Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:56:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prekidac smrti - izlaz ili iskupljenje  (Pročitano 32738 puta)
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 602.1.50
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46762
Zastava Босна
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 49.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Са првом опцијом се никада не зна. Можемо се надати да нас неће заборавити. Да ће форме живота далеке будућности обилато наплатити наше страдање. Зато мислим да је нестанак врсте веће зло. Знамо да нема даље и да смо прелако дигли руке од свега.
« Poslednja izmena: 26. Okt 2016, 00:27:35 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
filozofija....nauka koja  moze u veoma kratkom roku
 da obesmisli sve sto je smisleno
a svemu besmislenom .. moze... da podari smisao...


Citat
Postoji jedan prekidac. Ako ga pritisnete, pola stanovnistva planete ce smesta umreti, ali ce druga polovina ziveti zauvek. Ako ga ne pritisnete, celo ce covecanstvo umreti za 100 godina.

nista ti to pitanje ne valja  Smile

dosta je nepozananica.... Smile a tako se ne more pritiskat okidac... Smile

ako pitisnem pekidac..koju polovinu cu eliminisat  Smile
moram znat... Smile koja polovina je bitnija za opstanak i reprodukciju vrste.... Smile
i na kojoj polovini su zene sa normalnim dojkama  Smile

da pitisnem okidac i da izvrsm pogresan sisogenocid  Smile pa nikad sebi ne bi opostio  Smile

i sta da ostanem sa 1,5 milijardi 'polovina' (zene su ljepse polovine) sa malim sisama  Smile
to je ne ne nezamisivo  Smile

ps..jel znas gdje bude taj pekidac  Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Chrome 54.0.2840.71
nista ti to pitanje ne valja  Smile

"Ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori."
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
upravo si nam to prakicno demonstrirao.... Smile

nije nko rekao da je pitanje glupo..
nego da nije postavljeno na prvi nacin...
i  ne moze da dobije kvalitetan odgovor

inace...kakvo pitanje - takav odgovor..vazda bilo i vazda ce biti...

i ovo pitanje nema nikakve veze sa filozofijom....
nego sa astrologijom ili eventualno sa psihijatrijom... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
a jel može sada da se sazna kakav je tačan odgovor predvideo intelektualac ovog idejnog projekta ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
mob
Ericsson jeste
nzm
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
a jel može sada da se sazna kakav je tačan odgovor predvideo intelektualac ovog idejnog projekta ?
ne zna ni on
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
mob
Motorola 
  Potpitanje : mogu li da biram koju polovinu ? Ako mogu - daj dugme.Ako ne mogu , niš' ne pritiskam i kezeći se zamišljam koliko će planeta biti bolja bez ljudi. U obe opcije dobijam,jer 'rvati svakako ostaju bez primorja.  Smile
« Poslednja izmena: 10. Mar 2017, 23:13:30 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Posto sam prozvan da ne znam odgovor na sopstveno pitanje, moram uputiti razjasnjenje. Pitanje nema veze sa populacijom, ekonomijom, matematikom ili sl. iako na prvi pogled sve upucuje na taj problem. Naravno, moze se tumaciti i sa tih stanovista.

Cime merite moral u coveka? Prvo treba shvatiti da je covek sam sebe postavio na vrh lestvice, evolucijom, inteligencijom, socijalnom razvijenoscu i sl. Ok je ubiti bakteriju ili biljku, jer oni ne pate. Malo su vece debate o tome treba li ubijati insekte, ali beznacajno. Dalje, vecina ljudi je okej kada treba ubiti glodara, ili slicnu malu zivotinjicu, recimo zeca, mada se tu vec javlja kod mnogih pitanje savesti. Sto se penjemo vise uz lestvicu, eticki je sve teze stvoriti patnju. I dok mi diskutujemo o moralnosti da li ce neko ubiti milion komaraca, ili potrovati hiljadu glodara, cinjenica je da ce to vecini ljudi, sem malog procenta ekstremnih prirodnjaka, biti savrseno opravdano. A isto tako vecina ljudi smatra da je pogresno nanositi patnju majmunima ili orka kitovima. Tako definisemo moral, preko kapaciteta za nanosenje patnje.

Postavili smo sebe na pijedestal i sebi dali za pravo da odlucujemo za mnoge stvari nad kojima ne bi trebalo da imamo kontrolu. Odgovor je NE. Ko poseduje toliki kapacitet da pobije 3 milijarde ljudi? Ko bi sebe stavio iznad svih ljudi na planeti? Onaj koji bi odabrao da pritisne prekidac, bio bi mnogo gori od jednog coveka koji je bio takav - Hitler.

Ajmo i naucno. Posto ima i ljudi koji bi pritisli prekidac i pobili pola populacije, sta mislite, koliko bi vremena proslo do toga da stvari opet budu iste kao i pre genocida? Trebalo nam je 50ak godina da napravimo jos 4 milijarde ljudi. Siromastvo bi se vratilo bukvalno preko noci. Repopulacija bi trajala krace a zagadjenje bi bilo jos drasticnije, na stranu sto niko ne bi morao odgovarati za prethodno stanje stvari. Ako ovo shvatimo, pitanje se malko pojednostavi: da li biste pobili pola populacije nizasta?

Takodje ne. Bez strukturalnog resenja, taj fiks bi bio samo kratko dobijanje na vremenu. Daleko je bolje resavanje stvari u korenu, pa i da traje duze, nego upotrebiti takvu brzu soluciju. Zato smo i opstali toliko dugo, bez obzira sto smo cesto donosili pogresne odluke, pogresivi smo na kraju krajeva.

Naposletku, ako vam se te teorije ne dopadaju, da probamo razmisljanje prosecnog coveka:

U tih 50% ce verovatno uci i mnogo glupih ljudi, neprijatelja, debila i sl. ali ce biti i dosta pripadnika sluzbi od kojih zavisimo, ljudi koji su nam potrebni tipa sektor zdravstva, bezbednosti, upravljanja, sto bi nas svelo na bronzanu eru u najboljem slucaju. Velika je sansa da bih izgubio nekog od svojih prijatelja, porodice, familije. Mozda bi nam i bilo bolje. Mozda bismo napredovali vise, iskorenili zlo, ukinuli novac, putovali eventualno u svemir i bili kraljevi univerzuma, ali opet bi pobili pola moje porodice i tvoje i svacije. Da li bih pritisnuo. Ne. Nekako mi nije u redu pobiti pola ljudi zbog utopije koja se mozda ne bi ni desila, jer od starta to nije nikakva utopija.

Odgovor je ne u kojoj god sferi da razmisljamo, logicnoj, moralnoj, naucnoj, religioznoj, socijalnoj. Moze se o svakoj ponaosob detaljno pisati, samo da se ima volje. Drugi deo pitalice da cemo umreti svi za 100 godina je trik pitanje koje treba da indukuje potrebu za opstankom, jer generalno zivot ne traje vecno, svi cemo umreti jednog dana. To su moji stavovi. Inace, ako vas interesuje, pitanje potice iz knjige "Inferno" Dena Brauna.


« Poslednja izmena: 01. Maj 2017, 18:07:34 od Aconja »
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 09:56:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.