Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:30:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postoje sile na koje ne možemo uticati  (Pročitano 2470 puta)
05. Nov 2008, 12:48:43
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Postoje sile na koje ne možemo uticati

Mnogi misle da je dovoljno truditi se da bi ostvarili ono što želimo. Ali, stvari ipak nisu baš tako jednostavne.

Sigurno smo se mnogo puta zapitali kako to da nam se dešavaju neke stvari koje nismo ni predvidjeli niti željeli. Svima se vjerovatno dešava da uprkos uloženom trudu ne postignu ono što su namjeravali. Svima se vjerovatno dešava da uprkos neuloženom trudu ostvare ono što su željeli. Može se stoga reći da stvarno postoje neke sile koje su van našeg poimanja.

Trudimo se a rezultata nema

Ponekad se zaista trudimo da ostvarimo neki cilj, ali uprkos tome trudu do cilja jednostavno ne dolazimo. Trudimo se da nađemo posao koji želimo, trudimo se da nađemo partnera kakvog želimo, trudimo se da živimo jedan zdrav život, da se ispravno hranimo i treniramo. Ali uprkos tome što ulažemo možda ogromne napore da ostvarimo svoj cilj, opet nam se može desiti da ga ne ostvarimo ili čak postignemo potpuno suprotan efekat.

Zašto je to tako?


Teško je reći zašto ali jedno je sigurno, a to je da nismo mi jedini koji utiču na tok našeg života. Postoje neke nevidljive, nepoznate sile koje u stvari utiču na taj tok. Nekad davno ljudi nisu znali za silu magnetizma, a to je sila koja nas okružuje i koja nam je danas i te kako poznata. Pa koliko postoji sličnih sila, koje ne poznajemo, koje ne vidimo, koje za sada još uvijek ne možemo spoznati, a koje su svuda oko nas. Možda jednog dana kad dođemo do većeg stepena razvoja i svjesnosti budemo u mogućnosti da spoznamo te sile, a možda čak i da upravljamo njima.

Šta nam drugo preostaje nego...


Postoji jedna jako poučna priča koja baš dotiče ovu temu i daje jako dobar odgovor na ovo pitanje. Odgovor koji je možda jedini prihvatljivi...bar za sada.

Priča ide ovako:

Jednom je jedan čovjek šetao klancem. Iznenada je primjetio da su mu se odvezale pertle na jednoj cipeli. Čovjek je tada zastao da zaveže pertle. U tom trenutku se na nekoliko metara ispred njega strovalio jedan ogroman kamen i to baš na mjestu gdje bi taj čovjek prošao da nije zastao da zaveže pertle. Može se reći da mu je ta neka moćna sila dala jedan dragocjeni momenat da zastane i zaveže pertle i tako mu spasila život.

Jednog dana se može isto tako desiti da mu ista ta sila uzme taj dragocjeni momenat i nagna ga da zastane baš na mjestu gdje će se srušiti kamen i tako mu oduzeti zivot.

Pošto mi ne možemo uticati na tu silu, jedino što stvarno možemo jeste da besprijekorno vezujemo svoje pertle.

Što bi značilo

Mi ne možemo upravljati ishodom našeg života i naših djela. Možemo se jedino truditi da radimo na tome da ostvarimo određene ciljeve i želje. A da li će nam se ostvariti ili ne, na to ne možemo uticati. Stoga je nepotrebno bacati energiju i pokušavati uticati na ishod neke situacije ili se brinuti o nečemu nad čim nemamo moć. Uradimo kao što priča kaže, besprijekorno vezujmo pertle, znači djelujmo a ne razmišljajmo o ishodu. Ovo je sigurno puno lakše reći nego učiniti, ali je svakako jedna ideja za koju se vrijedi boriti.

Izvor
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



meni se cesto desavalo  da kad okrenem ledja necemu za sta se divlje borim , obicno mi i dodje - tada , retko  za vreme borbe . mislim da zaista
postoje te sile na koje mi nemamo uticaj , ali mislim i da se i dalje treba boriti za nesto sto zelis i mislis da ti pripada , ali vrlo dozirano i razumno .
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia 
narvno nikad ne protiv verske psihopatima, jel da Lolana, ili ne protiv psihiaterima koji su bili u ratu masovno ubice... Smile i još isto tako delaju Smile
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



 ma kako vi  god kazeete  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
ova tema mi sve vuce na poslovicnu izreku 'ko zna za sta je to dobro'  Smile

... a koja se tako cesto koristi u utesne svrhe, kad nesto krene po losem, naopakom ili neocekivanom.

pre neki dan idem ulicom i ugazim u psece govno. nastavim ja hrabro dalje do pesackog prelaza, s namerom da predjem ulicu i ocistim patiku na prvoj travnatoj povrsini  Smile
dok sam cekala zelenog ciku na semaforu, pridruzi mi se kolega s posla (koji je cistokrvni rus, inace).... ispricam ja njemu o psecoj kaki koju nosim s donje strane patike, i pitam ga da li kod njih (rusa) to znaci srecu kao i kod nas (malo podsecanje: ako vam se pokaki ptica na glavvu ili ugazite u psecu kaku, to znaci da ce vas zadesiti nekakva sreca  Smile Smile). kaze co'ek ma kakvi, kakve srece ima od toga?!!!  Smile Smile
nasmejemo se mi skupa nasem mentalitetu koji nalazi pozitivne strane u svim (ovaj put bas smrdljivim) negativnostima i predjemo ulicu.
uvalim se ja u travu da se obrisem, al ne lezi vraze: skinem kaku, al se zauzvrat ublatnjavim  Smile Smile Smile
zakljucim da je mora biti dupla sreca ovde u pitanju  Smile Smile, a setim se i cuvene izreke 'ko zna zasto je to dobro' po ko zna koji put Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG Google Nexus 5
ja bih rekla da je to sudbina ... naucnici kazu magnetizam i nevidljive sile, a crkva kaze kako ti je sudjeno tako ce ti i biti, dok machakz kaze ko zna zasto je to dobro.


u svakom slucaju, sogurno da postoji nesto od toga ...

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 66
Zastava R Srpska- Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia E66
A sta je sa onoga "ako dovoljno zelis  i trudis se za to, uspeh je neizostavan"?
IP sačuvana
social share
"... i ništa neće dušu da zanjiše
nit u drhtaj može da svali
ko je ljubio taj ne ljubi više

izgorelog niko nezapali..." Sergej Jesenji[img][/img]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG Google Nexus 5
pa to ti je ovo:

Citat
Ponekad se zaista trudimo da ostvarimo neki cilj, ali uprkos tome trudu do cilja jednostavno ne dolazimo.

IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
To se zove američki san, zato što je veoma mali broj ljudi koje sreća pogura onda kad im ponestane snage. Normalno je da čovek pređe iz jednog u drugi, sledeći viši socijalni status uz dosta rada. Veliki je uspeh ako za života uspe da pređe dva stepenika na socijalnoj lestvici i po pravilu za sobom vuče odricanje od porodice i ličnog života. Tri socijalne lestvice, to je već mit na nivou jedne osobe u 20 godina u celom svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 286
Zastava pancevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Sony xa1
mozda ne radimo dobro da bi postigli cilj ,pa onda sile krivimo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 18:30:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.