Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Preminuo mitropolit Amfilohije  (Pročitano 7420 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
Citat
Напустио нас је човјек јаке воље, велики борац... који се до краја живота чак и у  осамдесетим годинама живота и даље борио за неке своје циљеве, идеале, за вјеру у коју је вјеровао.
to nije nešto nužno pozitivno. naime,prilično sam siguran da bi se i gospodin hitler, da je poživeo do osamdesetih,isto borio za svoje ciljeve i ideale tkd..

Citat
ма шта год мислили о свему томе.
i evo ga  Smile koga briga ŠTA je to oko čega se neko ''bori'', dal je dobro il loše,moralno il nemoralno,racionalno il iracionalno,bitno je da se bori  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Meни је жао Митрополита. Напустио нас је човјек јаке воље, велики борац... који се до краја живота чак и у  осамдесетим годинама живота и даље борио за неке своје циљеве, идеале, за вјеру у коју је вјеровао...ма шта год мислили о свему томе. Док се например моја генерација лагано распада чак и у двадесетима и тридесетима . Дјелује да нема шансе да се појави неки нови велики и од народа поштован и вољен епископ, нажалост.      
ja volem Grigorija.. Al oteraše ga u Germaniju
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
I ja volem Grigorija...
I tvrdim,da će postati Patrijarh,ako ga ne ubiju dotle.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa nece da moze... smrcu Amfilohija, kao sto rekoh, baceni smo u ralje (vernici i nevernici, nebitno.. jer SPC nije verska organizacija evo vec 70 godina) Irineja Backog i Irineja iz Nis...
E, sad.. koliko je pokojnik bio konzervativan, ovi su jos gori... jer mnogo vole sva zemaljska bogatstva. Da se podsetimo da je Backi dramio kako za Uskrs moraju da se drze liturgije... i sto je rasturio vladicanski dvor u Vrscu na froncle i unistio sabornu crkvu u Vrscu... i mnogo voli da tera svestenike i tako to. Zbog njega je ispala sva ova sramota sa izbacivanjem profesora sa Bogoslovskog.
O Irineju iz Nis... ne treba preterano pricati. On je i izabran kao prelazna struja samo zato sto se mislilo da ce brzo bogu na istinu (zeznuo ih).
Zbog ove kosovarsko/backe klike koja stiti i Kacavendu i Pahomija, i sta ti ja znam sta sve ne, SPC  je u problemu evo vec 20 godina... ako Joanikija (episkopa budimljansko-niksickog) pokusaju da preveslaju posto ga je Amfilohije spremao za naslednika, ne bi me cudilo da po drugi put dodje do razlaza jer su svi ispod Lima i s one strane Save i Drine vrlo, vrlo, vrlo nezadovoljni razvojem stvari.
Iskreno, ne bih imala nista protiv u tom slucaju...  Smile
E, tek onda bi Grigorije imao sansu... do tada... previse su ovi jaki...
« Poslednja izmena: 31. Okt 2020, 14:59:28 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
Irine i Irineji nam nisu doneli ništa dobro.
Evidentno je da postoje zavrbovane i / ili ucenjene strukture u SPC,pogotovu na visokim i uticajnim mestima.
Ističem da sam slab vernik: moja vera je u tome da Boga ne pominjem često ili uzalud - što bi rekao Stole Arandjelović u "Banović Strahinji" - daleko je Bog i On nema vremena da se bavi našim glupostima(malo parafraziram).
Da pomenem i situaciju sa Vučićevom posetom(uz sadašnjeg ministra SP) Patrijaršiji.kada je doneo "neka" dokumenta, ne bi li ucenjivao neke vladike(znamo koje)...možete li zamisliti šta bih mu ja uradio,da sam na mestu nekog od "nezavisnih" vladika? Katran i perje,uz LIVE streaming...da ne pominjem da bih snimio krišom ceo dogadjaj,pa na YT...
Sve pobrojano,mogu i da zamislim,ali isprane mozgove nikako.
One priče,tipa UDB-a ovo,"Služba" ono,bolje ćuti,bla,bla...kvoc,kvoc.To je tigar od papira i zlo ovog naroda,gore od Turaka.Rovare i plaše svoj narod,a pastva samo - muuuuu...tako mora...muuuuu.
Samo oni "pobunjeni" protiv širenja ropskog mentaliteta medju Srbima,zaslužuju da se zovu ljudima.Njih treba slediti i boriti se zajedno sa njima,nebitno da li su "levi" ili "desni"...Mislim da je Amfilohije bio jedan od njih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
pogrešno misliš
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
pogrešno misliš
Još kada bi malo pojasnio...?

Sada pročitah da će Vučić na sahranu Amfilohiju,kao i da je Nikola Selaković TRAŽIO da Vučić održi govor,kao i da "jedna privatna televizija iz Beograda" prenosi sahranu,što je Joanikije odbio,uz obrazloženje da sahranu mogu prenositi SAMO državne televizije,što će učiniti i RTCG.
Što bi rekao Njegoš - "...Ne bojim se zala izastrane,no se bojim zloga domaćega." - to obraza nema.
Mnogo me ovo potseća na situaciju sa Oliverom Ivanovićem i "Pink"-om...jedna,privatna televizija iz Beograda"...važi.
Joanikije,izdrži!!!  Smile
« Poslednja izmena: 31. Okt 2020, 20:38:36 od megadeki »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
pa kako neko ko ne samo pripada no je i jedan od poglavara i zvaničnika neke religije, sredstva za manipulaciju, zatupljivanje i potčinjavanje naroda, stvaranje robova koji slepo prate neke idiotizme iz nekih idiotskih knjiga od pre 4000 godina,može da bude lik koji se buni protiv širenja ropskog mentaliteta lol, to mu je bukvalno u opisu ''radnog'' mesta,širenje ropskog mentaliteta i manipulacija mučenicima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
@megadeki

Posrnuce SPC je pocelo njenim osnivanjem... znaci tamo 1920. Smile
Ta odluka je bila na krilima ujedinjenja, ali bas onako.. politicka... da se dokaze nesto...

Danas su drzava u drzavi... ponajvise zbog devedesetih kada je doslo do opsteg posrnuca... i kada se bas zagreblo po dzepovima. Posebno Jelenko, odnosno Filaret koji je bio na samom izvoru i kroz cije su ruke prosli milioni i milioni i milioni donacija iz dijaspore.. i izasli centi. Secam se da je prica isla dotle da su ga seljaci vilama isterali iz Mileseve... kada je jednom prilikom dosao sa svojim dzipovima i tako to... Mozes misliti dokle je to islo...

inace, ni Grigorije nije bez putera na glavi... ali jeste duhovni sin Amfilohija...

Mene zanima sta ce biti sa Culibrkom... posto je poceo da okuplja jako pametne i ucene mlade svestenike u Slavoniji...
« Poslednja izmena: 31. Okt 2020, 21:25:27 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1796
''pametni sveštenik'' je oksimoron
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.