Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:56:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Prednosti i mane braka...nasim ocima  (Pročitano 35804 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Mmmm ne. Mislim da je postalo napeto kad je vecina muskarac dobilo udarac/noz/toljagu/tigajnj/misomor nazad.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Nokia 6630, valjda
Znash kako sandi, mishomor i te stvari nisu nishta novo... Eto na siciliji (i u nekim krajevima srbije) se praktikovalo da se muzu izjutra u doruchak/kafu stavi otrov a uveche kad dodje kuci protiv otrov... Pa ako ne dodje na vecheru, za neki dan se razboli "od muke" za porodicom... i eventualno umre jer je otrov porodichna tradicija...


Inache, mune, ja sam u komplikovanoj nevenchanoj zajednici i zajedno imamo dete... Pazi ako su ljudi iole normalni, onda vecina stvari moze da se reshi kompromisom... Realno koliko je meni loshe u toj vezi svedochi i to da sam dodao 15kg... Dakle jadan sav sam se usukao...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Dobro, to je lepo, ali nisam to pitala.. mene su zanimale konkretne stvari da neko navede, jer je to jedna od tema sa kojima pricam sa svojim prijateljicama udatim i neudatim.. ove udate kubure sa tim da nateraju svoje muzeve da ista uradi po kuci, a ove neudate ili same smatraju da je to pickin dim i da ce njihovi muskarci da im budu u svemu u pomoci..

a istina je verovatno negde na polovini..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Nokia 6630, valjda
E to za po kuci, pa gledaj, imamo vesh mashinu sa susharom, sudomashinu... ono kupatilo se riba u smenama... generalno nije problem da odradish neshto po kuci...

ajd ovako: Ja dugu kosu nosim celog zivota, mislim kevin trip koji je meni duboko usadjen, ono keva zelela devojchicu dobila dva konja... I tako, ja nikad nisam vaspitavan da postoje mushki i zenski poslovi... Eto volim i da kuvam i dobar sam u tome... i tako...

Kazem opet, ako su ljudi iole normalni sve je reshivo...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 11.0
mob
Nokia 
Samo treba biti uporan.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


42

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26656
Zastava Restoran na kraju vaseljene
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Nokia 6630, valjda
Osim toga, prava zena nece nekog terati na bilo shta... Vazno je da zna da iskoristi "shaputanja" na jastuku/radnom stolu/mini baru/...
IP sačuvana
social share
“The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.64
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 12.0
volela bih da cujem od ozenjenih ili udatih na koji nacin su podelili obaveze i sta je za njih normalno a sta nenormalno da jedna zena radi ili da jedan muskarac radi.. gde su njihove granice i sta smatraju normalnim obavezama u kuci.

Prije koju godinu, EU je sprovela opsežno istraživanje u zemljama EU o ravnopravnosti polova. Žene i muškarci su ispitivani, odvojeno, o tome ko koliko učestvuje u kućnim poslovima - od onih kupovina velika i mala, popravke, pranje, peglanje, spremanje, brige o deci itd.

I sad istraživanje je pokazalo da su stereotipi uglavnom u pravu. Na sjeveru evrope muskarci su uključeni skoro 70%, na jugu samo 30% ili manje, u svakodnevne obaveze. U srednjoj evropi negdje oko 45% što je i Evropski prosjek.

Ali to nije tako bitno. Najči utisak ostavili su tvrdokorni, zatucani, patrijarhalni Irci. 70% svih Iraca je izjavilo da oni ništa ne rade po kući, dok je 80% Irkinja izjavilo da su im muževi izuzetno korisni u obavljanju kućnih poslova.
Pa ti vjeruj kom hoces.  Smile

PS posto je bilo davno možda sam ofalila u ovim procentima pa ako nadje ovo istraživanje u originalu, bila bih mu zahvalna
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 19.0.1084.46
Naravno svi se vade na nekakav dogovor izmedju njega i nje,da...kako da ne.Svi uzivaju u braku...ma daaa kako da ne.Kako ne bih ulazio duboko,a ocito caprkam,samo od sebe se namece pitanje,zasto ljudima u braku postane dosadno?
Sustina funkcionisanja braka nije bezvezna podjela kucnih poslova.Takodje sam gledao ljude koji se zapuste kada se ozene,ko vele nemam vise razloga da drzim do sebe jer sam se ozenio.
Cinjenica je da ulaskom u brak postanemo odgovorni i pocinjemo drugacije razmisljati,ali da li je to prednost?
Svi komentari govore samo jedno,kako sam izvrsio generalizaciju,a niti jedan komentar ne rece kako ta generalizacija nije tacna.

Brak je zatvor za oboje i nema niti jednu jedinu prednost do one rijeci ljubav (a kako sam vidio skoro pa niko ne vjeruje u tu rijec).Zar je sva moc odbrane prednosti braka se svela na ovu jednu jedinu rijec?
Rekose nije dobro bezglavo voljeti jer treba trezveno razmisljati,a kada covjek razmisli sa brakom nista ne dobija samo gubi.
Neko ce reci da prednost braka je u djeci,i slazem se jer nasa savrsena stvorenja su blago koje nema cijenu.Ali zar nije jadno stupiti u brak samo da bi imali djecu?

U pricu ubacujemo "savrsenog"muskarca.Ima svoj posao,ima svoj stan,sam sebi sprema rucak,pere odjecu itd. Kada mu treba seks u trenutku pronadje na par dana bez obaveze i sta brak moze takvoj osobi da ponudi osim zatvora i zabrane na svakom koraku.
Samo malo kada se okrenemo oko sebe uocimo da svaki treci brak je propao.U 90% brakova koji traju jedno od njih dvoje nije zadovoljno.Zar ovakvi nisu pronasli mane,ali kasno?
Ja samo uocavam mane
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.3
Browser
Chrome 19.0.1084.46
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne postoji los brak, samo losi ljudi u braku... Smiley
Ili tuzni ljudi u tom braku... ili koja god kombinacija...

Opet ti kazem... ako ti tako gledas na brak, onda brak nije za tebe... bilo u vidu papira ili trajnije zajednice...



IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 21:56:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.