Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:34:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Premenstrualni sindrom - pms  (Pročitano 98937 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Јес' шала, али прилично... глупа (без намере да иког увредим)...
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Ne čudi što smo nervozne

02. April 2008.

Predmenstrualni sindrom (PMS) je termin koji obuhvata niz simptoma koje žena iskusi u periodu od desetak dana pred menstruaciju, a tegobe mogu da se nastave i nekoliko dana posle početka ciklusa. Simptomi su kod svake žene drugačiji, ili drugačija kombinacija nekoliko od 150 simptoma, koliko je do sada pripisano PMSu.

Bolne menstruacije ne spadaju u PMS simptome, jer se javljaju kada menstruacija vec počne, a prouzrokovane su drugim uzrocima (grčenje materice, anomalije materice), pa je samim tim i tretman drugačiji. PMS simptomi zapravo su povezani sa hormonalnim promenama (u nivou hormona estrogena i progesterona), koje se dešavaju posle ovulacije, tako da sa početkom nove menstruacije i izjednačavanjem nivoa hormona, PMS simptomi nestaju.
Najčešće PMS tegobe su psihičke: česte promene raspoloženja,  nervoza, napetost, osetljivost, dekoncentrisanost, paranoja, depresija
i fizičke: slabost, umor, glavobolja, vrtoglavica, oticanje zglobova, bolovi u krstima, bolovi u abdominalnom delu, bolne i osetljive grudi, nadutost, povećan apetit, naročito za slatkišima, akne, diareja...
Postoji više načina da se ublaže simptomi PMSa, pa čak i u potpunosti otklone. Stručnjaci preporučuju fizičku aktivnost koja povećava nivo estrogena (aerobik, trčanje, plivanje, vožnja bicikla), zatim pravilnu ishranu: izbegavati ili smanjiti šećer, so, kofein, alkohol i masnoću, a povećati uzimanje namirnica krcatih vitaminom B, B6, C, D, E, kalcijumom i magnezijumom. Odmor, relaksacija, meditacija ili joga i izbegavanje stresa je ključno. Trudite se da što više šetate, dobro spavate i mislite pozitivno. Čak i ako svi ova "sam svoj majstor" saveti omanu, pa vam jedino ostaje da se za pomoć obratite lekaru.

Izvor: Ekstravaganca
« Poslednja izmena: 02. Apr 2008, 15:13:19 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


* Provokator *

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 25950
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
mob
Nokia C3
Psihicki:

- ceste promene raspolozenja
- nervoza
- napetost
- osetljivost
- teskoce u koncentraciji

Fizicki:

- slabost
- umor
- glavobolja  <--- Smile van pms - a neizostavno Smile
- vrtoglavica
- bolovi u abdominalnom delu
- osetljivost grudi
- povecan apetit, narocito potrebe za slatkisima

 Smile
IP sačuvana
social share
"Everybody lies.The only variable is about what." 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
LG Google Nexus 5
ovog puta:


Psihicki:

- ceste promene raspolozenja
- nervoza
- napetost
- osetljivost
- teskoce u koncentraciji
- paranoja
- depresija

Fizicki:

- slabost
- umor
- glavobolja
- vrtoglavica
- oticanje zglobova
- bolovi u krstima
- bolovi u abdominalnom delu
- osetljivost grudi
- nadutost
- povecan apetit, narocito potrebe za slatkisima
- pojava akni

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Psihicki:

   - ceste promene raspolozenja

   - nervoza

   - napetost

   - osetljivost

 

Fizicki:

   - umor

   - oticanje zglobova

   - bolovi u krstima - mada je dok nisam nabavila novi dusek ovo bila redovna pojava... 365 dana godisnje..

   - bolovi u abdominalnom delu

   - nadutost

   - povecan apetit, narocito potrebe za slatkisima

   - pojava akni



Mislim da bih tih dana mogla da okacim natpis... "Paznja! Prozdrljivi pas ujeda!"
Sve u svemu... nista sto velika cokolada sa lesnicima ne moze da izleci...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
PMS, sorry!

Za one (muškarce) koji ne znaju, PMS je PREDmenstrualni sindrom. Ne ciklus, već faza/sindrom pre ciklusa, dakle, nekoliko dana, a kod nekih žena, na njihovu žalost, i desetak dana pre... Možda neki smatraju da je PMS nebitan kao pojava, ali verujte da je bitniji za muškarce nego za žene, jer se tada ceo svet baš na njih obruši. U tom stanju dešavaju se čuda! Uglavnom nepredviđena i neplanirana, a diktirana hormonalnim turbulencijama.

Obično tada kažemo sve ono što je trebalo, pa smo prećutali, ali i šta je trebalo da se zadrži. To je stanje kao da vam neko pročisti svest, kao da sve gledamo kroz sterilni mikroskop, a instinkt nam je istančana kao kod nekih životinjica. Sve osećamo, čak i ono što ne postoji. I može da nas povredi ama baš svako. Sve doživljavamo lično, a zbog impulsivnih reakcija u većini slučajeva se posle kajemo.

Uvek sam govorila da onaj frajer koji prođe sa mnom moj treći PMS, prošao je kod mene na ispitu, a verovatno i ja kod njega. Slično mišljenje imaju i moje drugarice. Naravno da sam sve do jednog upozoravala na isti, ali nijedan baš ne pridaje značaj toj fazi... Dok ga ne oseti "na sebi".

U toku prvog meseca delujem krajnje simpatično i smešno (mada to uopšte nisam). Još tada se svim silama trudim da PMS ne ovlada mojim duhom i telom. Drugi mesec dotični se na moje PMS-ovsko ironisanje smeje kao da je liznuo svež limun, a treći mesec, ako prođe bez posledica, biće sa mnom sigurno neko duže vreme. Uvek naglasim kada sam u PMS-u! Pošteno, složićete se! "PMS, sorry, možeš da očekuješ ama baš sve!"

Za opstanak veze od krucijalne je važnosti kako se frajer nosi s vašim PMS-om. Ja sam sa bivšim bila poprilično dugo, jer me je svaki mesec oduševljavao novim načinima podnošenja mog PMS-a. Bio je pravi virtuoz, ali samo kada je o tome reč. Njegovi "performansi" u tom periodu ublažavali su svaku napetost. Eto, ima i takvih. Nisu svi frajeri obdareni za podnošenje PMS sindroma.

U tom, neobičnom-za-sve periodu, svaka žena prolazi kroz takozvanu fazu "niko me ne voli". Tada ne pomaže niko i ništa osim doooobrooog plakanja i to je potpuno OK, čak je i zdravo...
Ja sam za ovaj mesec završila sa stanjem "niko me ne voli" i to sinoć, kada mi je davnašnji bivši saopštio da krajem avgusta postaje tata... Uuuuu što mi je toooo dobrooo došloooo, ne biste verovali. Savršen povod za prolivanje suza.

Iako nisam celu noć spavala, jutros je mnogo lakše. Sigurna sam da u "strejt" fazi ne bih tako burno reagovala. Takođe me ne bi pogađalo ni to što mi je "sadašnji" rekao kako večeras mora da radi, pa ne možemo da se vidimo. Ali znate šta je moj PMS rekao: "Šta kog đavola ima da radi?! Valjda sam ja bitnija od posla. Pa OK, ako ne možemo da se viđamo, onda ne moramo ni da budemo zajedno, ma baš me briga za njega." I onda sam u mislima otišla u potpuno drugačije stanje od realnog.

Slika u ogledalu jutros mi je delovala potpuno iracionalno: podočnjaci do kolena, a kosa potpuno naelektrisana. Koliko god da vas neko obasipa pažnjom, u toj fazi nikada neće biti dovoljno. Zato sam na početku i naglasila da je ovo stanje mnogo bitnije muškarcima nego ženama. PMS nije opravdanje za loše ponašanje, ali to često shvatimo naknadno.

Dakle, devojke, treba da naučite da sve što tada kažete može i biće upotrebljeno protiv vas, kad-tad. A vi, momci, pokušajte da razumete da niko nije kriv dok se ne dokaže suprotno.

Izvor: Na dlanu
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Citat
Možda neki smatraju da je PMS nebitan kao pojava, ali verujte da je bitniji za muškarce nego za žene, jer se tada ceo svet baš na njih obruši. U tom stanju dešavaju se čuda! Uglavnom nepredviđena i neplanirana, a diktirana hormonalnim turbulencijama.


 Smile
« Poslednja izmena: 17. Apr 2008, 14:50:20 od vaterpolista »
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Zvuci opasno. Nije ni cudo zasto nemamo zenske predsednike, bio bi pokolj svakih 28 dana.  Smiley 1 Smile
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
mob
LG 4X HD
i ja patim od pms-a svoje devojke,simptomi su sledeci:

-javljaju mi se modrice po telu kao posledica fizichkog zlostavljanja od strane gore pomenute
-blaga do ekstremna paranoja u vidu straha za sopstveni zivot
-poremecaj sna i ishrane
...

Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 20
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 03:34:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.