Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:55:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pomoć oko 5.1 sistema za ozvučenje  (Pročitano 1980 puta)
10. Okt 2011, 17:44:59
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
Browser
Opera 11.51
Imam par pitanja vezana za zvuk, zvučnu kartu, drajvere i 5.1 sistem ozvučenja. Samo da napomenem da mi je ovo totalna nepoznanica, ali želim da se informišem kako bi mogao iz mojih zvučnika da izvučem maksimum.

Ja na mom PC-ju imam povezan vufer i još 5 malih zvučnika (to su inače zvučnici od kućnog bioskopa). Sve je to povezano na 2.0 ch input i audio input, i sve radi skoro bez problema (na audio inputu imam priključne L, R, CEN, SL i SR. Kada bilo koji zvučnik nakačim na L, on često krči).
Iz Speccy programa sam video sledeće:
Sound Card - High Definition Audio Device
Playback Device - Speakers (High Definition Audio Device)

To u suštini meni ne znači ništa jer se ne razumem u ovaj deo hardwera.

E sad koliko znam postoje 2.0, 5.1, 7.1... zvučne karte. Ja imam integrisanu (pretpostavljam da je u pitanju 2.0), pa mi nije jasno da li mogu zvučnike sa 2.0 da prebacim na 5.1 ch input ?
Ako sam dobro shvatio i sa 2.0 zvučnom kartom može da se poveše 5+1 zvučnika, pa mi nije jasno koja je svrha 5.1 zvučne karte ? Mada je moguće da sam loše povezao pročitane tekstove na ovu temu. Ispravite me ako grešim.
Ja sam sam probao da prebacim na 5.1 ch input ali mi ne rade svi zvučnici. Rade samo f.vol, dok bass, center i s. vol ne rade. Da li je problem softverske ili hardwerske prirode ? Na netu sam našao dosta tekstova u kojima su ljudi opisivali slične poteškoće i uglavnom su dobijali savete da to nameštaju sa nekim programima, a gde se to namešta (control panel?) i kako ja pojma nemam.

I najvažnije pitanje, pošto mi na 2.0 rade gotovo svi zvučnici (sem onog jednog koji često krči pa sam ga iskopšao) da li ja uopšte treba da prelazim na 5.1 i kakvu ću razliku postići ukoliko pređem ? Dal je u pitanju 3D efekat ?
Na slici je poslednja strana mog vufera ba kom se nalaze svi priključci, pa ne bi bilo lose da mi neko kaže gde koji kabal treba da prebacim kako bi to bilo pravilno povezano.
Hvala unapred.

« Poslednja izmena: 10. Okt 2011, 17:49:55 od krelle »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Ako imas 2.0 zvucnu kartu >>> Nema 5.1 zvuka.U tom slucaju, 2ch iz zv.karte ide u stereo Auxilary input u pojacalo 5.1 sistema, i onda  jednostavno skretnica 2.0 sistem regulise prema opsegu zvucnika, ali imas 2 kanala prakticno zvuka.
5.1 zvucne karte bilo integrisane ili ne, imaju posebno razdvojene kanale tj, prikljucke na izlazu racunara.Ti prikljucci se shodno shemi na pojacali, linkuju kablovima iz PC-ja u pojacalo(po kanalima) i onda pri gledanju npr. DVD-ja ili bilo kog video zapisa sa 5.1 tehnologijom zapisa, imas processing i razdvajanje zvuka po kanalima, tj podrzavanje efekata i svih onih zvucnih manifestaciaj koej takav sistem nudi.
5.1 kartica(chip)=5.1 surround(ako imas takav sistem)
2.0(stereo) izlaz=nema tu nikakvog 3d-a i zahebancija, to je stereo kombinacija, stereo zvuk na 6 zvucnika.

Dakle, kada utvrdis koja ti je kartica, deluj.Ako vidish da imas 2.0, ne gine ti neka externa/interna dokupljena(5.1), ako hoces to sto hocesh...   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung SGH-E630
2.0(stereo) izlaz=nema tu nikakvog 3d-a i zahebancija
Ovo je već diskutabilno...
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Kako mislis diskutabilno?  Smile
Kao prvo, sam termin 3D je totalno komercijalizovan, na vecini kutija plastikaner zvucnika vazda stoji 3D.
Sta je tu 3d?
3d sound??
Jedini 3D u toj kutiji su sami zvucnici, plastika koju moze covek da opipa u 3 dimenzije  Smile
Ja u komercijalnoj prodaji, low budget sisteme, koji nesto vrede ili imaju bilo kakve veze sa 3D tehnologijom, nisam video(mislim i na drajvere i na kartice).
Nego sam samo ukratko izneo misljenje i situaciju da ne bunim coveka.A da ima tehnologije ima, samo je u zapecku vec to...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
2.0(stereo) izlaz=nema tu nikakvog 3d-a i zahebancija
Ovo je već diskutabilno...

pa jeste,svaki stereo stvara prostornu slika a dobar stereo zivu svirku,sad dali je za nekoga to 3d a za nekoga prostor ili ambijent,to je samo igra reci,ja mislim da ti krele imas 5.1 karticu posto elem 2.0 se poodavno ne ugradjuje kao integrusa sem ako nije iz doba noja,povezuje se to vrlo prosto posto kartica tj program sam prepozna kada ubodes dzek i trazi dfa mu dodelis zeljni kanal,5.1 zvuk ces cuti samo u aplikacijama i filmovima koji su tako snimljeni,sve ostalo je kvazi kvadrifonija ili pentotonija
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung SGH-E630
Da, na to sam mislio  Smile I (dovoljno dobar) stereo je "3D", ali samo ispred slušaoca Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 25
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.51
Prvo, hvala svima na odgovorima.
Sada sam pogledao iza kućišta. Ima više (tri) "rupice". Evo kako to izgleda:

Jebem li ga, ja nemam pojma dal je 2.0 ili 5.1 ? Pored 3 priključka sa priložene slike imam još sa prednje strane dva priključka za audio dodatke od kojih jedan ima roze boju okolo a drugi zelenu.

Iskreno nije meni toliko bitno zbog filmova,još manje zbog igrica jer sve što igram od ps igara je Pes. Isključivo zbog muzike, jer kad je god komp upaljen winamp radi u pozadini. Smiley
Najviše me nervira što zvučnik koji je prikačen na L kod audio inputa (slika iz prvog posta) zeza. Ponekad radi normalno, a po nekad zuji i to baš jako.

Ako je moja zvučna karta 5.1 i ako prebacim sa 2.0 na 5.1 da li ću primetiti neku razliku prilikom slušanja muzike ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 16:55:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.