Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 12:06:54
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pravi pristup?  (Pročitano 2083 puta)
03. Jun 2013, 14:03:40
Zodijak
Pol
Poruke 4
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Ovako, pratim forum vec mesecima, nista nisam postovala, jednostavno sam citala skoro sve postove koji bi mogli da mi pomognu da pronadjem resenje za jedan problem:

Bila sam u vezi sa jednom osobom (namerno koristim izraz osoba) i posle 4 godine veze (2 godine zajednickog zivota) udarili smo u zid.  Ta osoba je usla u krizu (citajuci neke postove mislim da je u pitanju kriza identiteta), naime, nema zelje ni volje za mnogim stvarima za koje mislim da bi osoba u tim godinama trebala da ima (30godina).  Nema posao, bar ne stalan, nesto tipa 2 dana radi pa ne radi 15 itd, inace, tokom veze je radio prvih par meseci i to je proslo veoma lose (nije placen).  
Jedan od najvecih problema tokom veze, bio je alkohol, nisu to precesta opijanja, ali su opijanja do kraja, dok moze, bilo sa kim da je, poznato/nepoznato drustvo, ako bi poceo da pije, a u 99% slucaja se to i desavalo, islo bi do krajnjih granica pijanstva i tu bi nastao prekid (prilicno agresivno ponasanje, doduse vise samodestruktivno).
Prvih par puta sam pokusala da uticem na to, manipulacijom (pustim da se napije, on uradi sta uradi, i ja mu kazem da izabere izmedju mene i alkohola) sto nije uspevalo, i vidim da sam tu pogresila, sa pogresne strane sam pristupila problemu.  Pokusala sam nekom krivicom da mu skrenem paznju da je to lose, za njega, pre svega, pa za okruzenje, porodicu.  Medjutim, usledio bi period od par nedelja/meseci mirovanja, ali se skoro uvek vracao prvom prilikom ako se stvore uslovi za to.
Iskreno mislim da koren njegovih problema ima dublje znacenje od pukog opijanja i bezanja od neke realnosti.  Saznala sam dosta o njegovoj proslosti tokom veze, i vidim neke tacke koje bi mogle da se povezu, da naprave neku celinu koja bi mogla da da celu sliku kako krenuti ka resavanju problema.
Osoba je inace imala vec par vidjanja sa psiholozima u proslosti, i neku terapiju, nije hteo da mi prica o cemu je cela stvar, ali se par puta otvorio i pricao mi o nekim detaljima, neodgovorno ponasanje prema sebi, nepostovanje sebe, tipa nesvesnih radnji koji mogu da dovedu cak i do ozbiljnijih povreda.
E sad da ne bih duzila, pre naseg raskida, izgubio je volju za zivotom takoreci.  Posle raskida, preselio se kod brata, zivot mu se ponovo svodi, na skoro svakodnevna opijanja, svakodnevne izlaske, kao neko bezanje od realnosti koja ga sve vise pritiska.  Razumem da neko to radi par dana, kao da preboli raskid itd, ali stvar je u tome da mi ni nismo raskinuli zbog nas samih, mi se i dalje volimo, provodimo izvesno vreme zajedno, druzimo se, i ne zelimo da izgubimo jedno drugo u zivotu ( zvuci cudno znam…).
Polako shvatam da sam losim nacinom probala da mu pomognem da resi neke probleme, i zato se sada najvise i kajem.  Htela bih da mu pomognem, da predje iz neke nestvarne slike u kojoj sada zivi da se vrati realnosti, da ima 30 godina da treba da krene da misli na neke stvari, da bude odgovoran bar za neke stvari, da stvori neke obaveze u zivotu, da ne moze da zivi od drugih, da bude nezavistan, da mu se ne zasniva zivot na konstantnom “provodu” zato sto ne bih volela da ga jednog dana sve to skupa udari u glavu, nekoga i ne udari nikada.  Jesam za politiku Zivot treba ziveti, ali treba imati i nekih obaveza, neku odgovornost, a ne leteti gde te vetar ponese.
E sada, volela bih da cujem tudje misljenje po pitanju sta uraditi, na koji nacin pomoci takvoj osobi, da treba biti borac, za sebe prvenstveno, pa i za druge drage osobe.  Volim ga bezuslovno, i on mene voli, i sve ovo sto se desava sa njim ja zelim da budem uz njega, a i on zeli da ja budem uz njega, ali mu treba malo vremena da se dovede u red, da dovede sebe u normalno stanje, i spremna sam da ga pustim da ide svojim putem, da sam to resi zato sto niko nece to za njega resiti, ali zelim da budem uz njega dok radi na tome, da budem podrska.
Inace od navodnog raskida je proslo 5-6 meseci.  Vidjamo se skoro svaki dan, po par sati provedemo, ali nismo zajedno, ali ima neke prisnosti, imamo osecanja jedno prema drugom, ali jos je rano za obnavljanje “romanse”, i ni jedno ni drugo nismo imali vezu u pauzi sa nekom drugom osobom, niti nam i pada na pamet neko drugi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Ne mozes da mu pomognes ako on sam to ne zeli. On mora da krene da radi na tome da dobije taj osecaj odgovornosti, da se dovede u red, nadje neki posao i prestane da se opija. Ti tu mozes da mu budes podrska, da ga navodis i budes uz njega ako zeli itd. ali vecina posla je na njemu i on treba da pocne da se menja. Sa takvom osobom nema braka(makar nekog funkcionalnog) i porodice tako da si u pravu sto si raskinula. Dok ne vidis neku promenu ne vracaj mu se jer ces da se zakopas zajedno sa njim. Ako mu treba vremena, daj mu ga, ali mu kazi da za to vreme mora da se dovede u red bilo kako tj. da aktovno trazi i nadje makar neki posao i da se zadrzi na njemu i da prestane da pije jer mu se vidi da mu je pijanka "losa". I ne bi bilo lose i da opet ode kod psihologa ako mu treba neki strucan razgovor ili ako je u pitanju stvarno neko psihicko oboljenje(cim je bio na terapiji)...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Pa ono sto me i zanima, koji prilaz, kako se pribliziti njemu sada.  Imali smo vise desetina razgovora o toj temi, ali problem je sto se sve svede samo na razgovor. . .  on kaze da shvata, i krene, nasao je posao pre mesec dana bio par puta i to je to, opet vracanje na prethodno stanje. . . . I tako 2 dana je super sve mislim da krece da sredjuje sebe, pa onda 5 dana vracanja na alkohol i izlaske do 6-7 izjutra uz alkohol.  Da li treba da ceka da ga stvarno nesto udari po glavi da shvati da se trzne i suoci sa realnoscu, ili da ga jednostavno pustim pa kad shvati, shvati, ne ocekujem sada bajku da cemo mi imati nesto u buducnosti, ne ocekujem nista od njega da se pomirimo ili slicno, samo ne bih volela da propadne kao covek, volela bih da bude srecan sa sobom, a ne da postane zavisnik od alkohola/drustva/drugih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 12623
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
Сам он ништа урадити неће...Нико се није од алкохолизма излечио сам па неће ни он...Мислим да је проблем у томе што он нађе посао, па ви помислите сад је у реду али се он и даље није решио опијања и таквог живота...Нек иде у анонимне алкохоличаре и код психолога...Буди досадна с тим покрени га да оде, можеш и ти с њим па ћеш видети да ли је то помогло или није...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Pa ono sto me i zanima, koji prilaz, kako se pribliziti njemu sada.  Imali smo vise desetina razgovora o toj temi, ali problem je sto se sve svede samo na razgovor. . .  on kaze da shvata, i krene, nasao je posao pre mesec dana bio par puta i to je to, opet vracanje na prethodno stanje. . . . I tako 2 dana je super sve mislim da krece da sredjuje sebe, pa onda 5 dana vracanja na alkohol i izlaske do 6-7 izjutra uz alkohol.  Da li treba da ceka da ga stvarno nesto udari po glavi da shvati da se trzne i suoci sa realnoscu, ili da ga jednostavno pustim pa kad shvati, shvati, ne ocekujem sada bajku da cemo mi imati nesto u buducnosti, ne ocekujem nista od njega da se pomirimo ili slicno, samo ne bih volela da propadne kao covek, volela bih da bude srecan sa sobom, a ne da postane zavisnik od alkohola/drustva/drugih.
Pa to je i problem, jer ne moze i nece da istraje. I on to mora sam i da mu dodje "iz dupeta u glavu". A problem je sto to moze da se desi nikad...

Tako da, probaj da mu pomognes da istraje, pricaj sa njim i pricajte bas o tome. Teraj ga da istraje u tome. Samo sto budi svesna da ces to vrlo tesko uraditi i cak mozda i nikada. Jer on to sam mora da shvati i "presece" neke stvari a po ovome ili to nece ili je previse slab. U svakom slucaju, vrlo tezak proces...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


I am a naughty Leonora.

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 19397
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
mob
Nokia 
..mislim da treba da bezis sto dalje od njega..
ovo ti ozbiljno i dobronamerno kazem, pozz  Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2013, 10:51:20 od leonora87 »
IP sačuvana
social share


Never stop showing someone how much they mean to you. 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 320
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
Nema tu boze pomozi.. Smile Taj je vec ugasio Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.29.13
mob
Apple iPhone SE 2020
Najlakse je reci - nemoj mu pomoci, a onda kada smo sami u buli... zapitamo se zasto nama niko ne pomaze...
Zanimljivo... uvek se mi namestamo da budemo neka zrtva, a nikome ne zelimo pomoci...
I svakome je potrebna podrska da pobedi demone...

Nego... nemam savet... takve veze su tamni vilajet... kajaces se... ovako ili onako... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 12.15
decko nema motiva da ostavi alkohol. a motiv se ne nalazi tako lako.
ako mozes da zaradis za sebe i dvoje dece (ili koliko vec zelis da ih imas) onda budite zajedno.
nisi rekla koliko je nasilan (if any)?
« Poslednja izmena: 03. Jun 2013, 23:14:03 od Hunab_Ku »
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.94
Upravo tako, najlakse je odustati i dici ruke od nekog, i krenuti dalje, ali ja ne zelim da dizem ruke, zelim da pomognem njemu, samo sve sto sam pokusala do sada nije uspevalo, na trenutke mi se cinilo da jeste ali...

Nije on nasilan prema meni, niti prema drugima, vec prema sebi, sam sebe unistava glupostima, i sto je najgore to su sve neke stvari koje i da ocekujes , ocekivalo bi se od nekoga ko je mladji od 18godina.

Onaj ko voli on i pati ponekad, ne gledam bas povrsno na celu nasu vezu, sa njim sam dozivela najlepse trenutke i najgore, bila ja njemu i on meni podrska u mnogim situacijama, ali sada, on se ponasa kao totalno druga osoba, ponasa se ko curica od 14 godina koja ne zna sta hoce, a sama ne vidi izlaz, a bilo kakav pokusaj da mu pokazem kako tako samo sebe unistava, bezciljno zivi, ne znam ni sama vise kako to da izrazim, ali ne zelim da odustanem.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 12:06:54
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Pravi pristup

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.