taj sistem nije odrziv na duze, ili Tito nije znao da ostvari dugorocnu politiku, tj prense je na nekoga drugog.
« Poslednja izmena: 10. Maj 2005, 21:19:21 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Kahm... izgleda se ce i ova tema da se otegne na 10 strana prepucavanja da li je ili nije bilo bolje pod Titom... Ja cu samo da ponovim da su najvise koristi od Tita imali oni koji se danas najvise bune protiv njega... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Nema se sta oduziti, ja i shogun smo se poprilicno slozilii oko nekih stvari odavno Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 314
mob
Nokia 6630
Svako ko ima iole mozga reci ce da u Titovo vreme nije bilo dobro.Ja i burazer imamo takav stav iako svi u nasoj porodici(keva,ujaci,baba) govore suprotno,tj.zale za tim vremenom.Mi ne zalimo.U Titovo vreme niko kreativan nije mogao ni da pomisli da uspe.Da ne pricam o pokretanju privatnog biznisa.Nisi mogao ni da sanjas.Da je bilo lepo ne bi toliki narod 60-tih i 70-tih isao u Nemacku,Austriju i USA.Zasto su otisli ako je sa Titom lepo.Nas su voleli...da...ali ne na nacin kako je to ovde ljudima govoreno.Nas su voleli isto kao sto mi volimo Kubance,znaci u fazonu...simpaticni mali hrcki.Ja sam ubedjen da je Tito kojim slucajem ostao ziv do danasnjih dana,da bi mi vec pocetkom devedestih(ukoliko ne bi bilo rata) postali izolovana zemlja kao sada Kuba.Mislim ko bi diktatorsku zemlju primio u EU.Tenzije izmedju Srba,Hrvata i Muslimana bi porasle do neizdrzljivih granica,bas zato sto bi se sve vise pricalo da Tito favorizuje jedna a kinji druge u SFRJ)...mislim da drzava postala tempirana bomba.Mi bi bili drzava bez satelitske tv,interneta,MTV-a i slicno,da nas slucajno ne bi otrovao zapad.Mi bi tada bili Evropska Kuba.Ja sam ubedjen u taj scenarijo da je Tito ostao ziv i na vlasti.

Da se vratim u proslost.Mojoj babi naprimer(posto je ona najstariji moj zivi rodjak),koja ima 76 godina sada,tad je bilo lepo,zato sto...ona je bila medicinska sestra sa srednjom strucnom spremom.Nije imala nikakve vise ambicije u zivotu i njoj je bilo lepo...kad je pre 50 godina dosla u mesto u kom je i dan danas neku "burzoasku" porodicu su naterali da njoj i njenooj porodici daju pola kuce,posto su imali visak kvadrata.Mislim ja bi se ubio odmah da sam tada bio rodjen.posle 10-tak godina na pitaj q.kakav kredit izgradili kucu,podigla troje dece i kao sve super.ALi pazi ovo oni su bili tada neki najobicniji srednji sloj,bez ikakvih ambicija da im bude bolje nego sto je bilo.

Posto mi baba cim odem kod nje uglavnom pocne da prica o Titu i Titovom vremenu,ja u 99% slucajeva popi*dim i posvadjam se sa njom.

Moja keva je isto u fazonu kako je tad bilo bolje,ali ona sto vi kazete zaboravila je lose.Ona tad nije imala nista dosla je pocetkom 70-tih na studije u BG i bilo joj lepo.Od posla preko neke zadruge(omladinske) je imala za sve sto joj treba...ali tada su i apetiti omladine bili mnogo manji nego danas.Tad se nije izlazilo u Silikonsku dolinu,mladi nisu tezili da voze Golf4-ku(naprimer),da imaju dobru cicu pored sebe i slicno.Da je ona tezila tada tim vrednostima posao preko zadruge ne bi pokrio ni delic troskova.Kad joj to navedem kao repliku na njeno tad je bilo bolje,ona mi onda kaze,kako mi danasnja omladina imamo poremecene vrednosti.Meni tad dodje da popi*dim i onda je "udarim" na naj bolnije mesto...naime moja keva je sada vlasnik 2 stana,oba su stecena ranih 90-tih godina,pa je pitam:"Mama da li mislis da bi ti tvoj TITO dao da imas 2 stana ili bi ti jedan oduzeo da se tu useli onaj ko nema stan" e to je najvise zaboli tada ostane bez teksta i tada se priseti i ruznih stvari pod Titovom vlasti.

Mislim generalno za tu moju blizu porodicu za vreme Tita je bilo dobro jel su bili "sirotinja"(po mojim merilima,po tadasnjim-srednji sloj) nisu mogli nikakav visak da im nadju da im uzmu...
...druga bi pesma bila da su oni tad bili imucna porodica...kleli bi i proklinjali i Tita i komunizam i diktaturu i dan danas.

Moj misljenje o tom periodu bih sazeo u jednu recenicu:U komunizmu i socijalizmu niko kreativan ne moze da uspe,posto svako ko se izdize iznad proseka biva sabotiran i ugnjetavan
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
@anea
taman htedoh da napisem kako si se prevarila kad ono ja tamo a ono medjutim Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
kazem ja, nisu jos svi strumpfovi na okupu Smiley

btw. strumpfovi = pozitivno poredjenje, moj omiljeni crtac Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 14:15:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.