Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Predlog za ukidanje tzv. Nacionalne Sluzbe za zaposljavanje  (Pročitano 4818 puta)
22. Dec 2008, 14:15:48
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pre 24 godine sam se prijavila na Biro rada.  Receno mi je da ne mogu da mi nadju posao samo mogu da mi obezbede zdravstvenu knjizicu.  
Prosle nedelje ponovo odlazim na biro koji se sada zove kao u naslovu, i dobijam odgovor da se sluzba "jako promenila i unapredila", sta god da to znaci.
Postavljam isto pitanje kao i pre Hrista, a odgovor je: Ne mozemo da Vam pomognemo da nadjete posao a i ne mozemo da Vam damo zdravstvenu knjizicu.  
Sta se to promenilo za 24 godine??????
Potom mi daje potpuno pogresnu informaciju sta mi sve treba za zdravstvenu knjizicu te izgubih jos par sati nepotrebno i u nerviranju.
A sta je sa onim ljudima koji su prijavljeni i zaludjuju ih da moraju da se javljaju i pisu dnevnike kontakata a ne mogu da im nadju posao.  Sramota!!!!
A sta je s tim sto svako od nas kad je zaposlen placa odredjen procenat za nezaposlene????
Predlazem da se ukine sluzba koja ne radi nista i ne sluzi nicemu i nikome, a kako stvari stoje i nikad nece.
Kako pre 24 godine tako i danas.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
Ja sam prijavljena na biro rada samo zbog zdravstvene knjižice, trenutno. Kako su mogli da ti kažu da ne mogu da ti pronadju posao kad je to jedina svrha njihovog postojanja? Ok je da ti kaže da nema trenutno nikakvog posla ali da ne mogu da ti pronadju posao-to je stvarno bezobrazno. Zar te nikada nisu zvali za bilo kakav posao u tvojoj struci?

Deru nas kao žrtvene jarčeve, to je narodu jako dobro poznato..ali protiv mnogih stvari ne možemo ništa, samo da ćutimo i trpimo. Koliko se samo mesečno uzme od onih koji su zaposleni zbog tzv. zdravstvenog osiguranja? Meni nije jasno zbog čega se taj novac kasnije ne vrati radniku ili ukoliko mu je potrebna neka zdravstvena nega-operacija i slično zbog čega to plaća dodatno iz svog džepa kada su godinama uzimali od njega novac koji upravo treba da služi u tu svrhu?? To je neverovatan lopovluk, to je ogroman novac...gde ide taj novac???


IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
NSZ je javna ustavnova i kao takva ne moze da se ukine.
Druga stvar je sto smo "drzava" kakva jesmo pa svako gleda iskljucivo svoje interese i debljinu budjelara.
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Citat
Predlazem da se ukine sluzba koja ne radi nista i ne sluzi nicemu i nikome, a kako stvari stoje i nikad nece.
Kako pre 24 godine tako i danas.
pozdravljam i podrzavam tvoj predlog.
ali onda ce mo ostati bez drzavnih institucija i necemo imati koga da izdrzavamo.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1060
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
NSZ je javna ustavnova i kao takva ne moze da se ukine.
Druga stvar je sto smo "drzava" kakva jesmo pa svako gleda iskljucivo svoje interese i debljinu budjelara.
osniva se i ukida zakonom! znaci moze da se ukine! Smile i ako neko pravi peticiju protiv debila koji nista ne rade ima unapred moj potpis!
 iako radim(hvala infostudu), kreteni mi ni jednom ni za sta nisu pomogli! niti sam cuo da su nekome pomogli!
 mamu im je*em nikakvu!  Smile
one dripulje na salteru i rade kao nesto, pecatiraju potvrde! a majmuni po kancelarijama samo kafe ispijaju! stoke shugave nesposobne itd itd...  Smile

p.s. mamu im je**m opet!  Smile
IP sačuvana
social share
I'm a man of wealth and taste
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
sve se moze ukinuti, to stoji, ali bi se moglo ukinuti isto kao sto bi se mogla ukinuti vojska, policija, pravosudje i sl..... znaci nemoguce Wink
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Na zalost, ono sto je svima nama jasno to je da NSZ ne radi svoj posao.  Oni na zalost nisu jedini  :frown: ali ono sto sam ja htela da uradim je da se moj glas cuje (zar nismo u "demokratskoj" drzavi) i kao takav da doprinese promenama.  Mislim da kad bi svako od nas rekao ono sto misli i u tome bio istrajan, naravno istomisljenici sa jedne strane i neistomisljenici sa druge strane da bi Mogli nesto da promenimo.
OK, siromasna smo zemlja, u socijalnim, dobro organizovanim zemljama sa manje lopovluka u samom vrhu vlasti ,drzava izdrzava svoje drzavljane i trazi im posao.  Posle trece ponude posla (ako odbiju) brisu ih sa spiska.  Za Srbiju to je SF pa na kvadrat (Austrija npr. )
Vrlo sam besna    :boxing: ali boricu se i ne mislim da je to  Smile vec revolt.
Zasto su ljudi skloni da veruju da ne mogu nista da urade??????? Zar ste se stvarno umorili i predali?
E pa NECU da se predam!!!!!! Zvacu Studio B da ih pitam da li ih zanima moja prica, zvacu Beogradsku Hroniku, pitacu Kurir, Blic. . . . .
A Vas molim za pomoc i podrsku  :help:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
dobro organizovanim zemljama sa manje lopovluka u samom vrhu vlasti

Ja mislim da se ta zemlja zove Dembelija...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Соња чини ми се да ти имаш проблем са службеником који ти је то рекао, а не са званичном политиком нсз-а. Оно што ти они кажу јесте да ''нису у обавези да ти нађу посао'', а не да не могу.
А што се тиче овога да их треба укинути јер ничему не служе са тиме се слажем. С обзиром да послодавци нису обавезни да запошљавају раднике са бироа самим тим није неопходно ни да биро постоји јер је то само још једна ставка на грбачи буџета.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo opusteno!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 11290
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ja sam 2-3 godine na birou rada, i za to vreme nisam dobio baš ništa od njih, tj. nisu mi našli posao a sumnjam da su ga i tražili, nisu me ništa obaveštavali (kao što su obećali) a o besplatnim kursevima (engleski, autocad i sl.) na koje su obećali da će me zvati da bolje ni ne spominjem. Čuo sam iz pouzdanih izvora da obaveštavaju o poslovim i zovu na kurseve (po nekoliko puta na jedne te iste) prvo "svoje ljude" a za nas "obične smrtnike" šta ostane, a ne ostane ništa.

 Što se mene tiče, ja sam svoje obaveze prema njima obavljao tj. redovno sam se javljao za overu u kartona, obilazio njihove oglasne table i javljao se na raznorazne oglase za posao preko njihovog sajta, i sve to evidentirao (kao što su mi naredili, u obrazac koji sam dobio od njih)... Sve u svemu oni nisu ni prstom mrdnuli što se mene tiče.  I onda sam ja zakasnio 4 dana na overu kartona. Prvo su se malo izderavali na mene i pravili od mene budalu (pred punom čekaonicom) a onda su me kaznili na zamislite 3 meseca "neprava" na njihove usluge ! Kao da sam i imao neke vajde od njih za ove 2-3 godine. Ovakvih i sličnih slučajeva sam čuo gomile, a nisam čuo za ama baš nikog da je preko biroa (ili njihovom zaslugom) došao do posla.

Šta će nam takva institucija koja prima plate iz budžeta a neradi ništa sem evidencije nezaposlenih. To može da radi i zavod za statistiku. I zato a i zbog finansiske krize u svetu treba ih ukinuti pa neka onda i oni (sa šaltera i kancelarija) vide kako je to biti u našoj "neradničkoj" koži.

Ali to je samo moje mišljenje...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.