Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Posle merenja srednje brzine - dodatni presretači i radari  (Pročitano 9508 puta)
03. Avg 2017, 15:12:03
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Posle merenja srednje brzine - dodatni presretači i radari

sreda, 2.08.2017. | 12:30
Beograd -- Zamenik načelnika Uprave saobraćajne policije kaže da će primena novog sistema kažnjavanja na auto-putu početi za nekoliko nedelja. Biće i dodatne kontrole.

Boban Milinković je objasnio da, iako se uvodi nov sistem merenja brzine na auto-putu, samo kažnjavanje nije moguće odmah jer se moraju odjednom pokriti mnoge deonice na auto-putu. Najavio je da će, u drugoj polovini meseca, biti povećan broj vozila presretača, ali i ručnih radara.

"Trenutno se prosečna brzina samo meri, a sa procesuiranjem počinilaca prekršaja ćemo krenuti za par nedelja. Nije moguće odjednom pokriti sve deonice na autoputu i zbog toga ćemo narednih nedelja izvršiti detaljne analize koje su deonice na kojima se najviše prekoračuju brzine, gde su najveća prekoračenja i u zavisnosti od toga otpočećemo da deonicu po deonicu kontrolišemo, odnosno da procesuiramo činioce prekršaja“, najavio je Milinković u izjavi Tanjugu.

Najavio je da će, u drugoj polovini meseca, biti povećan broj vozila presretača, ali i ručnih radara, kojima se može meriti brzina na pogodnim mestima, kao što je nadvožnjak na auto-putu, pri čemu se onda vozila zaustavljaju na naplatnim stanicama. Ponovio je da nije poenta da li će neko biti „uhvaćen“, već da se poštuju ograničenja.

„Ovo sada je preventivno i stavljamo vozačima do znanja da se meri srednja brzina. Vrlo brzo ćemo početi sa sankcionisanjem na deonicama koje se pokažu najugroženijima“, podvukao je Milinković. Prema njegovim rečima, sve naplatne stanice pokrivene su uređajima za merenje srednje brzine na auto-putevima.

"Na svim naplatnim stanicama trenutno se prilikom naplate putarine izračunava srednja brzina, ali neće biti moguće odjednom početi sa dokumentovanjem prekršaja na svim naplatnim stanicama, zbog čega ćemo krenuti deonicu po deonicu u zavisnosti od toga gde se najbrže vozi“, ukazao je Milinković.

On je objasnio da Putevi Srbije dokumentuju ulazak i izlazak vozila na naplatnoj stanici i u zavisnosti od toga da li je vozilo prekoračilo brzinu kretanja Putevi Srbije će dostavljati MUP-u sve potrebne podatke da se vozač procesuira.

Upitan kako će se procesuirati vozači automobila sa stranim registracijama Milinković je ukazao da će se paralelno raditi da se dokumentovanje prekršaja izvede u onlajn režimu kako bi se strani državljani mogli zaustaviti na naplatnoj stanici.

"To nije jednostavan posao i moramo da budemo svesni da se radi o sistemu za automatsku detekciju prekršaja. U državama EU ti sistemi ne procesuiraju tek tako strane državljane već se to radi na osnovu bilateralnih sporazuma, odnosno razmene podataka sa državama u kojoj je vozilo registrovano. U nekom trenutku će problem stranaca biti rešen“, poručuje on.

"Mi ovde želimo da najviše utičemo na naše građane. Ovih par nedelja preventivno, da svi shvate da poštovanje ograničenja brzine na autoputu nije ničiji hir - 120 kilometara na autoputu nije mala brzina, a brzine od 170 ili 180 kilometara na sat, koje su zabeležene u prvom danu testiranja, su zaista zabrinjavajuće", rekao je on.

Kako je dodao, mora se pojačati kontrola kako bi se poštovanjem ograničenja brzine smanijo broj stradalih, pošto je neprihvatljivo da na auto-putu imamo 50 poginulih godišnje.

Ukazao je da su ekstremni slučajevi kada neko vozi srednjom brzinom od 170 ili 180 kilometara na sat, jer to znači da mu je trenutna brzina u pojedinim trenucima bila više od 200 kilometara na sat.

Na pitanje kako će se procesuirati nesavesni vozači koji koriste TAG prilikom prolaska naplatne rampe, Milinković je kazao da se na naplatnoj stanici očitava registarska tablica na vozilu.

„Ako postoji bilo kakva sumnja, uvek će se izvršiti kontrola preko fotografija sa ulaza i izlaza na kojima se jasno vidi registracija automobila. Bilo kakva priča da će zbog TAG-a biti neko optužen da je počinio prekršaj a nije, ne stoji“, zaključio je on.



Izvor: B92
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
sve to ima nekakav priholoski uticaj....
ali suvise mali da bi se u potpunosti opravdala sredstva... koja ce biti ulozena...
naravno daleko od toga da kazem da je to losa stvar....
barem po pitanju pjesaka ..sigurnije ce se osjecati...
ali i po 'budzet' je dobro...jer ce mnogo vise saobracajnih prestupnika biti sankcionisano...

plasim se da ta sredstva od kazni nisu jedina svrha citave price...

kako god bilo....neka se radi nesto....
ali...jedno ostaja kao cinjenica..zauvjek...

dzaba nam i tehnika i nove tehnologije i dzaba sve ako nacija samo strahuje od kaznjavanja
i ako je visina iznosa novcane kazne jedino sto vozace sprecava da divljaju po ulicama...

dok to ne postane model ponasanja..i nesto sto je uopsteno
i dalje cemo imati kamare saobracajnih incidenata...

svijest vozaca se mora promjeniti...

za stare konje je malo kasno...i svi mi ponekad nagazimo...i onako iz zabave a i ponekad sjednemo za volan
posle par pica...
mi smo na to navikli..i jbt nas...
alii imamo i ogromno  iskustvo....i po pitanju alkohola i po pitanju voznje... Smile

i 6 piva u mojih 105 kila u petoj deceniji zivota...i 6 piva u organizmu osobe koja ima 62 kilograma  koja ima vozacku pola godine...
sasvim su razlicite kolicine...
i sasvim je razlicit efekat na moje tijelo i na tijelo pomnutog 62 kiligrama teskog bilo koga...posle 6 piva..ili 10... isto je... Smile

nije pohvalno to sto radimo mi neki govnari stariji... Smile
ali ja sam saobracajne incidente pravio trezan...i to dok sam bio bas mlad...
i nama nije niko trubio pre nego smo postali vozaci..da su to opasne stvari..
nego su to isto radili i nasi stariji...
i razumijem ja i omladinu....sve ja razumijem..i ne osudjujem nikad nikoga bez razloga i dokaza...

ali tu istu omladinu treba edukovati pre nego postanu vozaci...
treba ih nauciti da su neke stvari neprihvatljive u
saobracaju...

i non stop treba djecu uciti o opasnostima u saobracaju..i to  jos od najnizih skolskih kategorija...

inace dzaba  svi ti silni  radari ..mjeraci i presretaci...i dzaba sve...

da bi se osjetio neki pomak...u citavoj prici...nacija mora evoluirati po pitanju saobracaja i saobracajne kulture...

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
cime se ljudi bave jbt...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
mob
LG Nexus 5
Kakva genijalna ideja.  Smile

Siguran sam da nisu promenili pravilnik o placanju kazne ako se kartica za autoput "izgubi".

Primera radi, neko putuje u Grcku kolima iz Beograda. I udari po gasu ko nenormalan, na izlazu kaze izgubio sam karticu. Prema vazecim pravilnicima, za izgubljenu karticu placa se najduza relacija deonica autoputa. A to je oko 300 dinara vise od regularne cene putarine Beograd-Leskovac. Za onog ko je vozio brzo, tih 300 dinara nije nista, u svakom slucaju bolje od kazne za brzu voznju.

A za krace relacije se ili mora postovati ili na nekoj benziskoj pumpi natociti goriva, kupiti cigare, sok, kurtone i slicno. Mada je sve preko 120-130 nebezbedna brzina na nasim autoputevima. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
ja mislim da je idaja baš naprednjačka.
s druge strane uplašio sam se da će presretači ostati bez posla.
« Poslednja izmena: 04. Avg 2017, 00:47:21 od gottago »
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
ideja je debilno besmislena kao i svaka snsovska ko sto rece crowz sta ako se izgubi kartica ili vozim jednu deonicu prosecno 200 a ostatak prilagodim tako da na kraju imam zbir manji od 120

i cilj drzave nije edukacija vozaca vec otimanje para na stranu to sto mislim da 50% onih koji imaju dozvolu nebi smelo ni da pridje volanu

nek rese prvo pitanje neregistovanih vozila svake vrste koja se bave kradjom drveta ili sodera,peska kao i ciganskih zaprega i vozila svake vrste
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
ideja nije snsovska nego svjetska...
ma mozes ti i iscupat 'bankinu ' i skrenut u njivu i pobjeci..
mozes promjeniti tablice i na brzinu prefarbat auto ...mozes zapaliti auto i pobjeci pjeske...
a mozes silom  prisiliti da te izbrisu iz evidencije...ali  sta ako te uhvate...

to moze da pije vodu zasad...i moze ti proci jednom...

a us vakom slucaju dodatnom analizom video nadzora i provjerom registra kartica moze se sto sta uociti...


IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
Идући корак стављање лежећих полицајаца на аутопут.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
U cro je ogranicenje 130, kao i u okolnim zemljama...

Da li to znaci da nam ni autoputevi nisu brzi, bolji, jaci... posto je ogranicenje 120.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
realno.... 100 kmh je brzina koja zadovoljava sve potrebe svakog 'putnika'...na bilo kojem autoputu...

mada sam se ja  neki dan od teslica prema crnoj rijeci vozio 140
na lokalnoj cesti... i to sigurno jedno 2 -3 km... Smile i cesto se tu vozim ..recimo ljeti po 6-7 puta...u sezoni... Smile
u ta dva klometra nisam naisao ni na jednog  ucesnika u saobracaju...pa cak ni u svojstvu pjesaka...

sto znaci da na svim nasim pustim autoputevima ...mogao bi da vozi bilo ko..bez ogranicenja..il eto preko 200...
samo sto nasi autoputevi nisu za takve brzine...mozes ga malo nagariti...
ali stoja je zakon...
mada je i stotka smrtonosna u vecini slucajeva...






IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.