Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prednosti nezavisne Crne Gore u odnosu na bilo koji oblik zajednice sa Srbijom  (Pročitano 12567 puta)
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@Andrija66
Mozda se sijecas da sam jedan tvoj tekst citirao i pohvalio ga rijecima, kako ti niko ne odgovori na njega. To sam zaista, tada, tako i mislio. Sve je bilo nabijeno pozitivnim emocijama i dijelovalo mi je prilicno iskreno.
A ona se pojavlia nova tema, sa tvojim nesuvislium komentarima, pa si me doveo u dilemu. Da li si u tekstu od 14. jan. 2006. god. ili u ovom, bio neiskren. Pokusat cu da ti pojasnim i to prvo jednim pitanjem.
Mislis li da su teroristicki napadi od 11. septembra pa na dalje, doprinijeli boljem razumijevanju islamista i njihovom polozaju u svijetu?
Ili sto bi kod nas rekli: sto ga brani, kad ga ne odbrani!
Ljudska teznja, da dominiramo drugima, je utkana u dnk-kod svih nas. To ne znaci, da je to, po sadasnjim civilizaciskim dostignucima stanja duha , tako nesto normalno, ali, takodje ne znaci ni to, da u proslosti nije bilo. U periodu nastajanja nacja, cak se smatralo normalnim, da , "ako neko nije sa nama, on je protiv nas".
Pobijedjujuci to u nama, postajemo bolji, ali takodje, trazeci od drugih da se mijenjaju, a mi se sami ne promijenivsi, je u najmanju ruku licemijerno.
Tvoja tema bi mogla, mozda, da bude korisna (zanimljhiva) u "unutrasnjoj upotrebi", u "izgradjivanju" samog sebe, ali opterecivati nekoga sa tim, ko uz put, nema veze stim, je , prosto receno, nekulturno i nepristojno. Npr: kad se posvadjas sa zenom oko smanjenja troskova i usteda vezanih za kucni budzet, iznerviran, odes kod komsije i ispricac mu neke vase intimne stvari (glupo, zar ne?).
Pominjes 1918., a ne pominjes bolesne aspiracije jedinog crnogorskog Kralja, koje je , kasnije, i sam priznao u svojim memoarima.
Uz to, ucinjenom poslu, mane nema, pa od pominjanja tragicne proslosti, ni u kom slucaju, ne da nema korist, nego bi steta mogla bit mnogo veca.
Mislis li, da, kad neko jednom pogrijesi, to stalno treba da mu "nabijamo na nos"?
Takodje, svaki problem je viseslojan, pa ga povrsan i pristrasan stav, u najmanju ruku usloznjava, da ne kazem "betonira".
A onda, iz tako iznesenih nepreciznosti, poentiras sa zakljuckom, kojim u potpunosti prebacujes krivicu na "nekog drugog" , a to je ono protiv cega se izvorni suverenisti najsnaznije bore. Slicnu gresku, prave srpsi nacionalisti, "braneci" Kosovo, a zaboravljajuci da da Kosovo nije samo teritorija, nego, prije svega, ljudi!
Sa zeljom da uocis svoje greske u iznesenim stavovima, budi pozdravljen i ne zamijeri na iskrenosti!  Smiley 1

nadam se ne mislis da sam rekao nesto protiv SRPSKOG NARODA!Ja sam pazio da iskljucivo nigdje ne pomenem narod u negativnom kontekstu,da ne napadam narod!A njihove politicare zaista ne treba stedjeti.A ovo za 1918 su ISTORIJSKE CINJENICE,to nijesu moji stavovi.I gdje je ovaj moj tekst u kontradikciji sa prethodnim?Objasni malo blize!
IP sačuvana
social share
You are young and life is long and there is time to kill today
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


My race is my home

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 159
Zastava My race is my home
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.0
mob
Samsung SGS III
neka se ocepe...koj ce nam djavo...
IP sačuvana
social share
I know I can change the future. But I wish I could change the past!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
nadam se ne mislis da sam rekao nesto protiv SRPSKOG NARODA!Ja sam pazio da iskljucivo nigdje ne pomenem narod u negativnom kontekstu,da ne napadam narod!A njihove politicare zaista ne treba stedjeti.A ovo za 1918 su ISTORIJSKE CINJENICE,to nijesu moji stavovi.I gdje je ovaj moj tekst u kontradikciji sa prethodnim?Objasni malo blize!

Nisu ni Hrvati bili protiv srpskog naroda, nego samo protiv "velikosrpstva" i "srpskih nacionalista", zar ne? Smile
Inace, replika ti je bila na nivou onih feljtona paradrzavnih dnevnih listova u CG iz kojih crpis svo svoje "znanje" Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ono sto meni najvise smeta je sto se pojam sverc, mito, korupcija...ekskluzivno vezuju za Crnu Goru. Kao da to ne postoji u drugim zemljama regiona. Jeste li zaboravili slucaj izvoza secera iz Srbije, slucaj prodaje objekata u Hrvatskoj, slucaj pokradenih donacija u BiH...Nemojte reci da su to Crnogorci uradili.
Secerna afera u Srbiji itekako ima veze sa CG, i to u dvostrukom smislu. Svercom secera preko CG u Srbiju koji je zatim prepakivan i cinjenicom da je jedan od glavnih krivaca Miodrag Kostic, vlasnik vecine secerana u Srbiji, Crnogorac. Ali, dobro, to i nije tako bitno sada...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
BlackBerry bold 9000
Šverca ima svuda, ali je samo u CG to državni posao. Za šećer nemam šta dodam više od radetovih reči. Što se tiče eura i carina stvari su takve kakve su i imate pravo na to, kao što mi imamo pravo da naplaćujemo npr. lečenje vaše dece u Tiršovoj kojih je u svakom momentu bar 30, što ne činimo. O studijama i da ne govorimo.... Sve je ovo mučno i ja vam želim srećan put, čist račun, a za ljubav kako bude! Emotivnih problema nemam jer dole sam zadnji put bio pre 10 godina, nikoga ne poznajem i nemam čak ni širu rodbinu u CG!
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 297
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Povodom sverca. Video sam go-sin Mila Djkanovica veceras, ovde na TV. Nekako se ukocio i jos vise istupio svoj poznati teleci pogled. Oko sebe je postavio nekakve perjanike, verovatno vec zamislja da je kralj. Mislim da je u mnogome premasio svog ucitelja Slobu. Bar - Bari to je Milov put u Evropu. Svakako mu treba omoguciti da potpuno realizuju svoje svercerske kapacitete. Sad mu je lakse jer nema Marka da mu smeta
« Poslednja izmena: 26. Feb 2006, 22:23:08 od tuta-1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01

Naime,poznato je da je svaka zajednicka avantura sa Srbijom donosila samo veliku stetu po Crnu Goru.

"Pokroviteljski" odnos Srbije prema nama jasno se vidio u Prvom Svjetskom ratu,kada je Crnogorska armija namjerno prvo uvucena u rat,a zatim i direktno upropascena od strane srpske politike.

Naime,Crna Gora je bila jedina zemlja u Evropi koja nije oslobodjena!Tezak jaram austrougarske okupacije zamijenjen je jos tezim jarmom srpskih okupacionih snaga,kojima je jedan od prvih cinova pri ulasku na Cetinje bio uriniranje po crnogorskoj zastavi!
Zatim,isti takav argument devedesetih godina bio je glavni krivac za uvlacenje Crne Gore u za nju potpuno nepotrebni i prljavi rat u Hrvatskoj,zbog kojeg Crna Gora i danas ispasta.
Is sveg ovog potpuno je jasno da nam nikakva zastita i pokroviteljstvo od strane Srbije NE TREBA,jer nam uvijek steti,i to puno.

Vec smo uvidjeli kakva je pomoc Srbije,i koliko moze biti pogubna po nas.

Protiv tezine ovakvih argumenata unionisti ne nude nista konkretno,vec plasiraju plitke i lako oborive teorije o nemogucnosti opstanka crnogorske privrede bez srpske,i o prakticno umiranju od gladi bez Srbije.



@Andija66
Ovih par recenica su istrgnute iz tvog teksta i ne daju bas preciznu sliku o tome sta si imao namijeru da kazes, ali, izdvojio sam ih upravo iz tog razloga, da bih ti demonstrirao, sta vidi u tvom tekstu, neko ko se osijeca Srbinom.
Naime, Kad u svom tekstu kazes: "Srbija" , "pod Srbijom" , "sa Srbijom", ljudi koji se nacionalno osijecaju tako, poistovijecuju se sa time, kao kad tebi kazu: "svercerska Crna Gora" (ili jos nesto gore), pa ostatak teksta (koji je tacan, ali ne doprinosi tolerantnijem shvatanju) biva potpuno zanemaren.
Znam tragiku crnogorske podijeljenosti u poslijednjih 80-tak godina i
valjda ti je poznata poslovica (parafraziram): rijec recena na pogresnom mijestu, je bacena rijec.
Zato, ako zelis pomoci, svojoj Crnoj Gori, budi, koncizan, precican, kratak i tolerantan, i ne zamijeri ako sam bio pregrub, nije mi bila namijera.  Smile
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
BlackBerry bold 9000
dragi Kadrija nisam primetio da imaš nešto protiv onoga što je napisano već samo imaš protiv načina na koji je napisano!Ne bih da se ponavljam, ali mislim da je otcepljenje promlem CG i dogovora unutar nje i ne vidim zašto se obe strane kriju iza Srbije i zloupotrebljavaju je svako na svoj način.

još do dan danas nisam uspeo da shvatim koje su prednosti odvajanja ali to je moj problem.
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ljubav ljudi

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 116
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
@StevieG
Upravo to mi je bila namijera.
Bez obzira na buducu odluku, da ukazem na to, kako crnogorsko pitanje ne bi smijelo da se zaklanja iza "istoriskih", "geopolitickih" ili drugih pitanja, nego da to bude u duhu tolerancije i razumijevanje zainteresovanih snaga, unutar nje same.
Naravno, da ce u takvim okolnostima, svako snositi poslijedice svog dijelovanja, ali po gradjane Crne Gore i ostale koji tamo imaju bilo kakve interese, to ne smije da ima bilo kakvog uticaja. 
IP sačuvana
social share
Franc Herbert
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 40
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Evo,da sada razjasnimo.Gdje god sam pomenuo Srbiju,mislio sam na zvanicni stav drzave Srbije za koji svi znamo kakav je sada,i kakv je bio.Tvoja kritika je korisna,tacna je,i ne ljutim se,ali ipak ne treba zmuriti pred cinjenicama.U svakom slucaju,kako ja cpim svoje znanje,to niti je predmet ove rasprave,pa cu preko primjedbi takve vrste preci sa prezirom.
IP sačuvana
social share
You are young and life is long and there is time to kill today
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.