Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:55:06
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pluton  (Pročitano 131583 puta)
01. Jul 2006, 21:13:42
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Pluton je bio grčki Bog podzemnog sveta u čije carstvo nikada sunca zrak nije prodro, sveta okruženog bledim cvetovima smrti i sa pet reka: Stiks, rekom Naricanja, Žalosti, Ognjenom i Mračnom rekom, koja je sve zemaljsko odnosila, u nepovratni zaborav, upravo onako, kako će i svako od nas, sa malo jačim elementima Škorpiona, u zaborav poslati i onoga koga je samo do juče smrtno voleo, ukoliko ga povredi, što ovde samo jedno znači - izda.



« Poslednja izmena: 25. Dec 2006, 23:05:03 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Položaj Plutona u kućama natalne karte i tumačenje

I polje - Pluton na Asc
naglašena je harizma i magnetičnost ili u drugom slučaju osoba izaziva strah kod drugih. Možemo govoriti o hirurškim intervencijama i potrebi da se osoba transformiše na neki drugi način. Ukoliko je Pluton po negativnim aspektima postoje opasnosti da se život izgubi u mundanim događajima. Takođe to može da opiše i bavljenje politikom, hirurgijom, okultizmom.

II polje
je povezana sa novcem, te je Pluton ovde okrenut sticanju. Tu se lakše stiče veliki novac nego mali. Takođe, osoba teba da se okrene ulaganju u neštoa delatnost ćemo odabrati prema planeti koja trigonom aspektuje Plutona. Generalno ovom položaju je potrebno dosta vremena da se razvije, dok vladar 8. kuće deluje odmah. Ukoliko je loše postavljen, postoji opasnost od loših investicija ili ukazuje na plaćanje velikih poreza. To je u karmičkom smislu, mesto gde se nešto duguje. Može biti i slika provala i krađa, otimanja novca.

III polje
Pluton i 3. kuća su u vezi jer je Hermes (Merkur) vodič kroz podzemni svet. Zato ova pozicija često ukazuje na hermetička znanja, uvid u najdublje tajne i razumevanje misterija. Kreira detektivski um i izuzetnu pronicljivost. Često se takve osobe bave psihoanalizom ili psihologijom. Ukoliko je loše postavljen daće kriminalni um. Rečnik takvih ljudi je vulgaran, destruktivan. Opasnosti se vide kroz komunikaciju ili saobraćaj. Opasnost dolazi od neosvetljenih vozila ili rupa na putu.

IV polje

Ukoliko se ovde nađe Pluton, govorimo o markantnoj poziciji. Sa takvom pozicijom čovek bi trebalo da proda stan u kome živi. Nekada ukazuje da je u toj kući neko ubijen ili da se nad porodicom vije neko prokletstvo. Ukoliko je jako dobro postavljen sa Suncem ili Jupiterom može da označava zlato koje je zakopano u kući ili u podrumu.
Ukoliko je u kontaktu sa Plutonom i Mars u podrumu je skriveno oružje. Nekada može označavati opasnost u ranim danima.
Da bi se situacija poboljšala, kuća bi trebalo da se nalazi blizu reke ili da ima bunar u dvorištu.
Nekada ukazuje na smrt roditelja u ranom detinjstvu osobe.

V polje
daje intenzitet Plutonu i ova pozicija naglašava strasti. Osoba čiji je horoskop ili njen partner će biti strasna i ljubomorna osoba. To je često simobol da je osoba bila u nekom konfliktu u prošlom životu sa svojim sadašnjim partnerom. Opisuje veliku mržnju koja se tokom ove inkarnacije pretvara u neizmernu strast, a kroz to se daje mogućnost za ljubav i spajanje. Ovakvi ljudi lako ulaze u veze, ali ne mogu ni da izađu iz njih lako. Često tu treba da se dovrši odnos, te osoba često odlazi ali se i vraća partneru.
U ženskom horoskopu ovo je pokazatelj mogućih abortusa ili problema u trudnoći.
U nekim slučajevima to je i opasnost za srce.

VI polje
opisuje bolesti koje su opasne ili fatalne. Često govori o operacijama ili oporavku. U poslovnom smislu ovo će opisati radna mesta gde su ljudi militantni, operacione sale i slična mesta gde se radi o životu i smrti. Ukoliko je sve dobro postavljeno govorimo o berzama. Ukoliko osoba radi neki prosečan posao, onda se lako javlja višak energije i nastaju problemi na radnom mestu, sa saradnicima. Podčinjeni mogu da se loše odnose prema osobi, tj. vlasniku aspekta. Kolege mogu biti kriminalci ili opasni ljudi.
oložaj Plutona u kućama natalne karte i tumačenje

VII kuća
U ovom polju Pluton se oseća pomalo zbunjeno jer se nalazi u javnosti. U dobrim aspektima govoriće o ljubavi i braku do smrti. Nikada ne ukazuje na razvod ali može da ukaže na partnerovu raniju smrt, udovištvo. Partner bi mogao biti harizmatičan i dominantan. Može da ukaže da se suprug-a bavi politikom.
Ređe, ukazuje na dramatičnu smrt [atentat] na javnom mestu.

VIII kuća
Strasti su naglašene i sve osobine Plutona su uvećane. I ova pozicija govori o operacijama i bolestima. Često je slika osobe koja trči u susret smrti, pa predstavlja ideologiju kamikaze. U dobroj poziciji sa Merkurom, Mesecom ili vladarem III kuće osoba će biti sposobna da utiče na život i smrt, baveći se okultizmom ili hirurgijom.

IX kuća
Osoba može putovati u inostranstvo iz neugodnog razloga kao što je smrt, može imati neprilika na putu sa lopovima ili odlazi u inostranstvo iz nužde, nakon nekog neprijatnog događaja. Takođe, osobu će vući da putuje na mesta gde je nekada živela. Pluton predstavlja dodir sa poslednjim stvarima koje smo radili pre smrti prethodne inkarnacije.
U pogledu učenja ovo može da da osobu koja menja studije ili naglo menja interesovanje.
Ukoliko je dobro postavljen ovo daje studije ekonomije, politike, vojne studije ili psihologiju.

X kuća
često govori o ljudima koji su poznati kao proroci, magovi, vidovnjaci ili na bilo koji drugi način ljudi od moći ali pritom može nekada  govoriti i o kriminalu. Ukoliko je dobro postavljen osoba treba da se bavi investicijama. Ukoliko on nije jako postavjen, govorimo o osobi koja stalno menja poslove.

XI kuća
sa Plutonom, govori o prijateljima koji su kriminalci. Ukoliko je dobro postavljen osoba ima poverljivog prijatelja ili može da radi i investira sa njim. Ukoliko je loš, često govorimo o nezgodnim prijateljstvima, svađama i sukobima.

XII kuća
Skrivena strast koja govori da osobu vreba opasnost u mraku. S druge strane ukoliko Pluton ima dobre odnose sa Suncem ili vladarem Ascedenta, onda se to više odnosi na bliska prijateljstva sa kriminalcima. Klasična slika Plutona u 12. kući je operacija i bolnica. Ukoliko je Pluton pozitivno postavljen govori o istraživanjima i ispitivanjima. Ovakva osoba lako pada u hipnozu.

A. Imširagić
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Razorni uticaju PLutona

Kada Pluton putujuci oko zodijackog kruga ulazi u aspekt konjukcije sa nekom od natalnih planeta odredjene osobe ta osoba uglavnom moze ocekivati velike zivotne promene. Moze nam se desiti sve ono sto smo godinama ocekivali i cemu smo se nadali, ili pak, ono od cega smo strahovali. Ako su u pitanju prelomne godine obicno se ispostavi da je Pluton u svom retrogradnom kretanju i da se konjukcija ponavlja dva do tri puta. Obzirom da je ovo najsporija planeta njen uticaj je pritajen, cesto potpuno neprimetan, ali stize kao visa sila koja nam donosi transformaciju i promenu. Od trenutka njegovog dejstva pa do konacnog izlaska iz tranzita njegov uticaj u losim horoskopima moze biti zastrasujuce spor.
 Vrsta promene zavisi od aspekata kakve natalna planeta pravi u horoskopu. Pa tako, ako Pluton nailazi na natalno Sunce, osoba ce savladati sve prepreke koje joj stoje na putu, bilo fizickog, mentalnog ili duhovnog karaktera. Medjutim, ako je Sunce u izazovnom aspektu sa nekom od teskih planeta u natalnom horoskopu, osoba ce umesto dobrih promena uci u prelomni period uglavnom losih dogadjaja koji ce rezultirati zivotnu prekretnicu, a sve u zavisnosti iz kog polja nam stize los aspekt.
 Da bi se koliko/toliko ublazio uticaj tranzitnog Plutona na natalno Sunce, osoba bi trebala, svesno, da izvrsi korenite promene u segmentu zivota na koji se aspekt odnosi. Jer, Pluton trazi promene i ako ih mi dobrovoljno ne sprovedemo (pozitivna strana aspekta) promene ce nastupiti haoticno i osoba ce trpeti teske posledice.
 Tranzitni Pluton prema natalnom Mesecu: Aktiviranje duboke emotivnosti i intuitivnosti. Pojacana potreba za neznostima i preterana osetljivost menja stav prema okolini. U negativnom aspektu - jaka emotivna uzbudjenost koja rezultira fanaticnom opsednutoscu segmentom zivota na koji se aspekt odnosi. Promene u kuci, izazovan period za majku.
 Tranzitni Pluton prema Ascedentu: Trazenje (promena) svog puta, upadanje u potpuno nove okolnosti, sudbinske rasprave, nesrece, povrede, rastanak, prisilno menjanje mesta boravka, hapsenje.
Naravno, postoji opsta simbolika za sve konjukcije koje tranzitni Pluton moze napraviti u natalnom horoskopu, ali za konkretnu prognozu potrebna je detaljna izrada natalne karte i analiza svih natalnih aspekata koji u ovom tranzitu mogu biti od presudnog znacaja.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Pluton

Pluton u Ovnu i prvoj kući

Vrijeme borbe za moć, sukobi.

U prvoj kući, karizmatična, magnetična osoba.


Pluton u Biku i drugoj kući

Razvoj kapitalizma, materijalizma.

U drugoj kući, velika sposobnost zarade, ekstremni materijalizam.


Pluton u Blizancima i trećoj kući

Razvoj medija.

U trećoj kući, snažne veze sa rođacima, mogući problemi na putovanjima, nametljiva osoba.


Pluton u Raku i četvrtoj kući

Želja za dominacijom u nacionalnom smislu, Prvi svjetski rat.

U četvrtoj kući, često izuzetno napeti odnosi u obitelji, fanatizam u nacionalnom smislu.


Pluton u Lavu i petoj kući

Razvoj oružja za masovno uništavanje.

U petoj kući, snažna seksualnost i kreativnost, karizmatična nesputana djeca koja često stiču slavu.


Pluton u Djevici i šestoj kući

Razvoj znanosti.

U šestoj kući, teška oboljenja, tiranin na poslu.


Pluton u Vagi i sedmoj kući

Hladni rat na vrhuncu.

U sedmoj kući, snažan uticaj na partnera, dominacija nad masama, ekstremna popularnost.


Pluton u Škorpionu i osmoj kući

Epidemija AIDS-a, ekstremizam.

U osmoj kući, sklonost misticizmu i magiji, veliko nasljedstvo.


Pluton u Strijelcu i devetoj kući

Rast interesa za duhovnost.

U devetoj kući, dogmatizam u religiji, ali i moguće duboko prodiranje u srž metafizike.


Pluton u Jarcu i desetoj kući
Mogući rast državne represije ili njen slom.

U desetoj kući, moć nad velikim masama ljudi, popularnost, fatalan uticaj, velika ambicija, magnetizam, često problemi u odnosu sa ocem.


Pluton u Vodenjaku i jedanaestoj kući

Pobuna protiv ustaljenih vrijednosti, težnja za individualnom slobodom.

U jedanaestoj kući, snažna motivacija za postizanjem ciljeva, često problemi, izdaje od
strane prijatelja.


Pluton u Ribama i dvanaestoj kući

Nova shvaćanja, razvoj ekstrasenzorijalne percepcije.

U dvanaestoj kući, kreativan odnos sa društvenom podsviješću, afliciran, žrtva kolektivne podsvijesti ili njen kreator.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


This is me...then

Zodijak
Pol Žena
Poruke 7354
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
kao sto je makishon rekla cesto je njegov tranzit neprimetan,jer je on ipak generacijska planeta,pa ne deluje na sve ljude isto,uglavnom njegov uticaj osecaju duple skorpije
IP sačuvana
social share
Wanna love me,wanna touch me,think twice 'cause you gotta long way to go
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
U ogledalu Plutona

Nijedan tekst mi nije bilo tako teško da počnem da pišem kao ovaj o Plutonu… Da pišem o Neptunu možda bi mi pomogla neka Neptunovska atmosfera, koji mirišljavi štapić, kompilacija ambijentalne muzike i ruka bi, čini mi se, pisala sama… ali sada iako imam Merkur u trećem polju u sekstilu sa Plutonom na Asc, kao da čekam…kao da mrtvi treba da progovore, kao kada sam kao dete po prvi put prizivala duhove sa odraslima i u gluvoj noći otvorenih usta čekala čašu da počne da se kliže od slova do slova… to čekanje tada, napeto kao oblaci nad gradom što su bili dok se kiša pre pola sata nije konačno sručila i olakšala i sebi i nama… ja čekam. Na reč… i padaju mi na pamet svi oni klijenti koje sam imala, a koji su baš u svojim kartama (čega naravno nisu bili svesni) imali markantnog Plutona koji im je dao snagu i hrabrost a uzeo (tek da nije bez išta) nekom ljubav, nekom novac, nekom na kraju i život… ali je zato ostao primer. Jer Plutonovci (svi koji ga negde u svojoj natalnoj karti imaju markantnog) uvek predstavljaju primer drugima kako biti slobodan, ne plašiti se izazova, kako probuditi neman u sebi, izazvati energije koje kao da nisu od ovog sveta i suprotstaviti im se, uhvatiti se u koštac sa sopstvenim strahovima i neprežaljenim smrtima, kako napraviti pakt sa djavolom prevariti ga a za nagradu dobiti slobodu duha. Slobodu duše koja je do tada nemo trpela i gutala, koja se plaši da samo pogleda u sopstvene ponore, gde su se arhivirale boli i patnje od ovog i onih života, onih ranijih…

Ono što je sigurno je da su plutonova energija i uticaj pre svega neizbežni, fatumski i duboko transformišući. Pluton, koji je u mitologiji poznat kao bog pozemlja, predstavlja težnju duše da evoluira, da se sama izdigne iz pepela sopstvene boli i patnje, i svoje najveće strahove pretvori u svoje najveće radosti. Pluton poput vulkana, duboko u nesvesnom (“podzemlje”) gaji snažne uzavrele i dinamične sile koje svojim erupcijama uspevaju da sve što je bilo zaboravljeno i umrtvljeno ponovo oživi istovremeno menjajući sve ono u šta smo do juče verovali i uzimali zdravo za gotovo, poput nečeg poznatog i bliskog.
Pasaž, tunel, bezdan, ambis su samo neki psihološki sinonimi za ono kroz šta duša prolazi dok nastavlja napred u svom procesu razvoja do izlaza, do svetla koje se na početku ni ne vidi… Zato je vera u moć promene u postojanje izlaza, tog svetla na površini, vrlo bitna za plutonov transformišući aspekt. U suprotnom, neminovni su veliki lomovi i udarci, vraćanje u prošlost i ponovno preživljavanje strahova, nemoći i odbačenosti sve dok se ne prepozna ta snaga koja u svojoj naizgled demonskoj i rušilačkoj kulminaciji zahteva samo jedno: promenu i transformaciju.
Plutonova moć je privlačna, gotovo neodoljiva. Gotovo nedostižna. Da bi načinili naredni korak u u ličnoj evoluciji moramo najpre dozvoliti prošlosti da ode, spoznati sve ono što smo bili i onda kada smo mislili da to nismo…

Sećam se svojih prvih koraka plutonovim stazama… u sebi sam stalno nosila težak duhovni teret a da nisam bila u stanju da ga se otresem. Čitanje knjiga, kontakti sa astrolozima, psiholozima i drugima širili su moju svest ali to mi ništa nije pomagalo. Čak sam samo postajala sve svesnija muke koju nosim, kao praiskonski greh, svoj ali i tudj, kao neko nevidljivo breme što me je spopalo i koje će me pre ili kasnije uništiti.
Teorija mi definitivno nije pomagala, a vatrene erupcije, uništavajući razorni zemljotresi sve su jače tresli i rušili smisao svega u šta sam verovala, sa čim sam se identifikovala, pa je postalo jasno da će me jedino osloboditi istina, kada budem konačno otkrila “ko sam?”
Shvatila sam da svako ko traga za istinom i oslobodjenjem duše, svako ko pre ili kasnije dodje do momenta kada se upušta u aferu sa plutonom ne može se zadovoljiti pukom teorijom. Jedino istina dobijena kroz iskustvo i praksu oslobadja. A iskustvo je uvek tamo gde je Pluton, a on je uvek tamo gde smo najslabiji i najjači istovremeno. Kuća u kojoj je najbolje pokazuje gde u našem životu nalećemo na minu, i gde to moramo (hteli mi to ili ne) kad tad uzeti sekiru u ruke i krenuti polako da krčimo put kroz džunglu sopstvenih patnji i strahova. Ili ko će nam tu sekiru doturiti u šaku onda kada budemo u stanju najvećeg očaja i beznadja, a ipak dovoljno jaki da pokušamo samo još jednom da se preobrazimo. Samo je pitanje odakle i kako početi…

Jedno je sigurno, ne može se preko lažnog doći do istine. Istina o nama samima nam tek tada izgleda sasvim drugačija i više nije ulepšana našim fikcijama. Postajemo realne slike nas samih tek u ogledalu Plutona. Pa i dotadašnja samokontrola postaje naš najveći neprijatelj jer sve protiv čega se u tom trenutku borimo jesmo mi sami! Medjutim, kada se jednom otvore kapije Plutonove, poriv za oslobodjenjem i istinom postaje tolikog intenziteta, da bez obzira na izazove i moguće patnje i beznadja, teško se sa te staze odstupa. Najpre postajemo na iskustvenom nivou svesni da smo tokom života, živeći svakodnevnicu, često potiskivali svoje želje, karakterišući ih kao nedolične ili nepotrebne, čime smo ih bacali duboko na dno osme kuće, Škorpiona kao u najmračniju tamnicu. To se može odnositi na poslove, naizgled zadovoljavajuće, ali koji nam osim materijalne nisu pružali nikakvu drugu satisfakciju, baš kao i na partnerske odnose bez istinske ljubavi, zasnovane na strahu od samoće ili fizičkoj potrebi, čime se još više angažuje negativna strana ličnosti koja pokušava da kroz sex i novac pokaže svoju snagu, moć, vlast, misleći da ako ih poseduje ima apsolutnu kontrolu nad životom, kako svojim tako i tudjim.
Kako nas sva zemaljska iskustva uče i idealna su podloga za sve plutonove lekcije kidanja veza i oslobadjanja, tako obično biva da se čeka poslednji momenat, taj vapaj duše za oslobodjenjem od stega partnera, od stega života, od sopstvenog dobrovoljnog darovanja svoga bića da bude žrtvovano... Tek posle destrukcije i pada, posle najcrnjeg ništavila, tragedija, razaranja, sudbinskih dogadjaja koji se nisu mogli ni predvideti ni izmeniti, čovek se sreće lice u lice sa plutonom.... i tu su dva puta. Da u besu ponižen, sam i ostavljen, odbačen i zloslutan, bez vere i bez nade, ljut na svakog, i sam postane demonski zao i osvetnik jednom rečju, koji će uništiti do kraja sopstveni, ali često i živote drugih ljudi. Ili da shvati da je sve materijalno prolazno, propadno, besmisleno, baš kao i egzistencija sama i da se ni za šta celim bićem ne treba vezivati. Tada dolazi do širenja svesti, duh se produbljuje ali ipak kao da leti u vis put svemira, u potrazi za mnogim kosmičkim tajnama i samim sobom. I baš taj Plutonov princip dizanja iz pepela je razlog zbog čega bismo mogli mnoge New Age tehnike širenja svesti da dovedemo u pitanje, jer se fokusiraju samo na božansko i spajanje sa njim, kao da zaboravljaju da je i na početku Bog stvorio sve iz mraka.

Pluton se kreće vrlo sporo. Tako da i njegovi tranziti preko natalnih planeta traju mesecima pa je neminovno da vremenom postanemo vrlo svesni njegovog uticaja. Obično ono što klijenti saopštavaju tada je »da gube kontrolu nad sopstvenim životom« , »da nemaju vremena ni za šta«, »da žele sve da promene, nije bitno kako...« Zaista tranzitni Pluton uvek zahteva strpljivost, tišinu i osluškivanje sopstvenog bića. Medjutim, baš tada postanemo obično brzi i hiroviti, pa i u većoj disharmoniji sa Plutonom, gubimo ritam, i otuda straobalan haos u životu, nered, zdravstveni problemi, gubljenje para ili histerično trošenje novca, jer Pluton kao bog podzemlja pa samim tim i kao simbol za izobilje i bogatstvo jer je njegovo i sve ono što se u zemlji nalazi, uzima materiju nemilosrdno kada za to kucne čas. Vrlo je važno u momentu Plutonovih bitnih prolaska da čovek sam sebi prizna šta oseća, jer je upravo taj osećaj - refleksija njegove duše i put ka zdravom odnosu prema sebi. Plutonovi tranziti će uvek prikazivati iskustvo kroz koje osoba prolazi dok traje tranzit, ali to nužno ne mora da bude nešto na čemu će se na dalje zasnivati život same osobe, zbog čega će doći do korenskih promena i slično... to sve će postojati tek kada sama natalna karta podržava ulogu Plutona i kada je on već u natalnoj karti prikazan u jakom aspektu sa recimo Suncem, što će u dodatnom tranzitu samo da naglasi novu fazu u jednom životnom procesu koji će trajati duže i koji je vrlo bitan za duhovni razvoj i psihičku stabilnost same osobe.

Pluton takodje sebe predstavlja i kroz seks, koji se razlikuje od arhetipski Lavovskog radosnog, zavodničkog, raskošnog, otvorenog seksa, koji se kao plamičak šibice u kratkom strastvenom vatrenom momentu pojavi kao munja. Plutonovske spoznaje na ovom polju su drugačije. On je spor. I sex je takav. Zahtevan, u smislu potrebe za očišćenjem, pa je neophodno i više vremena. Ponekad donosi bolne transformacije same ličnosti, pogotovo kada ona nije u stanju da na druge načine svesno pokrene plutonovsku snagu i pomogne svojoj duši, pa otuda histerični jecaji nakon orgazma ili naglo ekstatičko oslobadjanje energije koje zbog svoje silovitosti i potpunog gubljenja kontrole nad telom često prepadne i samu osobu ... Upuštajući se u plutonski odnos, to je kao da plutate u nekom inter prostoru izmedju ovog ovde i nekog drugog sveta, to je iskustvo jedne simboličke smrti, akt kreacije i destrukcije u jednom...«Život ili smrt – uspeću ili ću biti uništen« način je na koji razmišlja čovek Plutona pa ga i u sexu opsesija i nagon za preživljavanjem mogu nagnati da se ponaša manipulatorski u odnosu na partnera, da bude zahtevan i dominantan, ili se dešava da bude druga krajnost u pitranju pa da se neko drugi nad njim tako ponaša. Dosezanje prave kosmičke ljubavi, moguće je samo kroz odnos koji traje, a nikako kroz često i agresivno menjanje partnera, kojim osoba odbacuje svaku mogućnost da se veže usled straha od odbacivanja.

Tipični predstavnik Plutona je uzdignutih ili namrštenih obrva, upečatljivog pogleda, i robusne, jake gradje. Često je kosmat, i ima odredjene asimetrije na licu, dualnost koja se oseća i u glasu koji vibrira od nežnog i tihog do dubokog i potpuno transformisanog, kao da se radi o potpuno dve osobe.

U zdravstvenom smislu Plutonovci su izloženi bolestima upravo zbog toga što niko ne može tako duboko da potisne traumatična iskustva iz života kao oni. U sebi sahranjuju sve svoje emotivne rane, bes, ljutnju, ljubomoru, stid, poniženja, zavist... Možda će vam onako usput, nekad reći kako nemaju nikakvih problema... i zaista će to misliti i tako se osećati, jer su sve svoje i to posebno one najveće probleme gurnuli tako duboko u sebe da ih sunce istine samo od sebe nikada neće ni okrznuti! I dok sve to fermentira u njihovoj podsvesti, oni samo čekaju dogadjaj, osobu, momenat, smrt koja će ih naterati da ipak shvate nemoć svoje moći, slabost svoje snage, isfrustriranost svoje energije i pročeprkaju po odbačenim aspektima svoje ličnosti.
Bolesti kada se kod njih jave one su jake, prelamajuće ali kratko traju usled njihove jake vitalne energije i snažne konstitucije, i uvek će se nakon bolovanja dići mnogo jači i zdraviji nego što su bili. Kod njih prehlada nije nikada kašljucanje ili laki nazeb, već prava virusna infekcija, grip nije grip već pneumonija, a glavobolje nisu prolazne i lake, već su to migrene za padanje u nesvest koje neprekidno traju po tri dana i više... Jer Pluton je ekstreman! Ponekad imaju i iskustva kliničke smrti, više puta im je život bio u pitanju, privlače na sebe opasnost kao i sve čudne likove koji im kad tad mogu zakomplikovati život. Kada tonu, onda tonu polako, dugo i duboko primoravajući sopstveno telo da prevazidje granice ljudske izdržljivosti i snage, i da se isceli.


Autor:Sanja Perić
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


VoLiM JedNOg bLIzanCA... :)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 434
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
pluton zbog svoje velicine vise nema status planete.....
pa koja je sad planeta skorpije  Smile
moza marssss  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by shone83: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB

Ti i jA, Ti i Ja, bAsH Bi bILi dOBar pAR... Ti i Ja tI I jA POglEDaj mE JednoM BaR Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


FIAT LVX

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1315
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.6
mob
Ericsson T-68
pluton zbog svoje velicine vise nema status planete.....
pa koja je sad planeta skorpije Smile
moza marssss Smile

pa ni mesec nije planeta astronomima a nama jese
IP sačuvana
social share
Edit by SerbianFighter: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
pluton zbog svoje velicine vise nema status planete.....
pa koja je sad planeta skorpije  Smile
moza marssss  Smile

Imaš tekstove u temi Astronomija. Izgubila je status planete ali je dobila status male planete. Dakle, ona postoji pa samim tim ima uticaja na horoskope kao i do sada. To se ne menja.
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 477
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
imam ga u 12 kuci vage sto bas mi nije jasno \

Mercury Quincunx Pluto 2°48

al nema aspekta koji direktan od pluto
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 41
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:55:06
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.