Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:22:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Petrohemija" stala!  (Pročitano 3891 puta)
25. Jun 2009, 13:08:09
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
 Pančevo -- "Petrohemija", najveći proizvođač petrohemijskih proizvoda u Srbiji koji zapošljava 2.500 radnika, danas bi mogao da obustavi rad zbog nedostatka benzina.


Iz "Petrohemije" najavljuju obustavu proizvodnje zbog nedostatka osnovnog energenta – sirovog benzina. Ovakav scenario bio je najavljivan i pre dva meseca i tom prilikom su upozorili da kompanija radi na minimumu.

Kada je još u aprilu rukovodstvo "Petrohemije" upozoravalo da će obustaviti rad zbog nedostatka sirovine, iz NIS-a je hitno obezbeđena minimalna količina benzina, ali problem nije rešen trajno.

Radna grupa u čijem su sastavu po dva predstavnika NIS-a i države, predstavnici sindikata i "Petrohemije", zaključila je da je dosadašnji način rada neodrživ, te da će fabrika prestati sa radom u 14 sati, kaže za B92 predstavnik sindikata Petrohemije “Pravda” Zlatko Bekić.

Bekić kaže da će Vlada Srbije, kao većinski vlasnik, u naredni četvrtak raspravljati o tome kako da se reši problem Petrohemije. On navodi da se radnici te kompanije u restrukturiranju nadaju da će biti odobren kredit kako bi se normalizovala proizvodnja.

Pančevačka "Petrohemija" ima ogromne dugove prema dobavljačima, čak 180 miliona evra, pri čemu najviše duguje NIS-u i Lukoilu. Pregovori sa NIS-om o dugovima, uz prekide traju od nove godine. Međutim, od kada je privatizovan, NIS traži da se benzin plaća avansno.

U "Petrohemiji" radi oko dve i po hiljade radnika, a većina njih živi u Pančevu. Reč je o najvećem proizvođaču petrohemijskih proizvoda u Srbiji.

U Ministarstvu ekonomije je rečeno za B92 da "Petrohemija", u dogovoru sa državom, prelazi na plansko zaustavljanje procesa proizvodnje.

Cilj je da se dobije na vremenu za dogovor sa najvećim poveriocima i dobavljačima Petrohemije poput NIS-a, Lukoil-a i drugih naftnih kompanija.
“Vlada i Ministarstvo ekonomije će se maksimalno truditi da se postigne najbolji mogući dogovor, kako bi Petrohemija poslovala bez gubitaka. Međutim, nećemo pristati da Petrohemija radi sa ogromnim gubicima, dok se istovremeno isplaćuju prosečne plate od blizu 100.000 dinara, a da njihove gubitke pokrivaju građani Srbije”, naveo je izvor iz Ministarstva ekonomije.

Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


If i was awake,i would think it was a dream!!!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1608
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia N95-2 & 5800
Uh Uh...Nece ovo na dobro ispasti... Smile
IP sačuvana
social share
If i was awake, i would think it was a dream!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
I neka što je stala,potrova onaj narod u Pančevu. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
I neka što je stala,potrova onaj narod u Pančevu. Smile
lupetas tebra ... elem mnogo ljudi ce ostati bez posla a samim tim i bez primanja ikakvih... a mi cemo imati cist vazduh... jebem ti sranje kako umire pancevo srce me boli !
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11

“Vlada i Ministarstvo ekonomije će se maksimalno truditi da se postigne najbolji mogući dogovor, kako bi Petrohemija poslovala bez gubitaka. Međutim, nećemo pristati da Petrohemija radi sa ogromnim gubicima, dok se istovremeno isplaćuju prosečne plate od blizu 100.000 dinara, a da njihove gubitke pokrivaju građani Srbije”, naveo je izvor iz Ministarstva ekonomije.


ovo bash nije istina ,visoke plate imaju samo pojedini "vrhunski menadzeri"  Smile bliski odredjenoj stranci  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
I neka što je stala,potrova onaj narod u Pančevu. Smile
lupetas tebra ... elem mnogo ljudi ce ostati bez posla a samim tim i bez primanja ikakvih... a mi cemo imati cist vazduh... jebem ti sranje kako umire pancevo srce me boli !
Pa bolje da imaš čist vazduh nego da imaš posao,jebeš taj posao ako ćeš sebe sa sahraniš sa tim poslom.A da su trovači,trovači su,za to nema diskusije. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
I neka što je stala,potrova onaj narod u Pančevu. Smile
lupetas tebra ... elem mnogo ljudi ce ostati bez posla a samim tim i bez primanja ikakvih... a mi cemo imati cist vazduh... jebem ti sranje kako umire pancevo srce me boli !
Pa bolje da imaš čist vazduh nego da imaš posao,jebeš taj posao ako ćeš sebe sa sahraniš sa tim poslom.A da su trovači,trovači su,za to nema diskusije. Smile

Ocigledno te jos izdrzavaju cale i keva i jebe ti se za ovakve stvari... ova fabrika radi vec mnogo godina i odrzava pancevo u smislu sponzorstva klubova ,,, renoviranje ulica. parkova itd itd ... a pre svega Hrani mnogo porodica i kao sto sam vec rekao imacemo cist vazduh a 2500 ljudi ce jesti gloginje! "Pa bolje da imaš čist vazduh nego da imaš posao" a za ovo  Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 25. Jun 2009, 20:07:23 od MarConE123 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 7878
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Petrohemija je trebala da ide u paketu zajedno sa NIS-om..a sad.sto mi imamo ovako sposobnu Vladu,to je vec druga prica  Smile
IP sačuvana
social share
Pokreni Se Srbine  Мој Србине                                                   Ramon Molinas Belza
Za Zivot Srbije                       нигде нећеш стићи                                        Vecna mu Slava!
Celo Srbstvo Diglo Se            главну ријеч воде бранковићи                          
Za Zivot Srbije                      устај Гавро,пуцај иза угла
                                            не можемо живјети од РУГЛА!
DVERI SRBSKE
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


KataStrasne stvari se desavaju

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1353
Zastava Pancevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
daleko od toga da su nesposobni ... rade oni za svoj dzep !  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
HTC Tattoo
I neka što je stala,potrova onaj narod u Pančevu. Smile
lupetas tebra ... elem mnogo ljudi ce ostati bez posla a samim tim i bez primanja ikakvih... a mi cemo imati cist vazduh... jebem ti sranje kako umire pancevo srce me boli !
Pa bolje da imaš čist vazduh nego da imaš posao,jebeš taj posao ako ćeš sebe sa sahraniš sa tim poslom.A da su trovači,trovači su,za to nema diskusije. Smile

Ocigledno te jos izdrzavaju cale i keva i jebe ti se za ovakve stvari... ova fabrika radi vec mnogo godina i odrzava pancevo u smislu sponzorstva klubova ,,, renoviranje ulica. parkova itd itd ... a pre svega Hrani mnogo porodica i kao sto sam vec rekao imacemo cist vazduh a 2500 ljudi ce jesti gloginje! "Pa bolje da imaš čist vazduh nego da imaš posao" a za ovo  Smile Smile Smile
Jeste,izdržava me keva,ćale,a i od mlađe sestre kradem iz kasice prasice,prosto uživam i ne znam šta se dešava,živim bre na Karaburmi i kad dune vetar od Pančeva miris je veoma zanimljiv Smile Te fabrike su obične rupe bez dna,da im država ne daje pare,propale bi odavno,trovači vazduha i proizvođači gubitaka.

I jebeš posao za 2500 ljudi ako rade sa gubitcima,koga oni lažu,ako nemaju za gorivo,duguju dobavljačima,zatvaraj to i gotovo.Ako imaš firmu i imaš stalne gubitke,normalno je da firmu zatvaraš,ali,oni sad hoće kredit,i verovatno da im oproste dugove,i tako će ponovo da funkcionišu 2-3 godine dok se ponovo ne zaduže do guše,stuku pare od kredita,pa će ponovo da kamče kredit.I koji je to posao.

I ti meni kažeš da me izdržavaja ćale,izgleda da tebe izdržava ćale kad nemaš pojma kako funkcioniše jedan gubitaš,i  da tih 2500 radnika ne izgubi posao,treba im dati pare poreskih obveznika da nastave da budu u minusu i da truju te iste poreske obveznike.

To lepo zatvoriti,pola vojvodine je neobrađeno,a verujem da dobar deo radnika ima zemlju i kuće u okollini Pančeva,pa neka lepo obrađuju zemlju,od toga može lepo da se zaradi,smao mora da se radi,ali verovatno je lepše dobijati platu koju realno nisi zaradio i ispijati kafe na poslu. Smile


IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:22:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.