Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:06:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 38 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Postojanje Boga  (Pročitano 31071 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 594
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Princip vernika je suprotan dokazivanju.
Princip nalaženja konkretnih dokaza je princip ateista.
Princip gnostika je upoznavanje Boga čulima, osetiti ga, poniranjem u samog sebe, jer je naša srž Bog.
Princip agnostika je princip logike - mi smo umstveno ograničena ljudska stvorenja, još k tome i egocentrični, stvari posmatramo kroz prizmu naših shvatanja i pojmovanja a Boga ne možemo pojmiti kao što recimo životinja ne može pojmiti nas ljude.
Možda sam malo pobrkao pojmove no to je to.
« Poslednja izmena: 17. Okt 2007, 01:27:57 od Luke Jackson »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla
ljudi reci cu vam samo ovo,izmedju 2006. i 2014. izbija 3. svetski rat u kom ce izginuti 2/3 covecanstva i na vlast ce doci antihrist(Majtreja ili Mejtreja,slobodno pogledajte na inernetu) jevrejskog porekla koji ce se predstavljati kao Isus i trazice da se ujedine sve religije(cinice razna cuda kako bi zavarao lakoverne).Na vlasti ce biti tri i po godine.Za vreme njegove vladavine svakom coveku ce morati da se ugradi neki chip na celo ili u desnu ruku.Bez tog chipa necete moci ni da kupujete ni da prodajete.Svako ko bude prihvatio da mu se ugradi taj chip kupio je kartu u jednom smeru za pakao.Nakon tih tri i po godine nastupa konacna bitka.Sve Bozije nebeske armije pod vodstvom svetog Georgia ubice satanu zauvek i na zemlji ce nastati opste blagostanje.Samo pravi vernici ce preziveti.
Ovo je sve iz svetih biblijskih prorocanstava.Proveravao sam na internetu i raznim knjigama i mogu vam reci da se sve poklapa.Cak i taj antihrist se spominje da je bio i kod nas u zemlji u Vršcu(za one koji ne znaju,Vršac je prestonica satanizma,tj.cne ruze).U Kanadi se dolazi na ideju da se ugradjuju ti chipovi.
Nadam se da sam nekome otvorio oci.

Zivi bili pa videli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pomoz Bog.

 Ne obelezava samo antihrist pecatom (cipom) na celu, vec i andjeo Boziji.

Otkrivanje Jovanovo Glava 7 stih 3 kaze

"Ne kvarite ni zemlje, ni mora, ni drveta, dokle zapecatim sluge Boga naseg na celima njihovim."

Kako cemo znati ko je ko?  Smile Svi ce se predstavljati kao spasioci!


  A sto se tice trgovine bez pecata antihrista, tu ne moramo da cekamo vladavinu Majtreja ili Mejtreja. Pokusaj da kupis nesto bez licne karte ili da putujes bez pasosa i shvatices da od kada je sveta i veka Majtreja ili Mejtreja vlada (toliko je to postalo normalno da je nezamislivo suprotno).  Smile Cip je samo tekovina civilizacije (koji se vec vise desetina godina koristi kod kucnih ljubimaca npr. u zapadnoj evropi naravno) i logican nastavak licne krte i pasosa....
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.8
mob
Nokia 
"Dokaz da je mali princ postojao je taj što je bio divan, što se smejao i što je želeo da ima ovcu. Kad neko želi da ima ovcu to je dokaz da postoji."
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Вера у радост готово је иста као и сама радост.

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 11175
Zastava Zeljena...
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Nokia 6101


"Boga je tesko spoznati, ali to ne znaci da ga nema, vec je to znak njegovog velicanstva,a nase slabosti. Bog je kao cista voda koju bismo htijeli da popijemo, a ne mozete cistu vodu naliti u prljav sud, pa onda suditi o njenoj cistoci."
                                                                             
                                                                      L.N. Tolstoj

                     



Smile Smile
IP sačuvana
social share
Усамљеност није у томе што смо сами, него у томе што не постоји ништа за чим чезнемо.

Nemoj traziti ljubav. Trazi i razbi sve barijere u sebi koje si izgradio protiv nje.

Не показујемо своју величину кад се нађемо у једној крајности, него кад одједном додирнемо две.

У великим стварима људи се показују онаквима какви би хтели да буду, а у малим онаквим какви јесу.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7


"Boga je tesko spoznati, ali to ne znaci da ga nema, vec je to znak njegovog velicanstva,a nase slabosti. Bog je kao cista voda koju bismo htijeli da popijemo, a ne mozete cistu vodu naliti u prljav sud, pa onda suditi o njenoj cistoci."
 
 L.N. Tolstoj

 



 Smile Smile

 Sta ce sve da smisli dokoni um  Smile , Biblija uopste nije pisana za neke genijalce, vec za siroke narodne mase!!!

 Bog je u njoj vrlo realan i komunikativan.
IP sačuvana
social share
Nisam ni ateista ni teista i uvek stajem u odbranu jedne od te dve kategorije ljudi kada je ova druga napada.
Ljudi nisu svojom voljom ateisti ili teisti i niko nema racionalan razlog za kritiku jednog ili drugog stava.
Ali zato postoji racionalan razlog za kritiku tvrdnje koje ateisti ili teisti naturaju.

...imbecili i debili ogroman je zbir,
Moj glas danas odlazi u manastir...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Nek ostane prazno

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3821
Zastava Bosna i Hercegovina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson C902
Ja ne vjerujem u Boga i mislim da ne posotji
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Bog postoji.

Moje licno vjerovanje je da postoji samo jedan jedini Bog, koji je stvorio sve sto postoji bilo vrijeme bilo materiju, negirati da on ne postoji bilo bi negiranje svega oko sebe. A sad za one koji ce reci uuuu daj mi dokaz za to, bilo bi isto kao da ja od njih trazim dokaz za suprotno, kao na primjer "naucno " objasnjenje nastanka univerzuma... pa eto nije bilo nista i nekako odjednom bang i nastade sve...
Onaj ko ne vjeruje u Boga nikada nece moci da razumije taj osjecaj i sta to znaci. ( A uz put onako da li je ikada postojala osoba koja je bila u nekoj ovako vecoj zivotnoj opasnosti da nije pocela da se moli Bogu   Smile )

Ja vjerujem da nauka moze da dokaze stvari ali samo do neke granice i tu joj je kraj, ali ja najvise volim kada nauka i vjera rade jedna uz drugu i jedna svojim objasnjenima potvrdjuje drugu i u stvari covjeku pokazuje da zaista Bog postoji.


Ti kažeš da veruješ i ja ti verujem a što se dokaza tiče najveći dokaz je intuitivno doživljavanje nečeg a tu je i slobodna volja.
 Da li bi mi tražio dokaze kada bih ti rekao da je religija izmišljena pre dve hiljade godina kako bi se ljudima dalo nešto čime bi se bavili i uz pomoć čega bi bili pod kontrolom sada i mas medija?Ti to znaš,živiš u zemlji u kojoj je Bog cenjeniji nego igde,gde se molitve dešavaju pre jela..
 Šta bi mi rekao kad bi ti pričao o stvarima koje bi mogle da ti uzdrmaju sistem religioznih uverenja?
 Zato,tvrdokorni stavovi i dovode do nervnih slomova..Open your mind and hart...
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 38 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:06:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.