Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Primerak Cveća zla za 603.200 evra  (Pročitano 1711 puta)
01. Jul 2007, 04:07:24
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
Primerak najpoznatije zbirke francuskog pesnika Šarla Bodlera (1821-1867) pod naslovom "Cveće zla", koji je autor sa posvetom poklonio slikaru Eženu Delakroa, prodat je anonimnom kupcu za 603.200 evra, na aukciji kuće "Sotbi" u Parizu.

Tu jedinstvenu knjigu, procenjenu na 300.000 do 400.000 evra, Bodler je poklonio slavnom slikaru kao "dokaz večnog divljenja".

Zbirku sa posvetom na prodaju je izneo jedan francuski kolekcionar.

Pored nje, na aukciji je ponuđeno još 47 Bodlerovih predmeta i tekstova, kao što je pesma "Vino skitnica", procenjena na 100.000 do 150.000 evra, koju je napisao i potpisao pesnik lično.

Na aukciji su se našle i dve Bodlerove fotografije. Jedna od njih, veoma poznata, poslužila je slikaru Eduaru Maneu za izradu pesnikovog portreta.
Procenjena je na 20.000 do 25.000 evra, navele su agencije. Druga fotografija, na kojoj se Bodler vidi sa cigarom u ruci, procenjena na 250.000 do 350.000 evra, nosi posvetu pesnikovom izdavaču Puleu-Malasiu.

Ove godine se obeležava 150 godina od objavljivanja "Cveća zla".

Izvor: B92-Kultura
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Žena
Poruke 3460
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Volela bih da ja budem taj anonimni kupac.  Smile (ali nemam ja ta monetarna sredstva)

Volim tu zbirku mnogo, mnogo. Lepota estetike ruznog.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
posto nemam knjigu da li mozete da mi pomognete da analiziram 3 pesme iz te zbirke treba mi za sastav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Isto pitanje postavi u top temi odredjenoj za to u podforumu Biblioteka Smile

A ovde imaš neke njegove pesme
http://forum.burek.com/index.php/topic,26096.0.html
« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 11:12:31 od Makišon »
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Future Sound Of London

Zodijak
Pol
Poruke 1283
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
 Ja bih voleo da vidim taj primerak... da se malo poigram njime , to igranje platim 1000EU , odem u knjižaru,  kupim "običan" primerak zbirke, i ostaje mi ...okoo... 602,100 EU  Smile
  Ma dao bih još 15000 u dobrotvorne svrhe , sponzorisao gladnu decu Afrike, bar da mi neko piše pisma  Smile
  Inače, volim Bodlera i simbolizam, da ne bude zabune... velikim delom i  jer je muzički ekvivalent impresionizam... Debussy...  Smile  ...  Mada , srednja škola dosta utiče na kreiranje tog stava.... Ipak je Cveće zla u mojoj školi bilo tumačeno kao hashish  Smile ... Što i nije daleko od istine, s obzirom na te hash-barove po Parizu oko 1900-te.... i prijemčivosti simbolista za iste...
    Zašto ljudi rade te stvari, kupuju Lenonove naočare za po 2 miliona $ i bejzbol loptice za po 500.000 $, zauvek će za mene ostati misterija  Smile
 
« Poslednja izmena: 18. Sep 2007, 19:11:00 od DJedai »
IP sačuvana
social share

There's danger on the edge of town
Ride the kings highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...come with me into the trees...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5146
Zastava The Dark Tower
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Nokia N70
Zbog jedne glupe stvari koja se zove prestiz. Smile
IP sačuvana
social share
...always outnumbered, never outgunned...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:29:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.