Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:44:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pričajte s nepoznatima  (Pročitano 4994 puta)
29. Maj 2009, 10:29:08
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Deci se obično govori da ne treba da pričaju s nepoznatima, i to je odlično upozorenje - za decu. Međutim, kad odrastete, postaje sasvim normalno da pričate i s ljudima koji vam prethodno nisu bili poznati i s kojima vas niko nije upoznao - nekada se takvi razgovori mogu pokazati i veoma korisnim, a nekada jednostavno prijatnim.

Da ne bude zabune, ne mislimo da treba zaustavljati nepoznate na ulici kako biste malo proćaskali s njima, niti ih zvati sa "alo" ako samo prođu pored vas i "čudno" vas pogledaju. Ali, postoji mnogo situacija u kojima se, po navici stečenoj u detinjstvu, držimo sa strane i ne počinjemo nikakav razgovor, a mogli bismo. Poslovno ili porodično okupljanje, recimo - jeste bolje ako vas neko predstavi i upozna s onima koje ne znate, ali nije "zabranjeno" ni da to sami učinite; na kraju krajeva, takva okupljanja i služe tome da se ljudi upoznaju i druže, ne da svi stoje po ćoškovima i gledaju se.

Ima i drugih prilika kada se može početi razgovor s nepoznatima. Dok putujete vozom, na primer, ili čekate u redu (u pošti, prodavnici, pred nekim šalterom), u čekaonici kod doktora... Ćaskanje tu može da pomogne da se prekrati vreme, možda i saznate nešto korisno i/ili zanimljivo, možda upoznate nekog interesantnog, možda nekome učinite uslugu ili je taj neko učini vama (korisnom informacijom ili, recimo, obrascem viška koji ta osoba ima, a vama nedostaje)... Ako ništa drugo, makar će vam vreme brže proći (izuzev ako ste razgovor pokrenuli s "davežom" ili ga je izrazito dosadna osoba pokrenula s vama), a moglo bi da bude i lepše od toga - ljudima se tako desi da saznaju neki dragocen podatak, da uspostave nov poslovni kontakt, upoznaju odličnog lekara koji im kasnije može pomoći...

Naravno, i u takvim prilikama treba biti pristojan, i nikako se ne nametati. Ako osobi s kojom ste pokušali da proćaskate nije do razgovora, treba to poštovati, a ne insistirati samo zato što je vama dosadno ili zato što baš želite da pričate s nekim - kao što vi, možda, baš želite da porazgovarate s nekim, tako i ta osoba možda baš želi da bude ostavljena na miru, i ima puno pravo na to. Ali, dokle god se ne namećete nikom i dokle god sebe ne dovodite u opasnost (nećete baš u nekoj mračnoj uličici kasno noću veselo gledati unaokolo i tražiti nekog za ćaskanje, niti ćete razgovor počinjati s osobom za koju vidite da je naoružana, osim ako se radi o pripadniku vojske, policije ili obezbeđenja, a vama je potrebna njihova pomoć, a i tada neće ćaskanje biti u pitanju), pričati s nepoznatima je sasvim normalno, prijatno ako ste raspoloženi za razgovor, a neretko i korisno.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Обожавам да причам са непознатима. Посебно са таксистима.
Са радницима на скели, запиткујем их кад ће бити готова зграда, и шта ће ту да буде.  Smile
Са возачима ГСП, увек стојим поред њих јер волим да контролишем вожњу, подстичем их да прођу на жуто уместо да укоче. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 938
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7310 Supernova
ukratko: smetas im?  Smile

zezam se
« Poslednja izmena: 29. Maj 2009, 10:54:47 od zlato80 »
IP sačuvana
social share
To nisam ja - to je moja schauma. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Ма јок, буде им криво кад сиђем.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 938
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7310 Supernova
ti se i penjes gore?! woooooooooooooooow kakva napredna tehnika
nesto u fazonu: sve za visi cilj?  Smile
e sad 'ocu i ja tako  Smile
IP sačuvana
social share
To nisam ja - to je moja schauma. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Из аутобуса кад сиђем, бре!  Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2009, 11:10:42 od Теодора »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 938
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7310 Supernova
a ja kontala penjes se na skelu....  Smile  Smile
Smile
IP sačuvana
social share
To nisam ja - to je moja schauma. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Tel.Me Your.Number
Advanced technique

Ja pričam sa onom ženom kad uplaćujem adsl... kaže mi 10 sati, 20 sati?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
LG 4X HD
Ja volim da pricham sa nepoznatim ljudima,a kad nema nikoga onda pricham sam sa sobom ili sa nekim drugarima i drugaricama koji zive u mojoj glavi, ili sa malim zelenima sa planete Reptos....vrlo sam komunikativan  Smile
Ponekada pricham i sa nekim chikama u belom, mislim da su krojachi jer mi uvek donesu koshulju, lepu, belu, svechanu...i dobro mi stoji, samo su mi rukavi malo dugachki... Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Pricam ako me ponude cokoladom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:44:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.