Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:04:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Порођај једне војске  (Pročitano 28371 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Eizo , pre nego sto krenes da saljes tudju decu na klanicu , prijavi se za rat prvo sam . Kad ti budes krenuo na celo kolone i jurnuo u juris prvi , nemoj uopste da se brines , bicu i ja sa tobom . A pun je i meni kurac kurcevih heroja koji kad treba da se prica su prvi , a kad treba da se ratuje ne mozes gajgerovim brojacem da ih nadjes . Ja sam se za vojsku prijavio u sred rata , jer nisam mogao u dobrovoljce , jer nisam prethodno imao nikakvu obuku . Nisam pobegao kao picka iz zemlje , nisam bezao ni od puske ni od vojske . Bio sam spreman da svoju zemlju branim i tad i sad . Ali ono sta nisam spreman je da idem i da se guzim i da rizikujem glavu , dok oni koji su najvise lajali i huskali na rat sede po kaficima , karaju ribe po gradu i smeju se nama na frontu : kako smo ih zajebali . To je ono sto nisam spreman .
Drugo , svaka pametna nacija gleda da izbegne rat ako moze , i svaka pametna nacija uvek svodi racune dobitka i gubitka . Da smo malo bolje razmisljali u proslom veku , ne bi nas sad bilo za pod krusku .
Trece , ako biras da li ces u rat ili ne , o tome razmisljas pre nego sto taj rat pocne . Kad jednom pocne , nema stajanja , ides do kraja . 1999.-te Milosevic je uradio isto ono sto je uradio i svih prethodnih godina : poceo je rat i na pola posla se predomislio . Zato smo ga i izgubili . Ako ratujes , onda ratuj , nema povlacenja ni predaje do kraja . Ako smo vec zajeli govna , trebali smo i da ih dojedemo , pa kom obojci , kom opanci .
A sto se strucnosti tice , Bf_109 , bas me zanima po cemu si ti toliko strucan da procenjujes bilo sta . Par procitanih clanaka na internetu ili knjiga iz istorije ne cine te nista strucnijim od bilo koga ovde . Ako strucnoscu smatras kada govoris da je avion iz 1952. bolji od aviona iz kasnih osamdesetih , onda si stvarno strucan .
Ja nisam rekao da bi NATO snage pobedile na kopnu 1999.-te , daleko od toga . Pitanje je bilo koliko bi nas ta pobeda kostala . Nisam ni rekao da bi oni u kopnenu intervenciju usli rado , ali bi jednostavno morali da u tu avanturu udju da mi nismo odustali .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ako strucnoscu smatras kada govoris da je avion iz 1952. bolji od aviona iz kasnih osamdesetih , onda si stvarno strucan .
Smile Smile a kad sam ja to rekao  Smile

Citat
Ja nisam rekao da bi NATO snage pobedile na kopnu 1999.-te , daleko od toga . Pitanje je bilo koliko bi nas ta pobeda kostala .

 ne bi ushli . izrachunali da im se ne isplati  Smile. klasichan primer odvracanja  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Rekao si na drugoj temi foruma kada si tvrdio da su modernizovani MiG-21 Indijskog RV bolji od americkih F-16 . Koliko ja znam MiG-21 je uveden  u naoruzanje 1952. godine , F-16 krajem osamdesetih ( ako se dobro secam 1980. ) .
A sto se tice odvracanja , mnogo bi skuplji bio srusen ugled NATO-a , nego zivoti siromasnih crnaca ili belaca koji sluze u americkoj vojsci . Ako se dobro secas , broj vojnika u Makedoniji , a i onih u Bosni i Madjarskoj koje su nameravali da upotrebe je lagano rastao kako je vazdusna intervencija odmicala . Lagano su podizali broj vojnika kako su uvidjali da ce morati da udju . Prvo su mislili da ce posao zavrsiti sami albanci uz njihovu pomoc iz vazduha , pa kako su videli da to nije moguce , lagano su presli na razmatranje i pripremu kopnene intervencije .
« Poslednja izmena: 18. Nov 2007, 08:26:32 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Rekao si na drugoj temi foruma kada si tvrdio da su modernizovani MiG-21 Indijskog RV bolji od americkih F-16 . Koliko ja znam MiG-21 je uveden  u naoruzanje 1952. godine , F-16 krajem osamdesetih ( ako se dobro secam 1980. ) .

modernizovani mig-21 m-93 jesu bili bolji na toj vezbi od f-16 , i to su potvrdili i amerikanci.


Citat
A sto se tice odvracanja , mnogo bi skuplji bio srusen ugled NATO-a , nego zivoti siromasnih crnaca ili belaca koji sluze u americkoj vojsci .

 nemoj biti tako siguran .  Smile irak je mnogo vredniji nego kosovo ,pa iako su izgubili svega neshto manje od 4000 ljudi ,republikanci zbog toga pukoshe na kongresnim i senatskim izborima ,a bogami ce i na predsednichkim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Brate , ako nas budu branili kao do sada , i od ove Srbije nece ostati nista , ko sto nije ostalo nista od srpske Krajine
Citat

ne lupetaj bezveze


Citat
NATO je jedina ozbiljna pretnja bezbednosti srbije . sve druge pretnje: UCK,ANA,vehabije ,muslimani ,hrvati ... proistichu iz te glavne pretnje . dakle ,ako hocemo da ochuvamo nacionalnu nezavisnost - moramo da se suochimo sa chinjenicom
  NATO je nash neprijatelj !!

bravo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Citat
Koliko ja znam MiG-21 je uveden  u naoruzanje 1952. godine
Постоји много различитих верзија Миг-21 који су произведени и уведени у употребу каснијих година.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Nokia 6300
glavni problem je što nam je vojska i mala, i slabo opremljena i demoralisana. da je barem jedan od navedenih uslova pozitivan stanje bi kako tako bilo bolje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
Eizo , pre nego sto krenes da saljes tudju decu na klanicu , prijavi se za rat prvo sam . Kad ti budes krenuo na celo kolone i jurnuo u juris prvi , nemoj uopste da se brines , bicu i ja sa tobom . A pun je i meni kurac kurcevih heroja koji kad treba da se prica su prvi , a kad treba da se ratuje ne mozes gajgerovim brojacem da ih nadjes . Ja sam se za vojsku prijavio u sred rata , jer nisam mogao u dobrovoljce , jer nisam prethodno imao nikakvu obuku . Nisam pobegao kao picka iz zemlje , nisam bezao ni od puske ni od vojske . Bio sam spreman da svoju zemlju branim i tad i sad . Ali ono sta nisam spreman je da idem i da se guzim i da rizikujem glavu , dok oni koji su najvise lajali i huskali na rat sede po kaficima , karaju ribe po gradu i smeju se nama na frontu : kako smo ih zajebali . To je ono sto nisam spreman .

ovo je jedina cinjenica koja mnoge Srbe odvraca od bilo kakve spremnosti na rat jer su vidjeli da su oni koji su isli u rat ispali budale a ovi koji nisu su ispali pametni jos ti kazu ko te jebe nisi se snasao
to znaci kompletno mjenjanje sistema vrjednosti i kada prvi koji odbije ili bilo sta uradi bez opravdanog razloga samo da bi izbjegao rat bude streljan kao izdajnik
onda ce biti jasno svima da ako odu u rat tamo kod kuce nece neki sjediti i jebavati njihive ribe pljackati srati okolo jer takvih nece biti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Postoje i druge kasnije verzije MiG-21 , ali je koliko ja znam zadnja pre ove modernizacije je bio MiG-21 bis . A on je bio osiromasena verzija planirane modernizacije . Po planovima , avion je trebao da dobije kanare , radarski nos , uvodnik vazduha je trebao da se premesti u trup ispod nosa . Taj MiG-21 je trebao da lici na JAS-39 Grippen , barem sto se nosa i kanara tice , krila i trup su trebali da ostanu isti . Medjutim , tada su u Mikojanu procenili da je to previse radikalna modernizacija , da bi novi avion predstavljao skoro potpuno novu konstrukciju i da ne bi mogao da opravda koriscenje osnovne koncepcije koja je trideset godina stara . Zato se od toga odustalo i napravljen je MiG-21 bis .
A kad vec pricamo o varijantama , mogu da se slozim da je MiG-21-93 mozda i bolji od F-16A/B , ali ne i od novih varijanti ovog lovca . I moramo da znamo da su se performanse pojedinih F-16 razlikovale ne samo od verzije do verzije , vec i od serije iste verzije . Tako je u jednom trenutku bilo reseno da se jedna serija vise specijalizuje za dejstva na ciljeve na zemlji . Po tvrdnji amerikanaca , cilj je postignut , ali na racun letnih osobina , pa je ta serija bila u vazdusnim borbama za trideset posto losija od standardnog F-16 . Zato kada se izvode zakljucci , treba da se strogo vodi racuna o cemu se prica , a ne da se generalizuju stvari .
Sto se odvracana tice , niko nije rekao da je bilo kome bilo drago da gubi ljude ovde . Ako si slusao , u intervjuu Veslija Klarka sa jednom od  TV stanica on je rekao da mu je u jednom trenutku u stab u NATO-u dosao Toni Bler i pitao ga da li ce ipak morati da ulaze kopneno , upravo se plaseci velikih gubitaka . On mu je rekao da do toga verovatno nece doci , ali da ce morati da udju ako bombardovanje ne da rezultate . Isto tako mu je rekao da ce mu vlada pasti da li zbog gubitaka u kopnenoj intervenciji , da li zbog poraza i neuspele intervencije , i da je onda bolje da barem ostvare cilj . Ne kazem da su to bile tacne reci , ali je smisao bio taj .
« Poslednja izmena: 18. Nov 2007, 13:29:37 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9

Citat
Ja nisam rekao da bi NATO snage pobedile na kopnu 1999.-te , daleko od toga . Pitanje je bilo koliko bi nas ta pobeda kostala .

 ne bi ushli . izrachunali da im se ne isplati  Smile. klasichan primer odvracanja  Smile

Grešiš bf......

Nije u pitanju odvraćanje, već Klinton nije bio 100% odlučan kao što je Buš u Iraku.

Vidi, Sadamova armija je u svakom pogledu bila superiornija od VJ, ali kad su ameri odlučili da okupiraju Irak nikakvi procenjeni gubici nisu prepreka. Jednostavno, svaka žrtva mora da ima svoje opravdanje.

Irak ima naftu, Srbija (Kosovo) nema ništa zanimljivo za američke strateške interese. Da mi imamo naftu, sigurno bi nas okupirali, bez obzira na procenjene žrtve.
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5 6 ... 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:04:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.