Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:06:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoc pri sastavljanju PC-a  (Pročitano 8865 puta)
18. Jan 2020, 20:22:41
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
Lijep pozdrav.

Imam problem pri sastavljanju PC-a. Naime kada sam ubacio komponente u kuciste desava mi se sljedece:

Posto nema zasebne graficke karte, racunao sam da se PC moze da pokrene na integrisanoj ( procesor je Ryzen 3 2200g), spojio sam monitor sa maticnom plockom pomocu HDMI kabla i prilikom paljenja PC-a, monitor prijavi da nema signala. 30 sekundi nakon toga, PC se restartuje:

Od komponenti:
Maticna: ASROCK B450 Pro4
RAM: Patriot 8GB DDR4 2400MHz CL17 Signature Premium
SSD: Kingston A400 480GB 7mm
Procesor: AMD Ryzen 3 2200G
Napajanje: Seasonic S12III-500

Ram je dual channel, indikator na maticnoj pokazuje da su prva dva slota RAM a1 i RAM a2, a druga dva slota b1 i b2. Pokusavao sam da ubacim na sve moguce nacine.

Na SSD-u nema nista, ali trebao bi mi da izbaci BIOS iako je prazan.

Procesor je stavljen kako treba. Dvije strelice se poklapaju, usao je bez ikakvih problema i zakacio sam ga sa onom malom rucicom. Kod postavljanja kulera je bilo manjih problema tipa da se ubode rupa sa vijkom i to je to. Kuler je dosao premazan sa termalnom pastom.

Napajanje je bronze plus 500w, znaci i sa grafickom ne bi smio da dodje ni blizu 500w.

Mislim da je nesto otkazalo prilikom ubacivanja komponenti ( ili je doslo defektivno), problem je sta tacno?

I ako neko ima neki savjet sta bih mogao da uradim da popravim ovaj problem.

Pokusacu i neke slike da ubacim:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 965
Zastava Kalinovik
mob
Samsung s21+
Pokusaj kad upalis komp da stiskas dugme za bios ili probaj sa drugim monitorom tv-om ili sl.
IP sačuvana
social share
Stevaniđa91_FK Crvena Zvezda
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
TV uopšte ne reaguje, ne prikazuje nikakvu sliku, baš kao ni drugi monitor. Tako i da uđem u bios, ništa ne bih vidio. A sumnjam da mi se PC sam restartovao ako dispjel nije dobar.

Kad razmislim vjerovatno nešto nisam dobro spojio, ali nemam načina da provjerim šta, osim da kupim nove djelove, pa kad ubodem, ubodem. Nažalost ne mogu da postavim slike preko telefona, sutra ću preko PC-a.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Probaj samo sa jednim stikom u a2 slotu, i u kombinaciji oba stika, ali u a2/b2 slotovima na ploci.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
Probaj samo sa jednim stikom u a2 slotu, i u kombinaciji oba stika, ali u a2/b2 slotovima na ploci.

Probao sa jednim stikom u a2 slotu i radi bez problema. Instalirao sistem i ubacio drugi stik u b2 i nece da radi. Znaci da je taj drugi stik defektan. Sinoc sam to probavao, ali sa defektnim stikom.

Hvala najlijepse, ogromna pomoc si mi bio. Opet  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Probaj samo taj drugi stik, za koji sumnjas da je defektan - isto samo on u a2 slotu.
Ne mora da bude da je sama memorija, ryzen je jako osetljiv i probirljiv na memorije, tako da je moguce da je memorija ok.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
Probaj samo taj drugi stik, za koji sumnjas da je defektan - isto samo on u a2 slotu.
Ne mora da bude da je sama memorija, ryzen je jako osetljiv i probirljiv na memorije, tako da je moguce da je memorija ok.

Pitaću ovako, da ne otvaram još jednu temu. Uključio je prijatelj komp, novi komp sastavljen iz dijelova, sa kablom u monitor i ne pokazuje sliku. Samo No Signal na monitoru. Međutim na matičnoj (Aourus Elite b450) svijetli crveno svjetlo za CPU. Procesor je dobro stavljen, ulegao je bez problema, strelica je na strelicu. Imaš li možda neki savjet?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


necu da ti kazem, chelavi...

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21966
Zastava La45.2590  Lo19.8330
mob
Apple iPhone 12, S21
Resetuj CMOS, izvadite CPU, i ponovo ga vratite u socket, pa vidi kako se ponasa nakon toga.

AKo nema promene, raskaci sve osim procesora, memorije i grafike, pa vidi sta se desava.
Dobro proverite sve kablove kako su ubodeni u plocu, pogotovo 24-pinski, za CPU i grafiku.
IP sačuvana
social share
- A robot may not injure a human being or, through inaction, allow a human being to come to harm
- A robot must obey the orders given to it by human beings, except where such orders would conflict with the First Law
- A robot must protect its own existence as long as such protection does not conflict with the First or Second Laws
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Just another wannabe god.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 718
Resetuj CMOS, izvadite CPU, i ponovo ga vratite u socket, pa vidi kako se ponasa nakon toga.

AKo nema promene, raskaci sve osim procesora, memorije i grafike, pa vidi sta se desava.
Dobro proverite sve kablove kako su ubodeni u plocu, pogotovo 24-pinski, za CPU i grafiku.
Cooler od kućišta pravio kontakt sa matičnom. Kada smo ga uklonili, sve radi kako treba.
Hvala puno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:06:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.