Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 55
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Policajac ubio mladog fudbalera  (Pročitano 34362 puta)
20. Mar 2009, 02:10:02
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Nokia N95 8gb


PRIPADNIK Interventne jedinice beogradske policije M. R. (25) ubio je u četvrtak oko 4.20 iz službenog pištolja Đorđa Zarića (23) iz Jakova, u Ulici omladinskih brigada kod broja 44, u Novom Beogradu. Zločinu je prethodila potera za automobilom u kojem su bili Zarić i Filim Milićević, a koji su se oglušili o policijsku naredbu da se zaustave.
Policajac je odmah uhapšen i određeno mu je zadržavanje do 48 sati. Po isteku, kako navodi MUP Srbije, biće priveden dežurnom istražnom sudiji Okružnog suda u Beogradu. Tužilaštvo i policija rade na utvrđivanju činjenica i okolnosti koje su dovele do tragedije.
Prema onome što se zasad zna, Zarić je sa devojkom Jelenom Dobrić, njenom drugaricom i Milićevićem bio na splavu "Akapulko" do ranih jutarnjih sati. Negde pred zoru odlučili su da krenu kući. Jelena Dobrić je sela za volan Zarićevog "sitroena C4", pošto je bio pijan, a sa njom je bila i drugarica. Zarić je seo na suvozačko mesto u automobil "pežo" svog druga Milićevića.
U Ulici aleksinačkih rudara, patrola Interventne jedinice uočila je "pežo", koji je prošao na crveno svetlo na semaforu i kretao se velikom brzinom. Pripadnici policije upalili su svetlosnu i zvučnu signalizaciju i krenuli za njim. Namera je bila da se vozilo zaustavi, a vozač prekontroliše.
Milićević je, međutim, dao gas i preko kružnog toka, ne zaustavljajući se ni na jedno crveno svetlo na semaforu, ušao u Ulicu omladinskih brigada. Ni ovde mu crveno nije predstavljalo prepreku. Ipak, kod broja 44 policijski automobil mu je napravio blokadu.
- Čuo sam škripu guma - priča radnik obližnje kladionice. - Izašao sam da vidim šta se dešava. Nisam čuo hice, niti viku. Ugledao sam da pored "pežoa" neko leži.
U saopŠtenju policije se navodi da su pripadnici Interventne jedinice naredili vozaču i suvozaču da izađu iz "pežoa". Posle više upozorenja i njihovog odbijanja da izađu iz automobila, policajac M. R. koji je prišao suvozačevoj strani, iz bezbednosnih razloga je uperio službeni pištolj. Prilikom izlaska iz "pežoa" Zarić je vratima kola zakačio policajca, a zatim
odgurnuo pištolj. Tada je došlo do pucnja.
- Čuo sam da je mladić izlazeći iz automobila odgurnuo pištolj uz reči: "Skloni tu cev od mene" - kaže naš sagovornik.
Zarića je hitac pogodio u glavu i ubrzo je preminuo. Ekipa Hitne pomoći, koja se odmah pojavila, mogla je samo da konstatuje smrt. Do ubijenog mladića nedugo zatim stigla je i Jelena Dobrić. Ona je policiji ispričala da su se mladići iz "pežoa" i ona vraćali sa splava, kao i da je Zarić bio pijan, pa je ona vozila njegov automobil. Alko-testom je utvrđeno da je Milićević koji je bežao od policije, imao 1,36 promila alkohola u krvi.
Telo mladića odmah je prebačeno u Institut za sudsku medicinu, gde je obavljena obdukcija. U četvrtak po podne oko 15 časova sanduk sa njegovim posmrtnim ostacima dopremljen je u porodičnu kuću u Jakovo.
- Đorđe je bio pijan i Filip ga je povezao - priča za "Novosti" Jelena Dobrić. - Krenuli su nešto pre mene. Đorđe je insistirao da povezem njegov "sitroen". Pozvao me je kada su ih policajci zaustavili, a potom se prekinula veza. Kada sam ušla u Omladinskih brigada, već je bilo puno policijskih džipova. Uznemirila sam se, a kada sam prišla ugledala sam ga u lokvi krvi.
U domu Zarića u Ulici maršala Tita 28 šok i neverica. Đorđe nikada nije imao problema sa policijom. U dvorištu veliki broj prijatelja i komšija, njegovih klupskih drugova... Majka Olgica ne progovara. Otac Živko, policijski penzioner, umro je pre tri godine.
- Oko šest sati ujutru došli su policijski inspektori i saopštili nam šta se desilo - priča Milan Zarić, brat ubijenog Đorđa. - Rekli su da im je žao i da je njihova greška. Majka je počela da jauče. Poslednji put sam se sa njim čuo dva i po sata pre nego što je ubijen. Pozvao je drugara kod koga sam bio, na mobilni telefon i puštao nam muziku sa splava.
Milan Zarić i njegova majka ubrzo su otišli u Policijsku upravu Beograd. Tamo im je ispričano kako je došlo do tragedije. Izjave su dali i Jelena Dobrić, njena drugarica, Filip Milićević... Policajac M. R. zbog šoka nije bio u stanju da govori. Ostaje da se vidi kako će odbranu da iznese kod istražnog sudije.

STUDENT U KOPAČKAMA
UBIJENI Đorđe Zarić aktivno se bavio sportom. Trenirao je fudbal u Jakovu, Sremskoj Mitrovici, a poslednje dve godine igrao je za klub Resnik iz istoimenog beogradskog naselja. Studirao je Višu poslovnu školu. U četvrtak u njegovom domu obreo se i trener Bogdan Koran, koji nije mogao da sakrije suze:
- Bio je dete za primer i odličan fudbaler.
Klupski drug i kapiten Resnika Saša Radovanović o Đorđu ima samo reči hvale:
- Sa njim i njegovim bratom Milanom trenirao sam u istom klubu i tako smo izdržavali porodice. Skoro je kupio "sitroena", a novac je skupio od prodaje placa. Koliko je bio savestan govori i činjenica da nije hteo pijan da sedne za volan.

KAZNA
25.000 dinara je najveća, a 5.000 najmanja propisana kazna za vozača koji prođe kroz crveno svetlo na semaforu. Uz novčanu kaznu oduzima se i vozačka dozvola najmanje na tri meseca.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Policajac Miljan Raičević (25) posle svađe pucao u glavu Đorđu Zariću (24) iz Jakova. „Pežo" u kojem je Zarić bio suvozač policija zaustavila na Novom Beogradu jer je prošao kroz crveno

Policajac Miljan Raičević (25) pucao je juče ujutru u glavu Đorđu Zariću (24) iz Jakova jer se nalazio u automobilu koji je prošao kroz crveno svetlo! Nesrećni Zarić pogođen je pravo u čelo i preminuo je na licu mesta, dok je pripadnik Interventne jedinice odmah uhapšen!

Ubistvo se dogodilo juče oko 4.15 časova u ulici Omladinskih brigada kod broja 44 na Novom Beogradu. Patrola interventne pojurila je za „pežoom" u kojem su bili Đorđe Zarić i njegov prijatelj Filip Milićević, koji je vozio automobil, jer su u ulici Aleksinačkih rudara prošli kroz crveno.

- Policajci su uključili rotaciono svetlo i pokušali da ih zaustave, ali su mladići u „pežou" nastavili da voze ka kružnom toku i prošli kroz nekoliko crvenih svetala! Policijski džip je u ulici Omladinskih brigada preprečio put „pežou". Policajac Miljan Raičević istrčao je iz džipa s pištoljem u ruci i prišao „pežou". Posle kraće svađe, Raičević je pokušao da izvuče Zarića s mesta suvozača, i u tom trenutku njegov pištolj je opalio! Metak je mladića pogodio pravo u čelo i na mestu ga ubio! Upucani mladić nije bio naoružan - kaže za Press izvor blizak istrazi.

Međutim, MUP Srbije saopštio je juče da su mladići odbili da izađu iz automobila.

- Policajci su naredili mladićima koji su bili u „pežou" da izađu napolje. Međutim, oni su to odbili, pa je jedan od policajaca, posle upozorenja, iz bezbednosnih razloga uperio pištolj u Zarića. Dok je Zarić izlazio iz automobila, prvo su vrata zakačila ruku policajca, a zatim je i on odgurnuo pištolj, posle čega je pištolj opalio - saopšteno je iz MUP Srbije. Prema nezvaničnim informacijama sa Instituta za sudsku medicinu, metak je nesrećnog mladića pogodio iznad levog oka i bukvalno mu otkinuo deo glave, a onda ga pogodio i u rame.

Malobrojni svedoci ubistva na Novom Beogradu izjavili su da nema govora da su se mladići opirali jer se sve odigralo bukvalno za pola minuta.

- Čula se policijska sirena, a onda je džip preprečio put nekim kolima. Policajci su istrčali iz kola i počeli da viču: „Izlazi napolje! Brzo!", a onda su počeli da izvlače dvojicu mladića iz kola. Odmah se čuo pucanj - rekao nam je jedan od očevidaca.

Đorđe Zarić, fudbaler Resnika, i Filip Milićević, sportski direktor ovog kluba, otišli su u sredu uveče s Jelenom Dobrić, Đorđevom devojkom, i njenom drugaricom u provod na splav „Akapulko" na Dunavskom keju. Kada su krenuli kući, Đorđe je zamolio Jelenu da ona vozi njegov „sitroen" jer je on dosta popio. Jelena i drugarica sele su u „sitroen", a Đorđe i Filip u „pežo". Kako saznajemo, u krvi Filipa Milićevića bilo je 1,36 promila alkohola.



Porodica i prijatelji ubijenog mladića iz Jakova u šoku su posle brutalnog ubistva Đorđa Zarića. Đorđev rođeni brat Milan Zarić rekao nam je da su ga policajci juče ujutru obavestili da mu je brat ubijen.

 Đorđe je s devojkom i prijateljima izašao na „Akapulko". Bio sam kod druga i došao kući oko 4 sata. Video sam da je Đorđe zaboravio svoj ključ. Probudio sam majku, a ona mi je rekla: „Idi spavaj, kada dođe zvoniće, pa ću mu otvoriti" - rekao je Milan Zarić, i dodao:

- Oko 6 sati čuo sam lupanje na vratima i pomislio da se Đorđe vratio. Kada sam otvorio vrata, video sam dvojicu inspektora koji su me obavestili da mi je brat ubijen. Odveli su me u stanicu policije i tamo mi je inspektor koji vodi istragu rekao da je ubistvo moga brata bila greška. Greška?! A brat mi je mrtav! Rekao mi je da je policajac uhvatio levom rukom kragnu mogao brata i počeo da ga izvlači, a u desnoj je držao pištolj, koji je opalio.

Prijatelji ubijenog mladića rekli su nam da je on bio izuzetno miran.

- Đole ni mrava ne bi zgazio, a kamoli nekoga napao. Bio je dobar dečko, igrao je fudbal. Pa, on nije hteo da vozi svoj auto jer je popio. Zato je i bio u „pežou" svog druga. Ubio ga je policajac ni krivog ni dužnog, a sada će svašta da izmišljaju da bi se oprali - rekao je Đorđev prijatelj.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Zanemela sam  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 396
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Interventna se ponasa toliko bahato i razbojnicki da je bilo samo pitanje vremena .   Prave od Beograda favelu i izigravaju BOP-e .
U Grckoj se digla revolucija zbog ovoga .
IP sačuvana
social share
Predsedniče Obama, okreni se ka nama.                    Mi smo se kuražili, sami k***c tražili.
Pogledaj nas, garavi, mi smo dobre naravi.                 Molimo te, leba ti, nemoj nas i ti j****i.  
Nas su Srbe jebali i kad nisu trebali.                           Vi ste, crnci, kurati, nećemo izdržati!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Strašno !  Pitam se ko je sledeći ? Dokle bre....?Nameće se pitanje ko je od nas gradjana  uopšte siguran kada izadje na ulicu kada policija ovako olako ubija... hladnokrvno, brutalno ubistvo nedužnog maldića a što je najgore, MUP se ovim svojim besramnim saopštenjem, o slučajnom samoopaljenju pištolja, prouzrokovanom "kačenjem vrata" ruga javnosti i porodici žrtve. U normalnoj zemlji Ministar policije bi za ovako ubistvo, makar iz moralnih razloga morao da podnese ostavku...medjutim, u današnje vreme nije "politički korektno2 govoriti o sveprisutnoj brutalnosti srpske policije...

Miloševićevi batinaši,Beograd ...http://www.youtube.com/watch?v=cZu402v7lo8
Tadićevi batinaši, Novi sad....http://www.youtube.com/watch?v=6meNbnS9j-A&feature=related

ja ne vidim razlike  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne opravdavam policiju, ali sta im je trebao da beze od policije?  Smile
Ako si pijan, stanes... duvas.. platis kaznu i ajd zdravo...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Nema razlike.

Neshto mislim da l' ovde nije neshto trece u pitanju, neke pare recimo...

Shto ne opravdava nikakvo ubistvo.., u shoku sam mlad momak ubijen  Smile


Ma da l' je ta jurnjava bila zbog alkohola, to je pitanje...ko ce to znati.





« Poslednja izmena: 20. Mar 2009, 08:39:12 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1822
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Ne opravdavam policiju, ali sta im je trebao da beze od policije?  Smile
Ako si pijan, stanes... duvas.. platis kaznu i ajd zdravo...

Čekaj, ne opravdavam bežanje...ali i sve neko i da beži, niko policajcu ne daje za pravo da hladnokrvo izvadi pištolj i ubije nekoga, postoje valjda neka pravila upotrebe prinudnih sredstava...
Ali kako praktično, na delu izgleda policijsko hapšenje u Srbiji, pogledajte sami...http://www.youtube.com/watch?v=cM5Rksk7Fzk
IP sačuvana
social share
Laz izmislja opake snove
slatka umorna laz
i dok nemoc pretvara snagu u bol
gluperde lutaju daleko
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 44033
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung Galaxy S lll
Tuga i zalost...jos veca nacin izvestavanja novinara.
Anea...svaka cast za hrabrost.
IP sačuvana
social share
Nek stoje prijatelji...zlu ne trebali...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Alcatel 258
и да бежиш и да му јебеш милу мајку и дете од пола киле, пандур није ту да би тебе казнио, његова дужност као слуге државе је да те доведе пред школованог човека, који ће теби за твоје дело доделити адекватну казну, затвора, новчану, зависно од тога шта си урадио. Не да нема право да те туче, да вади пиштољ на тебе, осим ако ти то ниси покушао на њему, и све то до те мере да те може привести судији, све преко тога је насиље и пандурска бахатост, чим је курсаџија заслужио да са 25 година носи утоку и вади је на човека, и као случајно опалила, па тако може рећи сваки убица и шта ћемо онда, ако не добије казну од 30 година, овде не вреди више живети. Па ваљда неко ко је стекао право да носи тај пиштољ, треба бити нормалнији и трезвенији од нас осталих будала а не да буде каубој.
Почивај у миру Ђорђе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 55
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.