Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li ima iko ko bi mogao da mi pomogne?
Da
60%  (3)
Ne
40%  (2)
Ukupno glasova: 5
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prevara: European City Guide  (Pročitano 8857 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Koliko je meni jasna priča oni nisu "Nešto tamo kliknuli na Netu" već su naručili i dobili pismeni ugovor, da bi to na papiru potpisali i poslali klasičnom poštom.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
Ne morate da placate jer nece ni podici tuzbu!


Ма и да подигну пет тужби не треба да им плате.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Samsung XYZ1004
A koji ce sud da tu tuzbu procesuria? I kako ce da te nateraju da to platis?
To je tako neozbiljno (i firma i njihova "usluga" i ta tuzba) da nema reci!
Cak imas mnooogooo vece sanse ti njih da tuzis (zajedno sa drugim ljudima odnosno firmama) za obmanu i prevaru, obzirom da oni na sajtu nude nesto bespaltno, a onda ti ga naplate...cista obmana i za tu stvar vec postoje sudovi kojima bi mogli da uputite tuzbu i itekako bi mogli da im naplate.
Tako da, ja bi gledao da ovo iskoristim da njih tuzim i zaradim neke novce, a ne da ih gubim placajuci neke nebuloze  Smile

Edit:

 Smile  Smile

Prvo sam kucao post, pa tek onda guglao i evo sta ti izadje kao 2-3 opcija kad ukucas European City Guide

Citat
Stop the European City Guide

If you are involved with a small business or organisation please read this
(and let other people know about it)

If you receive a form which seems to invite free representation in The European City Guide, based in Spain (or other similar directories based in other European countries) DO NOT SIGN AND RETURN IT without first reading all the small print. Close inspection of the small print reveals that it is in fact a contract, and numerous people have signed and returned it unaware of the financial implications. In theory they should all pay well over a thousand pounds for an advertisement that they never wanted (and many can't afford). However, action by the Spanish authorities has already been taken against the publishers of the European City Guide, and many "contracts" have been cancelled. For more detailed information, and possible courses of action if you have signed up but feel that you have been duped, visit the websites below. They are all dedicated to exposing this scam (and others) and we are extremely grateful for the information and advice they offer.

On September 9th 2003 the Catalan authorities fined the ECG 300,000 Euros and suspended their trade for 1 year.
In response the ECG have changed their address from their original one in Barcelona to a new one: Ribera 11, 3o 4o,  E-46002 Valencia, Spain, from where they have been active once again.

Dakle...posalji im mail da ces ti njih tuziti  Smile
« Poslednja izmena: 10. Jun 2009, 03:16:09 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Da li neko ima neke dodatne informacije o razvoju dogadjaja sa European City Guide?

Ja sam jos jedna zrtva.

Unapred zahvalna,
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Zasto je to prevara? Smiley

Ako potpisujes odgovor, moras i da ga procitas. Smiley

E, sad... sto je nekome zinulo dupe na reci "besplatna reklama"... Smiley
I šta sad,mora da im plati 2500 evra,a da su tražili 50.000 i to bi kao morao da palti,ajde,to je smešno,koju su uslugu oni izvršili za 2500 evra,idi pogledaj sajt,beda.Znači,ne bi im platio,ne postoji ta sila.Na sledeći njihov mail za potražnju dugova,odgovorio bi im da imam 12 godina i da sam ih zajebavao,i šta će onda.

E,Anea kad bi se tako lako naplatilo od nekoga 2500 evra,pogotovo iz Srbije i to za neke smešne usluge. Smile



Друга је ствар да ли та фирма хоће да се бакће по судовима. Али, имају пуно право да потражују новац, уговор је потписан.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Uglavnom se radi o pokerisanju, ide se na pretnju sudom jer navodno, ako zavrsi na sudu bice deset puta skuplje pa nek od njih sto 5 njih se uplase i plate, to im je 12,500 evrica za 100 kopija ugovora i postarinu (dobro, i malo vise para nekom bezposlenom advokatu da im sastavi tekst ugovora).
Ne verujem da ce se bakcati po sudovima, mogu recimo tako da stvarno tuze i vode proces a na kraju tuzena firma nema novca da plati pa posle par takvih procesa imaju debeli minus a moraju da se potrude dok ovako mogu da sede i cekaju naivne da im sami posalju kintu

Inace:
http://stopecg.org/

Inace, rec je o nekom mutljarosu iz Hamburga koji je operisao i u Svajcarskoj a sad navodno ima firmu u Valensiji, u Svajcarskoj mu je policija pretresla i zatvorila firmu. Rade na plasenje sa sudom, inkasom i slicno...
« Poslednja izmena: 30. Avg 2012, 17:41:33 od Maradic »
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol Žena
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0
Ja se ne slažem da imaju puno pravo da potražuju te pare, i to iz sledećih razloga:

1. Postoji nešto što se se zove savesnost i poštenje u poslovanju iliti fair trade, tzv. dobri poslovni običaji (ponašanje dobrog privrednika). Naš Zakon o obligacionim odnosima to predviđa i ugovorna strana koja je postupula protivno načelu savesnosti i poštenja ne može ostvarivati zaštitu u sudskom postupku.

2. Fair trade je nešto o čemu se veoma vodi računa na nivou Evropske unije, zbog čega je između ostalog usvojena i Direktiva EU 2006/114/EC kojoj je tema upravo misleading and comparative advertising, odnosno reklamiranje koje je obmanjujuće. Smatram da je očigledno obmanjujuće obzirom da postoji oko 200.000 lica koja su postale žrtve ECG i sličnih organizacija.

3. Na ovom mestu ću ubaciti tekst na engleskom, koji govori upravo o tome zašto je obmanjujuća:

DECEPTIVE WORDING AND LAYOUT
OF
THE EUROPEAN CITY GUIDE FORM
1)   The box at the top right hand side of the form states “PLEASE CHECK YOUR ADDRESS CAREFULLY, FOR AN UPDATE OF THE DATA AND RETURN IT...” The word “update” and the prominence of this box suggests that confirmation of the address is the only reason that the form has been sent. This is reinforced by the text “PLEASE CORRECT YOUR ADDRESS IF NECESSARY” on the left hand side of the form. (See also point 6 below)
2)   The text following “Dear Sirs” strongly implies, in several ways, that the entry  is to be a free one:
a)   It states “We are presently compiling information” which suggests that they require the information for their purposes, not that they are selling advertising.
b)   The phrase “we would be grateful if you would fill in and return this form” reinforces the above point and implies that they are making a request.
c)   “Thank you in advance for your co-operation”  If they are to charge for an entry it cannot be described as “co-operation”, but as “custom” on behalf of their clients
3)   The prominently placed words "PLEASE INCLUDE YOUR BROCHURE OR BUSINESS CARD", reinforced by "Please send us any additional information about your business…"  (after “Dear Sirs”), implies that the ECG might include some additional information about companies in their guide. As there is no reference to the recipient of the form having control over the content of their entry in the guide it will inevitably be assumed that the form is not concerned with the selling of advertising. Anyone placing an advertisement wants to know exactly what they are paying for; however if an entry is to be free most companies will be content to leave a publication to put something together on the basis of material sent in.
4)   There is no prominent reference to the cost of placing an advertisement in the Guide. The only reference to the Euro 717.00 charge appears in very small print in the middle of a long and linguistically complex paragraph, and even this is somewhat unclear as it states “The cost per edition...” not “the cost per insertion in each edition”. If read hastily (as most people do with small print) this sentence can easily be misunderstood to mean that this is the cost of the publication itself, especially as the next sentence refers to the free copy that will be delivered on return of the form.
5)   The use of colour to connect the cross on the signing line on the form to the section  “PLEASE INDICATE YOUR ACTIVITY…”  and the headings “SHOPPING, BUSINESS, CULTURE” encourages the spontaneous response that one is signing confirmation of one’s business activity.
6)   A very substantial number of the forms received by UK companies contained inaccuracies in the company name or address as typed by the ECG. This immediately draws the reader’s attention to the need to correct the errors. Furthermore, it inclines the reader to assume that the ECG’s motive for sending the form may be uncertainty about data that they hold, thereby diverting attention away from the fact that they may be selling advertising. The large proportion of incorrect forms (possibly 50% or more), combined with other deceptive features of the form, raises the possibility that these errors were intentional.

4. A da je forma dopisa, odnosno kako je oni nazivaju narudžbine obmanjujuća su utvrdile nadležne državne institucije u Španiji, Britaniji, Austriji itd. Zbog toga im je i zabranjen rad na godinu dana u Barseloni i kažnjeni su novčanom kaznom od 300.000 EUR još 2004. godine, a pred evropskim parlamentom je pokrenuta inicijativa protiv njih i postoji zvaničan izveštaj podnet evropskom parlamentu. Sve ovo možete pročitati na sajtu na koji je jedan od članova već uputio, a i proveriti na druge načine.

5. U ovom slučaju reč je navodno o ponudi za reklamiranje. Da bi ponuda obavezivala ona mora sadržati sve elemente budućeg ugovora, što smatram da ova ponuda ne sadrži. Ja nisam znala gde će tačno ta ponuda biti postavljena, kome, kada i kako će biti distribuirana, u kom broju primeraka, kako će izgledati itd. Prema tome, ovakav dopis može da predstavlja jedino poziv da se učini ponuda, dakle da sam ja popunila formular da bi me oni kontaktirali i da bi pregovori za zaključenje ugovora otpočeli. Pravilo je da ukoliko se ponuđeni ne slaže sa ponudom ili ona ne sadrži sve što treba, odgovor na takvu ponudu, u ma kojoj formi bio, predstavlja novu ponudu, a ne zaključenje ugovora. Dakle, to je pravo, i to osnovna pravila u pogledu kojih nema mnogo odstupanja u bilo kom pravnom sistemu.

6. Ponuda inače, kako se čini, obavezuje da platiš za 3 izdanja, dakle za 3 godine. Ok, sve i da uzmemo da obavezuje, ja sad pošaljem dopis i kažem, ok ja ću sad da Vam platim za ovu godinu, jer ste izvršili uslugu (obzirom da su u ovom tenutku samo za nju i mogli da imaju troškove i da traže naknadu), ali želim da raskinem ugovor i neću da me više reklamirate, a ukoliko to učinite, ja neću da vam platim. E tu je sledeći trik, ne može, ne prihvataju. To je inače takođe protivno našem ZOO-u, jer ukoliko je poverilac obavešten od strane dužnika da on neće dalje izvršenje recimo nekih usluga, i kaže ja raskidam i neću da platim ni za šta ubuduće, a poverilac ipak izvrši te usluge, on ne može da traži nakandu za njih, već jedino naknadu eventualne štete nastale raskidom ugovora. Naime, taj njihov forular ne sadrži odredbe o raskidu ugovora, a ja ne poznajem špansko pravo, ali znam sigurno da niko ne može da te spreči da raskineš ugovor, a ukoliko za drugu ugovornu stranu nastane šteta, dužan si da je naknadiš. Dakle, ovde to ne može, a ni to nije sve.

7. Na poleđini tog dopisa, koji ja nisam ni kopirala, tako da u mom slučaju ne znam ni šta mu je sadržina, stoji još jedna klauzula, tako sa bar pročitala na raznim sajtovima. Ta klauzula se odnosi na automatsko produženje ugovora, ukoliko ne bude raskinut u roku od tri meseca pre proteka treće godine reklamiranja. I tako to ide, ljudi traže raskid, oni se prave ludi i samo fakturišu, a neko ko je, kao ja, naseo verovatno nije ni kopirao poleđinu, ta za ovu klauzulu ni ne zna.

Uz dužno poštovanje tuđih mišljenja, smatram da se sve ovo ne može nazvati savesnim i poštenim poslovanjem koje bilo koga obavezuje, obzirom da je cilj upravo da se neko prevari. U suprotnom, zbog čega nisu odustali od forme dopisa koja im je donela zabranu rada, novčanu kazni, hapšenja i niz novinskih članaka o prevarama širom Evrope, i to sve traje od 2003. godine, dakle skoro 9 godina!

Oprostite na dužini mail-a, ali smatram da nikom neće škoditi.

Da li neko ima informaciju o konkretnom slučaju u Srbiji? Dakle, da li su nekog tužili, da li su nastavili da fakturišu, da li su nekog kontaktirale organizacije za prinudnu naplatu, itd.

Inače, ja nisam potpisala zato što sam želela reklamiranje, jer imamo sajt odlično plasiran u pretragama, te nam druga reklama u smislu interneta nije ni potrebna, nego zato što mi je delovalo da neko već ima podatke o mojoj firmi i da želi da ih dopuni, kao što inače postoje brojni besplati vodiči kroz gradove, a iznos ispisan sitnim slovima na dnu strane sam videla, ali tu nije pisalo da je moja obaveza da platim, nego da je cena izdanja 997 EUR. Dakle ne da je cena mog oglašavanja, oglasa, reklame tolika, nego da je cena izdanja tolika![color=Teal][color=Orange][/color][/color]

Unapred zahvalna na informacijama,

Pozdrav svima

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.