Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Posao iz bajke" samo kao mamac  (Pročitano 1385 puta)
30. Jul 2008, 16:49:23
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Plate iz snova, kratko radno vreme, plaćena putovanja kao i višenedeljni godišnji odmori, samo su neke od ponuda koje se "vrte"“ u oglasima za posao.

Ali prava "bajka" počinje tek kad zainteresovani odu na prvi razgovor za posao i to obično u neku od "Velnes kompanija" koje se bave zdravim životom. Međutim, ubrzo sledi i prvo razočarenje.

Pozicije brend menadžera, PR-a i marketing menadžera su najčešći mamac za sve koji traže zaposlenje u većini "Velnes kompanija" koje nude velike pare za malo truda i rada.

"Na prvom razgovoru nisu hteli da nam kažu o kakvom se poslu radi, iako nas je to najviše zanimalo. Ponavljali su kako možemo zarađivati i po stotinu hiljada dinara, pa čak i više, a istovremeno uživati u poslu i slobodnom vremenu, za razliku od ostalih građana Srbije koji rade za mizeriju"’, priča za "Blic" Tamara, koja je prisustvovala jednom od "sastanaka za posao".

Reporteri "Blica"’ su se lično uverili da ovakvi sastanci traju i po dva, tri sata i da se sve vrlo brzo pretvore u pokušaje da lakovernima uzmu novac.

Kad dođete na prvi „poslovni razgovor“ prodavaće vam svoje proizvode koji koštaju i po 10.000 dinara, a ko „preživi“ taj prvi sastanak, upućuje se na vikend seminare, koje takođe morate platiti, najčešće po 600 dinara.

Neki od kandidata su vrlo ozbiljno shvatili razgovore za posao, pa su došli potpuno pripremljeni. Ulazili su jedan po jedan sa nestrpljenjem i tremom, ali ubrzo potom i izlazili sa rečima srdžbe na usnama i po kojom psovkom.

"Da bih postala ’partner’ firme morala sam da kupim njihove proizvode, koji koštaju oko 10.000 dinara. Zatim bih ja te iste proizvode prodavala po nešto većoj ceni i granala bih mrežu sopstvenog biznisa. Ali, ja se nisam prijavila da budem prodavačica", priča razočarano i ljutito Milica Vidović koja je konkurisala za poziciju "brend menadžera".

Ljudi koji dolaze na razgovore za posao, obično su entuzijasti i imaju neku duboku nadu da bi baš taj dan mogao da promeni njihov život. Ima onih koji su nezaposleni i po nekoliko godina, onih koji čekaju svoje prvo radno mesto, ali i onih koji su se navikli na lažna obećanja, pa na razgovore dolaze "tek da se nešto desi".

"Sa ovakvim, 'poslodavcima' u poslednje vreme imamo mnogo problema. Oglasi su nepotpuni i neodređeni, jer upućuju da se radi o zapošljavanju, ali se ustvari radi o trgovini. U tom slučaju primenjujemo Zakon o oglašavanju, a kazne koje kompanije plaćaju mogu se kretati od sto hiljada do milion dinara. Međutim, ovakve poslodavce je vrlo teško kontrolisati jer ih ima mnogo, a prijave od građana ne dobijamo", kažu iz tržišne inspekcije.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

I Am The Sea

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
I sam sam bio navučen na jedan od tih "sastanaka"  :-$
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
neka bliza iskustva?
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
moj burazer je slicno prosao sa firmom Kirby...
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Live Long and Prosper

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 11001
Zastava Austria
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
LG Google Nexus 5
najgore je kad vam se prijatelj bavi tim poslom i kad pocne da vam objasnjava kako je to nesto najbolje i kako treba kupiti ...

ne mosh ga odbiti a ne daju ti se pare za takve gluposti. ...
IP sačuvana
social share
Budi jako oprezan da ne rasplaces zenu jer Bog broji njene suze. Zena je nastala od muskarcevog rebra. Ne od njegovih stopala da se po njoj gazi. Ne od njegove glave da se njome vlada, nego od boka da mu bude jednaka. Ispod ruke da bude zasticena i pokraj srca da bude voljena.

Ewig dein, Ewig mein, Ewig uns

Nicht alle sind glücklich, die glücklich scheinen. Manche lachen nur um nicht zu weinen.
   
                       
U mraku vidim kako ti oči sjaju, a kad nam se lica dotaknu i tvoj dah ukrsti sa mojim, ja osetim sve godine naše ljubavi sažete u jedan jedini tren, i znam samo da postojimo ti i ja, ali pretopljeni na silnoj vatri naše duge, tajne i tajanstvene ljubavi, i pomešani nerazdvojno, zauvek.

Look, when you love someone, it's worth fighting for, no matter what the odds.                
Why do I keep doing this to myself? I must be a masochist or something.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Are you talking to me?

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 111
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Samsung 
najgore je kad vam se prijatelj bavi tim poslom i kad pocne da vam objasnjava kako je to nesto najbolje i kako treba kupiti ...

ne mosh ga odbiti a ne daju ti se pare za takve gluposti. ...
Nisam siguran da ti je to bas prijatelj.... Smile
IP sačuvana
social share
Biće bolje posle rata.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat
ne mosh ga odbiti

mozes...veoma lako
Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 158
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6600
Ma samo maloumnici mogu da se prijavljuju za to,gde ima da dobijes ekstra posao i super platu,to je bolesno i zalim one sto misle da ce na takav nacin uspeti u zivotu  Smile
IP sačuvana
social share
Yoxa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 158
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 6600
Da bi dospeo do uspeha u zivotu nije tako lako,moras da se boris da napredujes korak po korak a ne da gledas na glupa obecanja kao,imacete super platu ovo ono toga nema,ko nasedne na te gluposti nije normalan,ko zna sta se sve krije iza toga  Smile
IP sačuvana
social share
Yoxa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.