Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:34:55
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: „Pink” omiljena TV u Hrvatskoj  (Pročitano 20709 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 163
OS
Windows Vista
Browser
Safari 3.1.1
U mom postu se vidi da je namenjen najvecem mozgu, a posto veceg od tebe nema...


 Kakav je to promo disk ? DVD ? Blu-Ray ?

 Prestpostavljam s pravom DVD a DVD i HD slika ne idu skupa. Jedini promo disk koji bi ti pruzio HD sliku je BluRay ili HDDVD a a to 99% nisi gledao.

 Ta slika se na LCD-u mora rasirit a onda izgleda jadno. Na CRT TV izgleda "prekrasno jer je veca rezolucija nego sto je televizija uopce u stanju prikazat.  Trebas naucit nesto o temi prije nego pocmes "pametovat".
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 03:33:43 od Me_again »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
SonyEricsson k800i i D820
Oj sta ovaj Highlander prica to je da covijek dobije mucnine u stomaku ---

Cisto sumnjam da si ti ikada vidio bilo sta u HD rezoluciji, jer da si nebi nikada ovakve stvari pricao jer ispadas smijesan...

Ja imam evo i resiver (humax HD1000) koji se preko HDMI kabla prikljucuje na TV, i sa time hvatam HD frekvencije raznih programa.. takodje imam i Blue Ray ovdje pa filmovi poput James Bonda,300 ne mogu se porediti sa bilo kakvom rezolucijom ili cistocom sa onim CRT sto se razvijaju vec 70 godina hahahaha....

"Crt se razvija 70 godina a plazma je nesto novo dok lcd vec smatraju da je dostigao svoj vrhunac u ovoj prici. Nadaju se u plazmu ali tu ima jos puno toga da se popravi  pre nego sto plazma bude jednako dobra i kad je ukljucena, umesto sto je lepa ugasena."

Ovo je najjace... Highvoltazni stvarno neka ti netko stvarno pokaze HD rezoluciju a ne ono sto gledas po prodavnicama  Smile i onda prosipas ovdje svoje ne znanje...

Ti sigurno jos gulis po Pentium II jer se vise razvijao nego danasnji procesori...

I toliko savremen RTS da ni videotext ne salju preko satelitske...cudo!
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 10:33:11 od tiger2005 »
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.1.1
RTS su rusili dva puta  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 118
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
SonyEricsson k750i
HRT u HDTV  Smile Smile Smile
hehehe....koja glupost.
jel znaš ti prijatelju uopšte šta je HDTV?
imam tu priliku da gledam sve Hrvatske televizije na SkyStar kartici (ss2) i koliko znam HRT ne ide u HDTV.
drugo. da bi prešli na HDTV moraju program emitovati na drugoj frekvenciji ili prekinuti postojeći na frekvenciji gde se nalazi dok se ne obave sve pripreme za HD.
treća stvar je ta da sa klasičnom SS2 karticom nije moguće otvarati i pratiti HD kanale ,već se mora kupiti SkyStar2 HD,a HRT se bez problema može pratiti standardnom SS2 karticom.

HRT 1
--------------------

704x576
4:3
audio 192kb/s stereo

HRT 2
----------------------

704x576
4:3
audio 160kb/s stereo

HRT PLUS
------------------------

704x576
4:3
audio 192kb/s stereo

Jeste bolji kvalitet od RTSa to stoji ,ali daleko je od HDTV što se može videti iz priloženog.


pozzz

 Tko prica o satelitu ?

 BG-Highlander to o cemu pricas nije HD slika jer bi ti u tom slucaju curile sline. Kockice se javljaju kad je snimka ostecena. Ocjenjivanje HDTV-a prema vidjenju onog u trgovini nema smisla. Sve izgleda katastrofa jer ne znaju podesit televizore a umjesto HD materijala tu je snimka na DVD-u nekog HD kanala naravno u SD kvaliteti.

Bilo kako bilo da vidis sto je HD otiji na www.apple.com/trailers/ pa pogledaj malo klipove oznacene s HD (nadam se da imas kako tako pristojan monitor).

ja stvarno ne znam kome se ovde obraćaš.
citirao si moj tekst ,a objašnjavao @ BG-Highlander_u

što se mene tiče nema potrebe objašnjavati mi šta je crt,lcd,plazama,hd....
drugo koja je razlika???
Ogromna!!!
imam HD TV i u prilici sam da gledam dosta sat tv kanala koji emituju u HD formatu.
osim SkyStar kartice na kompu ima i par resivera kao i LCD i HD TV.
o SAT TV i HD meni ne morate objašnjavati jer se time bavim godinama  ,inače koliko vidim odosmo daleko van teme jer ovde je u pitanju tv pink u HR.

pozzzz
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1459
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.27
U mom postu se vidi da je namenjen najvecem mozgu, a posto veceg od tebe nema...


 Kakav je to promo disk ? DVD ? Blu-Ray ?

 Prestpostavljam s pravom DVD a DVD i HD slika ne idu skupa. Jedini promo disk koji bi ti pruzio HD sliku je BluRay ili HDDVD a a to 99% nisi gledao.

 

Hajde prvo objasni zasto bi morao da bude blue ray  a onda se kazni udaranjem glave o zid!
Na  blue ray staje vise informacija ali nema nikakvu magicnu formulu pa da je predodredjen za hdtv.
Na DVD staje manje i logicno kraci promo materijal ali takodje u bilo kom formatu.
Pored ovakvih mozgova, suvisan je Tesla, Edison, korporacije Sony i Toshiba a i ja Smiley
Sve ce to Bosanac sam da izmisli i napravi Smiley
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 12:07:12 od BG_Highlander »
IP sačuvana
social share
"Svi oni jednako misle.To nisu ljudi na čiju se reč možeš osloniti. To je najodvratnija fukara na svetu, koja se ne može zajaziti ničim što bi joj se ponudilo. Ja sam duboko uveren da se s njima nećemo usrećiti. Ti su ljudi, svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi, i u takvom meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi." - Zivojin Misic o Hrvatima uoci stvaranja Kraljevine SHS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1459
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.27
A ovo je inace bliska buducnost... zbog gabarita CRT-a i "kvaliteta" ostalih, ljudi smisljaju nesto trece.

S.E.D.- Surface-conduction electron-emitter display
This article contains information about a scheduled  future product.

A surface-conduction electron-emitter display (SED) is a flat panel display technology that uses surface conduction electron emitters for every individual display pixel. The surface conduction emitter emits electrons that excite a phosphor coating on the display panel, the same basic concept found in traditional cathode ray tube (CRT) televisions. This means that SEDs use tiny cathode ray tubes behind every single pixel (instead of one tube for the whole display) and can combine the slim form factor of LCDs and plasma displays with the superior viewing angles, contrast, black levels, color definition and pixel response time of CRTs. Canon also claims that SEDs consume less power than LCD displays.

Technical data:
50,000:1 contrast ratio. According to IGN at the 2006 CES show, Toshiba's final versions of SEDs will ship with a contrast ratio of 100,000:1.
0.2 milliseconds response time.
Brightness of 450 cd/m2.

Ovo su naucne cinjenice a ostalo je reklama. U plazme su spucane velike pare na marketing i to nekako mora da se vrati. Kad se proizvodjaci povrate iz finansijskih ulaganja, krece prava stvar. Pre nego sto HD sistem televizije stvarno zazivi u praksi , lansirace u prodaju uredjaje koji ce to moci kvalitetno da podrze.
« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 12:19:26 od BG_Highlander »
IP sačuvana
social share
"Svi oni jednako misle.To nisu ljudi na čiju se reč možeš osloniti. To je najodvratnija fukara na svetu, koja se ne može zajaziti ničim što bi joj se ponudilo. Ja sam duboko uveren da se s njima nećemo usrećiti. Ti su ljudi, svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi, i u takvom meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi." - Zivojin Misic o Hrvatima uoci stvaranja Kraljevine SHS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 118
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
SonyEricsson k750i
na blue ray ne ide komresovana slika Smiley
Standardna DTV slika dolazi u MPEG 2 .
MPEG 2 kompresija smanjuje veličinu podataka na 55:1 i uništava dosta vizuelnih podataka,no ljudsko oko to nije u stanju da registruje.
to je što se blue ray tiče,mada to i nema baš toliko veze sa HDTV
što se HDTV_a tiče dovoljno govori to da je rezolucija slike 1920x1080 (100hz) ,a ako ne primate HD signal onda je moguće smanjiti na minimalnih 704x480.
dakle džaba vam svi pikseli ako nemate opremu za prijem HD signala.
inače HDTV može prikazati i do 10x više piksela od analogne tv.
brzina slike na HDTV je i do 60p (60slika u sekundi)
da zaklučimo sa ovim.
da biste pratili HDTV prvo morate imati opremu za to,tj resivere koji primaju HD signal ,a ko ide zemaljski morate posedovati specijalne antene za HD prijem signala.
Standardni DVD je moguće koristiti na HDTV_u i on će automatski odabrati sam maksimalnu rezoluciju.
da dodam još i to da HDTV sem visoke rezolucije ima i dolby suround ,a slika je formata 16:9 i kada pustite DVD nećete imati crne trake ni gore ni dole Wink
većina HDTV ima visoko definisani multimedija interfejs koji mogu prevesti audiovideo signal sa DVDja bez kompresije.
dakle sem HDTVa potrebno je i podešavanje,a ako na njemu gledate sliku sa analognog signala biće puno lošija.
dakle ovaj TV je napravljen samo za signale visoke definicije rezolucije 1920x1080 dok je na standardnim tv prijemnicima MAX 704x480
takođe možete gledati i filmove sa standardnog DVDja,jer kao što rekoh rezolucija će sama skočiti na maksimum kada pustite DVD ,naravno ovo ne važi ako na DVDju imate neki piratski bioskopski snimak.
blu-ray nije pravljen za HDTV ,već zbog prikaza nekomresovane slike.
Prvi HDTV se pojavio još 1998 kada se blue-ray nije mogao ni predvideti.
nadam se da sam donekle razjasnio i ne bih dalje da razglabam ovu temu jer ovo je uglavnom ono najbitnije što se HDTV_a tiče.

pozdrav i prijatan dan Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 546
Zastava Pula, Istra, Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Oj sta ovaj Highlander prica to je da covijek dobije mucnine u stomaku ---

 Cisto sumnjam da si ti ikada vidio bilo sta u HD rezoluciji, jer da si nebi nikada ovakve stvari pricao jer ispadas smijesan...

 Smile

što se HDTV_a tiče dovoljno govori to da je rezolucija slike 1920x1080 (100hz) ,a ako ne primate HD signal onda je moguće smanjiti na minimalnih 704x480.
dakle džaba vam svi pikseli ako nemate opremu za prijem HD signala.

pozdrav i prijatan dan Smile
Smile  Kratko i jasno!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1459
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.27
U stvari HD tv se pojavio jos 50-ih za potrebe ruske vojske ali nije komercijalizovan. Proizvodjaci plazmi su poceli da ga promovisu mnogo kasnije ne bi li nekako pomogli prodaju svoje robe. Taj posao promocije  im ne ide bas najbolje pa samo mali postotak tv stanica emituje signal tog tipa. Ipak ,to je buducnost a za pun uspeh  potreban je i uredjaj koji to kvalitetno podrzava.
 Jos malo o SED Smiley

SED-TV is something that no amount of words can describe. It is something that must be SEEN to be believed; literally. SlashGear journey in to the world of SED-TV through an actual demo. But, what exactly is SED-TV? To unravel the mysteries of SED-TV, a history lesson is quite helpful.


55-inch SED Display with 100,000:1 contrast ratio exhibited at the “FPD International 2006” in Pacifico Yohohama convention center.


So, now that the history lesson is done, you might be wondering what exactly SED-TV is. In many ways, SED-TV is the future of display as we know it. SED stands for “Surface-conduction Electron-emitter Display”, a name that those not blessed with “digi-genius” will be unable to comprehend. Simply put, this type of display takes the best parts of CRT monitors (the fat one’s), and puts it in to the body of flat panel one’s (skinny one’s).
For simpletons, this explanation will do, but for those who are brave, read on for more details on what will undoubtedly revolutionize display viewing.


Zanimljivo da strucnjaci kvalitet prikaza slike uvek uporedjuju sa onim na CRT sistemima dok dizajn mere prema plazmama i lcd. Idealno je - slim izgled plazme i kvalitet slike crt-a. SED je upravo to


SED TV demo in Flash

by Kevin C. Tofel, posted Jan 20th 2006 at 3:49PM

If you want to experience the SED demo that the Canon folks presented at CES, we found a Flash video of the six-minute presentation to help you out. We saw the Canon demo live, as well as Toshiba's, and were completely blown away; we can't promise you'll feel the same as there's no way to truly capture the color, contrast, brightness, detail and fluidity of the real thing. This is probably the next best thing to being in the Canon SED booth and if you get the chance to see the demo in person, this will give you something to compare.

SED-TV is also so precise, that an object moving at high speed can still offer crisp clear letters! On any other Lcd or Plasma TV, a blur would utter this impossible, but not with the SED-TV display. Colors are extremely vivid and unbelievably sharp, offering views that are as lifelike as it gets. Words do this display no justice; it must be viewed to fully comprehend what SED-TV is. Luckily, SlashGear offers an exclusive demo of SED-TV that you will not find anywhere else. So, click on that link, sit back, and enjoy viewing the mind-blowing quality.


U nekim postovima iznad spominju pixele kao prednost plazme. Dzabe veliki broj razmrljanih pixela kad daju neverodostojne boje , losiji kontrast i osvetljenost naspram CRT-a.
UKRATKO:
HD TV signal- super stvar ( kad vecina stanica bude koristila taj tip tv signala)
HDTV ready uredjaji (plazma, lcd ekrani)- daleko od dostojnih za prikaz tako detaljne slike. Po broju pixela -ok su . Ali, boje? A osvetljenost? A kontrast?A brzina odziva? Sve to ulazi u ukupnu ostrinu a tu je CRT i dalje neprevazidjen iako nije opremljen da podrzava sliku te razolucije. Zato je tu SED ili kako strucnjaci kazu " kombinuje slim dizajn plazme i ostrinu, kontrast,dugovecnost i  boje CRT-a"

CES 2006: Toshiba's Plasma/LCD Killer




« Poslednja izmena: 22. Maj 2008, 19:11:38 od BG_Highlander »
IP sačuvana
social share
"Svi oni jednako misle.To nisu ljudi na čiju se reč možeš osloniti. To je najodvratnija fukara na svetu, koja se ne može zajaziti ničim što bi joj se ponudilo. Ja sam duboko uveren da se s njima nećemo usrećiti. Ti su ljudi, svi odreda, prozirni kao čaša, nezajažljivi, i u takvom meri lažni i dvolični da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samoživih ljudi." - Zivojin Misic o Hrvatima uoci stvaranja Kraljevine SHS
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Hoi Polloi

Zodijak
Pol
Poruke 573
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung D780
O cemu se ovde raspravlja? Udaljili ste se od teme kilometrima.
Hrvati, morate progutati g... i priznati da vase PUCANSTVO voli narodnjake i verujem da je anketa o TV Pink verodostojna. U svetlu ove teme secam se hrvatske price kada je Zeljko Joksimovic dobio na Evroviziji 12 poena od Hrvatske (ako se ne varam) tipa:"Zeljko je pobedio zahvaljujuci hrvatskim Srbima". Kakva glupost ali ponekad je lepo ziveti u mehuru od sapunice. Dolazak TV Pinka se mora shvatiti kao cisto poslovni potez a ne nacionalisticki i tacka.
A to ko je prvi uveo HD, DVD, MP3, GPS,CIA, FBI, TNT (i ostale troslovne skracenice) stvarno nije bitno. Svi ce do odredjene godine morati da predju na digitalizaciju i to je neminovnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15 16 17
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:34:55
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.