Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:56:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Prijateljstvo" iliti drugarstvo  (Pročitano 21444 puta)
13. Jun 2007, 21:48:47
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Imam 2 prijateljice.
Ili sam ih imala?
Ili ih ustvari NIKAD nisam imala?

Upoznale smo se prije nekoliko godina, izlazile, družile se, ljetovale skupa. Voljela sam ih, unatoč tome što se nikad nisam osjećala u potpunosti blisko s njima. One su ostvarile čvršću međusobnu konekciju.
Nije mi smetalo. Nisam od onih koji se vole previše vezati.

Imam još nekoliko bliskih prijatelja. S godinama je došlo do "udaljavanja". Posao, studiji, život - utječe na svaki odnos. Neke ne vidim po godinu dana, ali odnos i dalje živi. Nađemo se, popijemo kavu, razgovaramo kao nitko nikad.
Nekad ja nestanem na nekoliko mjeseci, nekad oni. Ne zamjeram im što se ne javljaju, niti oni meni. Pa jesmo li drugari ili nismo?

E sad - vraćam se na dvije gore spomenute.
Ali prije ću postaviti jedno pitanje.
Jeste li ikada prekinuli prijateljski vezu?
Jeste li nazvali drugara i rekli - slušaj, ja te moram napustiti?  Smile

Već tjednima razmišljam o tome. Jer mi je dosta. Dosta mi je konstantnog prigovaranja što ne zovem, dosta mi je beskrajnih analiza mene i mog ponašanja, dosta mi je krivih pogleda, dosta mi je spašavanja "prijateljstva".
Dosta mi je te smijurije zvane 6. razred osnovne škole.

Da, promijenila sam se.
Da, udaljila sam se. Sad još i više - jer ne vidim kako se to može riješiti. One ne mogu prihvatiti ono kroz što ja prolazim, a ja ne mogu prihvatiti što one to ne prihvaćaju.
Čiji je ego veći? Moj ili njihov? Ima li ega uopće? Smile

Odluku već znam...
Ali tražim možda... neku drugu stranu?
Neutralno mišljenje. Smjernicu nekakvu - za skretanje na neku, meni trenutno nevidljivu, stazu...

Imam i jednu misao - pravi prijatelji ne spašavaju "prijateljstvo", niti pričaju o "prijateljstvu". Samo se druže  Smile
Što vi mislite o tome?
« Poslednja izmena: 13. Jun 2007, 21:50:38 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
prijatelji bi trebalo da budu uvek " tu " .Daleko , a na dohvat ruke cak i ako se ne vidite i ne cujete dugo. Ja
nemam naviku da zovem telefon prijatelje ili drugare cisto da pricamo u prazno tel.  mi sluzi za on "gde si, aha ajd' na pice ili svrati na kafu " . isto tako vise volim da neko svrati nego ja da svracam. sad neki od njih prigovore, a i sami znaju da nema efekta.
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Vrlo slicne stvari su se meni desavale...
Isto dve drugarice sa kojima sam bila nerazdvojna u osnovnoj i srednjoj, pa posle i na fakultetu (upisale smo sve ri razlicite fakultete) ali to je opstajalo ... medjutim promenila sam se. Neke druge stvari u zivotu postale su mi bitnije od toga da popijem kafu tri puta nedeljno kafu u Silikonskoj dolini ili bilo gde u gradu gde ima zgodnih momaka (uvek se potrefi da neka od njih dve u tom momentu nema decka) , jednostavno sam pokusala da proredim vidjanja. Pocele su da mi prebacuju, da me podbadaju otvoreno kada smo zajedno, pa preko drugih zajednickih prijatelja.
Ponekad mi nedostaju. Volela bih da sa njima popijem kafu ili odem na Adu preko leta, mozda i na letovanje kao nekad sto smo svake godine isle. Medjutim, to je sada neprihvatljivo. Zato jer se smatra da ako si se udaljila, automatski vise nisi prijatelj. Ja ne znam zasto je to tako. Ne branim sebe, imam i ja bubice pa se ne javim po 5 meseci...jednostavno desavaju mi se stvari koje mi skrenu misli od njih. Ali to ne znaci da sam ih otpisala kao prijatelje. Medjutim, ne razmisljamo isto.
Moji pravi prijatelji (njih cetvoro) rekli su mi otvoreno da me prihvataju onakvu kakva jesam, bez obzira da li cemo se vidjati svaki dan ili dva puta godisnje.Ja imam isto misljenje. Pravi prijatelji samo se druze, slazem se sa tobom. Price o prijateljstvu se neminovno desavaju, svaki put kada neko od prijatelja nestane na neki vremenski period, ali one ne treba da budu optuzujuce i ruzne. Uek sam imala razumevenja za svoje prijatelje. Uvek im se isto obradujem i ne mogu da prestanem da ih volim i postujem. Medjutim, eto, ima i ljudi koji smatraju da ako im ne posvetis svog vremena onoliko koliko ONI smatraju da treba, da im vise nisi prijatelj...a to je jako jako ograniceno razmisljanje. I sebicno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
prijatelji bi trebalo da budu uvek " tu " .Daleko , a na dohvat ruke cak i ako se ne vidite i ne cujete dugo. Ja
nemam naviku da zovem telefon prijatelje ili drugare cisto da pricamo u prazno tel.  mi sluzi za on "gde si, aha ajd' na pice ili svrati na kafu " . isto tako vise volim da neko svrati nego ja da svracam. sad neki od njih prigovore, a i sami znaju da nema efekta.

Znači, smatraš da drug može "nestati" na nekoliko mjeseca a da ga i dalje smatraš drugarom?
« Poslednja izmena: 13. Jun 2007, 22:24:51 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Everything I touched was golden

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1169
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
mob
Nokia N82
sto da ne. to je jos i dobro , mnogo vise tema za razgovor , novosti , a i uzelis se brate ( pardon sestro )
Koliko sam puta ja nestajao
IP sačuvana
social share
Everything I touched was golden
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Vrlo slicne stvari su se meni desavale...
Isto dve drugarice sa kojima sam bila nerazdvojna u osnovnoj i srednjoj, pa posle i na fakultetu (upisale smo sve ri razlicite fakultete) ali to je opstajalo ... medjutim promenila sam se. Neke druge stvari u zivotu postale su mi bitnije od toga da popijem kafu tri puta nedeljno kafu u Silikonskoj dolini ili bilo gde u gradu gde ima zgodnih momaka (uvek se potrefi da neka od njih dve u tom momentu nema decka) , jednostavno sam pokusala da proredim vidjanja. Pocele su da mi prebacuju, da me podbadaju otvoreno kada smo zajedno, pa preko drugih zajednickih prijatelja.
Ponekad mi nedostaju. Volela bih da sa njima popijem kafu ili odem na Adu preko leta, mozda i na letovanje kao nekad sto smo svake godine isle. Medjutim, to je sada neprihvatljivo. Zato jer se smatra da ako si se udaljila, automatski vise nisi prijatelj. Ja ne znam zasto je to tako. Ne branim sebe, imam i ja bubice pa se ne javim po 5 meseci...jednostavno desavaju mi se stvari koje mi skrenu misli od njih. Ali to ne znaci da sam ih otpisala kao prijatelje. Medjutim, ne razmisljamo isto.
Moji pravi prijatelji (njih cetvoro) rekli su mi otvoreno da me prihvataju onakvu kakva jesam, bez obzira da li cemo se vidjati svaki dan ili dva puta godisnje.Ja imam isto misljenje. Pravi prijatelji samo se druze, slazem se sa tobom. Price o prijateljstvu se neminovno desavaju, svaki put kada neko od prijatelja nestane na neki vremenski period, ali one ne treba da budu optuzujuce i ruzne. Uek sam imala razumevenja za svoje prijatelje. Uvek im se isto obradujem i ne mogu da prestanem da ih volim i postujem. Medjutim, eto, ima i ljudi koji smatraju da ako im ne posvetis svog vremena onoliko koliko ONI smatraju da treba, da im vise nisi prijatelj...a to je jako jako ograniceno razmisljanje. I sebicno.
Ženo, o tome pričam! To je to  Smile
Samo mi reci - jesi li prekinula, ili ste se samo prestale viđati?
Gdje su one sada? U kakvim ste odnosima?

Znam točno na što misliš pod ovim "pričama o prijateljstvu". I da, ne moraju nužno biti optužujuće. Imam nekoliko normalnih prijatelja koji su mi otvoreno priznali da sam se udaljila i da su bili tužni zbog toga, no da prihvaćaju moj izbor i razumiju da mi je udaljavanje bilo potrebno.

No, kako imam malo zrnce samokritike - povremeno se zapitam koliko je to u redu od mene? Dakle - ako ja tražim ove dvije spomenute prihvate mene kakvu jesam - trebam li i ja prihvatiti njih? Jesam li ustvari ista kao one?

Iako - to su temelji na kojima odnos ne može funkcionirati, i ako su takvi kao u mom slučaju - nema smisla forsirati i zaključila sam da je odnos najbolje prekinuti. Jer se to NIKAD neće promijeniti.
« Poslednja izmena: 13. Jun 2007, 22:27:09 od Mačka »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 49
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
sto da ne. to je jos i dobro , mnogo vise tema za razgovor , novosti , a i uzelis se brate ( pardon sestro )
Koliko sam puta ja nestajao
Koliko istomišljenika, pa to je divno  Smile

Iako, voljela bih čuti i predstavnike "druge strane"  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
samo mi je malo,dok sam čitala šta pišete na ovoj temi,zaparalo uši riječ "prekinuti".

nema šta da se prekida.prekida se veza,prekida se poslovni odnos sa nekom firmom,recimo.prekida se sa lošom navikom.
u prijateljstvu tu riječ ne upotrebljavam.

postoje ljudi koji prolaze kroz naš život.kao i mi kroz njihov.prođemo.
damo i uzmemo šta treba i nastavljamo dalje.
prevaziđemo jedni druge.
udaljimo se.
odlaze iz našeg života da bi ušli neki novi.

ja to gledam ovako.tačnije,ovakva zakonitost vlada u mom životu.
osim blagoslova prisustva ljudi koji su tu postojano i dugo,sa nadom da će tako biti i dalje,postoje i ljudi koji,iz opravdanih razloga,nisu ostali uz mene,ali nisu bili ništa manje prijatelji to vrijeme koliko jesmo bili zajedno.i ništa manje vrijeme sa njima nije dragocijeno i kvalitetno.ali smo se udaljavali postepeno i bezbolno,nošeni okolnostima životnim odlukama vlastitim koje su nas nosila dalje....ali nije bilo ni bolno ni radikalno.niti velike priče.imali smo svrhu dok smo bili zajedno,svrha se vremenom izgubila,ali i to je neka zakonitost.nema mjesta ogorčenosti.

prijateljstvo se ne forsira,kada želimo da traje....
i nije to patološka vezanost...
to je sloboda koju daješ drugima i da odu...i imaju i druge prijatelje.

imam sreću da poznajem ljude koji prijateljstvo ne smatraju ni obavezom ni patološkom vezanošću.

mišljenja sam da ne treba da se baviš time,niti da se preispituješ previše.
dakle,ne raskidaj,jer niste ni potpisale nikakav ugovor...
vjerovatno je vrijeme za nove ljude u tvom životu.
tačnije,novu ekipu za ljetovanje,bješe? Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Citat
Samo mi reci - jesi li prekinula, ili ste se samo prestale viđati?
Gdje su one sada? U kakvim ste odnosima?

Samo smo prestale da se vidjamo. Ja sam prestala da se javljam, one su prestale da zovu. NIkada o tome nismo otvoreno pricale,jednostavno je prestalo. Sretnem ponekad neku od njih u gradu i kao sve je super, sta ima novo, javi se obavezno kazu da se vidimo na kafi...ja ne zovem ,one ne zovu i to je to. U gradu su i dalje, ponekad mi je tesko sto ne znam da li je jedna diplomirala, (poslednji put kad smo se cule izlazila je na poslednji ispit), ali eto, jednostavno nije se desilo vidjanje.Meni je tesko da sedim i da slusam stalno iste tinejdzerske price, pogotovo mi je bilo zlo da to slusam u momentima kada mi nije bilo ni do cega, a kamoli kafa po kafanama i klubovima...  E sad , ko je tu kriv, i da li je uopshte neko kriv ja ne znam. Ponekad se pitam odakle tolika razlika medju nama odjednom? Jesam li ja sazrela ili sam bandoglava ,ona koja zaboravlja ljude... Nekad mislim jedno, nekad drugo.
Ako imas utisak, vidis da ste se udaljile, da ste preterano razlicite, da se vise ne uklapate (kao sto je kod mene bio slucaj), nemas zasto da se osecas krivom i da se preispitujes. Ti imas pravo na izbor. Ako ne mozes da sa njima ostvaris vidjanje na mesec, ili dva ili 5, dobra prica uz kafu i nedostajanje, iscekivanej da cujes sta se u medjuvremenu izdesavalo, onda bolje batali sve to, jer sto vise odugovlacis, to ces se gore osecati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Нема места љутњи.

Живот вас је одвео сваку на своју страну. Када год се сретнете, лепо је да седнете, попричате.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 22:56:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.