Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:22:25
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posna jela  (Pročitano 109598 puta)
26. Nov 2008, 11:58:31
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Posna supa s povrćem i sojinim ljuspicama



Sastojci

jedna glavica celera
jedna glavica paškanata
3-4 šargarepe
1 paketić peršuna
3 kašike sojinih ljuspica
vegeta i so
30-40 grama posne fide

Način pripreme

Sve izrendati i pomešati, peršun sitno iseckati i sve to pomešati. Staviti u kesicu i u zamrzivač, tako da bude spremno za zimu.

Za supu potrebno oko 50 grama rendane smese, 3 kašike sojinih ljuspica, vegeta i so.

Od gotove smese staviti oko 50 grama, propržiti na ulju, ali na 1 kašiku ulja dodati 1,5 litar vode. Kad prokuva, dodati 3 kašike sojinih ljuspica i 1 kašiku vegete. Kad proključa, dodati 30-40 grama posne fide i ostaviti da prokuva oko 10 minuta. Dodati so po želji.

Vreme pripreme: 30 minuta

IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Posni špageti s orasima



Sastojci

špageti
sojine mrvice
100 ml kečepa
vegeta
lorber
50 grama oraha
ulje

Način pripreme

Ovaj recept idealan je za mlade koji treba da nauče fa spremaju posna jela. Lak je za pripremu i veoma ukusan.

Skuvati špagete i ostaviti ih da se ocede. Na zagrejano ulje staviti 5 kašika sojinih mrvica. Propržiti ih dok ne porumene, pa odmah dodati kečep. Promešati pa dodati oko 200 ml vode, jedan list lorbera, 2 kašike vegete i ostaviti da se ukuva dok ne bude gusto. Kad je gotovo, skloniti sa vatre i dodati seckane orahe.

Serviranje: prvo staviti špagete, pa preliv.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Prebranac



POTREBNO JE

1 kg pasulja tetovca, 700 g crnog luka, 4 struka praziluka, 4 čena belog luka, 100 ml ulja, kašika mlevene začinske paprike, 3 lovorova lista, so, krupno mleveni biber

PRIPREMA


Pasulj očistite, operite ga, pa nalijte hladnom vodom i ostavite preko noći. Dve glavice luka sitno iseckajte i stavite da se kuvaju zajedno s pasuljem. Kada voda proključa, procedite pasulj i bacite tu prvu vodu. Ponovo nalijte pasulj mlakom vodom, posolite ga i ostavite da se kuva dok pasulj ne omekša, a zatim ga ocedite. Deo vode sačuvajte. Beli deo praziluka isecite na kolutove, crni luk na rebarca, pa sa izgnječenim belim lukom sve pržite na vrelom ulju. Na pola dinstanja posolite i dodajte lovorov list. Kada luk postane staklast, skinite sa vatre, dodajte mlevenu začinsku papriku, slatku ili ljutu po ukusu, pa sve promešajte i pospite krupno mlevenim biberom. Podmažite uljem posudu za pečenje, pa na dno stavite sloj pasulja, preko njega rasporedite pripremljen luk. Svaki sloj po potrebi i ukusu posolite i pobiberite, a ređanje završite pasuljem. Nalijte prebranac sa malo tečnosti u kojoj se pasulj kuvao i stavite u vruću rernu. Pecite pola sata u rerni zagrejanoj na 200 stepeni.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Zdravi obroci: Posno, a ukusno

KUGLICE OD LOSOSA



POTREBNO JE (4 osobe)
600 g lososa fileta, kašika posnog majoneza, glavica crnog luka, 50 g soje, 1 kg crvenog krompira, 200 g paradajza, zelena salata, maslinovo ulje, so, biber, peršun
PRIPREMA
Filete lososa sitno iseckajte i stavite u činiju sa sitno seckanim crnim lukom, komadićima soje, majonezom, solju, biberom i sitno seckanim peršunom. Masu dobro sjedinite, formirajte četiri pljeskavice i ispecite ih na maslinovom ulju. Oljuštite krompir, krupno ga izrendajte, ocedite od vode i začinite. U tiganju zagrejte ulje i spustite masu od kromira u gomilici da se prži oko deset minuta. Na gotovu slamu od krompira spustite pljeskavice pa preko poređajte kriške paradajza. Rernu zagrejte na 150 stepeni i stavite već pripremljene pljeskavice na slami da se zapeku oko pet minuta. Dekorišite zelenom salatom i peršunom.

LAZANJE SA MORSKIM PLODOVIMA



POTREBNO JE (4 osobe)
250 g lazanja, 100 g biljnog margarina, 150 g biljnog sira, glavica crnog luka, 4 kašike paradajz pirea, 400 g morskih plodova, 2 čena belog luka, začinsko bilje, laneno seme, so i biber
PRIPREMA
Na rastopljenom margarinu propržiti luk i morske plodove. Dinstajte 10 minuta, pa dodajte paradajz pire, beli luk, začinsko bilje i začinite po ukusu. Povežite sa brašnom i sklonite s vatre. Lazanje skuvajte i procedite. Vatrostalnu činiju premažite biljnim margarinom, poređajte red lazanja, pa ređajte morske plodove sa sosom i rendanim biljnim sirom. Postupak ponavljajte tako da bude šest slojeva lazanja. Pospite rendanim sirom i lanenim semenom. Pecite 25 minuta na 180 stepeni.

KORPICE SA SOJOM I INTEGRALNIM PIRINČEM



POTREBNO JE (4 osobe)
ZA NADEV 50 g sojinih ljuspica, 200 g integralnog pirinča, 4 kašike maslinovog ulja, glavica crnog luka, so, biber, suvi biljni začin, kašika senfa
KORPICE 400 g brašna, pola kašike soli, 300 g margarina, 8 barenih suvih šljiva
PRIPREMA
Na zagrejanom ulju izdinstajte luk, pa dodajte sojine ljuspice. Skuvajte pirinač sa začinima i sjedinite sa sojom. Za korpice pomešajte so, brašno i margarin. Sjedinite da se dobije smesa nalik na mrvice hleba. Prelijte s pet kašika jako hladne vode i zamesite testo. Ostavite u frižideru 30 minuta. Rastanjite i oblikujte korpice. Pecite 10 minuta u zagrejanoj rerni. Korpice napunite pripremljenom masom. U svaku korpicu stavite po dve suve šljive.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ukusan ručak za tili čas: 3 brza jela od krompira



SLANI KOLAČ OD KROMPIRA
POTREBNO JE
500 g brašna za kolače, 30 g kvasca, 250 ml vode, 30 ml maslinovog ulja, so, 200 g krompira, 200 g slatkog krompira,1 mala crvena paprika, ruzmarin, 2 čena belog luka, 50 ml maslinovog ulja, „začin C“
PRIPREMA
Kvasac izmrvite u mlakoj vodi, dobro promešajte i sipajte u prosejano brašno. Dodajte maslinovo ulje i posolite, pa umesite testo i ostavite ga da raste 10-15 minuta. U međuvremenu oljuštite krompir i isecite ga na tanke kolutove. Papriku operite, očistite i sitno iseckajte, a beli luk narendajte i pomešajte s maslinovim uljem i ruzmarinom. Naraslo testo razvucite u pleh koji ste podmazali uljem. Odozgo poređajte kolutove krompira, pospite sitno seckanu papriku i premažite uljem u koje ste prethodno umešali beli luk i ruzmarin. Pospite „začinom C“ i pecite oko 35 minuta na 200 stepeni.



KROKETI SA SUSAMOM
POTREBNO JE
500 g krompira, 200 g brašna za hleb, 40 g margarina, 50 ml vode, so, „začin C“, 150 g biljnog kačkavalja, 200 g susama, ulje za prženje
PRIPREMA
Oljušten krompir isecite na kocke i skuvajte u posoljenoj vodi, a, kada je kuvan, ocedite ga i izgnječite u pire. Još toplom krompiru dodajte „začin C“ i margarin. Kad se masa malo ohladi, umešajte brašno razmućeno u malo vode u kojoj se kuvao krompir i umesite testo. Gotovo testo podelite na veće komade i na brašnom posutoj dasci oblikujte valjuške, pa ih secite ih na komade željene veličine. Na svaki komad stavite kockicu biljnog kačkavalja i oblikujte kuglicu, pazeći da testo sasvim obavije sir. Krokete uvaljajte u susam i pržite ih u dubokom ulju. Pržene krokete vadite na papirni ubrus da upije višak masnoće i poslužite.



SALATA OD CELERA I KAPRA
POTREBNO JE
500 g krompira, 200 g celera, 60 g kapra, 50 g maslina, 1 crvena paprika, 100 g posnog majoneza, so, biber, peršun, vlašac
PRIPREMA
Krompir operite i sa korom skuvajte. Pustite da se krompir ohladi, pa ga ogulite i isecite na kolutove. Celer očistite i isecite na kriške. Papriku operite sitno naseckajte, a maslinama izvadite koštice. Pomešajte kolutove krompira s kaprom, crvenom paprikom, peršunom, maslinama, celerom i vlašcem. Dodajte posni majonez, posolite, pobiberite i sve dobro promešajte.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjena jabuka

[uklonjeno]


Sastojci
jabuka
med
orasi ili lešnici ili laneno seme
Način pripreme

Očistiti i izdubiti jabuku, a zatim u nju staviti med pomešan sa orasima ili lešnicima ili lanenim semenom. Staviti u rernu, na foliju, i peći na temperaturi od 200 stepeni dok se ne ispeče (20-30 minuta).



Izvor: Krstarica
« Poslednja izmena: 06. Okt 2011, 17:44:06 od Anea »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Šareni pirinač



Sastojci
pirinač
spanać
zelena paprika
crvena paprika
pečurke
crni luk
ulje
maslinovo ulje
peršun
Način pripreme

Izdinstati pečurke i luk na malo ulja, prokuvati spanać i prokuvati pirinač. Kad se sve to spremi, u đuveč prosuti malo maslinovog ulja i razmazati, pa staviti jedan red pirinča, jedan red pečuraka i ponoviti postupak dok ne bude 2 reda pirinča i 2 reda pečuraka. Na vrh prstohvatom staviti prokuvan spanać i iseckane paprike (spanać iseckati sitno, ali ne baš mnogo sitno, a paprike na štapiće). Kad se sve lepo naređa, ubaciti u rernu i peći na 180 stepeni 25-30 minuta, da se malo zapeče.

Vreme pripreme: 60 minuta

Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Morski file sa špagetima



Sastojci
400 grama filea
1 kašika maslinovog ulja
1 glavica crnog luka
2 čena belog luka
1/2 veze peršuna
1 šargarepa
1 koren celera
2 paradajza
1 dl čorbe ili belog vina
200 grama očišćenih školjki
so, biber
500 grama špageta

Način pripreme

Za ovaj specijalitet treba nabaviti ribu brancin ili oslić. Potrebno je 400 grama filea koje treba iseći na komade, hladnom vodom isprati, osušiti i na kockice iseći. Pobiberiti i ostaviti na hladnom do upotrebe.

Sos: zagrejati 1 kašiku maslinovog ulja i dodati 1 glavicu iseckanog crnog luka, 2 čena belog luka, 1/2 veze iseckanog peršuna i sve to malo propržiti. U to izrendati 1 šargarepu i 1 koren celera, 2 očišćena paradajza, 1 dl čorbe ili belog vina i na nižoj temperaturi kuvati 20 minuta.

U međuvremenu, isečeni riblji file izmešati sa 200 grama očišćenih školjki, posoliti, dodati još malo bibera, poklopiti i ostaviti da odstoji 5 minuta. Prokuvati 500 grama špageta i nekoliko minuta staviti ispod mlaza hladne vode.

Špagete staviti u dublji tanjir, dodati riblji file sa školjkama i sve preliti sosom.

Izvor: krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Pita sa spanaćem i šampinjonima



Sastojci
200 grama obarenog i iseckanog spanaća
200 grama očišćenih i iseckanih šampinjona
2 glavice crnog luka
1/2 glavice belog luka
2 šargarepe
2 šoljice kisele vode
1/2 kg kora
začini, ulje
Način pripreme

Na malo ulja propržiti 1 glavicu iseckanog crnog luka, 1 izrendanu šargarepu i 1/4 sitno iseckanog belog luka. U to dodati obaren i iseckan spanać, začiniti i dinstati oko 15 minuta, dok sva tečnost ne ispari. Skinuti sa vatre i dodati 1 šoljicu kisele vode.

U drugoj posudi na malo ulja propržiti 1 glavicu iseckanog crnog luka, 1 izrendanu šargarepu i 1/4 sitno iseckanog belog luka. U to dodati očišćene i iseckane šampinjone, začiniti i dinstati dok sva tečnost ne ispari. Skinuti sa vatre i dodati 1 šoljicu kisele vode.

U podmazan pleh staviti 3 kore, pa preko njih filovati šampinjove i narendati biljni kačkavalj, pa opet staviti 2 kore i filovati ih spanaćem i tako do vrha; završiti korom. Pouljiti po vrhu i staviti da se peče. Peći oko 30 minuta na temperaturi 220 stepeni.

Vreme pripreme: 60 minuta

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Rolnice od povrća



Sastojci
300 grama plavog patlidžana
400 grama tikvica
100 grama crvenih paprika
1 čen belog luka
mešavina začinskih trava
5 kašika maslinovog ulja
sveže mleveni biber
so

Način pripreme

Patlidžane i tikvice oprati i osušiti, pa im odseći krajeve. Patlidžane po dužini iseći na tanke režnjeve i posoliti. Ostaviti ih da tako usoljeni stoje izvesno vreme da bi pustili sok. Tikvice iseći sasvim tanko, takođe po dužini.

Paprike oprati, prepoloviti, očistiti i iseći na tanke trake. Beli luk oljuštiti i iseckati. U luk dodati začinske trave i maslinovo ulje. Dobro posoliti i pobiberiti.

Režnjeve patlidžana isprati vodom, istapkati čistom krpom, a zatim premazati uljem. Na po dva režnja tikvica stavljati po režanj patlidžana. Preko toga ravnomerno rasporediti iseckanu papriku i saviti u rolnice.

Rolnice pričvrstiti drvenim štapićem, kao ražnjiće od mesa, i uz okretanje oko 8 minuta peći na roštilju dok ne porumene. Služiti sa nekim aromatičnim sosom i baget hlebom.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 14:22:25
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.