Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:03:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: posao obezbedjenja  (Pročitano 5652 puta)
13. Jun 2017, 11:47:59
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
Pozdrav.
Recite mi sta konkretno treba da radi jedan covek koji obezbeđuje megamarket?  gde treba da bude?

kod onih vrata sto sviraju ako se nesto ukrade,  ili da prati sumnjive osobe? 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
i da javlja ko rafi tamo ova zena je ukrala to i to,  ova zena stoji tamo 15 min itd?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
То ћеш да радиш у паузама између истоварања робе и гајбица.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
ne radim ja nista izvan radnje jer ima previse guzve,  pa zato pitam gde je njegov posao, jer ako ja nekoga pratim zato sto mu se ne vidi lice od sesira i naocara,  drugi moze uveliko pobeci kroz vrata.
Sa druge stane ako stojim kod vrata,  dzabe kamere i sve ako on u garderoberu skida zujalice i etikete
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
zavisi....
postoji vise tipova obezbjedjenja nekog objekta...
kao i vise raznih licenci i uvjerenja...vezanih za posao obezbjedjenja...

ali tebe konkretno zanima sta radi klasicno obazbjednje nekog marketa...

radis sve sto spada pod obezbjedjenje...
naravno ...u to je ukljucen i fizicki nadzor potrosaca ...
kao i video nadzor...


raspored lica koja rade na obezbedjenju nekog objekta radi  sef obezbjedjenja..
i po potrebi se nadzirui  ulazi i izlazi...i rasporedjuje se fizicko obezbjedjenje po sektorima
cisto radi smislenog reagovanja u kriznim situacijama..kao sto je recimo...
kada buljas...onaj degenerik...stopo citav dan bulji u monitore...
javi fizikalcima da je 'poznato lice' ( poznato lice je lice  koje je vec evidentirano kao osoba sklona sticanju protivpravne licne koristi... tipa kradje pastete ili skupocjenog parfema..)
uoceno na nadzornm kamerama...

tada se pojacava fizicki  nadzor na ulazu i izlazu...naravno i kraj naplatnih mjesta....
te angazuju se i lica koja ce fizicki da nadziru 'poznato lice'  ako bude potrebno ...da munjevitom reakcijom sprece poznato lice u otudjivanju imovine nekog marketa...
te da ga stave pod kontorlu i privedu  na saslusanje u kabinet.... predvidjen za saslusanje...

te onda mu putem raznih tehnoloskih dostignuca docaraju da je uhvacen na djelu i da za to imaju validne dokaze....

te  onda...ako se ustanovi da postoje dokazi da je to lice vise puta ponovilo djelo kradje u pomenutom marketu...
tokom ispitivanja.... moze doci i do nagodbe izmedju sefa obezbjedjenja i lopova...

recimo dogovore se s njim...da svu robu iste vrste.... koja je nestala sa polica marketa...u nekom razumnom  periodu
pomenuti lopov nadoknadi...

i ako to lopov uradi....obezbjedjenje moze da mu progleda kroz prste i da ga pusti bez pozivanja mupa....
naravno uz medjusoban dogovor da lopov vise nece dolaziti u pomenuti market....


a u svim drugim slucajevima..u kojima dodje do bilo kakvog drugog krivicnog djela ili prekrsaja...
obezbjedjenje je duzno da obavjesti i mup....


i to je  zanimljiviji dio posla radnika na obezbjedjenju nekog marketa...
e tu su onda nocne smjene...pa saltanje na ispomoc na deuga mjesta itd...

iako postoji i mgucnost napredovanja....i strucnog usavrsavanja...te i angazmana na ozbiljnijim i placenijim radnim mjestima...
uglavnom je to tezak  leba... sinko....

nema penziono ni zdravstveno ..mala plata....

ali boli te ckura... dobijes uniformu.. i ti si glavni... iako nemas najvecu glavu... Smile
i mozes onda ufatit i smotat i smuvat te zatim  i oplodit ... sve ove seljancurice male... sto im ckap
neprestano vlazi na uniformu  Smile

samo ni tu ne primaju bas svakog.... Smile

danas je to relativno lagana prica ...oko sticanja uvjerenja ...da si osposobljen za obavljanje poslova obezbjedjenja..

moras da imas zavrsenu 4vorogodisnju srednju ckolu...
moras da dobijes papire da si normalan..naravno od ljekara...
i moras da ides na kurc od 7-15-30 dana..te 3- 6 - 12 mjeseci... sve zavisno od vrste licence i posla koji ces da obavljas...

kurc za posao u  market i sl....traje od 7-10  dana...

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
ama zaman, radim sam nazalost,  mega marketi kao sto du usce big itd itd tako da,  u kamere...
samo snimaju na hard disku pa ako bude problema toga dana samo pregledaju snimak od tog i tog dana,  ako ne brise se snimanje sa hard diska i pocinje novo.
U velikom butiku radim sam, pa zato pitam.
gde mi je najbolje biti setati ili kod vrata kod kase kod karderobera itd.

I zabranjeno je muvanje koleginica koje tu rade.

a jbt u taj butik dodje sta ja znam,  200-300 ljudiv dnevno,
vikendom mozda i preko 500
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
pa zar ti nisu rekli šefovi ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 91
rekli su jbg dogadjaju se kradje svagde.
a ja hocu da napredujem na poslu obezbedjivanja,  ne samo da stojim...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 29
Idemo od pocetka. Posao sluzbe obezbedjenja se sastoji iz: kontrole, obilazka, pratnje i zastite, pregleda prostora i posebnih namena. Ovih 5 tacaka ce negde biti potrebne u celini, a negde ce se uzeti 1, 2, 3, zavisno od plana obezbedjenja koji se pravi za svako pravno lice posebno. Dalje svaka sluzba obezbedjenja ima pravilnik koji se pravi na osnovu zakona iz ove oblasti u kom ima gomila tacka, ali su najvaznije nacin na koji se posao obavlja, promenu mera za vreme rada i saradnja sa eksternim i internim ciniocima. Na osnovu pravilnik se prave procedure rada za svaku tacku (pravno lice) gde se tacno navodi koja su tvoja zaduzenja (kratak opis posla), scenario koji te moze zadesiti na toj tacki, ophodjenje prema okolini, tvoje duznosti, ovlascenja, nacin obavljanja posla, upotrebu sile i prinude, kao i postupke u slucaju nepredvidjenih scenarija.
Za sve gore navedeno si trebao da prodjes osnovnu obuku za rad na tom mestu i periodicno bi trebao da se saljes na usavrsavanje. Iz tvog opisa se da zakljuciti da lice koje upravlja tvojom firmom u kojoj radis, kao i lice koje je menadzer obezbedjenja nemaju pojma o poslu koji se radi. Takodje lice koje je ugovaralo posao i potpisivalo ugovor je jos veca neznalica, jer iz svega navedenog sama sluzba obezbedjenja nije u fukciji.
Na osnovu mnogih stvari ugovor bi trebao da bude raskinut brzinom svetlosti, ali kako je ovo Srbiji, ovde radi kako ko hoce i imamo situacije koje imamo...
AKo zelis da se bolje upoznas sa zaduzenjima, trazi procedure rada za tvoje mesto konkretno. Takodje uzmi i procitaj Zakon o privatnom obezbedjenju koji je ove odine stupo na snagu.
Sto se tice napredovanja, za to mislim da ces morati da polazes brojne licence i da ces biti ogranicen napredovanjem do neke tacke, jer da bi bio u vrhu trebas imati strucnost koja se ne stice sa licencom, vec fakultetom i radom u struci...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
rekli su jbg dogadjaju se kradje svagde.
a ja hocu da napredujem na poslu obezbedjivanja,  ne samo da stojim...

resen je problem...vidis da samo stojis i ne radis nista... Smile
ne mozes tako napredovati  Smile moras se vise truditi...  Smile
a sef kad vidi da si ti stalno aktivan i da budno motris na svaku mogucu pretnju po imovinu marketa  Smile
on ce te poslati u neki drugi sektor....gdje je malo aktivnije i uzbudljivije... Smile

ako ti tu nema bas nekog uzbudjenja  Smile  potrazi kurs za strucno osposobljavanje za obavljanje poslova privatnog detektiva...  Smile
ali ako nemas zavrsenu bar vojnu srednju ckolu ili policijski kurc....ili bar jednu visu ckolu unutrasnih poslova ....
ili bar jedanredovan  kurc za policijskog specijalca.. Smile
to ce biti malo teze Smile ali moze se ....

ili se prijavi za dobrovoljno sluzenje vojnog roka....pa probaj da iskamcis i ugovor za profesinalnog vojnika...
pa se dobrovoljno prijavi u mirovnu misiju u afganistan ili pojas gaze....

posle isteka ugovora... ako te ne budu htjeli poslat u mirovne misije...
mozes da se upises u ckolu  dziu dzicu-a ...ja ti mogiu preporuciti ckolu ...samo je u banjaluci-cijena sitnica  Smile
i ako iz ckole izadjes citav  Smile 

onda se opet javi...da ti dam smjernice za dalje napredovanje ka obavljanjijma poslova obezbjedjenja u recimo afagnistanu ..iraku..siriji ...libiji.... Smile


 Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2017, 15:05:12 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:03:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.