Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Poginuo dok je bombu podmetao prijatelju pod džip  (Pročitano 1462 puta)
28. Dec 2008, 21:02:12
Krajnje beznadezan


Samo polako...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 12015
Zastava srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Samsung galaxy s4
Poginuo dok je bombu podmetao prijatelju pod džip






BEOGRAD - Strahinja Rašeta (23) iz Klenka kod Šapca, koji je nedavno osuđen zbog pokušaja ubistva Đorđa Ždrala, preminuo je od povreda zadobijenih u subotu uveče, kada je u Trebevićkoj ulici ispred broja 27 pokušao da postavi eksploziv ispod džipa „mercedes ml” svog prijatelja Milana M. (48).

Prema nezvaničnim informacijama, Rašeta je pokušao da pod džip postavi više od dva kilograma eksploziva, koji se aktivira na toplotu. Međutim, motor džipa još je bio vruć, pa se eksploziv aktivirao u Rašetinim rukama, pre nego što je uspeo da se izvuče ispod „mercedesa” i udalji se. Eksplozija je raznela Rašetu, uništila prednji deo džipa, hauba je odletela nekoliko metara, a od jačine detonacije popucali su prozori na stanovima u prizemlju zgrade.

Od detonacije popucali prozori
- Čuo sam jak tresak, kao da se lift otkačio i pao sa petog sprata. Ni sanjao nisam da bi neko nameravao da postavi eksploziv ispod mog džipa i pokuša da me ubije. Uzeo sam stvari jer je trebalo da putujem u Suboticu i izašao iz zgrade. Video sam plamen, ali nisam znao da je eksplodirao moj džip. Tek kada sam se zagledao, video sam da gore moja kola. Otrčao sam do obližnje policijske stanice i rekao da sam vlasnik džipa - priča za „Blic” Milan M.
Milanu M. je ubrzo rečeno da su kod mladića koji je pokušao da podmetne eksploziv ispod njegovog džipa nađena dokumenta. Kada je čuo podatke, bilo mu je jasno ko je stradao jer je Strahinja Rašeta koristio dokumenta na ime Igor Stojković.
- Rašeta je sa svojom devojkom u subotu po podne bio kod mene na ručku, a došli su u 15 sati. S nama je bio i jedan moj rođak. Pričali smo neobavezno i ponašao se uobičajeno. Rekao sam mu da idem u Suboticu na nekoliko dana i da ću krenuti uveče. Razišli smo se u četiri sata, on je odvezao devojku, a ja rođaka - kaže Milan M.

Nije znao da je džip zagrejan
Prema njegovim rečima, skoro sat i po vozio se po gradu i u 17.40 parkirao džip ispred zgrade i otišao do stana po stvari.
- Pretpostavljam da Rašeta nije znao da se eksploziv aktivira na toplotu, a motor džipa je bio vreo jer sam se prethodno vozio. Verujem i da se, nakon što je odvezao devojku, vratio i čekao da se dovezem i postavi eksploziv dok sam u stanu. Znao je da planiram da idem u Suboticu, pa je pretpostavljao da će se motor zagrejati pre nego što izađem na autoput, džip eksplodirati i da ću ja stradati - nastavlja s pričom Milan M.
O razlozima zbog kojih je Rašeta, do tog trenutka njegov prijatelj, planirao da ga ubije, Milan M. kaže:
- Verujem da su mu neki ljudi iz njegovog okruženja punili glavu nekim stvarima koji nemaju veze s istinom. Da sam bio s njegovom devojkom dok je bio u pritvoru ili da sam uzeo neki novac.

Izvor : Blic
« Poslednja izmena: 28. Dec 2008, 21:04:05 od dazdevnjak »
IP sačuvana
social share
U cik zore zviždi voz, njime odlazim u OZ
Neću da se vratim
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Criminal mastermind Smile
IP sačuvana
social share
Warning: May not be true.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.19
Strahinja Rašeta (23) poginuo kada je pokušao da postavi bombu pod džip prijatelja Milana Mitića, kome je dugovao 15.000 evra

Strahinja Rašeta (23), jedan od najtraženijih kriminalaca u Srbiji i regionu, poginuo je dok je postavljao eksploziv pod džip svog prijatelja Milana Mitića (48) iz Subotice! Rašeta, koji je imao lažna dokumenta, pokušao je u subotu uveče na Banovom brdu da ubije Mitića, kome je dugovao 15.000 evra! Rašeta je preminuo juče ujutru u Urgentnom centru.

Kako Press saznaje, Strahinja Rašeta i Milan Mitić, koji su dugogodišnji prijatelji bili su u subotu ceo dan zajedno.

Imao lažna dokumenta

- Mitić je došao iz Subotice na sastanak sa Rašetom. Proveli su gotovo ceo dan zajedno, a Mitić je uveče otišao kod svoje devojke u Trebevićku ulicu na Banovom brdu, u blizini stanice Brigade policije. Rašeta je krenuo za njim. Kada je Mitić izašao iz džipa „mercedes ML" posle dvadesetak minuta, Rašeta je pokušao da podmetne kilogram i po eksploziva pod džip. Prilikom postavljanja tzv. toplotne bombe, ona je eksplodirala, a Rašeta je zadobio teške povrede. On je prebačen u Urgentni centar - kaže za Press izvor blizak istrazi.

Kod njega su pronađena dokumenta na ime izvesnog Igora Stojkovića (28), ali su policajci u Urgentnom centru brzo prepoznali Rašetu.

- Odmah je pozvana i njegova devojka da ga identifikuje. Lice mu je bilo teško prepoznatljivo, ali se videla tetovaža Draže Mihailovića, koji je imao na levoj strani grudi. Urađene su i ostale analize i tako je nesumnjivo potvrđeno da je to Rašeta - navodi naš sagovornik.

Motiv podmetanja eksploziva pod Mitićev automobil je najverovatnije novčani dug. Naime, Rašeta je Mitiću dugovao oko 15.000 evra.

- Oni su se već neko vreme često svađali zbog tih para. Mitić je insistirao da mu vrati novac i bio je ljut, dok je Rašeta smatrao da mu nije dužan. S obzirom na njihovu dugogodišnju „saradnju", Rašeta najverovatnije nije nameravao da ubije Mitića nego da mu napravi štetu na automobilu i da ga zaplaši - navodi naš sagovornik.

Policija pretpostavlja da su se Mitić i Rašeta posvađali oko novca. Međutim, prema drugoj verziji, sukobili su se oko devojke, izvesne Ane.

- Navodno su Rašeta i Mitić bili zaljubljeni u istu devojku, pa je Rašeta zbog ljubomore postavio bombu. Ipak, do sukoba je najverovatnije došlo oko podele para iz nekih njihovih poslova - kaže naš sagovornik. Kako Press saznaje, policija traga za dvojicom mladića koji su došli sa Rašetom.

- Oni su posle eksplozije otišli Rašetinim džipom - kaže naš izvor.

Greškom na slobodi!

Strahinja Rašeta je poslednji put privukao pažnju medija 7. novembra, kada je umesto odlaska u zatvor pušten na slobodu! Rašeta je tog dana u sudu u Šapcu osuđen na četiri i po godina zatvora zbog pokušaja ubistva Đorđa Ždrala 2006. u Sarajevu. Predmet je pravosuđe RS ustupilo kolegama u Srbiji, na osnovu čega mu je suđeno u Šapcu. Njemu je posle presude ukinut pritvor, ali je poslat u novosadski zatvor na izdržavanje jednogodišnje kazne zatvora zbog razbojništva.
Međutim, Rašeta je odmah pušten na slobodu jer su u Okružnom zatvoru u Novom Sadu odbili da ga prime na izdržavanje kazne! Pripadnik službe obezbeđenja odbio je da ga primi, smatrajući da ne postoji zakonski osnov za to. On je obavestio i načelnicu pravne službe o ovom slučaju, ali njena procena bila je da nema pravne osnove za njegovo zadržavanje u zatvoru i pored obaveštenja iz suda u Rumi da postoji naredba za hapšenje, s obzirom na to da je Rašeta u bekstvu! Zbog ove skandalozne odluke smenjen je upravnik novosadskog Okružnog zatvora Dragan Jakšić, a načelnica pravne službe Gordana Mitrović i stražar Željko Rajak su suspendovani! Rašeta je trebalo 10. decembra da ode u zatvor, ali nije otišao!

Ministar policije Ivica Dačić ogorčen je zbog propusta u novosadskom zatvoru.

- Odveli smo ga na izdržavanje kazne u Novi Sad i predali zatvorskim službenicima, a oni su ga pustili - rekao je Dačić.

Ministar je pozvao sve državne organe na odgovoran odnos.

- Ne može policija nekoga da privede i uhapsi, a da ga pripadnici drugih državnih organa puste na slobodu i da se posle toga sve prelama preko leđa građana - rekao je Dačić.
Prema policijskim podacima, Strahinja Rašeta i Milan Mitić su članovi kriminalne grupe Darka Eleza iz Istočnog Sarajeva, koja je u sukobu sa suparničkom ekipom Đorđa Ždrala. Prema podacima bosanske policije, oni se sumnjiče da su u sačekuši ubili Borisa Govedaricu 24. avgusta 2007. godine.

- Rašeta i Mitić su učestvovali i u jednom od najčuvenijih pljački kada su prerušeni u popove na Božić ušli u Rajfajzen banku obučeni u mantije, pa uz pozdrav: „Hristos se rodi, ovo je pljačka" izvršili pljačku. Rašeta nije zvanično optužen za učešće, dok je Mitić kasnije osuđen na uslovnu kaznu samo zbog falsifikovanja - kaže naš sagovornik.

U policijskim spisima Rašeta je označen i kao plaćeni ubica. Njegovo ime dovodi se u vezu sa likvidacijama vođe „bežanijskog klana" Gorana Mijatovića Mite, bivšeg načelnika policije u Loznici Vojislava Jekića, svedoka na suđenju optuženima za ubistvo Željka Ražnatovića Arkana. Rašeta se sumnjiči i da je učestvovao i u spektakularnoj pljački pošte u Splitu 15. marta ove godine kada je ukradeno oko dva miliona evra. Hrvatska policija je tada uhapsila 15 osoba, a Rašeta je pobegao u Srbiju.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.