Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pregled i način izrade Screensaver-a na Symbian S60 telefonima!  (Pročitano 27456 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Slazem se. Meni je na PC-u cak screensaver i totalno iskljucen, kao i bilo koji rezim "ustede". A na telefonu mi je jedino bitno da to bude sto veci sat.
Takodje.
Dobro, de, da budem sasvim precizan, ni ja ne koristim screensaver na kompu vec par godina, ali cak i kad jesam koristio, to je bio default-ni! Smile
« Poslednja izmena: 15. Jul 2007, 00:34:42 od wayfaringpilgrim »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC HD2
Ovde se ne bih slozio. ....... i smatram da vrsta screensaver-a koju koristim spada u najbeznacajnije stvari kojih bih se mogao setiti.
Nisam ja ni rekao da je vredno koristi ih već samo isprobati!! Velika je razlika izmedju isprobati na blic, videti kako izgledaju, pokazati nekom prijatelju čisto da vidi mogućnosti Symbian OS-a pored njegove Java mašine na "izvlačenje" i zaboraviti na iste ili jednostavno deinstalirati ih odmah.

Tumačili vi ovo kao hoćete, ali screensaver je već pojam koji ide uz operativni sistem ... doduše, danas se sve izopačilo, ali ipak se zna na čemu je prvobitno radio ... tako da, kako rekoh - vredi i to isprobati kako ne bi ostao uskraćen jednog zadovoljstva koje može da ti pruži mobilni telefon sa operativnim sistemom Symbian ...

Nemojte tvrditi ono što nisam ni rekao da sam u stvari rekao, jer na kraju ni ja ne koristim screensavere na telefoni pa ni PC-u .... ali volim da ih isprobam i pogledam bar kako izgledaju da čisto znam o čemu se radi. Još kada se ima svest da to može mob. telefon - ništa lepše i zanimljivije naročito ako se nadje neko društvo usput za pokazati! Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Ovde se slazem - nije lose ponekad impresionirati nekoga pokazujuci mu neku zezalicu ovog tipa! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Long live Rock n' Roll

Zodijak
Pol
Poruke 11469
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC HD2
Btw. kako vam se svidjaju ovi "fleš" satovi koje postavih?
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 324
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6630 + N95
........ vec neko vreme mi je najomiljeniji Calendar(dolazi uz Handy clock).
Odličan je to screensaver takodje i vredi ga koristiti:


Po meni ,od njega bolji je samo onaj koji dolazi sa Handy weather tj isto to samo bez kalendara .E sad,svi znamo da za Handy weather nema leka kad istekne, pa sam je do juče  držao u telefonu samo zbog tog screensavera.Pitanje .Da li može taj ss da se isčupa iz same aplikacije Smile ili zna li ko i imali vremena da takav ist uradi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Mislim da je ovde jedini clan koji sam pravi .sis programe X3mE... Smile Pa ako bude video ovaj tvoj post, ko zna... X3mE - Smile!!! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
HTC One X
He he, ne verujem da Crossfire uopste moze da izradi screensaver Smile

Mislim da za to treba koristiti Nokijin SDK, koji jos uvek izucavam Smiley

Ko zna, mozda i bude Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Mozda ovo pomogne Smile: "How to make a S60 screensaver" tutorial Here's how it works:

What you need:

A paint program (Corel, Photoshop, ....... Windows Paint )
X-plore on your phone or FExplorer,SeleQ,...
MBM wizard http://www.symbian-freak.com/downloa...mbm_wizard.zip
Screensaver Plugin + ini http://de.geocities.com/luxserver/BMPANIMSCRPLUGIN.zip
(if you got a branded phone you maybe find the plugin files also in Z:/system/screensavers)

1) First you need a picture. As we want it fullscreen, the size should be 176x208. Save it as BMP. If you want to make an animation, you have to save several BMPs.
2) Open MBM wizard. Select your BMP picture(s). In the field where you see /c8 select the palette that your picture has. For example /c24 is 24-bit color. Click on "Add selected as". If you want to make an animation you of course have to add several BMPs. Now save the file as: BMPANIMSCRPLUGIN
3) Open BMPANIMSCRPLUGIN.zip (the file you downloaded from above) and extract the files.
4) Open BmpAnimScrPlugin.ini and edit it to your needs. I think no explanation is necessary. Remember to change the path to c:

Code:

; Plugin name name=NAME OF YOUR SCREENSAVER (can be everything) ; Bitmap file name (on ROM full path is needed) mbmfile=c:\system\screensavers\BmpAnimScrPlugin.mbm ; Running time in millis runningtime=60000000 ; Suspend time in millis (max 2147483647, -1 indefinitely) suspendtime=-1 ; Time between images in millis timing=200000 ; Time to keep lights on in seconds lights=15

5) Almost finished. Now just transfer all 3 files (the .mbm, .ini and .sc) to
c:\system\screensavers (you have to create the directory)

If you've done everything right you can now select your new screensaver in
Tools > Themes > Edit > Screensaver

I post .ini file that works for sure on others s60 mobiles like 6600 etc. so here it is :

Code:

; Plugin name name=MODIFY ME ; Bitmap file name (on ROM full path is needed) ;mbmfile=c:\system\screensavers\BmpAnimScrPlugin.mbm ; Running time in millis runningtime=160000000 ; Suspend time in millis (max 2147483647, -1 indefinitely) suspendtime=0 ; Time between images in millis timing=100000 ; Time to keep lights on in seconds lights=0

You can modify next things:
1. name (this is the name that will be shown as name of screensaver)
2. mbmfile (this is a path to your .mbm file so if you want you can have your screensavers on memory card if you are low on phone memory)
3. runningtime (set in milis running time of screensaver)
4. timing (this is time between images in .mbm file so lower the number the pictures are going to change faster and vice versa)

YEdit is text editor whit it you can edit the .ini files ..Here is their web page
Code:

www.yellowcomputing.de

But another way. It is more simple and good way for me, and without editing of .ini files (see picture and explanation).
1) I have created a few folders with names of my screensaver (on my comp)
2) I have created a few .mbm files with different names (on my comp)
3) I have created a few .ini files with the changed names inside of .mbm files (names of my .mbm files) and put them in to different folder (folders with names of my screensavers (names of .mbm files), on my comp).
3) I have put all my folders (with .ini files inside) to my phone, on the:
e:\System\Screensavers\ (NOT on c:\, because on my mmc 1GB)
4) I have put .SC file to the same directory (e:\System\Screensavers\)
5) I have put all my .mbm files to the same directory (e:\System\Screensavers\)

6) NOW - I choose a screensaver which I want. I take (cut) .ini file from folder which I have chosen, and put him (paste) to this directory: e:\System\Screensavers\

7) Only come to your theme, and choose your screensaver (now, name of your screensaver available )

If you want change screensaver to another one -> CUT current .ini file from e:\System\Screensavers\ and retrieve (PASTE) him to his folder. NOW - return to step 6 and 7. Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

tutorial.JPG
(18.24 KB, 324x209)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Virgo
Pol
Poruke 324
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 6630 + N95
He he, ne verujem da Crossfire uopste moze da izradi screensaver Smile

Mislim da za to treba koristiti Nokijin SDK, koji jos uvek izucavam Smiley

Ko zna, mozda i bude Smiley

Smile
Glasaću za tebe na izborima Smile 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3051
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
HTC Bravo
Basic Screen Saver v1.00



Tek sam sada pronasao jedan stari, ali sjajni screensaver, postavljam ga za download! Smile Da neko ne bi pomislio da je nelegalan, evo i autorovog komentara: "Basic Screen Saver v1.00 license
--------------------

The Basic Saver application is a simple screen saver displaying large digital clock.
It is dedicated for Symbian phones (tested with Nokia 6670).

I am the author of the key part of the application code. You can use it or modify for
any non-commercial purposes.

I take no responsibility for anything what can happen because of using or coping
the application.

I don't request any charges for this application, however if you find it useful
then wish me some good things which would make me happy (you can invent something).

Tomasz Kilarski
e-mail: tom696@wp.pl"

Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
saver_100.zip (19.54 KB)
« Poslednja izmena: 17. Jul 2007, 02:43:12 od Cigla tel. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10 11 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.212 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.