Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:04:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Plata od 65 $  (Pročitano 2731 puta)
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Nije reč ovde samo o jeftinoj radnoj snazi Smile nego o velikom profitu Smile.Malo im ovde kod nas što na godišnjem nivou na euro zarade još jedan Smile nego hoće da zarade dva pa i više .
pa,da!upravo tako!
oni tim seljakanjem fabrika i proizvodnje dobijaju visestruko.
recimo,u Evropi im covek radi za 500$ mesecno,a oni zaradjuju recimo 10.000$.(nije bitno...)
u stvari,zaradjuju 15.000,ali mora da se odrzava fabrika,da se placaju pomocne uluge,i slicno.

a onda se idioti sete da Kenjazi oce da rade za bedu,i uzmu i prebace sve kod njih.
i,sad,placaju te debile umesto 500,svega 50$ mesecno,te vec na tome zaradjuju mnogo vise.plus,pritom prosire proizvodnju(dovedu jos brdo tih mrava),i onda jos i na tome zarade.
i na kraju-posto se tamo radi u ocajnim uslovima,bez mnogo masina,tehnike i slicnog...ne treba mnogo para za odrzavanje toga,tako da i na tome ustede.

i sve je to super,mislim,30.000 mesecno umesto 10.000 .ma,za njih super.
a to sto su belci u maticnoj zemlji ostali bez posla(i fabrike),to sto se tako Kenjazima,koji su ionako vec brojniji nego svi mravi u Tasmajdanu Beogradu,daju tehnologije i fabrike na tacni,i to sto kad posle ti isti Kenjazi navru u Evropu i krenu da zderu poslove i firme,to nikom nista...to nije bitno.to sto,na kraju krajeva,zbog tih termita planeta postaje preopterecena,to takodje nije bitno.
bitno je da je gospodin zaradio 300.000 $ vise godisnje i da moze time da se pohvali komsijama.e,sad,to sto on ionako ni sam vise ne zna sta ce s njima,i jos gore-sto ce planeta da propadne zbog toga,to nije bitno...

i sve to zbog sebicnosti par stotina miliona ljudi sirom sveta,i pohlepe par stotina bogatih kretena,koji su u stanju i ceo svet da dovedu u opasnost za par godina,samo da bi oni sledeceg meseca mogli da budu u listi top 10 bogatasa sveta.

Tih par stotina bogatih kretena ne bi postojala da nema pohlepe miliona ljudi koji kupuju jeftino. Kada pogledas recimo skup alat (recimo busilica ili slicno) sve je od 300-400 evra pa nadalje, stim da imas 24 sata servis ako ti rikne masina, donesu ti na ruke. Slicnu masinu kupis za 30-40 evra ali je bacis posle 10 sati rada sa njom. Ja sam hteo da probam taj "kineski kvalitet" i kupio za dva evra dzepnu led lampu. Posle dva meseca cackanja i kontakt spreja u smece. Kupio dzepnu lampu za 25 evra, nemacka proizvodnja, evo je, posle tri godine jos radi, samo menjaj baterije a posto je LED to traje.

dakle,radije bih ja platio ves masinu cak i 30.000,ako znam da je kvalitetna i da ce da traje,nego 10.000 kada znam da ce vec za godinu dana da se pokvari.
bogatasa sveta.

Da, ali opet najveci broj ljudi bi se odlucio za jeftino pa makar i kratkovido. Drugo, niko ne kupuje garderobu da traje godinama vec vecinom sezonu pa je baca.
pa,da,ali to je zato sto se tim pilecim mozgovima to tako i servira.servira se taj trend "novog" umesto "kvalitetnog".
to je sto se Evrope tice.
a sto se siromasnih drzava,poput nas tice,mi i da ocemo,mi ovde ne mozemo da kupujemo taj alat od 400 evra,vec samo onaj od 40.prvo zato sto nemamo para,a drugo i zato sto ovde trziste drze tajkuni koji uvoze najgore smece od robe,a prodaju ga kao kvalitet.
i na kraju-sve vise proizvodjaca se odlucuje za tu politiku potrosnog smeca.
bilo da zaposljavaju Kenjaze/premestaju fabrike,ili ne.
neko samo jednostavno pocne da pravi losije.zasto?pa,zato sto mu konkurencija,koja pravi lose,jaca.a zasto jaca?pa,zato sto pravi u Kini.a zasto pravi u Kini?pa da bi ustedela pare.

tako da se u stvari sve opet svodi na to pohlepno i blesavo premestanje fabrika i proizvodnje tokom 90ih i 00ih u Kinu,i to je ono sto ce nam svima doci glave.
« Poslednja izmena: 06. Dec 2010, 18:34:40 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Problem je u tome da je plata u Evropi 500 evra (ali mozda u najjeftinijim EU zemljama) ali i osiguranje i slicno je jos najmanje 200-300 evra. Uz to placeno bolovanje i zezancije, godisnji odmori koje isto poslodavac kesira iz dzepa dok u Kini toga nema, platis 65 dolara mesecno i thats it. A ako ti to ne uradis, uradi konkurencija i zbrise te sa trzista.
Sada, druga strana medalje dokle ce Kinezi da rade taj tempo dok ne upadnu u krizu. Kod njih se isto stvara sloj bogatih (pa i prebogatih ali da ostanemo kod srednjeg sloja) koji hoce naravno kuce po zapadnom standardu, automobile po zapadnom standardu i slicno i nece bas da radi za 65 dolara mesecno. E, kad se skupi dovoljan sloj te srednje klase pa se zapetljaju u kredite (jer je eto i bankarstvo privlacno) a jaz izmedju bogatih i siromasnih je ionako vec dubok, onda ce da bude cirkus. Ionako imaju godisnje par stotina strajkova i pravih fajtova sa murijom.
Ali se to vesto krije, jedno zbog politike jer je eto Kina zemlja veselih, radnih i vrednih ljudi, a drugi, malo bitniji razlog da ne poplase investitore.





IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Треба ипак имати у виду паритет куповне моћи и чињеницу да тих 65 долара у Кини вреди много више него овде јер су већина производа и услуга значајно јефтинији. Поготво храна.
И није тачно да Кинези раде за $65.
Плате су тамо ипак значајно веће.
Окрени обрни овде људи ипак раде за много мање новце.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Samsung XYZ1004
Ja sam se smorio sto sam gledao kako ovaj pakuje karte....zamisli da to trebas da radis 8 sati dnevno (mada, obzirom da je u pitanju Kina, onda je verovatno u pitanju 10 sati dnevno   Smile )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Citat
Kupio dzepnu lampu za 25 evra, nemacka proizvodnja, evo je, posle tri godine jos radi, samo menjaj baterije a posto je LED to traje.

не знам како ово да ти кажем а да те не увредим....ево овако:ти си марадићу дебил ако си платио лед лампу 25 евра Smile
ја купио лед лампу кинеску пре пет година за сто динара и ево је и дан данас...као нова Smile

али јбг...теби сигурно пише маде ин германи...ипак је то квалитет...ди бесте,ди бесте Smile Smile Smile  неће немачка пропасти док има шабана гастарбајтера Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Cekajte polako, ako sam dobro razumeo temu: Oce da prebacuju fabrike u Kinu zbog jeftine radne snage

Buhahahahahaha  Smile Smile Smile Smile

Ciste pretnje poslodavca radnicima i nista vise od toga  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
Citat
Kupio dzepnu lampu za 25 evra, nemacka proizvodnja, evo je, posle tri godine jos radi, samo menjaj baterije a posto je LED to traje.

не знам како ово да ти кажем а да те не увредим....ево овако:ти си марадићу дебил ако си платио лед лампу 25 евра Smile
ја купио лед лампу кинеску пре пет година за сто динара и ево је и дан данас...као нова Smile

али јбг...теби сигурно пише маде ин германи...ипак је то квалитет...ди бесте,ди бесте Smile Smile Smile  неће немачка пропасти док има шабана гастарбајтера Smile

jesi kupio onu alu sa 14 led dioda,i 3 baterije,odlicna je malo ceca onaj prekidac,naprskas povremeno sa wd40 i traje godinama,mada neki dusmanin mi je ukro i to sa duraccell punjivim baterijama Smile
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Citat
Kupio dzepnu lampu za 25 evra, nemacka proizvodnja, evo je, posle tri godine jos radi, samo menjaj baterije a posto je LED to traje.

не знам како ово да ти кажем а да те не увредим....ево овако:ти си марадићу дебил ако си платио лед лампу 25 евра Smile
ја купио лед лампу кинеску пре пет година за сто динара и ево је и дан данас...као нова Smile

Ozbiljno ti kazem, kupio sam u Madridu u kineskoj radnji neku led lampu sa par dioda i aluminijumskim kucistem, valjda 2-2,5 evra. Posle valjda nedelju, dve, od nekih 8 LED-a svetle samo 5 i to razlicitim sjajem. Posle se stalno gubio kontakt pa njakaj se sa kontakt sprejom, vrti bateriju u lezistu, pa kuckaj sa njom o zid... Uglavnom, batalio sam je kad se izlizao navoj od silnog otvaranja.  Smile
Ujedno, dok sam kupovao tu lampu, ona Kineskinja u radnji otvara zapakovane lampe, ubacuje baterije i proba predamnom da li radi. Peta je radila, ove druge ne.
Posle sam uzeo neki "Led Lenser" i evo, treca godina radi, do sada potrosio mozda tri baterije. Poenta je u toj kineskoj robi stvarno "kupi pa baci", samo trose resurse i zagadjuju planetu sa tom boflom.
Inace, kako rade i za koje pare da je recimo u Shenzenu svaka zgrada osigurana nekim barijerama da se zaposleni ne bace sa zgrade.

jesi kupio onu alu sa 14 led dioda,i 3 baterije,odlicna je malo ceca onaj prekidac,naprskas povremeno sa wd40 i traje godinama,mada neki dusmanin mi je ukro i to sa duraccell punjivim baterijama Smile

Ma manju onu, P5, cisto da mi je pri ruci recimo kad bunarim nesto u autu nocu ili kad se negde u ulazu ugasi svetlo da negde ne slomim vrat. Ti sigurno mislis na ovu:



Samo sto mi je to cudo preveliko da ga vucem sa sobom
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
odlicna je ova lampa sa klipa samo i to se pravi u kini ali licencno,imao sam neki cat eye za biciklu,ranije je bio made in japan sad china
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Mada i ta oznaka "made in China" zna da sjebe posto Tajvanci sebe isto smatraju Kinezima i kineskom drzavom oni isto stavljaju "made in China"
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:04:55
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Plata made china

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.